PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεγαλο μπερδεμα - προβλημα με φορητοτητα γραμμης



ababapanos
12-11-10, 21:46
Αυτη την στιγμη ειμαι στην HOl. πριν 1 μηνα ειχα κανει ετοιση για forthnet 2πλαυ, την οποια ακυρωσα μετα απο 4 μερες. και στην συννεχεια πηγα σε ενα καταστημα γερμανος για κακη μου τυχη για για να κανω ετοιση για επιστροφη στον ΟΤΕ. αυτο εγινε 16 οκτομβριου. απο τις 16 οκτομβριου μεχρι και σημερα δεν ειχα καμια εξελιξη και μετα απο δικο μου κοπο και προσπαθεια εμαθα απο την HOL που ειναι τωρα η εταιρια μου οτι καπια στιγμη ο ΟΤΕ ζητησε την γραμμη μου αλλα μπλοκαρε το θεμα γιατι λεει εκρεμουσε αιτηση προς την φορθνετ την οποια εγω ειχα ακυρωσει εδω και μερες πριν παω στο γερμανο να κανω αιτηση.

Μετα απο αυτο ειχα προβληματα αλλα οπως που απο τον Οτε δεν μπορουσαν να δουν την αιτηση μου. Αλλος υπαλλη΄λος μου ελεγε οτι οταν γινεται απο γερμανο δεν φαινετε, και αλλος οτι φαινεται. Στο συστημα του γερμανου η αιτηση μου φαινεται προσ υλοποιηση ενω στου οτε μου λενε δεν υπαρχει αιτηση.

Επειδη δεν αντεχω Αλλο τελικα δεν θα γυρισω στον οτε μετα απο ολα αυτα και θα κανω αιτηση στην Wind. Αυτο που φοβαμαι ειναι μηπως παλι για καπιο λογω μπλοκαρει παλι το θεμα.
Απο το καταστημα του γερμανου μου λενε οτι δεν μπορουν να την ακυροσουν και απο τον οτε οτι δεν την βλεπουν καν για να την ακυρωσουν.

Τι με συμβουλευετε να κανω? δεν μπορω να βγαλω ακρη με κανεναν. και στην Ηολ δεν καθομαι αλλο για κανενα λογω.

sdikr
12-11-10, 21:52
έτσι όπως το έκανες λίγο δύσκολα, αν έχει περάσει η αίτηση της forthnet δεν μπορεί κανένας να περάσει άλλη αίτηση.

ababapanos
12-11-10, 22:27
πως να εχει περασει??? αφου πηγα απο το καταστημα φορθνετ και την εκοψα εγω ο ιδιος με υπογραφες και λοιπα, πως το λενε... ακυρωση συμβολεου.

και εκτος απο αυτο πηρα και σημερα την φορθνετ και μου ειπαν οτι βλεπουν οντως την αιτηση ακυρωμενη, αρα που μπορει να υπαρχει το προβλημα?

sdikr
12-11-10, 22:32
πως να εχει περασει??? αφου πηγα απο το καταστημα φορθνετ και την εκοψα εγω ο ιδιος με υπογραφες και λοιπα, πως το λενε... ακυρωση συμβολεου.

και εκτος απο αυτο πηρα και σημερα την φορθνετ και μου ειπαν οτι βλεπουν οντως την αιτηση ακυρωμενη, αρα που μπορει να υπαρχει το προβλημα?

η Hol τι σου είπε;

ababapanos
13-11-10, 00:11
Η χολ μου είπε Αυτό που έγραψα παραπάνω. Αλά Εγω είχα ακυρώσει την αίτηση πριν πάω στον Οτε ιδη

xmperop1
13-11-10, 02:09
Φίλε μου η πρακτική έχει δείξει ότι δύσκολα πάροχος ακυρώνει αίτημα και αν παίρνει καιρό.
Καλό κουράγιο.

sdikr
13-11-10, 04:52
Η χολ μου είπε Αυτό που έγραψα παραπάνω. Αλά Εγω είχα ακυρώσει την αίτηση πριν πάω στον Οτε ιδη

εσύ το έκανες, αλλά μάλλον αυτοί δεν το ακύρωσαν,

@ ADSLgr.com All rights reserved.