PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με σύνδεση Οndsl λόγω οτε!!



petaloudaki
22-08-06, 12:52
Παιδιά επιτέλους ύστερα από δύο εβδομάδες την παρασκευή με πήραν τηλ από την οτενετ να με ειδοποιήσουν ότι ενεργοποιήθηκε το πακέτο Οdsl Kit 1024 που είχα αγοράσει και μου έδωσαν τα στοιχεία μου! Πήγα λοιπόν και εγώ να συνδεθώ χαρούμενος και..... ΤΙΠΟΤΑ!! Δοκίμασα με το U.S.Robotics και μου βγάζει δεν υπάρχει σήμα! Δοκίμασα και το Sagem της Otenet και μου βγάζει σφάλμα 680:Δεν υπάρχει σήμα στην τηλεφωνική γραμμή! Τους πήρα τηλέφωνο στην Οτενετ και αφου δοκίμασαν κάτι βλακείες και είδαν ότι δεν διορθώνεται το πρόβλημα μου είπαν ότι θα στείλουν στον Οτε ότι υπάρχει πρόβλημα στην γραμμή μου για να το διορθώσει. Αλλά έχουν περάσει 3 μέρες και τίποτα. Τι άλλο να κάνω? Please help..δεν αντέχω άλλο χωρίς ιντερνετ! Μπορώ να πάρω εγώ στον οτέ και να ρωτήσω τι συμβαίνει?Γίνετε αφού η γραμμή δεν είναι στο ονομα μου αλλά στην Οτενετ!?!? Ευχαριστώ!

chfilis
22-08-06, 12:58
μπορεις να παρεις στο 121.και να δεις τι γινεται.
αλλα και παλι δεν θα κερδισεις κατι αν δεν ξερεις καποιον μεσα απο τον οτε ωστε να ανεβασει το αιτημα σου πιο ψηλα στην ουρα αναμονής.....αν πχ στην περιοχη σου ολοι ελειπαν για διακοπες ή αν ειχε πεσει φορτο εργασιας στον ΟΤΕ τοτε ειναι λογικό να περιμένεις λίγο παραπάνω.

stri250
22-08-06, 13:05
Αλλά έχουν περάσει 3 μέρες και τίποτα. Τι άλλο να κάνω?

1. Υπομονή

2. πάρε τηλέφωνο να ρωτήσεις αν η βλάβη είναι registered και αν περιμένουν ενέργεια απο τρίτο μέλος δηλαδή τον ΟΤΕ να την φτιάξει.....αν ναι τότε πάς στο 1. πιο πάνω

Attention! Attention! Αν είναι καταχωρημένη η βλάβη ο υπάλληλος του Support Center της Οτενετ δεν μπορεί να κάνει κάτι παραπάνω οπότε ενώ θα τον παρακαλάς αν μπορεί να το επισπεύσει απλά θα ακούς την "κασέτα"==> σας καταλαβαίνω, δεν μπορώ να κάνω κάτι, σας καταλαβαίνω.

Συβήθως του παίρνει (του ΟΤΕ) μέχρι 5 εργάσιμες συνήθως όμως 3 εργάσιμες για την επισκευή.

enwsitis21
22-08-06, 13:08
Ποιό αίτημα να προωθηθεί πρώτο ρε παιδιά; Εδώ υπάρχουν ανεκπλήρωτες αιτήσεις για adsl, και ο ΟΤΕ δέν έχει τεχνικούς (λόγω της εθελουσίας εξόδου), να εκπληρώσει αυτά τα αιτήματα. Ακούγεται μάλιστα ότι επαναφέρει τους συνταξιούχους για να καλύψει τις τρύπες.

petaloudaki
22-08-06, 13:48
Χτες πήρα τηλ στην οτενετ για να δω εαν έστειλαν την αίτηση για την βλάβη στον οτε, και μου είπαν ναι και οτι δεν μπορούν να κάνουν κάτι αλλο αυτοί και απλώς να περιμένω και θα με ειδοποιήσει ο ΟΤΕ! Όπως τα λέτε δηλαδή. Αλλά πώς γίνετε να υπάρχει βλάβη πρίν καν συνδεθω?!?!?!?! Απο την πρώτη μέρα κιόλας δηλαδή βλάβη???!!! Αυτό το σφάλμα που βγάζει το modem ότι δεν υπάρχει σήμα είναι συνιθησμένο?εχει ξανασυμβεί σε καποιο? τι φταίει?
Ευτυχώς εγώ μένω Χίο που δεν υπάρχουν πολλές αιτήσεις και ελπίζω να συντομέυσει!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.