PDA

Επιστροφή στο Forum : ΔΙΟΔΟΣ ΚΑΙ CONNX TALK



goddrad
15-11-10, 13:05
Καλημερα εχω connx talk ( το προγγραμμα του οτε με απεριοριστες κλησεις και 24 mbps web ) . Καθως περασα φετος στη σχολη θελησα να το βαλω το διοδος για εχω πιο φτηνο. Γραφτηκα στο διοδος επελεξα ενα πακετο του οτε των 24 mbps και μου εδωσε εναν κωδικο. Οταν πηρα στο 134 να ρωτησω τι πρεπει να κανω , μου ειπαν τα εξης οτι αν βαλω το προγγραμμα διοδος θα καταργηθει το connx talk που εχω τωρα και δεν θα εχω απεριοριστες κλησεις κλπ αλλα κανονικες και θα κερδιζω μονο απο το πιο φτηνο internet δλδ που ειπαν οτι δεν μπορω να τα εχω παραλληλα .... Ισχυει αυτο ? παραξενο μου φαινετε ?

επισης δεν νομιζω να υπαρχει κανα προβλημα επειδη πηρα κωδικο απο το διοδος(να υποχρεωθηκα να βαλω το προγγραμμα, γιατι τελικως σκεφτομαι να το αφησω ωσ εχει)

antonis556
15-11-10, 13:07
Ισχυει , το διοδος πολυ απλα σου δινει πιο φθηνο internet . Το connxtalk που εχεις καταργειται , αλλα αν θες μπορεις να το βαλεις . Τα λεφτα ομως πανω κατω ειναι τα ιδια με το DP24 που ειχες . Σχετικα με το
2ο που ρωτας δεν γνωριζω ...

johnsruro
15-11-10, 21:22
Πόσο σου στοιχίζει τώρα?
Πόσο πάει με το φοιτητικό? Αυτό δεν συνδυάζεται με το talk?

goddrad
16-11-10, 00:17
δεν ξερω ποσο θα στοιχιζει..
ξερει κανεις αν ο οτε μου δινει μονο κλησεις απεριοριστες ?? και να βαλω σε αλλο παροχο νετ ?

antonis556
16-11-10, 02:02
Πόσο σου στοιχίζει τώρα?
Πόσο πάει με το φοιτητικό? Αυτό δεν συνδυάζεται με το talk?

Δες εδω :: http://oteshop.ote.gr/storefront/-/conn-x/internet/conn-x-/prodconnx_foititiko.html , τα λεει ολα ... :oneup:

........Auto merged post: antonis556 πρόσθεσε 0 λεπτά και 32 δευτερόλεπτα αργότερα ........


δεν ξερω ποσο θα στοιχιζει..
ξερει κανεις αν ο οτε μου δινει μονο κλησεις απεριοριστες ?? και να βαλω σε αλλο παροχο νετ ?

Νομιζω πως γινεται αυτο που ζητας , αλλα δεν ειμαι σιγουρος

karetsos
16-11-10, 15:48
μπορείς να βάλεις:

πακέτο conn-x (όχι φοιτητικό) + απεριόριστη ομιλία από ΟΤΕ, με 41,5 € (DP2) ή 44,5 € (DP24)

σκέτο conn-x (φοιτητικό ή απλό) από ΟΤΕ με τιμές από 12,30 € έως 23,26 € (+ το πάγιο) και να προσθέσεις ομιλία από άλλη εταιρία.
[edit: υπάρχει και προσφορά 6+6 μήνες με ποιο φτηνή τιμή]

σκέτο πακέτο ομιλίας απεριόριστα από ΟΤΕ (30,50 €) χωρίς ιντερνετ

goddrad
16-11-10, 18:14
thanks καταλαβα αλλα μαλον δεν θα το βαλω το φοιτιτικο πανω κατω το ιδιο ερχετε.
αμα εβαζα φοιτικο(διοδος) θα ειχα ip του ακαδημαικου δυκτιου ?

Ionlab
17-11-10, 14:39
thanks καταλαβα αλλα μαλον δεν θα το βαλω το φοιτιτικο πανω κατω το ιδιο ερχετε.
αμα εβαζα φοιτικο(διοδος) θα ειχα ip του ακαδημαικου δυκτιου ?

Ναι θα έχεις IP από το pool της Σχολής σου.

johnsruro
18-11-10, 20:38
thanks καταλαβα αλλα μαλον δεν θα το βαλω το φοιτιτικο πανω κατω το ιδιο ερχετε.
αμα εβαζα φοιτικο(διοδος) θα ειχα ip του ακαδημαικου δυκτιου ?
Πάνω κάτω το ίδιο έρχεται με τι? Με το να βάλεις άλλο πάροχο για ομιλία?

jdtech
20-11-10, 02:59
Άν έβαζες δίοδος θα είχες ip που είναι αποδεκτή από βιβλιοθήκες. Τα περισσότερα πανεπιστήμια όμως έχουν και vpn οπότε θα έχεις έτσι κι αλλιώς πρόσβαση. Αν το δεις σε φάση τιμή μάλλον σε συμφέρει να βάλεις εναλλακτικό πάροχο από τα οικονομικά πακέτα, καθώς στο φοιτητικό έχεις και το πάγιο του ΟΤΕ

Ionlab
20-11-10, 03:12
Μην ξεχνάς όμως και την προσφορά για το τηλέφωνο για φοιτητές του ΟΤΕ.

http://oteshop.ote.gr/storefront/-/-/-/prodstudent_pack_types.html

@ ADSLgr.com All rights reserved.