PDA

Επιστροφή στο Forum : Εγκατασταση WinXP σε ASYS PQ5 χωρις flopy



Takis_Kal
27-11-10, 21:28
Με το nlite ενσωματωνω τους achi drivers στο cd που εχω (γνησια ) και ξεκιναω αλλα ενω βλεπω εκει που φορτωνει τους drivers οτι εχει και τους δικους μου να η μπλε οθονη
Γενικα στον υπολογιστη εχω σε ενα παρτισιον του πρωτου δισκου τα WinXP και σε ενα Intel ssd τα win7 και θελω νατα βαλω απο την αρχη , και ενω μετα 7 δεν εχω προβλημα με τα xp τζιφος
Με βλεπω να ανοιγω κουτι να βαζω flopy για την εγκατασταση και παλι πεταμα

PiXel
28-11-10, 21:41
Δοκίμασες να εγκαταστήσεις τα Windows XP απ' το αυθεντικό τους CD χωρίς την τροποποιημένη έκδοση που φτιάχνεις με το NTLite και μετά να προσθέσεις το drivers που αναφέρεις; Ο δίσκος που έχει το partition, είναι SSD ή HDD;

NoMoreDos
28-11-10, 21:49
Δοκίμασες να εγκαταστήσεις τα Windows XP απ' το αυθεντικό τους CD χωρίς την τροποποιημένη έκδοση που φτιάχνεις με το NTLite και μετά να προσθέσεις το drivers που αναφέρεις; Ο δίσκος που έχει το partition, είναι SSD ή HDD;

Δυστυχώς χωρίς floppy δεν μπορείς να περάσεις driver στα windowsXP μέσα από την εγκατάσταση.

PiXel
28-11-10, 21:53
Δυστυχώς χωρίς floppy δεν μπορείς να περάσεις driver στα windowsXP μέσα από την εγκατάσταση.

Όχι, εγώ λέω να κάνει καθαρή εγκατάσταση με το αρχικό CD των XP και αφότου ολοκληρωθεί, μετά να βάλει τους drivers που λέει στο μήνυμά του. Το NTLite δεν είναι το πρόγραμμα που κάνει merge drivers και OS σε ένα CD;

Takis_Kal
28-11-10, 22:10
Φιλε pixel δεν μπορεις να κανεις εγκατασταση γιατι δεν βλεπει του σκληρους
Ευχαριστω παντως το ελυσα δανειζομενος απο φιλο αλλο cd εγκαταστασης και ενσωματωση των οδηγων

WAntilles
29-11-10, 13:57
Με το nlite ενσωματωνω τους achi drivers στο cd που εχω (γνησια ) και ξεκιναω αλλα ενω βλεπω εκει που φορτωνει τους drivers οτι εχει και τους δικους μου να η μπλε οθονη
Γενικα στον υπολογιστη εχω σε ενα παρτισιον του πρωτου δισκου τα WinXP και σε ενα Intel ssd τα win7 και θελω νατα βαλω απο την αρχη , και ενω μετα 7 δεν εχω προβλημα με τα xp τζιφος
Με βλεπω να ανοιγω κουτι να βαζω flopy για την εγκατασταση και παλι πεταμα

Χρειάζεσαι και native εγκατάσταση XP - πόσο μάλλον έστω εγκατάσταση XP;

Μπορείς να τρέξεις τα XP μέσα σε ένα VM του Virtualbox, πάνω από τα 7άρια.

@ ADSLgr.com All rights reserved.