PDA

Επιστροφή στο Forum : Επιστροφη σε



DJman
23-11-10, 13:49
Καλησπερα προσφατα πηγα στο doule play της hellas online επειδη ομως ο συναγερμος μου δεν συνεργαζετε σωστα με το τηλεφωνικο κεντρο με αποτελεσμα να ¨χανει κλησεις¨
θα ξαναγυρισω οπως ημουν παλια στον Οτε ISDN και hellas online internet.
Ηθελα να ρωτησω καποιον που το εχει ξανακανει

Πρεπει απλα να κανω μια αιτηση στον οτε?
Με την HOL τι θα γινει για να με ξαναγυρισουν στο πακετο που ημουν?

Ευχαριστω!

xmperop1
23-11-10, 14:34
Αν έχουν γίνει σωστά οι συνδέσεις δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα με τον συναγερμό.
Τι εννοείς χάνει κλήσεις?

Χρειάζεται αίτηση επιστροφής στον ΟΤΕ και μετά αίτηση στην hol για μεριζόμενη σύνδεση adsl, αλλά αν δεν έχεις κλείσει χρόνο ( απότι δαίνεται) θα επιβαρυνθείς με τέλος αποσύνδεσης.

prodromosfan
23-11-10, 14:40
μπορει να ειναι σε voip τηλεφωνια,
εξου και το fritz.

Papados
23-11-10, 14:41
Στο μέγαρο θεωρητικά είσαι POTS και οχι VOIP. Αρα δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα εφόσον εχεις εγκαταστήσει τα απαραίτητα φιλτράκια στο συναγερμό σου. Επίσης πιθανών να χρειάζεται ρύθμιση σε κάποιες παραμέτρους του

(οταν εκανες αιτηση δεν ανεφερες οτι εχεις συναγερμό?)

DJman
23-11-10, 14:50
Ανεφερα το θεμα του συναγερμου.
Το ΜΕγαρο δεν εχει POTS.
Ειμαι πανω σε ISDN.
Το τηλεφωνο μου ειναι Voip
Εχω ΙΑD ISDN (Δεν εχω αλλαξει τα στοιχεια μου στο ADSL.gr ακομα γιατι μεταφερθηκα μολις πριν 5 μερες)

Επισης η ποιοτητα γραμμης ειναι χαλια.Καμια σχεση με ΟΤΕ.Και καθυστερει να παρει και τηλεφωνο.Δλδ παιρνεις το νουμερο που θες και χτυπαει μετα απο 10 δευτερολεπτα.

Και αν μεινω στην Χολ πρεπει να παρω και ενα μικρο ups γιατι οποτε κοβεται το ρευμα χανετε η γραμμη.

Ουφφ απαντησα σε ολα :)

xmperop1
24-11-10, 07:45
Αρα είσαι σε VOIP και χρειάζεται άλλη συνδεσμολογία από αυτή που είχες στον ΟΤΕ.

prodromosfan
24-11-10, 09:59
όντως, συνεννοησου με τους τεχνικους της hol για την καταλληλη συνδεσμολογια.
αποτι ειδα εχεις τσεκαρει και το αλλο θεμα περι hol voip + συναγερμό.

DJman
26-11-10, 01:18
Ναι το ειχα κοιταξει και μου ειχαν πει και απο την hol οτι θα παιζει και κανονικα.Αλλα ρε παιδια εγω εχω ολη την ορεξη να μεινω αλλα υπαρχουν τα εξης θεματα:

Κακη ποιοτητα γραμμης-δεν ακους καλα τον αλλον
Καμια φορα με παιρνουν και τους λεει οτι ειναι δουλευει ενω δεν μιλαω
Ο συναγερμος μια παιζει μια δεν παιζει
Το τηλεφωνο μια λειτουργει μια οχι

εεεεε:hmm: Πριν που ημουν σε Shared ηταν πολυ καλυτερα.

Ασχετο αλλα αν φυγω εντελως απο Ηολ πληρωνω καποια ρητρα? ειμαιι συνδρομητης 3 χρονια. Εννοειται πως θα επιστρεψω τον εξοπλισμο

Georgevtr
26-11-10, 03:31
Ναι το ειχα κοιταξει και μου ειχαν πει και απο την hol οτι θα παιζει και κανονικα.Αλλα ρε παιδια εγω εχω ολη την ορεξη να μεινω αλλα υπαρχουν τα εξης θεματα:

Κακη ποιοτητα γραμμης-δεν ακους καλα τον αλλον
Καμια φορα με παιρνουν και τους λεει οτι ειναι δουλευει ενω δεν μιλαω
Ο συναγερμος μια παιζει μια δεν παιζει
Το τηλεφωνο μια λειτουργει μια οχι

εεεεε:hmm: Πριν που ημουν σε Shared ηταν πολυ καλυτερα.

Ασχετο αλλα αν φυγω εντελως απο Ηολ πληρωνω καποια ρητρα? ειμαιι συνδρομητης 3 χρονια. Εννοειται πως θα επιστρεψω τον εξοπλισμο

DP απο τον ΟΤΕ,γιατί να μπλέκεις και να ξοδεύεσαι με shared? Δέν πληρώνεις καμμία ρήτρα.Λογικά δέν επιστρέφεις εσύ(λόγω 3ετίας) κανέναν εξοπλισμό.Διάβασε το συμβόλαιο που υπέγραψες.

prodromosfan
26-11-10, 10:14
αμα φυγεις:

1) εχεις υπογραψει νέο συμβόλαιο; αν οχι τοτε καμια ρητρα,
επίσης θα χρησιμοποιησεις το δικαίωμα υπαναχώρησης (εντος 14ημερων απο τη μερα συνδεσης)
εξηγωντας τους λόγους, δεν λειτουργει ο συναγερμος, το τηλεφωνο δεν παιζει σωστά κλπ.

2)απο εξοπλισμο επιστρεφεις το IAD που σου στειλανε πρόσφατα, το fritz λογικά το ειχες αγοράσει με πακετο οποτε ειναι δικό σου.

3)επέλεξε όποιον παροχο θέλεις, ενημερωνοντας τον ότι εχεις συναγερμό.

DJman
26-11-10, 22:28
αμα φυγεις:

1) εχεις υπογραψει νέο συμβόλαιο; αν οχι τοτε καμια ρητρα,
επίσης θα χρησιμοποιησεις το δικαίωμα υπαναχώρησης (εντος 14ημερων απο τη μερα συνδεσης)
εξηγωντας τους λόγους, δεν λειτουργει ο συναγερμος, το τηλεφωνο δεν παιζει σωστά κλπ.

2)απο εξοπλισμο επιστρεφεις το IAD που σου στειλανε πρόσφατα, το fritz λογικά το ειχες αγοράσει με πακετο οποτε ειναι δικό σου.

3)επέλεξε όποιον παροχο θέλεις, ενημερωνοντας τον ότι εχεις συναγερμό.

Αυτο που υπεγραψα δεν ελεγε για καμια υποχρεωτικη παραμονη παρα μονο για αλλαγη σε double play

Georgevtr
26-11-10, 23:10
Αυτο που υπεγραψα δεν ελεγε για καμια υποχρεωτικη παραμονη παρα μονο για αλλαγη σε double play

Yπογραφή-αλλαγή=12 μηνη δέμευση.

DJman
27-11-10, 19:44
Yπογραφή-αλλαγή=12 μηνη δέμευση.

Στο συμβολαιο δεν ελεγε τπτ για 12 μηνη δεσμευση.Δεν το υπεγραψα δεν ισχυει θα τους πω!

@ ADSLgr.com All rights reserved.