PDA

Επιστροφή στο Forum : conn-x και φιλτράρισμα torrent;



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

leandrosml
17-11-10, 17:11
παιδιά, εδώ και καμποσες μέρες δεν μπορω να κατεβάσω torrent από πουθενα. Μη σκευτείτε ρυθμίσεις portforwarding kai firwall γιατι τα εχω δοκιμάσει όλα. Είμαι 100% σίγουρος ότι είναι θέμα ΟΤΕ. εχω conn-x 24αρα.
Από το ίδιο pc με αλλο ISP τα πάντα δουλεύουν κανονικά.
Με conn-x σε όλους τους trackers έχω connection closed by peer ή session expired ή κάτι παρόμοιο τέλος πάντων. Εχω επικοινωνήσει με την εξυπηρέτηση πελατών και μου λένε ότι δεν ξέρουν τίποτα.
Δεν έχω δοκιμάσει άλλα p2p υπηρεσίες αλλά με τα torrent δεν ξέρω τι θα γίνει.
Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα? Άρκετοι φίλοι μου πάντως με σύνδεση conn-x έχουν ακριβώς τα ίδια προβήματα.

emeliss
17-11-10, 22:11
Μπααααα.....

sada12
17-11-10, 22:22
και σε μένα το ίδιο. κάνε restart το router σου. αυτό συμβένει όταν πέρνεις IP που ξεκινάνε απο 94. ... όχι με όλες τις 94. αρες όμως. άγνωστο γιατί....

αυτή την στιγμή είμαι με 94.69. ... ... και είναι οκ αλλά πρίν λίγο ήμουν με 94. ... και έκανα restart στο router

xmperop1
17-11-10, 23:21
παιδιά, εδώ και καμποσες μέρες δεν μπορω να κατεβάσω torrent από πουθενα. Μη σκευτείτε ρυθμίσεις portforwarding kai firwall γιατι τα εχω δοκιμάσει όλα. Είμαι 100% σίγουρος ότι είναι θέμα ΟΤΕ. εχω conn-x 24αρα.
Από το ίδιο pc με αλλο ISP τα πάντα δουλεύουν κανονικά.
Με conn-x σε όλους τους trackers έχω connection closed by peer ή session expired ή κάτι παρόμοιο τέλος πάντων. Εχω επικοινωνήσει με την εξυπηρέτηση πελατών και μου λένε ότι δεν ξέρουν τίποτα.
Δεν έχω δοκιμάσει άλλα p2p υπηρεσίες αλλά με τα torrent δεν ξέρω τι θα γίνει.
Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα? Άρκετοι φίλοι μου πάντως με σύνδεση conn-x έχουν ακριβώς τα ίδια προβήματα.

Κανένα πρόβλημα χρόνια τώρα.

FuS
17-11-10, 23:35
Κανένα πρόβλημα επίσης δεν είχα ούτε έχω τώρα ;)

gvenos
18-11-10, 01:33
Αν κατεβάζεις από private tracker ίσως χρειάζεται να βάλεις κάποια Static IP. Για δοκίμασε και αυτό. και δες αν η πόρτα που έχεις στον client είναι ενεργή

leandrosml
18-11-10, 02:26
Αν κατεβάζεις από private tracker ίσως χρειάζεται να βάλεις κάποια Static IP. Για δοκίμασε και αυτό. και δες αν η πόρτα που έχεις στον client είναι ενεργή

Πάντα δουλεύω με static ip. αλλιώς πως θα κάνεις port forwarding? Όλες οι ρυθμίσεις είναι μια χαρά γιατί όπως είπα και παραπάνω, με άλλον ISP δουλεύουν μια χαρά τα torr. Συνήθως κατεβάζω από τον γκρικ τρακερ (καλό ε?) αλλά και απο πιρατομπευ και αλλα γνωστά που περνάνε πολλαπλά τρακερ μέσα στο αρχειο .tor, πάλι τα ίδια μου κάνει.
Από ότι καταλαβαίνω το πρόβλημα δεν είναι γενικό αλλά τοπικό σε κάποιες περιοχές τις Ελλάδας. Θα δοκιμάσω πάλι αύριο με τον τοπικό ΠΟΤΕ...και βλέπουμε.

leandrosml
18-11-10, 09:37
παιδιά, αυτή τη στιγμή μετά από πολλά ριμπουτ, πήρα ip 94.69..... και μετά από πολλές μέρες δουλεύουν κανονικά τα torrent. Απίστευτο. Τι να πω!!!!! Τελικά το μόνο σίγουρο είναι ότι το πρόβλημα είναι θέμα του παρόχου!!!! Είδωμεν!!!!

johnsruro
18-11-10, 21:10
Εγώ έχω ιπ από 79 και κατεβάζω μια χαρά. Φιλτράρουν συγκεκριμένες ΙΡ? Δε το πιάνω. Τι πρακτική είναι αυτή? Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίζει?

eLeKtriK EyE
24-11-10, 03:45
Δεν ξέρω τι συμβαίνει, αλλά αυτό που περιγράφουν τα παιδιά πιο πάνω μόλις συνέβη και σε εμένα, σε όλους τους tracker, με όλες τις ports και με διάφορες IP που δοκίμασα να πάρω μέσω restart του router.
Το torrent δούλεψε μόλις συνδέθηκα μέσω IP Tunneling με άλλη IP, εκτός Otenet.

Κάτι κάνουν σίγουρα, και δεν μπορεί το encryption του μtorrent να το παρακάμψει.

eLeKtriK EyE
25-11-10, 02:16
Ξέρει κάποιος κάτι βρε παιδιά;
Σήμερα πάλι τα ίδια...
Ιδού και τα screenshots (το πρώτο είναι με IP otenet, το δεύτερο είναι λίγα λεπτά μετά που έχω ενεργοποιήσει το tunelling και έχω άλλη IP).
Προσέξτε ότι όλοι οι trackers με την IP otenet εμφανίζουν το ίδιο σφάλμα και μετά βγάζουν working.

iakoboss7
25-11-10, 02:19
για κανε ενα update στο utorrent και δες παλι...

eLeKtriK EyE
25-11-10, 02:46
Το έκανα χθες στο σταθερό υπολογιστή (αυτή τη στιγμή είμαι στο laptop που έχει ακόμα την παλιά έκδοση, σωστά το παρατήρησες) και δεν έχει ουδεμία διαφορά.
Επίσης δοκίμασα και τον Deluge και τα ίδια ακριβώς.

iakoboss7
25-11-10, 02:57
συμβαινει σε ΟΛΑ τα torrent αυτο? πηρες τηλ στον οτε? με τρομαζεις τωρα :p

το tunneling που ενεργοποίησες τι ειναι?

eLeKtriK EyE
25-11-10, 03:02
συμβαινει σε ΟΛΑ τα torrent αυτο? πηρες τηλ στον οτε? με τρομαζεις τωρα :p

το tunneling που ενεργοποίησες τι ειναι?
Έχω δοκιμάσει τουλάχιστον 4 διαφορετικά, με private αλλά και public trackers.
Στον ΟΤΕ δεν πήρα - δε νομίζω ότι θα βγάλω άκρη.

Το Tunneling είναι μεσω του VPN του ακαδημαϊκού ιδρύματος που φοιτώ.
Κανονικά το χρησιμοποιείς για να έχεις IP του ιδρύματος και να έχεις πρόσβαση στα papers των ξένων εκδοτικών οίκων, αλλά εγώ το χρησιμοποιώ περισσότερο για να κατεβάζω torrent πλέον! :D

iakoboss7
25-11-10, 03:33
παρε ομως ενα τηλ οταν μπορεις γιατι ποτε δεν ξερεις... ισως κατι γινει, να μαθουμε και εμεις τι παιζει κιολας.

jdtech
28-11-10, 02:20
Το Tunneling είναι μεσω του VPN του ακαδημαϊκού ιδρύματος που φοιτώ.
Κανονικά το χρησιμοποιείς για να έχεις IP του ιδρύματος και να έχεις πρόσβαση στα papers των ξένων εκδοτικών οίκων, αλλά εγώ το χρησιμοποιώ περισσότερο για να κατεβάζω torrent πλέον! :D

Μάλλον έχουν κόψει κάποιες ip του OTE και είναι black listed για αυτό με το vpn είναι οκ.

stamka
28-11-10, 03:29
εγω κανενα προβλημα

anneceleste
29-11-10, 14:08
Εχω το ίδιο πρόβλημα, κόκκινα βελάκια σε όλα τα torrents και ένα μήνυμα (server connection failed 10054) ή κάτι παραπλήσιο.

johnsruro
01-12-10, 01:43
Κι αν κάποιο τρακερ εχουν μπαναρει ΙΡ του Οτε δεν πρέπει να κάνουν κάντι από τον ΟΤΕ για να αλλάξει αυτό? Να παίζουν με το ενδεχόμενο οι χρήστες να πάρουν ΙΡ που δε θα μπορούν να κατεβάζουν?

iakoboss7
01-12-10, 01:46
προβλημα του αθλιου τρακερ ειναι οχι του οτε οποτε δεν ειναι αναγκασμενος να κανει κατι (και να κανει μπορει να το αρνηθουν αυτοι που εχουν τον τρακερ).

AssVas
02-12-10, 12:05
αν έχεις κάνει update στο torrent client σου , δοκίμασε να κατεβάσεις το openoffice μέσω του official site τους , έχει torrent link . έχεις πρόβλημα και εκεί;

eLeKtriK EyE
15-12-10, 22:47
προβλημα του αθλιου τρακερ ειναι οχι του οτε οποτε δεν ειναι αναγκασμενος να κανει κατι (και να κανει μπορει να το αρνηθουν αυτοι που εχουν τον τρακερ).
Νομίζω ότι εξήγησα πριν ότι το κάνουν όλοι οι tracker. Ακόμα και σε αυτόν του openoffice.
Και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι φταίει ο ΟΤΕ. Εξακολουθώ να παίρνω IP 94.71... Γκρρρρ!!!

emeliss
15-12-10, 22:54
Νομίζω ότι εξήγησα πριν ότι το κάνουν όλοι οι tracker. Ακόμα και σε αυτόν του openoffice.
Και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι φταίει ο ΟΤΕ. Εξακολουθώ να παίρνω IP 94.71... Γκρρρρ!!!
Με ip 94.71... το ίδιο torrent τερματίζει για την γραμμή μου. Πόρτες στο ρούτερ έχεις ανοίξει; Τα tests στο setup guide τι σου βγάζουν;

eLeKtriK EyE
16-12-10, 00:25
Με ip 94.71... το ίδιο torrent τερματίζει για την γραμμή μου. Πόρτες στο ρούτερ έχεις ανοίξει; Τα tests στο setup guide τι σου βγάζουν;
Εννοείται πως έχω ανοίξει πόρτες και εννοείται ότι το setup guide δε βρίσκει πρόβλημα γιατί το πρόβλημα έγκειται στην επικοινωνία τη δική μου με τον tracker και μόνο. Στο screenshot που ανέβασα είναι φανερό αυτό, γιατί με όσους peers βρήκε μέσω DHT η γραμμή τα δίνει όλα (και τους βρήκε και αμέσως). Μέσω του tracker όμως δεν μπορεί καν να συνδεθεί (εξ' ου και το κόκκινο χρώμα στο utorrent).

Θα κάνω μερικές δοκιμές με το Ethereal αργότερα μπας και καταλάβω τι γίνεται...

Απορώ όμως, σε κανένα δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο; Μήπως γίνεται μόνο στο DSLAM μου;

mpetou
16-12-10, 01:51
εγω κατεβαζω torrent με connx παντα full 1,8MB/sec

mpetou
16-12-10, 01:56
δες εδω με rtorrent+rutorrent σε debian testing.

Το μονο προβλημα μου ειναι οτι δεν εχω χωρο να τα αποθηκευσω

johnsruro
17-12-10, 17:09
ας δουμε ομως τι φταίει στον φίλο!;)
Σίγουρα δεν παίζει να έχουν μπαναριστεί ΙΡ του ΟΤΕ?

eLeKtriK EyE
18-12-10, 19:09
ας δουμε ομως τι φταίει στον φίλο!;)
Σίγουρα δεν παίζει να έχουν μπαναριστεί ΙΡ του ΟΤΕ?
Να τις έχει μπανάρει (=throttle) ο ΟΤΕ, μπορεί. Να τις έχουν μπανάρει όλοι οι trackers ταυτόχρονα αδύνατο.

johnsruro
20-12-10, 17:30
Να τις έχει μπανάρει (=throttle) ο ΟΤΕ, μπορεί.
Τι σημαίνει αυτό?

Georgevtr
21-12-10, 00:45
http://en.wikipedia.org/wiki/Bandwidth_throttling

G.F.D
21-12-10, 02:22
@eLeKtriK EyE το upload σου γιατί πάτο σε όλες τις pics;Είναι μέρος του προβλήματος;
Μήπως είναι τικαρισμένο το apply rate limit to transport overhead?(preferences--->bandwidth)

eLeKtriK EyE
21-12-10, 02:30
@eLeKtriK EyE το upload σου γιατί πάτο σε όλες τις pics;Είναι μέρος του προβλήματος;
Μήπως είναι τικαρισμένο το apply rate limit to transport overhead?(preferences--->bandwidth)
Έτυχε φίλε μου. Δεν έχω τικάρει το rate limit που λες, δεν έχω πρόβλημα ούτε με το upload ούτε με το download ούτε και με τα incoming connections. Αν θέλετε ανεβάζω και screeshot με τσίτα τη γραμμή αλλά τον tracker κόκκινο.

Επίσης, έκανα κάποιες δοκιμές με το Wireshark. Στην πόρτα του tracker δεν υπάρχουν data στο transport stream για κάποιο λόγο. Να τα κόβει ο ΟΤΕς;

hostolis
21-12-10, 02:48
Χμμμ γιατί όμως μόνο στις 94.x;
Εγώ έχω 2.85.x και οι τράκερς είναι πράσινοι....

........Auto merged post: hostolis πρόσθεσε 1 λεπτά και 10 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Επίσης, έκανα κάποιες δοκιμές με το Wireshark. Στην πόρτα του tracker δεν υπάρχουν data στο transport stream για κάποιο λόγο. Να τα κόβει ο ΟΤΕς;

Κάτσε... το wireshark δε κοιτάει Locally; Άρα απο το pc σου δεν φέυγουν τα data... σωστά; Εκτός και αν έστησες wireshark μετά τον backbone ξερω γω :p

paei
21-12-10, 23:06
παιδια δεν ειναι μονο το 94 και εγω εχω το ιδιο προβλημα και εχω 79 ip
και εχω δοκιμαση πιστευω ολα,
πειρα και στον ΟΤΕ εαν δεν δεχοντε το προτωκολλο ρ2ρ αλλα μου ειπαν οτι
οτι το δεχοντε,
τι να πω απλα εχουν σπασει τα νευρα μου!!! :-)
στιν αρχη δεν μπςρουσα να κανω ρ2ρ και εφτεγε το τοιχος του royter μου το απενεργοπιοισα και για 1 εβδομαδα μου δουλεψε στο φουλ αψογα και μετα τιποτα και εγω πιστευω οτι ειναι απολυτα θεμα ΟΤΕ γιατι απο το μαγαζι μου με cyta μου δουλευει κανονικα...
ξερει κανεισ να βοηθισει ???

paei
24-12-10, 09:45
παιδια καλημερα και χρονια πολλα
εκανα το εκσεις σημερα εκανα μια επανακινιση του router μου και μου εβγαλε ip 94
αλλα απενεργοπιοισα και τις ρυθμισεις απο το τορεντ μου του DHT εχει 2 τσεκαρισμενα κουτακια
και για την ωρα μου δουλευει μια χαρα δεν ξερω εαν φταιει αυτο αλλα δουλεψε και ανεβαζω και κατεβαζω
για δοκιμαστετο και εσεισ αυτο να δουμε εαν σας πετυχει

καλες γιορτες σε ολους σας

anon
24-12-10, 12:08
Πριν δυο χρόνια είχαμε ανεβάσει βίντεο όπου στην ίδια γραμμή (ΑΡΥΣ ΟΤΕ) με ΟΤΕ και με Forthnet φαινοταν πεντακάθαρα ότι ο ΟΤΕ έκανε throttling και μάλιστα σε μεγάλο βαθμό σε unencrypted, και σε μικρότερο βαθμό σε encrypted. Το γεγονός αυτο διαδόθηκε, και σταμάτησε, αλλά δεν σημαίνει ότι δεν θα ξαναγίνει, ειδικά σε περιοχές που υπάρχουν "δυσκολίες" στο bandwidth. Είναι μια εικασία, για το τί γίνεται τώρα, απλά να έχετε στο πίσω μέρος του μυαλού σας ότι το bandwidth throttling ειναι κάτι γνωστό και που το εχει κάνει ο ΟΤΕ.

https://www.youtube.com/watch?v=srn6cE68a3M

johnsruro
24-12-10, 22:52
Με λίγα λόγια η ΙΡ του ΟΤΕ είναι ..."Κι αν σου κάτσει?"

anarxaki
25-12-10, 12:31
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.
Διάβασα τα μηνύματά σας, αν και δεν κατάλαβα και πολλά. Είχα όμως κι εγώ το ίδιο πρόβλημα: συγκεκριμένος private tracker, connection closed by peer.

Χθες λόγω αέρα έπεσε πολλές φορές η γραμμή, οπότε έκλεισα το πρόγραμμα (για να μη χάνονται δεδομένα) και το ξανατσέκαρα σήμερα το πρωί. Όλες οι συνδέσεις γίνονταν κόκκινες και δε μπορούσα ούτε με το Update του uTorrent να συνδεθώ. Δοκίμασα να αλλάξω ΙΡ αλλά και τις 4 φορές πήρα 94.71. Χωρίς να πειράξω κάτι άλλο και με ΙΡ ακόμα 94.71 συνδέθηκε από μόνο του...

Τελικά τι φταίει και τι πρέπει να κάνουμε σε αυτές τις περιπτώσεις; Θα μπορούσε να φταίει κάτι από τον tracker μιας και πολύ πρόσφατα επανήλθε;

mpetou
25-12-10, 15:28
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.
Διάβασα τα μηνύματά σας, αν και δεν κατάλαβα και πολλά. Είχα όμως κι εγώ το ίδιο πρόβλημα: συγκεκριμένος private tracker, connection closed by peer.

Χθες λόγω αέρα έπεσε πολλές φορές η γραμμή, οπότε έκλεισα το πρόγραμμα (για να μη χάνονται δεδομένα) και το ξανατσέκαρα σήμερα το πρωί. Όλες οι συνδέσεις γίνονταν κόκκινες και δε μπορούσα ούτε με το Update του uTorrent να συνδεθώ. Δοκίμασα να αλλάξω ΙΡ αλλά και τις 4 φορές πήρα 94.71. Χωρίς να πειράξω κάτι άλλο και με ΙΡ ακόμα 94.71 συνδέθηκε από μόνο του...

Τελικά τι φταίει και τι πρέπει να κάνουμε σε αυτές τις περιπτώσεις; Θα μπορούσε να φταίει κάτι από τον tracker μιας και πολύ πρόσφατα επανήλθε;

πατεντα του οτε ειναι για να μην κατεβαζουμε απο τορρεντς και μπουκωνει το δικτυο.
Με το encryption που εχουνε η σημερινοι clients δεν μπορουσε να μποκαρει τα τορεντς
και εκοψε τη συνδεση με τους trackers αλλα δεν το κανει καθολικα γιατι θα τον ειχανε κραξει το κανει με τυχαιο τροπο ωστε να μην το παιρνουνε χαμπαρι οι χρηστες.
Ελα ομως που τους καταλαβαμε ......

Παρε τηλεφωνο στο 1242 και εξηγα τους οτι τους πηραμε χαμπαρι για τις πρακτικες
που εφαρμοζουνε και αν σου πουνε οτι δεν κανουνε τετοιο πραγμα μην ψαρωσεις
και ζητα να σου απαντησουνε εγγραφως η με email.
Ωστε με αυτο το αποδεικτικο να μην πληρωσεις κανονικα την συνδομη adsl καθως
αλλα συμφωνήσατε και αλλα κανουνε.
Με το αποδεικτικο αυτο θα τους εχεις στο χερι αμα σου απαντησουνε προφορικα
θα σε κοροιδεψουνε και δεν θα εχεις καμμια κατοχυρωση.

eLeKtriK EyE
26-12-10, 00:29
Απ' ότι φαίνεται λοιπόν πρόκειται για άθλια πρακτική του ΟΤΕ...
Καλό είναι να τους πάρουμε όλοι τηλέφωνο για κράξιμο, καθώς και να το διαδώσουμε και σε άλλα site μπας και φοβηθούν και το σταματήσουν. Προσωπικά θα κάνω αυτό που είπε ο φίλος με το email. Αν μπορεί μάλιστα να postάρει και τη διεύθυνση που στέλνουμε θα ήταν καλύτερα.

NoDsl
26-12-10, 00:44
Ωστε με αυτο το αποδεικτικο να μην πληρωσεις κανονικα την συνδομη adsl καθως
αλλα συμφωνήσατε και αλλα κανουνε.


Για πες μας αναλυτικά τι συμφωνήσατε;...



Καλό είναι να τους πάρουμε όλοι τηλέφωνο για κράξιμο, καθώς και να το διαδώσουμε και σε άλλα site μπας και φοβηθούν και το σταματήσουν

LAWL

http://www.youtube.com/watch?v=9RclteBMfUU

anon
26-12-10, 00:46
Χωρίς κάποιας μορφής "απόδειξη" όπως το βίντεο όπου στην ίδια γραμμή ως connex και με χρήση με άλλο πάροχο (ως ΑΡΥΣ) να φαίνεται η διαφορα, δεν μπορείς να αποδείξεις τίποτα.

Σε κάθε περίπτωση έχεις το μεγαλύτερο όπλο, εαν θεωρείς ότι δεν σε καλύπτουν, κάλλιστα μπορείς να πας σε άλλον πάροχο. Η απωλεια εσόδων είναι το μεγαλύτερο όπλο εναντίον οποιοδήποτε προμηθευτή.

hostolis
26-12-10, 21:42
Η χρήση VPN ή πρόξυ η οποία εξαλείφει το πρόβλημα δε μετράει ως απόδειξη της πρακτικής throttling του ISP?\
Εγώ πάντως με IP 2.85.x.x δεν έχω πρόβλημα (φτου φτου....)

mpetou
27-12-10, 10:32
Χωρίς κάποιας μορφής "απόδειξη" όπως το βίντεο όπου στην ίδια γραμμή ως connex και με χρήση με άλλο πάροχο (ως ΑΡΥΣ) να φαίνεται η διαφορα, δεν μπορείς να αποδείξεις τίποτα.

Σε κάθε περίπτωση έχεις το μεγαλύτερο όπλο, εαν θεωρείς ότι δεν σε καλύπτουν, κάλλιστα μπορείς να πας σε άλλον πάροχο. Η απωλεια εσόδων είναι το μεγαλύτερο όπλο εναντίον οποιοδήποτε προμηθευτή.

μα υπαρχει αυτη η αποδειξη.... το οτι με proxy δεν συμβαινει και στους trackers πoυ εχουνε
ssl επισης δεν συμβαινει.
Υπαρχει ποιο καραμπινατη και ποιο αληθινη αποδειξη ?

Ειναι νεα πατεντα του οτε για να κοβει τα τορρεντς.

Επισης οσοι εχουνε λογαριασμους σε private trackers που κανουνε αυτοματο ελεγχο για leechers κινδυνευουνε σοβαρα με ban γιατι με αυτη την πατεντα του οτε δεν γινετε σωστη αναφορα απο τον tοrrent client στον tracker των στατιστικων.

anon
27-12-10, 10:45
νομίζω ότι ναι, εφόσον με την ίδια σύνδεση, μεσω VPN παίζει, είναι καθαρά κόψιμο απο τον πάροχο. Δεν είναι πρώτη φορά που το κάνει όπως είπαμε. Αλλοι πάροχοι αφήνουν το κόσμο να σέρνεται, άλλοι κόβουνε ή περιορίζουνε torrents...

anarxaki
27-12-10, 13:10
Επισης οσοι εχουνε λογαριασμους σε private trackers που κανουνε αυτοματο ελεγχο για leechers κινδυνευουνε σοβαρα με ban γιατι με αυτη την πατεντα του οτε δεν γινετε σωστη αναφορα απο τον tοrrent client στον tracker των στατιστικων.

Μπορείς να το εξηγήσεις λίγο παραπάνω γιατί με ενδιαφέρει;
Νόμιζα ότι το πρόβλημα ήταν περισσότερο στις αποσυνδέσεις (αφού έτσι χάνονται τα στατιστικά)...

hostolis
27-12-10, 13:54
Εφόσον ο client δε μπορεί να επικοινωνήσει με τον tracker να του πει "έχω κατεβάσει τόσο και έχω ανεβάσει τόσο", αλλά παρ'όλ'αυτά συνεχίζει και κατεβάζει, μπορεί να θεωρηθεί ratio hacking/cheating

anarxaki
27-12-10, 14:15
Α οκ. Εμένα μου μπλοκάρει κάθε είδους επικοινωνία οπότε δεν φαίνεται σαν να πειράζω το ratio. Φιουυ!

Ένα Glasnost Test το έχετε υπόψη; Το βρήκα στο uTorrent forum και στο πρώτο τεστ μού έβγαλε ότι το port που χρησιμοποιούσα ήταν κλειδωμένο. Έβαλα το 38838 που το είχε με πράσινο, έκανα και ένα reset το router και πλέον λειτουργούν όλα ρολόι. Μάλιστα στο δεύτερο τεστ τα έβγαλε όλα πράσινα.


Α, πήρα και στις βλάβες. Μου είπαν ότι πρέπει να καλέσω στο 8011135555 να ρωτήσω αν όντως γίνεται traffic shapping.

haris_led
28-12-10, 03:46
Επίσης το ίδιο έγινε και στην γραμμή των γονιών μου.
Έπαθα μεγάλη πλάκα όταν το είδα να μην συνδέεται πουθενά!
Και τυχαία διάβασα αυτό το θέμα. Πάλι καλά που τουλάχιστον ενημερωνόμαστε! IP: 94.69

@ ADSLgr.com All rights reserved.