PDA

Επιστροφή στο Forum : Level One Wbr 3407a + ondsl kit 67 ευρω. Να το παρω?



wi fi thief
18-08-06, 20:44
LevelOne Wbr 3407a + ondsl kit 67 ευρω ολα μεσα (απαιτει δωδεκαμηνη παραμονη στο συμβολαιο) στο seven videonet(!).
Υπαρχει περιπτωση να το'χουνε "κλειδωμενο" στο πακετο η μπορω να το παρω να πεταξω την οτενετ και να το βαλω οπου θελω;
Ποσο αξιοπιστο ειναι? (σε σχεση με την τιμη του)
Αν αξιωθει ο ΟΤΕ και μας φερει dsl 2 (ειπα αν και ...οταν με το καλο)θα παω για αλλο;
Θα το χρειαστω κυριως για p2p, warez , ddls και λοιπες ...αγαθοεργιες. Την κανει την (βρωμο)δουλεια;
Κατεχω ηδη ενα LevelOne WNC-0301usb 11g wireless usb adapter.Θα το βλεπει;
Και η πιο χαζη ερωτηση απο ολες: Μπορω να εχω δυο συνδεσεις ιντερνετ στο ιδιο pc (πχ κατεβασμα με dsl και σερφαρισμα μεσω ιντερνετ wifi spot ταυτοχρονα; (εννοειται οτι θα χρειαστω και αλλο adaptorακι)

αυτα τα ....ολιγα(προς το παρον)!

dinko
21-08-06, 15:16
έχω πάρει ήδη το πακέτο που λες. το router απλό και εύχρηστο. έχε στο νου σου οτι μπορεί να μην δουλέψει όπως έτυχε σε μένα. το πρόβλημα όμως δεν είναι του router αλλά του οτε και γενικά των άθλιων DSLAM που έχει. η μόνη λύση άμα σου κάτσει αυτό να πάρεις τηλ στην οτενετ και να δηλώσεις βλάβη και να περιμένεις να ασχοληθεί κάπιος μαζί σου ... ... ...
δεν είναι κλειδωμένο στο πακέτο (δεν γινέται από οσο ξέρω).είναι συμβατό με DSL v2+ με το firmware 4.10.07.
τον adaptor τον βλέπει τον έχω επίσεις :>

wi fi thief
21-08-06, 17:25
Κατερινιωτη ευχαριστω!:clap:
Αν μου τυχει προβληματικο το ρουτερ στο συγκεκριμενο πακετο που θα τυχει να αγορασω ειναι λαχειο. Συμβαινει και στις καλυτερες εταιριες (πχ το Compaq Pressario 5wv 280 που αγορασα στην Ολλανδια πριν 6 χρονια φορουσε μια κατεστραμενη vga tnt2 32mb την οποια μου αλλαξαν και μαλιστα αναβαθμισμενη σε 64mb χωρις εξτρα κοστος και πολλες ερωτησεις μεσω της εγγυησης) Ελπιζω και το συγκεκριμενο ρουτερ της προσφορας να εχει εγγυηση!

Στο προβλημα με το dslam δεν υπαρχει δυστυχως εναλλακτικη. Τρως τον ΟΤΕ στη μαπα θες δεν θες :mad: μιας και τη Vivodi δεν τη βλεπω προς το παρον να γουσταρει την αποκεντρωση!:(
Δεν σε ρωτησα...εχουνε τζαμπα μηνες στο ondsl kit?
...btw γουσταρω την υπογραφη σου εγκρινω και επαυξανω! Ωραιος ο Σω...:oneup:
αν και με την πρωτη ματια και λογω της φυσης του forum νομισα οτι αναφερεται στους...mac !:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.