PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέο πακέτο μετά απο OnDsl kιt



kiriakosk
17-08-06, 19:03
Ρε παιδία για να καταλάβω επειδή έχω OnDsl kιt με ένα χρόνο δέσμευση πρέπει μα περιμένω να τελειώσει ο ένας χρόνος για να μπω σε άλλο πακέτο;

π.χ. εάν εγώ αγοράσω άλλο πακέτο και κάνω νέα αίτηση για γραμμή τι γίνετε;
Πρέπει να τελειώσει πρώτα η υπάρχουσα σύνδεση και μετά να περάσω σε άλλη;
Ένα μήνα πριν τελειώσει η υπάρχουσα δεν μπορώ να κάνω αίτηση για νέο πακέτο(αφού κάνω αίτηση να διακόψω την παλιά) για να μην ξεμείνω από σύνδεση?

sdikr
17-08-06, 22:16
Ρε παιδία για να καταλάβω επειδή έχω OnDsl kιt με ένα χρόνο δέσμευση πρέπει μα περιμένω να τελειώσει ο ένας χρόνος για να μπω σε άλλο πακέτο;

π.χ. εάν εγώ αγοράσω άλλο πακέτο και κάνω νέα αίτηση για γραμμή τι γίνετε;
Πρέπει να τελειώσει πρώτα η υπάρχουσα σύνδεση και μετά να περάσω σε άλλη;
Ένα μήνα πριν τελειώσει η υπάρχουσα δεν μπορώ να κάνω αίτηση για νέο πακέτο(αφού κάνω αίτηση να διακόψω την παλιά) για να μην ξεμείνω από σύνδεση?

οπως πολύ σωστά λές έχεις ενα χρόνο δεσμευση ;)

kiriakosk
18-08-06, 12:01
Μα δεν έιπα οτι θα κόψω πριν το χρόνο το αχικό μου πακέτο απλά ρωτάω αν μπορεί να συμυπάρξουν 2 πακέτα απο διαφορετικές και μη εταιρίες ωστέ να μην ξεμείνω απο ADSL.

Talos82
18-08-06, 12:17
Αν πάρεις πάλι από otenet δεν χρειάζεται να διακοπεί η υπηρεσία.

Αλφα
20-08-06, 09:47
Για ένα χρόνο είσαι δεσμευμένος στην οτενετ και αυτό δεν αλλάζει. Αυτό που μπορείς μόνο να κάνεις είναι να μετατρέψεις το πακέτο σου σε άλλο πακέτο με διαφορετική ταχύτητα σύνδεσης. Το νέο πακέτο όμως "κληρονομεί" την χρονική δέσμευση που εξ' αρχής υπόγραψες.

chfilis
22-08-06, 00:50
εχω την εντυπωση οτι μπορεις να κανεις και κατι ακομα.......το θεμα με την δεσμευση ειναι οχι οτι δεν σε αφηνουν αλλα πρεπει να πληρωσεις τα λεφτα.αν πχ πληρωσεις όλα τα λεφτα της 12μηνης δεσμευσης μπαμ.με τη μια νομίζω τότε μπορεις να τους πεις να αποδεσμευσουν τη γραμμή σου

σε όλες τις αλλες περιπτωσεις απλά αναβαθμίζεις την συνδεσή σου σε αλλο πακέτο και κληρωνομείς τις παλιές δεσμευσεις.

stri250
22-08-06, 18:01
αν πχ πληρωσεις όλα τα λεφτα της 12μηνης δεσμευσης μπαμ.με τη μια νομίζω τότε μπορεις να τους πεις να αποδεσμευσουν τη γραμμή σου


Όντως σωστό αλλά δεν καταλαβαίνω γιατι έχει "φάει" σκαλωμα και θέλει να κάνει κάτι τέτοιο.....

περί ορέξεως...

@ ADSLgr.com All rights reserved.