PDA

Επιστροφή στο Forum : 'Τυχαίο' λάθος σε αίτηση τηλεφωνίας;;



geodimis
20-11-10, 16:00
Έκανα χτες το μεσημέρι αίτηση φορητότητας στο Telephony Economy- την πήγα εκτυπωμένη συμπληρωμένη- και στην εκτυπωμένη που μου έδωσαν είδα όταν γυρισα ότι είχαν αιτηθεί το Telephony full!! Πήρα τηλέφωνο στο κατάστημα και αρχικά αφού μου λένε 5 ευρώ είναι η διαφορά κλπ (εννοείται τους έκραξα μόνο και μόνο για τη δικαιολογία) μου είπαν ότι δεν γίνεται τώρα να αλλάξουν το πρόγραμμα καθώς η αίτηση έχει προωθηθεί αλλά μόλις ενεργοποιηθώ να περάσω απο εκεί και να αλλάξω το πρόγραμμα στο Economy..Επειδή δεν τους πολυεμπιστεύομαι και πιστεύω ότι το 'λάθος' ήταν εσκεμμένο τι μου προτείνετε να κάνω;

ntoremi
20-11-10, 16:14
Έκανα χτες το μεσημέρι αίτηση φορητότητας στο Telephony Economy- την πήγα εκτυπωμένη συμπληρωμένη- και στην εκτυπωμένη που μου έδωσαν είδα όταν γυρισα ότι είχαν αιτηθεί το Telephony full!! Πήρα τηλέφωνο στο κατάστημα και αρχικά αφού μου λένε 5 ευρώ είναι η διαφορά κλπ (εννοείται τους έκραξα μόνο και μόνο για τη δικαιολογία) μου είπαν ότι δεν γίνεται τώρα να αλλάξουν το πρόγραμμα καθώς η αίτηση έχει προωθηθεί αλλά μόλις ενεργοποιηθώ να περάσω απο εκεί και να αλλάξω το πρόγραμμα στο Economy..Επειδή δεν τους πολυεμπιστεύομαι και πιστεύω ότι το 'λάθος' ήταν εσκεμμένο τι μου προτείνετε να κάνω;

Kαι κατι μου λεει οτι θα σε χρεωσουν και εφαπαξ τελος αλλαγης (downgrading) πακετου οταν θα κανεις την αλλαγη απο full σε economy.

masterfaster
20-11-10, 18:07
εφοσον δεν εχεις ενεργοποιηθει ακομα, μπορεις να ακυρωσεις την αιτηση σου. αν δεν κανουν την ακυρωση τοτε πανε στον οτε και πες τους να μην κανουν δεκτη καμια αιτηση απο την forthnet (πες τους οτι σε κοροϊδεψαν αλλα με ευγενικο τροπο).

αν σου εδωσαν εξοπλισμο απο την forthnet, να τον πας πισω και να παρεις αποδεικτικο δελτιο οτι τον παρελαβαν (αποδειξη επιστροφης) και δεν οφειλεις τιποτα.

φροντισε να εχεις μαζι σου και ταυτοτητα και λογαριασμο οτε, σε περιπτωση που τα χρειαστεις.

3lbereth
21-11-10, 15:47
...και κράτα όλα τα έντυπα για καμιά δεκαριά χρόνια, γιατί μπορεί να σου στείλουν κανένα λογαριασμό το 2018 για οφειλή της σύνδεσης που δεν έγινε ποτέ!

masterfaster
21-11-10, 16:27
@3lbereth, σε βρισκω απολυτα σωστο, γιατι οπως λεει και ο Αστεριξ και ο Οβελιξ: Ειναι τρελλλλλλοι (με πολλα λαμδα) αυτοι οι Ρωμιοι (Ρωμαιοι ειναι κανονικα, αλλα δεν εχουμε μεγαλοι διαφορα). :D

@ ADSLgr.com All rights reserved.