PDA

Επιστροφή στο Forum : Αμεση Βοήθεια Με Ondsl Kit και Error 721



Slayerman_GR
16-08-06, 21:17
Καλησπερα! Απο σημερα εχω ενα προβλημα με τη συνδεση μου, αφου δουλευε κανονικοτατα σε αλλο pc, τη μετεφερα σε ενα αλλο pc, καταφερα να μπω μολις τα συνδεσα και απο τη στιγμη που εκανε το αναθεματισμενο το Windows Update και μετα το επομενο reboot περνω συνεχως Error 721! Και τι δεν δοκιμασα! Επανεγκατασταση τους drivers πανω απο 20 φορες, διαγραφη ολων των κλειδιων στη registry σχετικα με otenet και sagem! Πηρα τηλεφωνο την τεχνικη υποστηριξη και μου ειπαν οτι αν εχω πειρατικα WinXP τοτε υπαρχει προβλημα με το Windows Update και χρειαζομαι format! Υπαρχει τροπος να το γλυτωσω?? ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ!

edit: Γραφω απο Λαμια που βλεπω οτι αλλος ενας χρηστης εχει ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο προβλημα με μενα, ελπιζω να εχουν προβλημα τα dslam και οχι τα κωλο-Windows!

katafitos
16-08-06, 21:31
Απ οτι ξερω το 721 ειναι οταν δεν σε εχουν συνδεσει με το ΑΤΜ δικτυο. Δες παρακατω
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=13599
αλλα δες το παρακατω που ειναι σχετικο με την απαντηση που σου δωσανε
http://www.intel.com/support/network/dslmodems/sb/CS-010087.htm

MirrorX
17-08-06, 03:27
μην κανεις καμια βλακεια του στυλ φορματ κλπ...απλα συνεπεσε χρονικα η βλαβη της γραμμης (προσωρινη δυσλειτουργια της περιοχης?) με το update...αν το προβλημα παραμεινει και αυριο θα παρεις τηλεφωνο στην τεχνικη υποστηριξη και θα πεις το προβλημα και οτι απο τη μερια σου εχουν γινει ολες οι απαραιτητες ενεργειες, οποτε πρεπει να δηλωθει βλαβη...με αυτον τον τροπο θα αποκατασταθει

Slayerman_GR
17-08-06, 08:44
Thanx για τα replies παιδια, τελικα το προβλημα εφτιαξε απο μονο του! Μ'αρεσει που τους πηρα και τηλεφωνο στην τεχνικη υποστηριξη και ο αλλος μου ελεγε το μακρυ του και το κοντο του! Μα ηταν πολυ κουλο να μου μπλοκαρει η microsoft τη συνδεση επειδη εχω πειρατικο αντιγραφο των XP!

Επιστροφη στην Πατρα τωρα, να δουμε αν θα εχει διπλασιασει ο πΟΤΕ το bandwidth μπας και δουμε ασπρη μερα εμεις οι ταλαιπωρημενοι στην Κωνσταντινουπολεως!

@ ADSLgr.com All rights reserved.