PDA

Επιστροφή στο Forum : Ολοκλήρωση κλήσης σε κατειλημμένη σύνδεση



nanas
12-11-10, 22:14
Παιδιά καλησπέρα,
Η υπηρεσία "Ολοκλήρωση κλήσης σε κατειλημμένη σύνδεση" δουλεύει ακόμη;
Την ενεργοποίησα στον ΟΤΕ και μου το επιβεβαίωσαν ότι το έκαναν από το ψηφιακό κέντρο.
Όμως δυστυχώς όταν πατώ την εντολή (flash 5 #) δεν κάνει τίποτα. Η κλήση δεν ολοκληρώνεται, δεν με ειδοποιεί δηλ. ότι ελευθερώθηκε η γραμμή.
Τί συμβαίνει;

emeliss
13-11-10, 00:05
Όταν πατάς flash 5 # σου λέει ότι η εντολή έγινε δεκτή;

georgep138
13-11-10, 00:13
Όταν πατάς flash 5 # σου λέει ότι η εντολή έγινε δεκτή;

Και μετά τι κάνουμε?
Και σ' εμένα δεν έχει δουλέψει ποτέ.

emeliss
13-11-10, 00:15
Κλείνεις το τηλέφωνο και όταν αυτός που πήρες κλείσει μετά από μερικά δευτερόλεπτα θα ακούσεις την συσκευή σου να χτυπάει. Την σηκώνεις και καλεί αυτόματα ξανά. Η διαδικασία είναι ίδια ακριβώς με το ringback που έχουν πολλά ιδιωτικά τηλεφωνικά κέντρα.

nanas
13-11-10, 00:16
όχι δεν λέει τίποτα. με το που πατώ το flash κάνει έναν παρατεταμένο ήχο και μετά το πάτημα του 5 δεν ακούγεται τίποτα.
παρεπιμπτόντως η γραμμή μου είναι isdn και έχω το intracom modem. το manual του intracom λέει ότι πατάς flash 5 και δεν αναφέρει τη δίεση στο τέλος.
τι μπορεί να φταίει;

ps. τα isdn modem που φέρνει ο ΟΤΕ είναι αναβαθμισμένα στο τελευταίο firmware ή μήπως θέλει αναβάθμιση;

emeliss
13-11-10, 00:21
Δεν το έχω ενεργοποιημένο και δεν θυμάμαι ακριβώς. Πάρε αύριο στο isdn helpdesk στο 800 11 26000.

nanas
13-11-10, 00:27
Δεν το έχω ενεργοποιημένο και δεν θυμάμαι ακριβώς. Πάρε αύριο στο isdn helpdesk στο 800 11 26000.

δυστυχώς πήρα ήδη και μου λένε να δηλώσω βλάβη. Οι βλάβες πάλι το κλείνουν διότι τα καλώδια και η γραμμή μου δουλεύουν μια χαρά.

για την αναβάθμιση των firmware ξέρετε κάτι;

sdikr
13-11-10, 04:45
Στο manual, λεεί για το πώς να κάνεις την αλλαγή protocol, (functional + κάτι άλλο) δοκίμασε να το αλλάξεις

nanas
13-11-10, 12:20
Στο manual, λεεί για το πώς να κάνεις την αλλαγή protocol, (functional + κάτι άλλο) δοκίμασε να το αλλάξεις

το άλλο είναι το keypad.
λογικά όμως αν έφταιγε αυτό δεν θα έπαιρνε καμία πρόσθετη υπηρεσία, ενώ τις εντολές για την εκτροπή κλήσης π.χ. τις δέχεται μια χαρά...

@ ADSLgr.com All rights reserved.