PDA

Επιστροφή στο Forum : Διπλάσιες ταχύτητες πρόσβασης στις υπηρεσίες OTENET ONDSL στις ίδιες τιμές



Σελίδες : [1] 2

chfilis
22-08-06, 12:32
Πλέον, όλοι οι χρήστες (ειτε παλιοί είτε νέοι) ΟΤΕΝΕΤ OnDSL έχουν διπλάσια ταχύτητα πρόσβασης στο Internet(από τον ΟΤΕ & την ΟΤΕΝΕΤ), ενώ οι μηνιαίες χρεώσεις παραμένουν οι ίδιες.

Συγκεκριμένα, σε συνέχεια της ανακοίνωσης του ΟΤΕ για την σταδιακή αναβάθμιση των ταχυτήτων πρόσβασης ADSL,και η ΟΤΕΝΕΤ ολοκλήρωσε τον διπλασιασμό των ταχυτήτων σε όλους τους συνδρομητές των υπηρεσιών ΟΤΕΝΕΤ OnDSL Kit, OTENET OnDSL Home, OTENET OnDSL Bundle, OTENET OnDSL Economy & ΟΤΕΝΕΤ OnDSL Office, χωρίς καμία μεταβολή στις μηνιαίες χρεώσεις.

Υπενθυμίζεται ότι οι συνδρομητές – χωρίς να απαιτείται καμία επιπλέον ενέργεια από αυτούς - θα απολαμβάνουν αυτόματα τις νέες αναβαθμισμένες ταχύτητες με την ολοκλήρωση της αντίστοιχης αναβάθμισης των υποδομών (DSLAMs) της περιοχής τους, σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα υλοποίησης του ΟΤΕ.

Επίσης πρέπει να τονιστεί ότι η αναβάθμιση των ταχυτήτων, όπως περιγράφεται παραπάνω, ισχύει και για τις χρεώσεις των υφιστάμενων προσφορών στις ταχύτητες ADSL πρόσβασης, αναλυτικότερα:

Όλοι οι χρήστες που προμηθεύτηκαν ή θα προμηθευτούν τις προσφορές:

Προσφορά 512Kbps με χρέωση € 20,50 / μήνα – με την αναβάθμιση ταχυτήτων θα έχουν: ταχύτητα 1024Kbps με χρέωση € 20,50 / μήνα
Προσφορά 1024Kbps με χρέωση € 26 / μήνα – με την αναβάθμιση ταχυτήτων θα έχουν: ταχύτητα 2048Kbps με χρέωση € 26/ μήνα

spirosta
22-08-06, 12:34
Ένα μπράβο στην otenet..
Χτυπάει τον ανταγωνισμό και βάζει τον διπλασιασμό και στις προσφορές...

aklpts
22-08-06, 12:36
2 mbit 26 euro??????????

Themos3
22-08-06, 12:43
Πολυ θα ηθελα να δω ενα link οπου το ανακοινωνει επισημα η OTENET αυτο.Αν οντως ισχυσει φερνει πραγματικα τα πανω κατω αφου θα σημανει στην ουσια 4πλασιασμο και οχι 2πλασιασμο στην σχεση τιμης-bandwith.Kατι που η forthnet προς το παρον δηλωσε πως δε θα το κανει(ουτε και η οτενετ πιστευω θα το κανει στην τελικη)

webmania
22-08-06, 12:44
Αμπελόκηποι πρόσβαση ΟΤΕ - ΟΤΕΝΕΤ διπλασιασμός ταχύτητας απο 384/128 σε 768/192 και σε ανώτερα.

R-evil-S
22-08-06, 12:46
Τρελά νέα.

chfilis
22-08-06, 12:46
ειναι επισημο αυτο που εγγραψα θα δειτε και την ανακοινωση που θα βγει.....

Drillgr
22-08-06, 12:48
qΠροσφορά 1024Kbpsμε χρέωση € 26 / μήνα – με την αναβάθμιση ταχυτήτων θα έχουν à ταχύτητα 2048Kbpsμε χρέωση € 26/ μήνα
Τι νεα ειναι αυτα ρε chfilis!!Το διαβαζα και δεν το πιστευα!! Απιστευτη η οτενετ και ενα μεγαλο μπραβο το αξιζει! Να δουμε τι θα κανει η forthnet που εστυσε στην κυριολεξια τους δικους τις 1024ριδες με τα 25...

No-Name
22-08-06, 12:49
....επειδή κανείς δεν το πίστευε πώς η οτενετ θα δώσει με 26ε/μήνα 2mbps

aklpts
22-08-06, 12:50
να το θυμαστε αυτο που θα σας πω. Μεχρι τα χριστουγεννα ειναι δεδομενο οτι θα προσφερονται συνδεσεις 4μβιτ απο τις εταιριες που γνωριζουμαι, plus και απο καποιες αλλες λιγοτερο γνωστες. Οποτε μην δεσμευεστε! Οχι ετησιες συνδεσεις!

Περιμενετε και θα δειτε

No-Name
22-08-06, 12:53
aklpts νομίζω πώς η ανακοίνωση της οτενετ δεν χάλασε κανέναν από τους ήδη ενεργούς πελάτες

chfilis
22-08-06, 12:55
aklpts αυτο για το 4mbit δεν το ξερω και για αυτο και δεν λεω το παραμικρό.οσο αφορά την δεσμευση το έχουμε ξαναπεί....αλλο θέμα η δευσμευση(και παραλληλα η προσφορα των 26) και αλλο τι θα βγει....με τη λογική τη δική σου μεχρι τα χριστουγεννα θα έχεις πληρώσει 5 μήνες σε πάγειο γραμμής 5Χ40=200 για adsl access και καποια ακόμα για τον provider.και μιλάς για κάτι που ακόμα δεν είναι σίγουρο.....

εμείς εδώ απλά λέμε τι γίνεται.ότι μπορείς να έχεις με 26ευρώ 2mbit με την προυπόθεση της δέσμευσης.οποιος θέλει το κάνει....δεν σε υποχρέωσε κανείς.και επιπλέον και τοτε που θα βγου οι 4αρες παλι θα πεις ας περιμένουμε μέχρι το καλοκαίρι γιατι θα βγουν οι 8....

Drillgr
22-08-06, 12:59
Τι λεμε τωρα εδω το ειχαμε σχεδον σιγουρο οτι οσοι ειναι στην προσφορα των 26 δεν θα αναβαθμιζονταν και να μας ηρθε κεραμιδα!!Οτι και να λεμε περισσευει...ενα μεγαλο μπραβο!

aklpts
22-08-06, 13:01
aklpts αυτο για το 4mbit δεν το ξερω και για αυτο και δεν λεω το παραμικρό.οσο αφορά την δεσμευση το έχουμε ξαναπεί....αλλο θέμα η δευσμευση(και παραλληλα η προσφορα των 26) και αλλο τι θα βγει....με τη λογική τη δική σου μεχρι τα χριστουγεννα θα έχεις πληρώσει 5 μήνες σε πάγειο γραμμής 5Χ40=200 για adsl access και καποια ακόμα για τον provider.και μιλάς για κάτι που ακόμα δεν είναι σίγουρο.....

εμείς εδώ απλά λέμε τι γίνεται.ότι μπορείς να έχεις με 26ευρώ 2mbit με την προυπόθεση της δέσμευσης.οποιος θέλει το κάνει....δεν σε υποχρέωσε κανείς.και επιπλέον και τοτε που θα βγου οι 4αρες παλι θα πεις ας περιμένουμε μέχρι το καλοκαίρι γιατι θα βγουν οι 8....

Κοιτα εχεις δικιο ετσι οπως το θετεις. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι μεχρι τα χριστουγεννα θα εχουμε (και ηδη εχουν ξεκινησει) συνταρακτικες αλλαγες οσον αφορα τις ευρυζωνικες συνδεσεις. Βλεπε τελλας που προχωραει πολυ γρηγορα το δικτυο της, hellas online 4mbit, Εταιριες που δεν ειναι ευρεως γνωστες ετοιμαζονται να μπουν με 4μβιτ συνδεσεις κτλ.

Με λιγα λογια. Το γεγονος οτι ο πΟΤΕ κουνηθηκε μας ευχαριστει σαν γεγονος αλλα εμενα προσωπικα με βαζει σε υποψιες οτι ερχονται major αλλαγες.

Για αυτο σας λεω. Ακομα δεν εχουν ερθει τα καλυτερα.

Themos3
22-08-06, 13:10
Kαλο θα ειναι να περιμενετε ολοι την επισημη ανακοινωση απο την ΟΤΕΝΕΤ οτι θα αναβαθμιστουν οι 1Μbit της προσφορας.Μη τρεχετε πανικοβλητοι , υπαρχει bandwith για ολους(λεμε τωρα).Ετσι ελεγαν και καποιοι υπαλληλοι στα τηλεφωνικα κεντρα της forthnet οτι θα αναβαθμιστει η προσφορα και μετα με την επισημη ανακοινωση της εταιρειας οτι κατι τετοιο δεν θα ισχυσει αρχισαν τα καντηλια.ΜΟΝΟ ΕΠΙΣΗΜΑ ΚΑΙ ΓΡΑΠΤΑ ΑΝ ΤΟ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙ!!! (μακαρι να κανω λαθος και να βγει αληθινος ο φιλος)

Drillgr
22-08-06, 13:17
Kαλο θα ειναι να περιμενετε ολοι την επισημη ανακοινωση απο την ΟΤΕΝΕΤ οτι θα αναβαθμιστουν οι 1Μbit της προσφορας.Μη τρεχετε πανικοβλητοι , υπαρχει bandwith για ολους(λεμε τωρα).Ετσι ελεγαν και καποιοι υπαλληλοι στα τηλεφωνικα κεντρα της forthnet οτι θα αναβαθμιστει η προσφορα και μετα με την επισημη ανακοινωση της εταιρειας οτι κατι τετοιο δεν θα ισχυσει αρχισαν τα καντηλια.ΜΟΝΟ ΕΠΙΣΗΜΑ ΚΑΙ ΓΡΑΠΤΑ ΑΝ ΤΟ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙ!!! (μακαρι να κανω λαθος και να βγει αληθινος ο φιλος)
Βρε συ Θεμο αφου ο chfilis ειπε οτι ειναι επισιμο κατι θα ξερει! Ασε μας να χαρουμε και λιγο:p:p

Themos3
22-08-06, 13:18
Βρε συ Θεμο αφου ο chfilis ειπε οτι ειναι επισιμο κατι θα ξερει! Ασε μας να χαρουμε και λιγο:p:p

Αμα ηταν ετσι τα επισημα......Manager θα ημασταν ολοι τωρα....

No-Name
22-08-06, 13:19
Μην ανησυχείτε επίσημο είναι....
Θα βγεί και το δελτίο τύπου και θα πιστείτε όλοι

No-Name
22-08-06, 13:20
Αμα ηταν ετσι τα επισημα......Manager θα ημασταν ολοι τωρα....

όταν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω απο εσένα καλό θα ήταν να το δέχεσαι.Η ειρωνία σου δεν βοηθάει κάποια κατάσταση

Drillgr
22-08-06, 13:31
Αμα ηταν ετσι τα επισημα......Manager θα ημασταν ολοι τωρα....
Αντε καλα τοτε αναμενουμε την επισημη ανακοινωση!

Themos3
22-08-06, 13:32
όταν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω απο εσένα καλό θα ήταν να το δέχεσαι.Η ειρωνία σου δεν βοηθάει κάποια κατάσταση

Με το να γραφεις σε ενα τετοιο forum με τοση αναγνωσιμοτητα κατι για μια εταιρεια παροχης υπηρεσιων και να λες οτι ειναι και επισημο χωρις να αναλαμβανεις καμια ευθυνη στην ουσια μονο πανικο μπορεις να δημιουργησεις.Δεν ειπα εγω οτι δε θα γινει ουτε ειπα οτι καποιος λεει ψεμματα απλα επισημαινω πως το ΕΠΙΣΗΜΟ απο ενα post σε ενα forum απεχει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.Καταλαβε οτι το να λεει ο NoName22 οτι ο Themos3 ξερει λιγοτερα απο τον chfilis που κανει επισημη ανακοινωση εκ μερους της OTENET στο adslgr.com και θα τρεξουν να προλαβουν την υπερπροσφορα 100 ατομα εδω μεσα που θα ενθουσιαστουν και 1/1000000 να μη γινει ποσο θα πληγει το forum το ιδιο.
Δεν εχω ειρωνικο υφος απλα επισημαινω καποια πραγματα.Συγγνωμη αν παρεξηγηθηκα.
(Αν εγραφε στο post του οτι ετσι εμαθα εγω ρε μαγγες απο ενα φιλο μου που ειναι στην ΟΤΕΝΕΤ η' οτι δουλευω στην ΟΤΕΝΕΤ και ετσι μας ειπανε δε θα εμπαινα καν στον κοπο να ποσταρω.Αλλα δε το δεχομαι να λεει ουτε αυτος ουτε εσυ οτι ειναι ΕΠΙΣΗΜΟ οταν δεν υπαρχει ανακοινωση απο την εταιρεια.)

tsaros
22-08-06, 13:37
αν δωσει 2mb με 26 τον μηνα η οτενετ
θα εχουμε αυτοπυρπολισμους σαν τους κουρδους στην φορθνετ:lol:

aklpts
22-08-06, 13:41
αν δωσει 2mb με 26 τον μηνα η οτενετ
θα εχουμε αυτοπυρπολισμους σαν τους κουρδους στην φορθνετ:lol:

H forthnet ειναι εξισου μεγαλη εταιρεια. Δεν θα κατσει με σταυρωμενα τα χερια να χασει τους πελατες. Εχω προσωπικη εμπειρια για αυτο που σου λεω. Εγω σημερα εκλεισα συμβολαιο 1024 με 42.80 ευρω (που θα διπλασιαστει) Αοριστου ΧΩΡΙΣ ΧΡΟΝΙΚΗ ΔΕΣΜΕΥΣΗ.
Οπως η τελλας δηλαδη. Καταλαβαινετε λοιπον οτι επεται συνεχεια

Drillgr
22-08-06, 13:46
αν δωσει 2mb με 26 τον μηνα η οτενετ
θα εχουμε αυτοπυρπολισμους σαν τους κουρδους στην φορθνετ:lol:
:lol::lol: Βομβιστικες επιθεσεις στα γραφεια! Καλα αν τελικα η οτενετ το κανει αυτο μετα η forthnet δεν εχει επιλογη παρα να κανει το ιδιο αλλιως θα κανει πολυ μπαμ και δεν την συμφερει...

tsaros
22-08-06, 13:55
ηδη η φορθνετ απο οτι ξερω εστειλε mail σε οσους εχουνε την προσφορα 1024 με 25 ευρω και την αλλη 10 ευρω στα 512 και τους λεει οτι δεν αναβαθμιζονται:twisted:

chfilis
22-08-06, 14:11
περιμενετε γιατι το μπερδεψατε....δεν εκανα επισηη ανακοινωση για κανεναν γιατι δεν ειμαι ουτε η οτενετ ουτε τιποτα.απλα αυτο που ειπα ειναι οτι οι γραμμες ήδη εχουν δοπλασιαστεί.οσοι μπηκαν στο πιλοτικό(που στην ουσια δεν ηταν πιλοτικο αλλα κερδιζε χρονο για αναβαθμισεις) και εχουν οτενετ εχουν διπλασιαστεί οι ταχυτητες τους.αυτοπου λεω ειναι οτι δεν θα αλλαξει αυτο.οκ αφου επιθυμείτε να περιμενουμε επισημη ανακοινωση...οκ περιμενουμε....

Themos3
22-08-06, 14:17
Το συνταρακτικο στο ολο ποστ σου ειναι το :
qΠροσφορά 1024Kbpsμε χρέωση € 26 / μήνα – με την αναβάθμιση ταχυτήτων θα έχουν à ταχύτητα 2048Kbpsμε χρέωση € 26/ μήνα

Δεν ειναι οτι οσοι ειναι στο πιλοτικο θα παραμεινουν ετσι.Για να καταλαβω επειδη δε γνωριζω ακριβως υπαρχει κανεις που ειναι στο πιλοτικο και πληρωνει σημερα 26e το μηνα και εχει 2Mbit?Γιατι αν υπαρχει τοτε μπορει και να αλλαζει το πραγμα.

georgepre10
22-08-06, 14:26
μην κάνετε καμία κίνηση. θα ακολουθήσουν και οι άλλοι με καλύτερες χρεώσεις

isos
22-08-06, 14:27
Πλέον, όλοι οι χρήστες (ειτε παλιοί είτε νέοι) ΟΤΕΝΕΤ OnDSL έχουν διπλάσια ταχύτητα πρόσβασης στο Internet(από τον ΟΤΕ & την ΟΤΕΝΕΤ), ενώ οι μηνιαίες χρεώσεις παραμένουν οι ίδιες.

Συγκεκριμένα, σε συνέχεια της ανακοίνωσης του ΟΤΕ για την σταδιακή αναβάθμιση των ταχυτήτων πρόσβασης ADSL,και η ΟΤΕΝΕΤ ολοκλήρωσε τον διπλασιασμό των ταχυτήτων σε όλους τους συνδρομητές των υπηρεσιών ΟΤΕΝΕΤ OnDSLKit, OTENETOnDSLHome, OTENETOnDSLBundle, OTENETOnDSLEconomy & ΟΤΕΝΕΤ OnDSLOffice, χωρίς καμία μεταβολή στις μηνιαίες χρεώσεις.

Υπενθυμίζεται ότι οι συνδρομητές – χωρίς να απαιτείται καμία επιπλέον ενέργεια από αυτούς - θα απολαμβάνουν αυτόματα τις νέες αναβαθμισμένες ταχύτητες με την ολοκλήρωση της αντίστοιχης αναβάθμισης των υποδομών (DSLAMs) της περιοχής τους, σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα υλοποίησης του ΟΤΕ.

Επίσης πρέπει να τονιστεί ότι η αναβάθμιση των ταχυτήτων, όπως περιγράφεται παραπάνω, ισχύει και για τις χρεώσεις των υφιστάμενων προσφορών στις ταχύτητες ADSLπρόσβασης, αναλυτικότερα:
Όλοι οι χρήστες που προμηθεύτηκαν ή θα προμηθευτούν τις προσφορές:
qΠροσφορά 512Kbpsμε χρέωση € 20,50 / μήνα – με την αναβάθμιση ταχυτήτων θα έχουν à ταχύτητα 1024Kbpsμε χρέωση € 20,50 / μήνα
qΠροσφορά 1024Kbpsμε χρέωση € 26 / μήνα – με την αναβάθμιση ταχυτήτων θα έχουν à ταχύτητα 2048Kbpsμε χρέωση € 26/ μήνα



περιμενετε γιατι το μπερδεψατε....δεν εκανα επισηη ανακοινωση για κανεναν γιατι δεν ειμαι ουτε η οτενετ ουτε τιποτα.απλα αυτο που ειπα ειναι οτι οι γραμμες ήδη εχουν δοπλασιαστεί.οσοι μπηκαν στο πιλοτικό(που στην ουσια δεν ηταν πιλοτικο αλλα κερδιζε χρονο για αναβαθμισεις) και εχουν οτενετ εχουν διπλασιαστεί οι ταχυτητες τους.αυτοπου λεω ειναι οτι δεν θα αλλαξει αυτο.οκ αφου επιθυμείτε να περιμενουμε επισημη ανακοινωση...οκ περιμενουμε....

Ελεος?

chatasos
22-08-06, 14:28
Το συνταρακτικο στο ολο ποστ σου ειναι το :
qΠροσφορά 1024Kbpsμε χρέωση € 26 / μήνα – με την αναβάθμιση ταχυτήτων θα έχουν à ταχύτητα 2048Kbpsμε χρέωση € 26/ μήνα

Δεν ειναι οτι οσοι ειναι στο πιλοτικο θα παραμεινουν ετσι.Για να καταλαβω επειδη δε γνωριζω ακριβως υπαρχει κανεις που ειναι στο πιλοτικο και πληρωνει σημερα 26e το μηνα και εχει 2Mbit?Γιατι αν υπαρχει τοτε μπορει και να αλλαζει το πραγμα.
Εννοείται πως υπάρχουν...

chfilis
22-08-06, 14:30
επειδη παντα οταν λεω κατι συνηθως το σιγουρευω...πηρα την οτενετ....και μου το επιβεβαιωσε....οτι πρωτο εγραψα ισχυει....(απλα για τις κακες γλωσσες)

Drillgr
22-08-06, 14:34
περιμενετε γιατι το μπερδεψατε....δεν εκανα επισηη ανακοινωση για κανεναν γιατι δεν ειμαι ουτε η οτενετ ουτε τιποτα.απλα αυτο που ειπα ειναι οτι οι γραμμες ήδη εχουν δοπλασιαστεί.οσοι μπηκαν στο πιλοτικό(που στην ουσια δεν ηταν πιλοτικο αλλα κερδιζε χρονο για αναβαθμισεις) και εχουν οτενετ εχουν διπλασιαστεί οι ταχυτητες τους.αυτοπου λεω ειναι οτι δεν θα αλλαξει αυτο.οκ αφου επιθυμείτε να περιμενουμε επισημη ανακοινωση...οκ περιμενουμε....
Δηλαδη αυτο περι αναβαθμισης 1024 με 26 ηταν υποθετικο?Ελεος πια τι τραβαμε οι ανθρωποι τζαμπα χαρα...

edit

επειδη παντα οταν λεω κατι συνηθως το σιγουρευω...πηρα την οτενετ....και μου το επιβεβαιωσε....οτι πρωτο εγραψα ισχυει....(απλα για τις κακες γλωσσες)
Καπου εχω χαθει στο τι ισχυει τελικα,παω πασο για διευκρυνισεις...

isos
22-08-06, 14:35
ειναι επισημο αυτο που εγγραψα θα δειτε και την ανακοινωση που θα βγει.....


περιμενετε γιατι το μπερδεψατε....δεν εκανα επισηη ανακοινωση για κανεναν γιατι δεν ειμαι ουτε η οτενετ ουτε τιποτα


επειδη παντα οταν λεω κατι συνηθως το σιγουρευω

Οντως φαινεται να εχεις σταθερη προσωπικοτητα

Themos3
22-08-06, 14:39
Και εγω μολις πηρα την ΟΤΕΝΕΤ στο 801 11-35555 και μολις ρωτησα τον υπαλληλο το πρωτο που μου ειπε ηταν "ΟΤΙ ΞΕΡΕΤΕ ΞΕΡΟΥΜΕ".Του λεω πειτε μου εστω και ανεπισημα αν εχετε ακουσει κατι για 2Μbit με 26e/μηνα επειδη η Forthnet ανακοινωσε πως δε θα το κανει και μου λεει "Το μονο σιγουρο ειναι οτι οι παροχοι θα σφαχτουν για την ολη υποθεση και κανεις δε ξερει ακομα τι θα γινει.Καλυτερα να περιμενετε κατι επισημο απο το site".
Προκαλω και αλλους που παρακολουθουν το νημα να τηλεφωνησουν και να μας πουν την εμπειρια τους για να μην λεμε απλα λογια του αερα....

chfilis
22-08-06, 14:43
πιστεψτε οτι θελετε....αυτο που λεω ειναι οτι ισχυει.....αλλα δεν ειαι οτενετ για να κανω επισημη ανακοινωση οπως μου την χρεωσατε.για αυτο και ειπα ας περιμενετε το επισημο.....
απο εκει και περα πιστεψτε οτι θελετε....απλα οταν καποιος μπαινει απλα για να ενημερωσει αυτό που καταφέρνεται είναι να τον ξενερωνεται και να μην το κανει....

απλα χαρηκα γιατι εχω και εγω πακετο και ειπα να το πω...δεν θελετε να το ακουσετε οκ μην το ακουτε...

Gemalde
22-08-06, 14:48
Καλά ρε παιδιά ήμαρτον. Το παλικάρι σας κάνει εξυπηρέτηση, έχει προφανώς κάποια conne or something και σας λέει τα ευχάριστα κι εσείς πέσατε να τον φάτε.

@isos Κοιτάς το δέντρο και χάνεις το δάσος. Μην κολλάτε συνέχεια στις λεπτομέρειες.

sgiannios
22-08-06, 14:48
Παιδια ειρηνη ημιν ...
μη τρελαινομαστε κιολας....ημαρτον!!!
κοντος ψαλμος αλληλουια...
Εγω αυτο που πιστευω παντως ειναι οτι η αναβαθμιση δεν θα γινει ταυτοχρονα σε ολη την Ελλαδα...σε κανα διμηνο θα φτασει και σε μενα στο ΧΑΙΔΑΡΙ....

Themos3
22-08-06, 14:49
H' τρια ατομα καθονται στο pc σου η' εισαι τριχασμενη προσωπικοτητα.Εγω ειπα να περιμενουν το επισημο και εσυ ειπες ειναι επισημο.Μετα ειπες οτι τελικα δεν ειναι επισημο...μετα οτι στο ειπαν ξανα απ το τηλ κεντρο της ΟΤΕΝΕΤ και στο τελος σε ξενερωσαμε κιολας.Καλο ειναι λοιπον οταν ανακοινωνεις κατι τετοιο να εχεις απτες αποδειξεις οτι ισχυει.Φαντασου τι φωτια θα παρει μετα απο το post σου το αντιστοιχο νημα στην fotrhnet και τι καντηλια εχουν να πεσουν εκει χωρις να εχει ανακοινωσει η ΟΤΕΝΕΤ τπτ ακομα..ΕΛΕΟΣ

chfilis
22-08-06, 15:02
δεν δουλευω ουτε για τη φορθνετ ουτε για την οτενετ....αν ειναι για καλο μας γιατι να μην τα ακουσουν?δεν καταλαβα με ποιον εισαι με τους χρηστες η με εταιρειες?εγω ξέρω οτι για την οτενετ αυτο που εχω πει ισχυει.....για τις αλλες εταιρειες που δεν ξερω απλα δεν ποσταρω καθολου αν εχεις προσεξει......τελος παντων δεν εχω κατι προθεση ουτε καποιο δολειο σκοπο....απλα να ενημερωσω.δεν εχω κατι μαζι σου.απλα οταν εκανα το ποστ το εκανα επειδη το εμαθα οτι επειδη καποια εταιρεια μου ειπε να το κανω...εκει εγω τα πηρα γιατι πολυ απλα στο τελος θα πειτε οτι δουλευω κιωλας και περνω ποσοστο απο πωλήσεις.....ελεος....παντα φιλικα λεω οτι λεω και για να εξυπηρετουμαστε μεταξυ μας.

georgepre10
22-08-06, 15:06
αφήστε το παιδί ήσυχο. να βοηθήσει θέλει. όποιος θέλει τον πιστεύει όποιος θέλει όχι και δεν ασχολείται. Εγώ τον πιστεύω γιατί ρώτησα και είπαν ότι έχουν αρχίσει το πιλοτικό και από σεπτέμβρη τις κανονικές αναβαθμίσεις.

mgv
22-08-06, 15:19
Καλά δεν υπάρχει περίπτωση να τους διπλασιάσει τους 26ευρούληδες.
Ποιος ο λόγος αφού δε θα έχει όφελος

Ραδιοαρβύλα και σκόπιμη μου φαίνεται

aklpts
22-08-06, 15:22
Καλά δεν υπάρχει περίπτωση να τους διπλασιάσει τους 26ευρούληδες.
Ποιος ο λόγος αφού δε θα έχει όφελος

Ραδιοαρβύλα και σκόπιμη μου φαίνεται

Τι δεν θα εχει οφελος??? Θα τους πατησει ολους αμα το κανει αυτο. Ολοι εδω μεσα στα 26 ευρω θα παμε. Τι μας λες τωρα

Themos3
22-08-06, 15:26
Αυτο που εγραψε ρε σεις δεν ειναι απλη ενημερωση.Ξεκολλατε.Αυτο σημαινει ΠΟΛΕΜΟ αναμεσα στους δυο μεγαλυτερους ISP στην Ελλαδα.Που μακαρι να γινει για να επωφεληθουμε εμεις.Αν ομως ειχε παρατηρησει κανεις σας τι εγινε με την forthnet την τελευταια βδομαδα που παλι καποιοι τετοιοι , ακομα και απο το τηλεφωνικο κεντρο της , ελεγαν οτι θα γινουν οι αναβαθμισεις και στους 25ευρους και 3 μερες μετα βγηκε επισημη ανακοινωση οτι αυτο δε θα γινει θα καταλαβαινε οτι απλα παω να προλαβω μια κατασταση ωστε στο τελος να μη νιωθει κανεις οτι τον πιασανε κοροιδο.

Themos3
22-08-06, 15:33
Τι δεν θα εχει οφελος??? Θα τους πατησει ολους αμα το κανει αυτο. Ολοι εδω μεσα στα 26 ευρω θα παμε. Τι μας λες τωρα

Tι οφελος να εχει?Πλακα κανεις ετσι?Απο εκει που χτες εδινε 512 με 25e θα δινει μεσα σε ενα μηνα 2Mbit με τα ιδια λεφτα?Ανταγωνισμος ξερεις τι ειναι?Αν το κανει αυτο η ΟΤΕΝΕΤ βλεπεις εσυ ολους τους αλλους να καθονται με σταυρωμενα χερια?Θα σφαχτουν μεταξυ τους.Τους εχεις τους προισταμενους των εταιρειων αυτων για τοσο Μ#%@#$Σ?Ποσο δινει ο ΟΤΕ χονδρικη στους ISP το 1Μbit(και αρα στην ιδια τιμη τωρα τα 2) ξερει κανεις?Και μου λες οτι με 25ε θα πληρωνει ο ISP τον ΟΤΕ για την γραμμη και θα εχει και κερδοφορια?Λιανικη σημερα ο ΟΤΕ το 1ΜBit το δινει 39.15 κατσε βρες ποσο θα το δινει χονδρικη.

chfilis
22-08-06, 15:43
δεν μας απασχολει αυτο...ποσο δηλαδή το πουλάει και ποσο το αγοραζουν οι provider....εμεις 5 ευρω γινεται να το παρουμε και ας μπουν ολες οι εταιρειες μεσα?

aklpts
22-08-06, 15:45
δεν μας απασχολει αυτο...ποσο δηλαδή το πουλάει και ποσο το αγοραζουν οι provider....εμεις 5 ευρω γινεται να το παρουμε και ας μπουν ολες οι εταιρειες μεσα?

Δεν γινεται ρε μεγαλε να μπαινουν μεσα. Πρεπει να κερδιζουν και αυτοι. Εταιριες εισηγμενες ειναι. Μην ειμαστε και φαταουλες

haHa
22-08-06, 15:56
Εγω τους εστειλα εμαιλ και τους ρωτησα αν αυτοι που εχουν 1024 με την προνομιακη τιμη 26ε/μηνα
θα αναβαθμιστουν σε 2048 και μου απαντησαν πως πραγματι θα αναβαθμιστουν!!

Παραθετω το εμαιλ:

Αξιότιμε κύριε/κυρία

θα ήθελα να με ενημερώσετε αν ο
διπλασιασμός ταχυτήτων που πρόκειτε να
γίνει στις συνδρομές μετά την
επικείμενη αναβάθμιση από τον ΟΤΕ
αφορά
και το ondsl kit στην ταχύτητα των 1024 που
δίνεται στην προνομιακή
τιμή των 26Ε/μήνα.
Αν δηλαδη μετα τον
Σεπτεμβριο-Οκτωβριο-Νοεμβριο που ο ΟΤΕ
θα εχει
αναβαθμισει-διπλασιασει την ταχυτητα
στις γραμμες ADSL αν εγω ως
κατοχος του ondsl kit στα 1024 θα αναβαθμιστω
στα 2048.

Με εκτίμηση,
xxxx


Αγαπητέ κύριε xxxx,

Σε συνέχεια του μηνύματός σας θα θέλαμε
να σας ενημερώσουμε
πως από τη στιγμή που θα
πραγματοποιηθεί η αναβάθμιση των
ταχυτήτων στις Adsl γραμμές του ΟΤΕ, όλες
οι συνδέσεις αυτομάτως
θα συμβαδίζουν με την ανάλογη ταχύτητα
της γραμμής.
Όπως είπατε η 1024 θα αναβαθμιστεί σε 2048.
Παραμένουμε στη διάθεσή σας για
οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή
διευκρίνιση.

Με τιμή,
xxxx.

Drillgr
22-08-06, 16:07
Ποτε πιστευεται οτι θα βγει επισημη ανακοινωση? Θα μας σταλει με e-mail οπως με forthnet?

Themos3
22-08-06, 16:07
ΤΩΡΑ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ.LET THE WAR BEGIN

(και γιατι δεν εβγαλαν ακομα δελτιο τυπου οι λαλακες να διαλυσουν τον ανταγωνισμο?)

aklpts
22-08-06, 16:14
ΤΩΡΑ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ.LET THE WAR BEGIN

(και γιατι δεν εβγαλαν ακομα δελτιο τυπου οι λαλακες να διαλυσουν τον ανταγωνισμο?)

Γιατι? Εβγαλε δελτιο τυπου η οτενετ?
Για να σοβαρευτουμε παιδια. Οι σωστες και μετρημενες εταιριες δεν κανουν σπασμωδικες κινησεις. Η οποια αντιδραση τους θα ερθει μετα απο ωριμη σκεψη, θα ζυγισουν τις δυναμεις τους και μετα θα κανουν οτι ειναι να κανουν. Παντως ολα τα λεφτα για τις αλλες εταιριες ειναι να παρουσιασουν τα δικα τους δικτυα. Τοτε θα μιλαμε για πληρης αλλαγη του σκηνικου

@ ADSLgr.com All rights reserved.