PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοηθεια γιατι θα το σπασω.



koszyg
27-11-10, 21:40
παιδια καλησπερα. ειμαι ενα βημα πριν σπασω το router μου. λοιπον....

ενω πριν λιγες μερες, μπορουσα κανονικα να συνδεθω στο ιντερνετ, wireless απο το λαπτοπ μου στο ρουτερ μου, ξαφνικα ενω συνδεομαι στο ρουτερ μου, δεν μπορω να εχω ιντερνετ. αντιθετως, αν συνδεσω το λαπτοπ μου με το ρουτερ ενσυρματα εχω ιντερνετ κανονικα (προσβαση: τοπικα και ιντερνετ), αν συνδεθω ασυρματα γραφει (προσβαση: μονο τοπικα).

το προβλημα κραταει 3 μερες και ειναι πραγματικα πολυ εκνευριστικο. ενω κανενας τεχνικος απο τον ΟΤΕ στην εξυπηρετηση μεσω τηλεφωνου δεν μπορεσε να κανει τιποτα, βλακειες μου ελεγαν.

παρακαλω βοηθηστε
ευχαριστω

ps. το ρουτερ μου ειναι το Asus WL-AM604g

sdikr
27-11-10, 21:44
τι φταίει ο ΟΤΕ για ενα ρουτερ της asus;

Δοκίμασε πρώτα να βγάλεις όλες τις ασφάλειες (wep,wpa, mac addresss) απο το ρουτερ και δες τι θα κάνει

koszyg
27-11-10, 21:53
πως βγαινουν περιπου?

........Auto merged post: koszyg πρόσθεσε 5 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........

εβαλα disabled στο wep encryption, open στο network authendication, disabled στο MAC Filter..


by the way, δεν εχω πειραξει τιποτα απο δω σε σχεση με οταν ειχα ιντερνετ και τωρα που δεν εχω ιντερνετ μονο απο το wireless

billybiros
27-11-10, 22:47
Δοκίμασε αν μπαίνεις στο http://74.125.43.105

christo
29-11-10, 09:22
Δοκιμασε να κανεις δεξι κλικ στο εικονιδιο ιντερνετ και μετα αντιμετωπιση προβληματων ...

freemannnn
01-12-10, 15:33
Δοκιμασε να αλλαξεισ το ssid στο router.

-Το laptop σε αλλο wifi πχ σε καποιο καφε μπαινει;
-Κανε κανενα reset το router.

@ ADSLgr.com All rights reserved.