PDA

Επιστροφή στο Forum : Internet download/upload speed issues?



rayven18
22-11-10, 00:26
Έχω πάροχο την Cyta και έχω 8Mbps σύνδεση αλλα εδώ και δυο εβδομάδες οι ταχύτητες μου δεν ξεπερνάνε τα 800kbps download αλλα το upload είναι σταθερό στα 1mbps. Έχω πάρει τρεις φορες τηλέφωνο επανειλημμένα για να μου εξηγήσουνε
τι τρέχει και μου λένε πως έχει πρόβλημα η γραμμή μου και πως θα τη φτιάξουνε. Και καλά την φτιάξανε τώρα αλλα το πρόβλημα παραμένει. Επειδή γνωρίζω από υπολογιστές και ξέρω ότι μερικές φορες κάποιοι ιοί malware, rootkits μπορούνε να σου μειώσουνε την ταχύτητα κύριος εάν είσαι Botnet και σε χρησιμοποιούνε για massive Dosing εκεί είναι το χειρότερο, η κάποιος να έχει μπει στον υπολογιστή σου με διαφορα αρχεία server και να σε χειρίζεται μέσα από έναν client, έψαξα το pc μου και είμαι καθαρός! Οποτε εδώ και έναν χρόνο που έχω Cyta δεν μου έχει κάνει νερά και μου την έχει ψιλό βιδώσει τώρα. Έχει κανεις καμια ιδέα για το τι μπορεί να γίνετε? Μήπως θέλει update το firmware του router? Οποιος ξέρει ας ποστάρει κάτι, ευχάριστο. Να προσθέσω ότι έχω υψηλό ping σε games και τις περισσότερες φορες τρώω DC.

hall2001
22-11-10, 16:09
Το βλέπω σωστά ή κάνω λάθος(έχω 8Mbps σύνδεση αλλα εδώ και δυο εβδομάδες οι ταχύτητες μου δεν ξεπερνάνε τα 800kbps download)φίλε μου είσαι στο μάξιμουμ της γραμμή σου,αν κλειδώνεις στα 8mbps πιο πάνω απο τα 800kbps download δεν πάει.

giantpow
22-11-10, 17:57
αλλο kilobytes
και αλλο Kilobits per second (Kbps)
θεωρητικα πρεπει να κατεβαζεις με παραπανω απο 800 kilobytes per second
αν κλειδωνεις στα 8000 kilobits per second

rayven18
22-11-10, 20:30
Το βλέπω σωστά ή κάνω λάθος(έχω 8Mbps σύνδεση αλλα εδώ και δυο εβδομάδες οι ταχύτητες μου δεν ξεπερνάνε τα 800kbps download)φίλε μου είσαι στο μάξιμουμ της γραμμή σου,αν κλειδώνεις στα 8mbps πιο πάνω απο τα 800kbps download δεν πάει.

ναι δικο μου λαθος κατεβαζω με 800kilobytes

ifaigios
24-11-10, 17:41
ναι δικο μου λαθος κατεβαζω με 800kilobytes
Άρα μια χαρά είσαι, μη περιμένεις να πιάσεις το θεωρητικό μέγιστο της γραμμής σου (1000KB/s). Με 800KB/s είσαι τζάμι! :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.