PDA

Επιστροφή στο Forum : Έχω conn-x 1024 με εξάμηνη σύμβαση.Θα διπλασιαστώ από Σεπτέμβρη?



polakis
21-08-06, 09:30
Ρε παιδιά στον ΟΤΕ δεν μου απαντάνε ξεκάθαρα.
Έχω το πακέτο 1024 με 6μηνη σύμβαση που λήγει οκτώβρη.
Θα μου γίνει αναβάθμιση της γραμμής σε 2048?
Κι όταν τελειώσει το πακέτο τί γίνεται με την γραμμή μου?:hmm:

teo_L20
21-08-06, 09:33
Λοιπον η γραμμή σου θα διπλασιαστεί!
Όταν τελειώσει το πακέτο η γραμμή θα μείνει στο ονομα σου!

tsaros
21-08-06, 10:50
Έχω connex 1024 με εξάμηνη σύμβαση.Θα διπλασιαστώ από Σεπτέμβρη?

OXI:twisted:

papdoux
21-08-06, 10:54
Έχω connex 1024 με εξάμηνη σύμβαση.Θα διπλασιαστώ από Σεπτέμβρη?

OXI
γιατι οχι;

BlueChris
21-08-06, 11:16
Εγώ που έχω 512 και λείγει τα Χριστούγενα? το σεπτέμβρη λογικά θα διπλασιαστεί σωστα?

papdoux
21-08-06, 11:39
και εγω αυτο περιμενω

ghostnik
21-08-06, 12:51
Θα διπλασιαστείς σίγουρα απο την μεριά του ΟΤΕ δηλαδή η γραμμή σου.
Για το άν η ΟΤΕΝΕΤ θα διπλασιάσει και την ταχύτητα πρόσβασής σου στο net δεν ξέρουμε ακόμη γιατι δεν έχω δεί ακόμα επίσημη ανακοίνωση οπότε ... (άπιστος Θωμάς :p )
Πάντως μην περιμένεις να γίνει απο 1η Σεπτεμβρίου ...
Όσοι δεν μπήκαν στο πιλοτικό θα αρχίσουν σταδιακά να αναβαθμίζονται και λογικά μέχρι τέλος του χρόνου θα μπούν όλοι ... ;)

chfilis
22-08-06, 00:45
εγω με πιλοτικο που ειμαι μπαινω μια χαρα με την οτενετ χωρις να μου κοβει ταχυτητα....κανονικα ολα.εγω πιστευω απλα οτι θα καταργηθουν οι μικρές ταχυτητες

και απλα ηταν ενας τροπος για να αυξησουν τους πελάτες.ο ΟΤΕ ειπε αντι να βγαλω διαφήμιση και να πω μειώνω τις τιμές(κατι στο οποίο θα έβρισκε πολλους αντι8ετους αφου θα ελεγαν σιγά τη μείωση στην ευρώπη κανει τόσο) είπε να το παιξει καλά το παραμύθι και αποφασισε να χρησιμοποιήσει την εκφραση δωρεάν διπλασιασμό γραμμής

απο τη μεριά των provider επαιξαν το παιχνιδι τους και εβγαλαν καλες προσφορες τωρα ώστε να έχουν και τη φημη "ο οτε θα το διπλασιάσει απο σεπτέμβρη" οποτε ελάτε ολοι να πάρετε τώρα.χωρίς να λένε ότι οκ παρτε τώρα αλλα απο σεπτέμβρη οι τιμές θα πέσουν μιας και θα μειώσει τις τιμές ο οτε στις γραμμές. αρα αν πληρώνω στον οτε απο σεπτεμβρη και μετα τα μισά λεφτα για μία 1024 γιατι να μην βγάλω μία προσφορά τώρα για 1024 στην τιμή της 512....μια η αλλη θα έρθει.....

και έτσι το παραμύθι έγινε και πραγματοποιηθηκε.οποιοσ δεν εχει συνδεση αλλα θα αποκτησει τώρα απλά θα την πάρει με σε τετοια τιμή(πχ 30ε 1024) που θα ειναι ίση με την τιμή που πληρώνει και τώρα καποιος που έχει 512(πριν τον διπλασιασμό) και του εκαναν δωρεάν διπλασιασμό γραμμής.

platonas
24-08-06, 17:05
Λοιπον ολα τα connx πακετα θα διπλασιαστουν (access + isp).

Δεν ξερω για τα κουτια (ondsl kit,adsl in a box) αλλα απο οτι ακουσα απο αλλους στο φορουμ τους κανανε 2!

Gix
24-08-06, 17:09
Απ' ότι φαίνεται όλα τα πακέτα conn-x θα πάνε x2.

CRAzYMiLK
24-08-06, 17:16
Εμενα με connx 512 To αccess αναβαθμηστικε σε 1024 αλλα το ISP ειναι ακομα 512 .
Γιατι?

Gix
24-08-06, 17:23
Περίμενε 1-2 μέρες!

Asteris
28-08-06, 17:01
Έχω πακέτο Conn-x από 8/6, στα 512Kbps. Αυτό με τα 28.5€. Είχα γραμμή ΟΤΕ και συνδρομή forthnet και την γύρισα σε Conn-X με ελάχιστη παραμονή εξαμήνου. Μόλις μίλησα με το 134 και μου είπανε ότι θα γίνει 1024 χωρίς κάποια έξτρα χρέωση.

Μετά ρώτησα αν με το τέλος του εξαμήνου, θα πέσω αυτόματα στην τρέχουσα προσφορά Conn-X των 22.5€ ή πρέπει να κάνω κάτι και η απάντηση ήταν ότι ο ΟΤΕ δεσμεύεται για ένα χρόνο να διατηρήσει τις τιμές του σταθερές. Εξήγησα ότι αυτό δεν με συμφέρει, διότι οι τιμές πέφτουν και ότι ήδη υπάρχει προσφορά ΟΤΕ με 22.5€ τα 512 (που θα γίνει 1024) και OTENET με 26€ τα 2048 και δεν θέλω να μείνω σε ένα πακέτο που θα έχω 28.5€ τα 1024 και πήρα σαν απάντηση ότι αν δεν καλέσω προς το τέλος του εξαμήνου το 134 να ζητήσω αλλαγή πακέτου σε όποια προσφορά θα τρέχει εκείνον τον καιρό, θα συνεχίσω να χρεώνωμαι με 28.5€ τα 1024. Φροντίστε λοιπόν οι εξαμηνίτες την αλλαγή του πακέτου σας, γιατί και ο ΟΤΕ ποντάρει στους ξεχασμένους τελικά...

Τελικά είναι κοινή τακτική όλων των παρόχων να θεωρούν ότι όσο πιό πολύ παλιώνεις μαλακαίνει ο εγκέφαλός σου και μπορούν έτσι να σου χρεώνουν παραπάνω από τον νέο πελάτη. Πιό ηλίθια τιμολογιακή πολιτική δηλαδή, δεν νομίζω να υπάρχει. Να έχεις πελάτες με το ίδιο προϊόν, να πληρώνουν διαφορετική τιμή με βάση πόσο πιό πρόσφατος είναι ο καθένας. Αντί δηλαδή να θες να κάνεις τον πελάτη παλιό, ώστε να μην σε ταλαιπωρεί με μετακινήσεις μεταξύ κωδικών και προϊόντων, να θες κάθε εξάμηνο να ασχολείσαι μαζί του για τις αλλαγές πακέτων.

Υποθέτω βέβαια ότι αυτοί που κάνουν αλλαγή πακέτου στο εξάμηνο είναι πολύ λιγότεροι από αυτούς που το ξεχνάνε και μένουν να πληρώνουν την παλιά μεγαλύτερη τιμή, οπότε εξού και η πονηριά κάποιων providers να σε αφήνουν στα παλιά πακέτα αν δεν το θυμηθείς μόνος σου να αλλάξεις...

@ ADSLgr.com All rights reserved.