PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν μπορώ να συνδεθώ από το μεσημέρι!



ilpanos
16-08-06, 19:24
Έχω conn-x 384, sagem fast 800, και βρίσκομαι στη Λαμία.
Πατάω το dial και λέει το παραθυράκι "Verifying username and password". Μένει εκεί για σχεδόν ολόκληρο λεπτό και μετά βγάζει σφάλμα 721 (The remote computer did not respond)

Τι μπορεί να φταίει? Φταίει κάτι από τη δική μου μεριά?
(Δοκίμασα να συνδεθώ και από 2ο pc αλλά με το ίδιο modem και πάλι τα ίδια έβγαλε).]
Το modem δείχνει ότι συγχρονίζει κανονικά και στα 2 pc.

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει γενικότερο πρόβλημα στην περιοχή?

Νικαετός
16-08-06, 19:30
Δοκίμασε μια με username otenet@otenet.gr και pass otenet και αφού μπεις , δώσε πάλι τα δικά σου user και pass και θα συνδεθείς ...(εκτός αν ξέχασες να πληρώσεις την συνδρομή )

ilpanos
16-08-06, 19:39
Μόλις δοκίμασα να μπώ με username otenet@otenet.gr και password otenet αλλά τίποτα!
Ξαναβγάζει το ίδιο σφάλμα: "The remote computer did not respond"

chatasos
16-08-06, 20:04
Κάποια dslams στη Λαμία έχουν πρόβλημα λόγω ΟΤΕ.
Υπομονή...

Lumens
16-08-06, 20:43
Τα ίδια και στον Βόλο για 6 περίπου ώρες (από 11 μέχρι 5 περίπου). Στο 1242 περίμενα να δηλώσω βλάβη περί την 1 ώρα, αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

ilpanos
16-08-06, 21:20
Εδώ Λαμία (σε εμένα τουλάχιστον) άρχισε το πρόβλημα κατά τις 2:30 - 3 το μεσημέρι, όταν έπεσε η γραμμή και από τότε δεν έχω καταφέρει να ξανασυνδεθώ. Δεν υπάρχει καμία ανακοίνωση, έστω καμια ανεπίσημη πληροφορία για τη φύση του προβλήματος και τον χρόνο αποκατάστασης?

Πω! Με αυτό το γεγονός ξέθαψα το 56k modem. Και τουλάχιστον παλαιότερα έμπαινα με 52kbps και κατέβαζα με 5.3 - 5.5. Τώρα μπαίνει με 44kbps και κατεβάζει με 4 - 4.5! Έλεος! Είχα συνηθήσει την dsl και τώρα τα 4.5 KBps μου φαίνονται κάπως...

chatasos
16-08-06, 22:01
Επίσημες ανακοινώσεις μην περιμένεις για τέτοιου είδους προβλήματα.
Απλά δηλώνεις βλάβη και περιμένεις.

ΥΓ: Λογικά τώρα πρέπει να είσαι οκ.

ilpanos
16-08-06, 22:32
Όντως τώρα είναι εντάξει! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

@ ADSLgr.com All rights reserved.