PDA

Επιστροφή στο Forum : σχετικά με τηλεφωνική εξυπηρέτηση



pao132003
22-08-06, 00:04
είχα ένα προβληματάκι με τη διαχείριση του λογαριασμού μου. το easyVoice στην αρχική σελίδα ξαφνικά άρχισε να εμφανίζεται σε πορτοκαλί κατάσταση(=ΕΚΚΡΕΜΕΙ). δεν ήταν κανένα σοβαρό πρόβλημα, αλλά ήθελα να το διορθώσω!(έτσι είμαστε όλοι οι pc-addicted εδώ πέρα πιστεύω) Το λοιπόν, ένα σωρό τηλέφωνα σε τεχνική εξυπηρέτηση και σε τμήμα πωλήσεων, κανείς δεν ήξερε να μου πει τι πρόβλημα υπήρχε. Αρκούνταν μόνο να μου λένε ότι δεν είναι σοβαρό και ότι δεν παίζει κανένα ρόλο. ύστερα από ένα μήνα σε αυτή την κατάσταση, δοκίμασα να ανοίξω τις ρυθμίσεις υπηρεσίας και είδα ότι έλειπε ο αριθμός τηλεφώνου μου. το συμπλήρωσα και το πρόβλημα λύθηκε.
Θα μου πείτε τώρα σιγά το πρόβλημα, αλλά εγώ τσαντίστηκα πολύ μιας και δεν μπορούσαν να μου λύσουν ένα τόσο απλό θέμα. Παντελής έλλειψη τεχνογνωσίας!
Και κάτι ακόμα που με τσαντίζει πολύ είναι όταν λένε ότι δεν είναι σοβαρό ένα πρόβλημα(άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε δηλαδή!)

Lionheart
22-08-06, 00:29
Sry ρε φήλε αλλα για να λέμε και του σοστού το δίκιο δλδ, αν είσουν εσυ στην θέση τους τι θα τους έλλεγες? Απο την στιγμή που δέν έχεις κάπιο ουσιαστικό πρόβλημα ο άλλος θα κοιτάξει να σε "ξεφορτωθεί" και στο κάτω κάτω το κίτρινο που λές αν έψαχνες πρώτα το Help του προγραματος είμαι 99% σύγουρος οτι θα το έβρισκες τι φτέει..Λπν μια αρχή στην πληροφορική είναι Εάν δουλεύει ΜΗΝ το πειράζεις..
Πάντα φηλικά :D

pao132003
22-08-06, 01:57
για ποιο help του προγράμματος μιλάς, είσαι λίγο εκτός θέματος!;
τέλος πάντων, διαφωνώ 100% μαζί σου και είσαι και πολύ απόλυτος σε αυτά που λες.
επίσης σου στέλνω με pm το μήνυμά σου ορθογραφημένο. κάνε ένα edit σε παρακαλώ(μπαίνουν και μικρά παιδιά στο φόρουμ!)

power
22-08-06, 04:33
@ Lionheart

Δεν είναι έτσι φίλε μου. Δεν είναι μπακάληδες, είναι εταιρία που προσφέρει υπηρεσίες και οφείλει να προσφέρει σωστές υπηρεσίες.
Αυτός που έφτιαξε τη σελίδα για κάποιο λόγο έφτιαξε το πορτοκαλί και το πράσινο χρώμα.
Αν οι συνάδελφοί του δεν γνωρίζουν τι σημαίνει, οφείλουν να μάθουν και να ενημερώσουν τον πελάτη.

papdoux
22-08-06, 09:39
τουλαχιστον οφειλουν να κοιταξουν το ζητημα εκτενεστερα και να προσπαθησουν να δωσουν μια απαντηση σοβαρη. Οι απαντησεις τετοιου τυπου δειχνουν οτι ειτε δημοσια ειτε ιδιωτικη εταιρεια, η αντιμετωπηση ειναι ιδια και ασχημη.

@pao132003, τους πηρες τηλεφωνο να τους πεις τη λυση να ξερουν την επομενη φορα; παρε τους και πες τους το και μετα βαλε φιλο σου να αναφερει το ιδιο προβλημα να δουμε κατα ποσο εμαθαν κατι παραπανω :lol:

aircop
22-08-06, 15:13
ύστερα από ένα μήνα σε αυτή την κατάσταση, δοκίμασα να ανοίξω τις ρυθμίσεις υπηρεσίας και είδα ότι έλειπε ο αριθμός τηλεφώνου μου. το συμπλήρωσα και το πρόβλημα λύθηκε.


Και γιατί περίμενες έναν ολόκληρο μήνα; ας ασχολιόσουν από την αρχή να το διόρθωνες και να τελείωνε το θέμα όμορφα κι ωραία

pao132003
22-08-06, 21:35
γιατί δεν ήμουν Αθήνα και δε σκόπευα να αφιερώσω το καλοκαίρι μου σ'αυτό:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.