PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερώτηση σχετικά με λογαριασμό Forthnet



gkagg
16-11-10, 21:52
Καλησπέρα. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Στις 3-11 ενεργοποιήθηκα στη HOL ενώ αντίστοιχα "απενεργοποιήθηκα από την Forthnet και το 2play. Σήμερα μου ήρθε λογαριασμός που μου λεει να πρωπληρώσω (όπως γίνεται πάντα βέβαια) την περίοδο 28-10-2010 με 27-12-2010. Επίσης πιο κάτω στον ίδιο λογαριασμό αναγράφονται και κόστη για την περίοδο χρήσης 28-08-10 εως 27-10-10. Δεδομένου ότι η απενεργοποίηση έγινε στις 03-11-2010 τι από αυτά θα πρέπει να πληρώσω; Μήπως να πληρώσω μόνο τη χρήση και όχι τα επόμενα πάγια;


Ευχαριστώ

avafeiadis
16-11-10, 22:01
Προφανώς δεν είναι ο εκκαθαριστικός, ο τελευταίος. Πάρε τους να τους ρωτήσεις πριν πληρώσεις. Σίγουρα ένα κομμάτι των παγίων δεν πρέπει να πληρωθεί, απ' την άλλη "χρωστάς" ένα κομμάτι για χρήση μέχρι τις 3/11.

Άκου βέβαια και γνώμες από άλλους που έφυγαν πρόσφατα. Το δικό μου παράδειγμα είναι πάνω από ένα χρόνο πίσω, δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι.

gkagg
16-11-10, 22:15
Σε ευχαριστώ για τη γνώμη... Θα κάνω και ένα τηλ στην Forth...

avafeiadis
16-11-10, 22:26
Παρακαλώ. Όταν τους πάρεις επιβεβαίωσέ το, έτσι; (όνομα τηλεφωνήτριας κλπ) ότι θα σου έρθει κι άλλος λογ/σμος με τις σωστές προσθαφαιρέσεις. Ειδάλλως το θεωρώ λίγο βλακεία να πληρώσεις προκαταβολικά ολόκληρο το πάγιο, για λίγες μέρες. Θα μπορούσαν να βγάλουν ένα και μόνο εκκαθαριστικό (εκτός κι αν είχε βγει ήδη πριν διακόψεις, anyway).

Καλή συνέχεια στην HOL, ελπίζω να μην έχεις κι εξώδικα για κερασάκι στην τούρτα :)

gkagg
16-11-10, 22:37
Παρακαλώ. Όταν τους πάρεις επιβεβαίωσέ το, έτσι; (όνομα τηλεφωνήτριας κλπ) ότι θα σου έρθει κι άλλος λογ/σμος με τις σωστές προσθαφαιρέσεις. Ειδάλλως το θεωρώ λίγο βλακεία να πληρώσεις προκαταβολικά ολόκληρο το πάγιο, για λίγες μέρες. Θα μπορούσαν να βγάλουν ένα και μόνο εκκαθαριστικό (εκτός κι αν είχε βγει ήδη πριν διακόψεις, anyway).

Καλή συνέχεια στην HOL, ελπίζω να μην έχεις κι εξώδικα για κερασάκι στην τούρτα :)

Μπα δε νομίζω... (ελπίζω) :hmm:

gkagg
17-11-10, 10:36
Πήρα τηλέφωνο και όντως με διαβεβαίωσαν ότι θα μου στείλουν εκκαθαριστικό λογαριασμό και να μην λάβω υπόψη μου τν τρέχοντα διότι θα γίνει συμψηφισμός... Ίδωμεν

@ ADSLgr.com All rights reserved.