PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι συμφέρει για router?



dith
22-08-06, 23:45
Ο τίτλος είναι λίγο φλου.. διευκρινίζω:

Λέω να πάρω OnDSL OTEnet στα 512.
...να πάρω την έκδοση με το SAGEM 1540 Wireless Modem/Router με 4 Ethernet, :hmm: ή
...να πάρω την απλά έκδοση του κουτιού με το USB Modem, 47 ευρώ φθηνότερα και να αγοράσω ΔΙΚΟ ΜΟΥ ρουτερ?;)

Υπάρχει στην αγορά κάποιο wireless router στα 40-60 ευρώ, που να είναι καλύτερο απο το Sagem που δίνει η ΟΤΕνετ?

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :worthy:

sdikr
22-08-06, 23:50
Με 40-60 όχι, θα χρείαστεις κάτι παραπάνω


Αλλά θα το χρείαστεις και μετά ;)

dith
23-08-06, 00:05
Εγώ πάντως έπαιζα έντονα με το πακέτο της Forthnet που δίνει το Wireless modem/router της Cisco.. ένα Linksys WAG354G. Πολύ δυνατό μου φαινεται... Μόνο για τα χρήματα πάω σε Οτενετ..

teo_L20
23-08-06, 00:23
Γιατι δεν παιρνεις κατι σε Jetpack που είναι καλό το Router!?

katafitos
23-08-06, 00:30
Μην αποφασιζετε ποια πακετα θα παρετε συμφωνα με το τι router εχουν.
Καλυτερα να παρετε ενα απλο πακετο (μικρης διαρκειας--μεχρι 6 μηνες) και μετα αποφασιζετε εσεις ποιο router θα παρετε. ;)

dith
23-08-06, 23:59
Συμφωνώ, εν μέρει.

Για παράδειγμα Forthnet-Otenet τους βάζω στο ίδιο σακί. Απο εκεί και κατω, ναι όντως..δεν πρόκειται να πάρω Altec ακόμα και αν έχει καλύτερο εξοπλισμό...

Αλλά όπως έχω καταλάβει, ένα ασύρματο modem/router όπως το Sagem ή το LinkSys, θα πρέπει να σκάσω πολλά χρήματα για να τα πάρω εκτός πακέτου. Σε καμία περίπτωση δεν συμφέρει να γλιτώσω πχ 50 ευρω απο την OTEnet και να πάρω ασύρματο modem/router με 150 ευρω..

Εκτός αν κάνω λάθος και υπάρχει κάποιο με λιγότερα χρήματα...

katafitos
24-08-06, 00:03
Συμφωνώ, εν μέρει.

Για παράδειγμα Forthnet-Otenet τους βάζω στο ίδιο σακί. Απο εκεί και κατω, ναι όντως..δεν πρόκειται να πάρω Altec ακόμα και αν έχει καλύτερο εξοπλισμό...

Αλλά όπως έχω καταλάβει, ένα ασύρματο modem/router όπως το Sagem ή το LinkSys, θα πρέπει να σκάσω πολλά χρήματα για να τα πάρω εκτός πακέτου. Σε καμία περίπτωση δεν συμφέρει να γλιτώσω πχ 50 ευρω απο την OTEnet και να πάρω ασύρματο modem/router με 150 ευρω..

Εκτός αν κάνω λάθος και υπάρχει κάποιο με λιγότερα χρήματα...
Ενα απο τα καλυτερα ασυρματα router στην κλαση των 100 ευρω ειναι το 9108. Δεν θα χρειαστεις κατι παραπανω απο αυτο. Το εχω και ειμαι υπερευχαριστημενος!
Κανε μια αναζητηση στο forum ;)

skyman
25-08-06, 18:13
Ενα απο τα καλυτερα ασυρματα router στην κλαση των 100 ευρω ειναι το 9108. Δεν θα χρειαστεις κατι παραπανω απο αυτο. Το εχω και ειμαι υπερευχαριστημενος!
Κανε μια αναζητηση στο forum ;)

Συμφωνώ αν και το κόστος ξεφεύγει αρκετά από τα 40-60 ευρώ που έγραψε ο dith αλλά από την άλλη μάλλον θα το πάρεις και θα το χρησιμοποιήσεις για αρκετό καιρό.

@ ADSLgr.com All rights reserved.