PDA

Επιστροφή στο Forum : Δυσαρεστημένος από το adsl της Wind



KostasDRS
14-11-10, 22:51
Τί να πώ ρε παιδιά..? Πρίν απο 2 μήνες έβαλα internet της Wind δηλ. Tellas.Παιδιά...ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ WIND..!!!! Αίσχος!!!!! Κάθε φορά που ανοίγω το pc moy φοβάμαι να μπώ στο internet.Δεν ξέρω πότε θα έχω σταθερή γραμμή και πότε όχι.Ανοίγω το skype να μιλήσω με τους φίλους και συγγενείς μου και πιάνει την γραμμή....κωλιάντζα!!! Σέεεεεεεερνετε απίστευτα και κυριολεκτικά και κατεβαίνει κάτω από 1 Mbps και στα τελευταία μου πέφτει εντελώς το δίκτυο και δεν μου ανοίγει ούτε το Google.'Εκανα όλα τα απαραίτητα στον υπολιστή μου και στην γραμμή μου...στα πάντα μου,και πάλι σέεερνετε.Το ότι μου παρέχει 10 ευρώ μείον στο λογαριασμό τυου κιν. μου αλλά τι να το κάνω???? Επιδεί λοιπόν απ'ολες τις εταιρείες μπαίνουν στa Forums και βλέπουν τα παράπονα του κόσμου,το λέω ανοιχτά για να το δουν και οι "υπεύθηνη" τις Wind. ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΔΙΚΤΙΟΥ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΔΙΑΦΗΜΗΣΕΙΣ ΚΑΤΑ ΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΕΠΕΝΔΥΣΤΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΣΤΗΝ ΕΞΕΛΗΞΗ ΤΟΥ ΔΙΚΤΙΟΥ ΣΑΣ!!!!! :angryr:

nnn
14-11-10, 22:52
Μπορείς πάντα να φύγεις.

nyannaco
15-11-10, 00:20
Για το ότι δεν μπαίνεις π.χ. στο Google, είναι πολύ πιθανό να φταίνε οι DNS της Wind. Δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις Google DNS ή OpenDNS.
Για τις ταχύτητες, αν έχεις ελέγξει και επιβεβαιώσει ότι τιο πρόβλημα δεν είναι στην εσωτερική σου καλωδίωση ή στις συνδέσεις σου (συσκευές / φίλτρα), δήλωσε βλάβη στη Wind, και βεβαιώσου ότι κρατάς αρχείο των επαφών σου μαζί τους και των ενεργειών τους. Θα τα χρειαστείς για να κάνεις καταγγελία και να φύγεις χωρίς να πληρώσεις, αν αποδειχτεί ότι είναι δική τους ευθύνη. Πάντως υπάρχει πιθανότητα να σου λύσουν το πρόβλημα.

konc
15-11-10, 01:39
Τί να πώ ρε παιδιά..?

Αυτά ακριβώς, αλλά στις βλάβες της wind και βλέπουμε..

snakething
16-11-10, 22:03
Το προβλημα που εχεις λιγο δυσκολο να οφειλετε στο δικτυο της wind το κοβω για χαλκο το προβλημα.ειτε στο σπιτι σου ειτε μεχρι το dslam.

makis
21-11-10, 18:23
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=262528
Περασμένα ξεχασμένα αν και όχι επιλυμένα στο 100 % προς το παρόν τουλάχιστον.

@ ADSLgr.com All rights reserved.