PDA

Επιστροφή στο Forum : Δημιουργια site



flapjsck
22-11-10, 22:00
Μάλλον κάποιον δεν τον βολεψε το joomla οποτε... Θα ήθαλα ένα πρόγραμμα ή online υπηρεσία για την κατασκευή ιστοσελίδας χωρις γνωσεις προγραμματισμου. Ότι έχετε ευχαρίστηση :)

makisvo
22-11-10, 22:02
Wordpress ?

enasdios
22-11-10, 23:46
μπορείς είτε να φορτώσεις κάποια έτοιμη πλατφόρμα όπως wordpress.
είτε να διαχειρίζεται το site με κάποιο πρόγραμμα όπως Microsoft Expression, που σε απαλάσσει από την υποχρέωση να ξέρεις html,css και λοιπά.

rdrnws
26-11-10, 13:47
modx, concrete5 θεωρούνται εξαιρετικά cms. Πολύ εύκολο στη χρήση είναι το wordpress.

flapjsck
26-11-10, 15:14
Ναι, έχω αυτό το θεμα (http://dreamtemplate.com/templates/Dynamic_XHTML_-_3D_CU3ER/detail/6675.html) και μου είπαν ότι δωρεαν χωρις γνωσεις προγραμματισμου δεν...

vfx
27-11-10, 11:16
πέρα απ'το joomla ποιά πακέτα είναι συμπβατά με αυτό (http://www.dreamtemplate.com/templates/Dynamic_XHTML_-_3D_CU3ER/detail/6675.html)το template?

Αν εξακολουθεί να σε ενδιαφέρει αυτό τότε η απάντηση είναι ίδια....

flapjsck
27-11-10, 15:43
Τότε και η ενέργεια μου θα είναι ιδια

vfx
27-11-10, 18:48
νομίζω ότι πρέπει να ξεχάσεις αυτό το template και να βρεις ένα δωρεάν για joomla ή wordpress.

nmavro73
28-11-10, 01:34
Μ αρέσει που όλοι θέλετε να φτιάξετε σελίδα αλλά ούτε να διαβάσετε δεν καθεστε. Δεν ξέρεις css; Διάβασε!

flapjsck
28-11-10, 13:02
Να σε πω, ποιο πολύ να περνάει η ώρα τα κάνω, τώρα στρέφομαι σε vbulletin, αλλά το smartftp με λεει 421 Timeout (no operation for 360 seconds)
Server closed connection

pstratos
28-11-10, 13:10
Να διαβάσετε δεν θέλετε, να πληρώσετε δεν θέλετε, τότε τι στον κόρακα συζητάμε?? To drupal to σκέφτηκες? Εμένα μου φάνηκε λιγότερο απαιτειτικό σε διάβασμα από joomla. Δεν το δοκιμάζεις??

thePrince
28-11-10, 14:37
Για να φτιάξεις ένα site βασισμένο σε οποιοδήποτε free CMS με αυτή τη μορφή χρειάζεσαι HTML / CSS / Javascript, PHP, ίσως και SQL γνώσεις που, όπως πιθανότατα αντιλαμβάνεσαι, όχι μόνο δεν αποκτούνται σε σύντομο χρονικό διάστημα ή διαβάζοντας απλώς 1-2 βιβλία αλλά, για αρκετούς ανθρώπους είναι ο τρόπος που βγάζουν το ψωμί τους και εννοείται πως δεν θα το κάνουν τσάμπα. Αυτή η συζήτηση δεν έχει νόημα. Δεν μπορείς να το κάνεις μόνος σου και θα πρέπει να απευθυνθείς σε επαγγελματία.

nmavro73
28-11-10, 18:03
Καταρχάς όταν κάνεις κάτι για να περνάει η ώρα δεν γίνεται σωστά!Ή το κάνεις από μεράκι, οπότε ασχολείσαι για να μάθεις. Ή το κάνεις για δουλειά. Αν πραγματικά σε ενδιαφέρει θα μάθεις!Και δεν μιλάω για ένα δύο βιβλία, μιλάω για πολύ διάβασμα και ψάξιμο. Το web έχει απίστευτα πολλά tutorials και υλικό. Βασική προϋπόθεση φυσικά είναι το να καταλαβαίνει κάποιος αγγλικά

flapjsck
28-11-10, 18:28
Απο αγγλικά εντάξει αλλα απο ψαξιμο και βιβλια λιγα καταλαβαινεις , θα κανω ιδιαιτερα

nmavro73
28-11-10, 19:01
Απο αγγλικά εντάξει αλλα απο ψαξιμο και βιβλια λιγα καταλαβαινεις , θα κανω ιδιαιτερα

Σε πληροφορώ ότι αν θέλεις όλα τα μαθαίνεις. Όταν ξεκίνησα με CMS δεν ήξερα τίποτα. Τώρα το παίζω στα δάχτυλα. Όπως και μέσα σε δύο μέρες ξεψάχνισα μερικά βασικά πράγματα για SEO. Υπάρχουν και video tutorials στο νετ, και μάλιστα δωρεάν σίγουρα μπορείς να βρεις. Σου δείχνουν πολλά πράγματα. Το ίδιο το joomla έχει ένα εκτενέστατο documentation

@ ADSLgr.com All rights reserved.