PDA

Επιστροφή στο Forum : Από HoL σε Forthnet..



blackwar
13-11-10, 15:46
Πριν λιγο καιρο εκλεισα τους 12 μηνες με την HOL double play , και σκεφτομαι να παω Forthnet για να παρω το δωρα που δινουν και για να την δοκιμασω:hmm: . Απο την Hol ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος, δεν χρειαστηκε να παρω ποτε τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων.
Βεβαια σε ενα αλλο σπιτι που εβαλα την ΗΟΛ , ειχε συνεχεια προβληματα και αναγκαστηκα να παω ΟΤΕ.

Εσεις τι λετε, να παω στην Forthnet?:)

Ενας φιλος μου που μενει στην γειτονια μου, εχει forthnet και μαλιστα εχει καλυτερα pings απο μενα πανω κατω 50 ms διαφορα!!!

........Auto merged post: blackwar πρόσθεσε 3 λεπτά και 58 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Και κατι που ξεχασα, η Forthnet ποσους μηνες "επιτρεπει" να εχεις απληρωτους λογαριασμους? Η Ηολ με παιρνει τηλεφωνο στους 4 μηνες!!!

masterfaster
13-11-10, 15:52
ms θες να πεις

ειναι δικοπο μαχαιρι. προτεινω να παραμεινεις στη HOL, για τωρα τουλαχιστο.

να δουμε και αν θα συγχωνευτουν HOL+FORTHnet (αν και δεν το βλεπω).

blackwar
13-11-10, 16:08
Συνηθως κανει καμια προσφορα η Forthnet , π.χ τους πρωτους 2 μηνες δωρο ή 6 μηνες 29.90 κ.ο.κ ?

........Auto merged post: blackwar πρόσθεσε 14 λεπτά και 12 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Επισης η forthnet double play μαζι με start pack nova ,ειναι δωρεαν και για ποσο καιρο?

MaFiOzOs_GR
13-11-10, 17:16
Εφόσον είσαι ικανοποιημένος με την υπάρχουσα σύνδεση HOL, εγώ θα έλεγα να μην μεταβείς στην Forthnet, παρά το οικονομικό κίνητρο που μπορεί να σου παρέχει η δεύτερη... ;)

blackwar
13-11-10, 17:32
Ενδιαφερομαι για το πακετο 2play + start pack Nova + δωρο ρουτερ forthnet + αποκωδικοποιητή-πιατο δωρο+δωρο τελος ενεργοποιησης=41,24 το μηνα για ενα χρονο, αν τα λεω σωστα!!!

masterfaster
13-11-10, 17:44
2play + start pack = 41,20 euros

actually from what they said, you get two bills (one for 2play and one for nova), but they both have discounts and thus the sum is still 41,20 euros (like the 2play).

every subscriber or new customer can apply to this offer. but for people that have already 2play they have to play 70 euros for the installation of nova's equipment, plus they have to stay in forthnet for another year (else you will pay and regret it).

συγνωμη για τα αγγλικα αλλα βαριεμαι να αλλαζω απο αγγλικα σε ελληνικα και το αναποδο (ειναι πολυ κουραστικο).

φερτε πισω τα greeklish :D

blackwar
13-11-10, 17:49
Τον πρωτο χρονο θα βγαινει συνολικα 41,2 και με τους δυο λογαριασμους, αν καταλαβα καλα. Μετα τον 1ο χρονο που η προσφορα δεν θα ισχυει, δεν μπορω να διακοψω την συνδεση μου και να παω σε αλλη εταιρια και να μου μεινει ο αποκωδικοποιητής-πιατο-ρουτερ στο χερι ή να διακοψω την nova και να μεινω με το double play 41,24 ευρω και να κρατησω αποκωδικοποιητής-πιατο?

masterfaster
13-11-10, 18:32
μετα τον χρονο ο εξοπλισμος της nova μενει δικος σου (απο αυτα που μου ειπαν στο καταστημα Forthnet)

blackwar
13-11-10, 18:56
μετα τον χρονο ο εξοπλισμος της nova μενει δικος σου (απο αυτα που μου ειπαν στο καταστημα Forthnet)

Μετα τον χρονο μπορω να διακοψω την Nova?

masterfaster
13-11-10, 20:57
ναι, η δεσμευση ειναι 12 μηνες. μετα τον 1 χρονο, μπορεις να φυγεις απο την Forthnet και να πας σε αλλη εταιρια (απο τις ερωτησεις που εκανα και τις απαντησεις που πηρα, συμπεραινω τα παραπανω - μου ειπαν οτι μετα τον χρονο ο εξοπλισμος παραμενει δικος μου και οτι μπορω να διακοψω τη nova - δεν ρωτησα ομως αν εχει τελος διακοπης).

blackwar
13-11-10, 21:29
ναι, η δεσμευση ειναι 12 μηνες. μετα τον 1 χρονο, μπορεις να φυγεις απο την Forthnet και να πας σε αλλη εταιρια (απο τις ερωτησεις που εκανα και τις απαντησεις που πηρα, συμπεραινω τα παραπανω - μου ειπαν οτι μετα τον χρονο ο εξοπλισμος παραμενει δικος μου και οτι μπορω να διακοψω τη nova - δεν ρωτησα ομως αν εχει τελος διακοπης).

Θα ρωτησω και γω. Ευχομαι να μην ταλαιπωρείσαι και παιρνεις τηλεφωνα κεντρα εξυπηρετησης πελατων για να με βοηθησεις:p

stMike
15-11-10, 01:05
Αν κι εγώ είμαι της άποψης ότι αν κάτι δουλεύει δεν το αλλάζεις η προσφορά με την νόβα είναι καλή περίπτωση. Από όσο ξέρω μετά το τέλος του 12μηνου τέλος διακοπής δεν υπάρχει

kopriniotis
17-11-10, 16:14
Εγω φιλε που εβαλα πριν λιγους μηνες δεν μου ειπαν κατι για τελος διακοπης.Το start pack ειναι ουσιαστικα δωρεαν ενω σου δινουν δωρεαν και τον εξοπλισμο.Επισης να ξερεις οτι εχεις μεχρι τελος Νοεμβριου νομιζω προσφορα και βλεπεις και τα καναλια του value pack δωρεαν

blackwar
17-11-10, 17:22
Εγω φιλε που εβαλα πριν λιγους μηνες δεν μου ειπαν κατι για τελος διακοπης.Το start pack ειναι ουσιαστικα δωρεαν ενω σου δινουν δωρεαν και τον εξοπλισμο.Επισης να ξερεις οτι εχεις μεχρι τελος Νοεμβριου νομιζω προσφορα και βλεπεις και τα καναλια του value pack δωρεαν

Αυτο γινεται αυτοματα ή πρεπει να κανω καποια κινηση?

Την πηρα την Νοβα και την Forthnet και περιμενω εγκατασταση!!!:worthy:

@ ADSLgr.com All rights reserved.