PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με conn-x και netgear



marmen
23-11-10, 13:59
καλημερα!
Συγγνωμη αν κανω/λεω κατι λαθος αλλα δεν γνωριζω και πολλα!Το προβλημα μο ειναι το εξης : εχω συνδεση connex και μολις αγορασα το netgear wireless-N 150 ADSL2+ Modem Router Kit DGNB 1100 καθως στο Thomson TG585 v7, που μου ειχαν δωσει απο τον ΟΤΕ χαλασε το Wi-Fi και γενικα δεν ημουν πολυ ευχαριστημενη!Το προβλημα ειναι οτι ενω με το thomson εχω internet κανονικα (ενσυρματα) , με το netgear δεν μπορω να συνδεθω και το λαμπακι του adsl ειναι κοκκινο !δεν ξερω αν πρεπει να ρυθμισω κατι αλλο !!Απο την connex δεν μπορουν νε με βοηθησουν μου ειπαν!!Ειμαι καινουργια σε αυτα και δεν γνωριζω πολλα πραγματα...οποιος μπορει ας βοηθησει!
ευχαριστω παρα πολυ προκαταβολικα!

johnsruro
24-11-10, 16:58
Έχεις PSTN ή ISDN. Αν έχεις ISDN τότε το netgear που πήρες δεν κάνει.
Το τόμσον του ΟΤΕ χάλασε μέσα στο 12μηνο? Δεν σου το αλλάζουν?

Georgevtr
24-11-10, 17:05
Βασικά είσαι σε λάθος section,γι αυτό και δέν έχεις απαντήσεις-απόψεις.
http://www.adslgr.com/forum/forumdisplay.php?f=75 εδώ είναι το καταλληλότερο place to be.

johnsruro
25-11-10, 12:33
Ε ας το μεταφέρει κάποιος μπας και τον βοηθήσουμε τον άνθρωπο.
Έχεις PSTN ή ISDN. Αν έχεις ISDN τότε το netgear που πήρες δεν κάνει.
Το τόμσον του ΟΤΕ χάλασε μέσα στο 12μηνο? Δεν σου το αλλάζουν?

christakoss
25-11-10, 13:19
καλημερα!
Συγγνωμη αν κανω/λεω κατι λαθος αλλα δεν γνωριζω και πολλα!Το προβλημα μο ειναι το εξης : εχω συνδεση connex και μολις αγορασα το netgear wireless-N 150 ADSL2+ Modem Router Kit DGNB 1100 καθως στο Thomson TG585 v7, που μου ειχαν δωσει απο τον ΟΤΕ χαλασε το Wi-Fi και γενικα δεν ημουν πολυ ευχαριστημενη!Το προβλημα ειναι οτι ενω με το thomson εχω internet κανονικα (ενσυρματα) , με το netgear δεν μπορω να συνδεθω και το λαμπακι του adsl ειναι κοκκινο !δεν ξερω αν πρεπει να ρυθμισω κατι αλλο !!Απο την connex δεν μπορουν νε με βοηθησουν μου ειπαν!!Ειμαι καινουργια σε αυτα και δεν γνωριζω πολλα πραγματα...οποιος μπορει ας βοηθησει!
ευχαριστω παρα πολυ προκαταβολικα!

Τους κωδικούς που σου είχαν δώσει απο τον ΟΤΕ για το ιντερνετ τους εχεις περασει στο netgear?

marmen
28-11-10, 13:47
εχω PSTN και απο την connex δεν μου το αλλαζουν γιατι ειμαι εκτος εγγυησης!!εχω περασει και κωδικους και τα παντα!!δεν ξερω τι να κανω τοσες μερες περασαν πια....!!συγγνωμη για το λαθος section!

@ ADSLgr.com All rights reserved.