PDA

Επιστροφή στο Forum : Yπάρχει εφαρμογή DJing που να........????



Sebu
13-11-10, 14:27
......βαζεις εσυ μια λιστα με τραγουδια που θες και εκεινη αυτοματα με καποιες εσωτερικες δικες της παραμετρους (πχ tempo, μπιτ, ρυθμο, ενταση κτλ) να τα βαζει στην καταλληλη σειρα???

Θελω να φτιαξω μια αρκετα μεγαλη μουσικη λιστα για παρτι (3+ ωρες) αλλα να μην φαω ολες μου τις ωρες μπροστα στο πισι ψαχνωντας να δω πιο ταιριαζει με πιο και πιο θα παει 1ο, πιο 2ο κοκ. Συν του οτι δεν ειμαι καλος σε αυτο και θα μας παρουν με τις πετρες :p

kourampies
14-11-10, 21:12
Sort βάση bpm έχουν όλα τα προγράμματα. Αν θες κάτι αυτόματο φτιάξε μια λίστα στο Mixmeister, και κάνε sort by ascending BPM. Ψιλομιξάρει και θα έχεις σχετικά ικανοποιητικό αποτέλεσμα.

Sebu
16-11-10, 00:55
Σε ευχαριστω φιλε μου

Πιο θεωρεις οτι ειναι το καλυτερο για entry level??? Εχω μια δοκιμαστικη εκδοση Virtual DJ.

kourampies
16-11-10, 03:04
Σε ευχαριστω φιλε μου

Πιο θεωρεις οτι ειναι το καλυτερο για entry level??? Εχω μια δοκιμαστικη εκδοση Virtual DJ.

Για realtime καταστάσεις το πιο εύκολο είναι το Virtual DJ φαντάζομαι, και κάνει για αρχή.

Για λίστες και τα συναφή, θα πρότεινα το Mixmeister.

Sebu
16-11-10, 23:06
Σε ευχαριστω

konc
17-11-10, 12:12
......βαζεις εσυ μια λιστα με τραγουδια που θες και εκεινη αυτοματα με καποιες εσωτερικες δικες της παραμετρους (πχ tempo, μπιτ, ρυθμο, ενταση κτλ) να τα βαζει στην καταλληλη σειρα???

Θελω να φτιαξω μια αρκετα μεγαλη μουσικη λιστα για παρτι (3+ ωρες) αλλα να μην φαω ολες μου τις ωρες μπροστα στο πισι ψαχνωντας να δω πιο ταιριαζει με πιο και πιο θα παει 1ο, πιο 2ο κοκ. Συν του οτι δεν ειμαι καλος σε αυτο και θα μας παρουν με τις πετρες :p

Αυτό που ζητάς απλά ΔΕΝ γίνεται. Και να ταξινομήσεις τα κομμάτια σύμφωνα με το tempo τους (όπως σωστά ειπώθηκε ότι γίνεται), τίποτα δεν σου εξασφαλίζει ότι αυτό που θα βγάλεις θα είναι ένα σωστό πρόγραμμα που θα ξεκινάει χαλαρά και θα ανεβαίνει. Μη σου πω ότι σίγουρα εξασφαλίζεις άκυρες εναλλαγές :lol:

Να επισημάνω 3 σημεία:
-Τα κριτήρια αλλαγής τραγουδιών δεν είναι αυστηρά το bpm, αν και για αλλαγές djίστικες καλό είναι να είναι κοντά.
-Για τη δουλειά που θέλεις, μια χαρά είναι το virtualdj που έχεις
-Οι 3 ώρες πρόγραμμα είναι αστείο νούμερο :p Αφιέρωσε 20 λεπτά (μιας και δεν το κατέχεις όπως λες) και κάνε μια καλή σειρά

clavier
26-12-10, 13:55
Δουλεύω με το MixMeister Studio 7.4.4.0 δυο χρόνια περίπου και όλα καλά.
15 μέρες τώρα στα τελευταία CD που έγραψα μου αφήνει κενά μεταξύ των δυο μιξαρισμένων τραγουδιών όταν αρχίζει η μίξη στο fade in. Μήπως σου έχει τύχει κάτι ανάλογο ? Αν ναι, κατάφερες να το διορθώσεις ? Αν όχι ποιά verion χρησιμοποιείς ακριβώς.

@ ADSLgr.com All rights reserved.