PDA

Επιστροφή στο Forum : WIND-TELLAS ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ



gortz
14-11-10, 19:38
ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ ΤΗΣ WIND/TELLAS EINAI ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΜΟΥ.ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΜΠΑΛΑΚΙ ΑΠΟ ΤΜΗΜΑ ΣΕ ΤΜΗΜΑ,ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΤΕΙΛΕ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΜΕ ΦΑΞ ΜΕΤΑ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΟΣ.ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΑΝ ΗΤΑΝ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΧΧ ΕΤΑΙΡΙΑ.

nnn
14-11-10, 19:53
Και γιατί δεν φεύγεις ?

Seitman
14-11-10, 20:00
Μα εσύ δεν έχεις αντίγραφο του συμβολαίου που έκανες μαζί τους? :what:

chaos38
14-11-10, 20:59
Kαθενας οτι να ναι ΕΛΕΟΣ!!!!

tasanas
16-11-10, 02:15
Δεν είναι υποχρεωμένος ο πάροχος να σου δώσει αντίγραφο του συμβολαίου και των όρων του που έχεις συνάψει μαζί του? Νομίζω πως νομικά αυτό ισχύει , άρα μπορείς να τους καταγγείλεις για το γεγονός ότι δεν σου δίνουν αντίγραφο. Βέβαια και εσύ πρέπει να έχεις αντίγραφο.

RASTAVIPER
16-11-10, 15:22
Επειδή περιμένω αύριο τον courier να μου φέρει το συμβόλαιο.
Δεν έγινε κάτι τέτοιο και με σένα όταν έκανες την αίτηση για να πας στη Wind?

gortz
16-11-10, 20:38
ΚΥΡΙΟΙ, ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΟΤΑΝ ΥΠΟΓΡΑΨΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΚΑΝΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΑΛΕΙ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΟΣ.ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΦΕΥΓΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΑΝ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙΣ ΤΟ 12ΜΗΝΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ.ΜΕΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΑ ΠΑΓΙΑ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΜΗΝΩΝ.ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΟΛΑ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΓΙΑΤΙ ΜΙΛΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕ Ε.Ε.Τ.Τ, Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΜΕ ΓΡΑΠΤΩ ΑΙΤΗΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ... ΒΛΕΠΟΥΜΕ.ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑ ΜΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΦΛΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ.

cmaniac
16-11-10, 21:17
Συγνωμη, αλλα ειναι υποχρεωση σου κατα την υπογραφη να ζητησεις αντιγραφο του συμβολαιου. Δεν σου φταιει κανενας αν δεν γνωριζεις τι θα επρεπε να κανεις την στιγμη που υπογραφεις και τι υπογραφεις.

Ειναι σαν να αγοραζεις σπιτι και να λες "αστο φιλε, δεν θελω χαρτια και συμβολαια, σ εμπιστευομαι".

Αυτο θα το εκανες ποτέ?

Εγω αν και δεν ειχαν σκοπο να μου δωσουν απο μονοι τους, ζητησα και πηρα.

kage
16-11-10, 21:51
οφφτοπικ υπαρχει τηλ. τυπου 210-211-212 gia customer care?

OxAp0d0
16-11-10, 22:20
οφφτοπικ υπαρχει τηλ. τυπου 210-211-212 gia customer care?

2111201212 για βλάβες από όσω ξέρω. Υπάρχει κι ένα 800ρι αλλά δε το θυμάμαι.

nnn
16-11-10, 22:46
Εμένα ο courier μου άφησε αντίγραφο, ήταν μαζί με αυτό που υπέγραψα...

agnwstos.x
17-11-10, 01:35
Εμένα ο courier μου άφησε αντίγραφο, ήταν μαζί με αυτό που υπέγραψα...

κ μένα, άσχετα αν στους όρους με τα μικρά γράμματα αναφέρονται ακόμα σε tellas double play και ιστορίες... lol

RASTAVIPER
17-11-10, 14:31
Σήμερα (2 μέρες μετά την αίτηση) μου έφερε ο courier το ρούτερ και τα 2 συμβόλαια.
Ένα κράτησα και ένα πήρε μαζί του, μαζί με τις φωτοτυπίες της ταυτότητας κλπ.

Πάντως ενημερωτικά, όταν έκανα συμβόλαιο με Cosmote σε ένα κατάστημα Γερμανός, ποτέ δεν πήρεα συμβόλαιο, όσες φορές και αν το ζήτησα και στον Γερμανό αλλά και στην ίδια την Cosmote με γραπτό αίτημα.Είναι και θέμα πώς θα σου κάτσει...

μπλες
17-11-10, 19:24
τη λέτε ρε του ανθρώπου εισται καλα που δεν εχουν υποχρέωση να δώσουν αντίγραφο συμβολαίου! δηλαδή αν κάποιος το χάσει? έλεος ρε μην λέτε μπούρδες
φίλε μου καταγγελία στη ΕΕΤΤ αμέσως

nnn
17-11-10, 21:17
Ποιός έγραψες πως δεν πρέπει να του δώσουν ?

gortz
21-11-10, 17:58
ΦΙΛΕ 'ΜΠΛΕΣ' ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΕΕΤΤ ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΜΟΥΦΑ.ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΤΕΙΛΕ ΓΡΑΠΤΩΣ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΣΤΟ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΠΕΜΒΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ,ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ... Η ΠΙΕΣΗ ΣΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.