PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέα σύνδεση λειτουργεί μόνο με παλιούς κωδικούς



amd
16-11-10, 21:55
Έκανα μια νέα σύνδεση σε νέα γραμμή στην Αθήνα και με τους κωδικούς που μου δώσαν δεν συνδέεται (Username και password είναι σωστά σύμφωνα με το my.otenet) . ενώ βάζοντας κωδικούς που είχα σε παλιά μου σύνδεση στη Ρόδο συνδέεται κανονικά! τηλεφωνό στον οτε και δεν μπορούν να μου δώσουν κάποια λύση.. τι μπορεί να συμβαίνει?

FuS
16-11-10, 22:41
Kαταρχήν, οι παλιοί σου κωδικοί δουλεύουν γιατί διατηρούνται ενεργοί για 6 μήνες από την κατάργησή σου.
Από που έκανες την αγορά;

Θα πρέπει να μιλήσεις με το τμήμα πώλησης που έκανες το αίτημα (στο αντίστοιχο oteshop ή στο 13888 δηλαδή) να στείλει ηλεκτρονικά το "αίτημα" (ξέρουν αυτοί) στην οτενετ.
Εάν έγινε από Γερμανό ή άλλο συνεργαζόμενο κατάστημα, μπορείς να επικοινωνήσεις και με το 13888.

Μην καλέσεις στο next2u (801-11-35555) γιατί θα σε στείλουν στον οτέ να τους στείλει αυτός το αίτημα μέσω πληροφοριακού.
Ότι χρειαστείς, πες μου.

Αν δεν το έχεις ήδη κάνει, μίλησε μία (μόνο) φορά με την οτενέτ μήπως χρειάζεται να στα κάνουν reset. Αν σου πούνε ότι δεν είναι δικό τους θέμα το πρόβλημα (άρα δεν είναι θέμα reset) τότε κάνεις τα παραπάνω.

amd
17-11-10, 01:26
έχω πάει στο κατάστημα oteshop 5 φορές και ακόμα λένε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να συμβαίνει αυτό ..και οι υπάλληλοι του καταστήματος συμβουλεύονται το next2u κάθε φορά που πάω ..

FuS
17-11-10, 01:44
από την οτενετ έχεις ζητήσει να σου βγάλουν καινούρια στοιχεία πρόσβασης αφότου διαπίστωσες το πρόβλημα;
(δεν στα λένε καλά από το κατάστημα μου φαίνεται)

amd
17-11-10, 23:15
όχι θα ξανακαλέσω αύριο και θα γραψω ..

FuS
17-11-10, 23:20
αν θέλεις κάνε και αυτό και ξαναπόσταρε :)

emeliss
17-11-10, 23:46
Δεν πιστεύω να σου έχουν δώσει κωδικό πελάτη και συνθηματικό πελάτη και να βάζεις αυτά στο ρούτερ.

johnsruro
18-11-10, 21:03
Υποθέτω βάζει και το @ otenet.gr στο τέλος του username? Σε ειδοποιήσανε ότι ενεργοποιήθηκες?Σου έστειλαν τους κωδικούς με μήνυμα? Ξαναπάρε στο 13888 και ζήτα να σου αλλάξουν κωδικό εν ανάγκη.Τόση καθυστέρηση πια και πινγκ πονγκ ο ένας στον άλλο...

@ ADSLgr.com All rights reserved.