PDA

Επιστροφή στο Forum : Η αναβάθμιση άρχισε!



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8

drioannis
23-08-06, 09:06
Μόλις εχθές(μάλλον) αναβαθμίστηκα από 512 σε 1024.Τα speed test βέβαια δεν μου δίνουν(πρωί είναι) >900 αλλά >700.Κατέβαζα από Microsoft 2 αρχεία ταυτόχρονα με 45kbs έκαστο.Εχτές είχα κάτι συνδέσεις-αποσυνδέσεις με το Router και μάλλον τότε έγινε η αναβάθμιση.Οι ρυθμίσεις του router δείχνουν 928/232 kBit/s.Για να δούμε θα έχουμε πραγματική 1Mb?

hotdog
23-08-06, 09:20
Πες μας παλληκάρι μου που βρίσκεσαι γιατί νωρίς-νωρίς αρχίσανε σήμερα τα εγκεφαλικά!

drioannis
23-08-06, 09:42
Χανιά-Κρήτη βρίσκομαι και πράγματι όταν το είδα και εγώ μόνο εγκεφαλικό δεν έπαθα.

NaGR
23-08-06, 09:45
εγώ να δεις εγκεφαλικό που κοντεύω να πάθω, που έχω 1024 συνδρομή και πάνω απο 65 ΚΒ/δ δεν βλέπω (και έχω αναβαθμιστεί κιόλας σε 2048!)

drioannis
23-08-06, 10:08
Παιδιά είναι real.Κατεβάζω με 70-75 torrent:oneup: .Ευελπιστώ και στα 90 σύντομα ;)

manoulamou
23-08-06, 10:35
Οταν λετε για αναβαθμισεις εννοειτε και για την δωρεαν αναβαθμιση απο HOL σαν ISP:hmm:
ή μονο την πολυαναμενομενη γενικη και πανελλαδικη του ΟΤΕ:
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=45099...;)

drioannis
23-08-06, 10:39
Τι να σου πω.Εγώ από σήμερα έχω 1Μb χωρίς κάποια δική μου ενέργια.Υποθέτω διπλασιάστηκαν όπως και του ΟΤΕ.

cdokolas
23-08-06, 10:49
Οταν λετε για αναβαθμισεις εννοειτε και για την δωρεαν αναβαθμιση απο HOL σαν ISP :hmm: ή μονο την πολυαναμενομενη γενικη και πανελλαδικη του ΟΤΕ:
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=45099...;)
Παραθέτω επικοινωνία μου με την HOL (online chat με την υποστήριξη τους):

Below is the complete transcript of your chat session:
===
Εταιρία: Help On Line
Τμήμα: HELP ONLINE (CC)
Όνομα: Φxx
Email: support@hol.gr
Ημέρα: Wed 08/23/06 11:17 am
---------------------------------------------
"Αναβαθμίσεις ταχύτητας"
---------------------------------------------
** Συνομιλείτε με Φxx, HELP ONLINE (CC). **
Φxx : Καλημέρα σας cdokolas , πώς μπορώ να εξυπηρετήσω;
cdokolas : Καλημέρα
cdokolas : Ακούω για κάτι αναβαθμίσεις στις ταχύτητες αλλά δεν μπορώ
να βρω κάποια ανακοίνωση
Φxx : Θα ενημερωθείτε όταν έχουμε κάτι επίσημο
cdokolas : μέσω e-mail;
Φxx : πράγματι ο ΟΤΕ έχει προβεί σε αναβαθμίσεις
Φxx : όχι σε όλες τις περιοχές ακόμα
Φxx : όταν θα υπάρχει κάποια ενημέρωση θα την λάβετε
μάλλον με email
cdokolas : ευχαριστώ πολύ, καλημέρα σας :)

=== Αναμείνατε στο router σας λοιπόν :)

aklpts
23-08-06, 10:51
Κολωνακι 2μβιτ απο σημερα. Τεσταρω επιδοσεις και ενημερωνω.

Κατεβαζω με 220 κβ με φορθνετ.
Τα πακετα πως τα βλεπουμε?

kgardas
23-08-06, 11:03
Καλημέρα παιδιά. Είμαι Πατήσια περιοχή Άγιος Λουκάς. Απο σήμερα το Intracom NetRoute 2d συγχρόνησε στα 1024/256. Αλλαγή στην ταχύτητα πρόσβασης δεν έχω δει από την HOL. Θα κάνουν και εκείνη αναβάθμιση της πρόσβασης internet δωρεάν ή θα έχουμε γραμμή 1024/256 με πρόσβαση 512/128?

joseph
23-08-06, 11:16
Δεν θέλουμε forthnetάκηδες στο φορουμ μας ... Εχετε δικό σας χώρο ...
Ακόμα δεν πήρα διπλασιασμό ...

aklpts
23-08-06, 11:18
Συγνωμη λαθος. Φευγω

kgardas
23-08-06, 11:25
Και εγώ που τον έχω....μόνο στην γραμμή είναι! είναι βέβαια καλύτερη η ποιότητα. Ενώ πριν κατέβαζα από ftp.ntua.gr με 54-56 τώρα κατεβάζω με 61-63

manoulamou
23-08-06, 11:37
Παντως, αν καταλαβα καλα απο αλλο νημα, τουλαχιστον η Tellas
θα περιμενει επισημη ενημερωση για το συνολο των dslams καθε περιοχης(?)
απο τον δεινοσαυρο και μετα θα κανει τις αναβαθμισεις στις συνδεσεις.
Φευγω τωρα, καθ οτι ειμαι πελατης της ΟΤΕnet:p :)
ετσι κι αλλιως εμας δεν μας διπλασιασαν ουτε την γραμμη ακομη:cry:

Λουφάκης Ιωάννη
23-08-06, 12:05
Εγω δυστυχως τιποτα ακομη.

Ν. Σμυρνη οδος Ομηρου 2

ogenikos
23-08-06, 12:14
Τι πακέτο έχεις απο H.O.L drioannis , broadbandpack?

golity
23-08-06, 12:24
Δεν θέλουμε forthnetάκηδες στο φορουμ μας ... Εχετε δικό σας χώρο ...
Ακόμα δεν πήρα διπλασιασμό ...
Ζήλεψες με τις ταχύτητες; :p

Σοβαρά τώρα, λίγη ευγένεια δεν βλάπτει ;)

aklpts
23-08-06, 12:30
Ζήλεψες με τις ταχύτητες; :p

Σοβαρά τώρα, λίγη ευγένεια δεν βλάπτει ;)

Και να προσθεσω σε αυτο, οτι ο τιτλος του θεματος δεν παραπεμπει σε χρηστες hellas online. εγω μετα το ειδα οτι ανηκει εκει.
Ομως 2μβιτ απο την forthnet ειναι αλλη φαση. Και με αοριστου συνδεση σε τιμη πακετου:oneup:

kgardas
23-08-06, 12:44
Παιδιά επικοινώνησα τηλεφωνικά με την HOL. Μου απάντησε μια ευγενέστατη κοπέλα και μου είπε οτι θα υπάρξει επίσημη ενημέρωση τέλος Αυγουστου με αρχές Σεπτεμβριου σχετικά με το αν θα γίνει αναβάθμιση της πρόσβασης είτε δωρεάν είτε με κάποιο κόστος. Περιμένουμε λοιπόν....

Λουφάκης Ιωάννη
23-08-06, 12:54
Πάντως θέλουν και λιγο να τους τσιγλάμε....Την HOL εννοω

drioannis
23-08-06, 14:39
Τι πακέτο έχεις απο H.O.L drioannis , broadbandpack?

Το Broadband Pack 500 έχω.

oulas
23-08-06, 15:06
Εγω απο 384 εγινα 696/174 Kbit/s. Παρακτικα απο 37kbps κατεβαζω 46. Αρα μου εχουν βαλει κοφτη στην γραμμη!

Γιατι ρε παιδια το Φριτζ Μποξ συχρονιζει στα 696/174 Kbit/s. Τι μαλακιες ειναι αυτες?

energie
23-08-06, 15:14
μηπως δεν σου χει κανει ακομη την αναβαθμιση η χολ ?
τι περιοχη εισαι ? αντε να δουμε ποτε θα αναβαθμηστουμε και μεις

oulas
23-08-06, 15:20
μηπως δεν σου χει κανει ακομη την αναβαθμιση η χολ ?
τι περιοχη εισαι ? αντε να δουμε ποτε θα αναβαθμηστουμε και μεις


Μπραχαμι, κοντα στην Σουλιου

joseph
23-08-06, 15:27
Το έχουμε πει 1000 φορές , κοίτα εδώ frtiz.box (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=43923)

allergic
23-08-06, 15:35
παιδια εχω Hol/diodos 384/128. μολις επικοινωνησα μαζι του και μου ειπαν οτι οσοι ειναι στο δικτυο του ΟΤΕ θα αναβαθμισοτυν κανονικα. βεβαια 5 φορες εχω παρει απο χθες, 5 διαφορετικες απαντησεις εχω παρει. δεν μενει παρα να το δουμε στην πραξη.

υ.γ ειμαι θεσσαλονικη, στο dislam intracom χαριλαου και απο χθες σερνομαι κανονικοτα. ενω συνηθως εχω 40 kb/sec ακατεβατα, απο χθες εχω 12 maximum....

petsef
23-08-06, 21:57
εμενα η γραμμη μου απο 384/128 εχει γινει απο σημερα το απογευμα 696/174.σε τεστ που εχω κανει πιανω ταχυτητες απο 510-590.μενω γαλατσι.

gpolic
24-08-06, 00:03
εμενα η γραμμη μου απο 384/128 εχει γινει απο σημερα το απογευμα 696/174.σε τεστ που εχω κανει πιανω ταχυτητες απο 510-590.μενω γαλατσι.

Και εγω Γαλατσι και εμενα εχει γινει 696 τοσο
Απο download δεν βλεπω σημαντικη δοαφορα ακομα, ελαχιστη. Προφανως δεν εχω αναθμιστει ακομα :(

jjp
24-08-06, 11:21
Παραθέτω επικοινωνία μου με την HOL (online chat με την υποστήριξη τους):
cdokolas : Ακούω για κάτι αναβαθμίσεις στις ταχύτητες αλλά δεν μπορώ
να βρω κάποια ανακοίνωση
Φ[Edit: xx] : Θα ενημερωθείτε όταν έχουμε κάτι επίσημο
cdokolas : μέσω e-mail;
Φ[Edit: xx] : πράγματι ο ΟΤΕ έχει προβεί σε αναβαθμίσεις
ΦΑΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ : όχι σε όλες τις περιοχές ακόμα
Φ[Edit: xx] : όταν θα υπάρχει κάποια ενημέρωση θα την λάβετε
μάλλον με email
Αναμείνατε στο router σας λοιπόν :)

Φιλε εγω σημερα μιλησα με τον ιδιο τεχνικο και στην ερωτηση περι αναβαθμισης μου απαντησε "Δεν εχουμε καποια ενημερωση ακομη". Αντε βγαλε ακρη τωρα εσυ. Τουλαχιστον οι οτενετ 4θνετ εβγαλαν τιμια (λεμε τωρα γιατι τους 1024 τους αφηνουν στον αερα) ανακοινωση για το θεμα.

Εχω να προτεινω παντως την δημιουργια ενος thread ή καποιου αλλου τροπου απο τους admin οπου θα φαινονται ολα τα dslam και η κατασταση αναβαθμισης (αν ειναι εφικτο κατι τετοιο βεβαια)

Αντε και στα δικα μας οι υπολοιποι

teris
24-08-06, 12:12
Αναβάθμιση απο HOL , δεν υπάρχει! υπομονή και ελπίζουμε οτι θα γινει κατι.

play9man
24-08-06, 12:28
καλημερα!διοδος 384/128(hol-isp) στο Βολο,απο σημερα 768/192!κατεβαζω με 80kb/sec(περιπου)!

President
24-08-06, 13:13
Αναβάθμιση κ στο Ελληνικο... Πλέον συγχρόνισε στα 1024/256.....
Κατεβάζω με 66 kb/sec βέβαια αλλα ελπίζω ότι θα ερθει στα κανονικά του....
Ανεβάζω με 20-22.....

Γιουχου!

teris
24-08-06, 15:11
ΟΛΟΙ όσοι γράφουν για αναβαθμίσεις ΕΧΟΥΝ HOL??

joseph
24-08-06, 15:27
Σε αυτό το θέμα ναι είμαστε HOLίτες ...

teris
24-08-06, 15:40
Εαν ναι τοτε δεν αρχισε καποια αναβάθμιση, έχετε BroadbandPack? Η εταιρεια ΔΕΝ εχει κανει αναβάθμιση

kadronarxis
24-08-06, 15:42
teris όπως λέμε τέρης χρυσός;

pao132003
24-08-06, 15:45
εγώ τουλάχιστον έχω ΔΙΟΔΟΣ

teris
24-08-06, 16:05
teris όπως λέμε τέρης χρυσός;

οχι ασημένιος

ktas
24-08-06, 16:13
Το παρακάτω e-mail στάλθηκε πριν λίγο στην HOL. Για να δούμε τι θα απαντήσουνε επίσημα.

"Αξιότιμε κύριε, κυρία

Από τις ανακοινώσεις που βγάινουν στην επιφάνεια τις τελευταίες ημέρες βλέπω ότι όλοι οι μεγάλοι providers έχουν προχωρήσει σε διπλασιασμό ταχύτητας στις συνδρομές τους (Vivodi, Otenet, Forthnet, Altec). Μπορείτε σας παρακαλώ να μου απαντήσετε αν και πότε θα προβεί και η εταιρεία σας σε αντίστοιχους διπλασιασμούς ταχύτητας;

Με εκτίμηση"

maxorfo
24-08-06, 16:58
Εγώ πάντως έχω απογοητευθεί πλήρως από την όλη πολιτική της HOL. Η Vivodi έχει εξαγγείλει διπλασιασμό ταχυτήτων ήδη από τις 20.07.06, όταν ο ΟΤΕ ασχολιόταν πιλοτικά με το θέμα.

(Broadband pack, προσφορά Χριστουγέννων - περιοχή Ν. Κυψέλη)

joseph
24-08-06, 17:37
μα το λέει καθαρά ο ΟΤΕς θα διπλασιάσει τις ταχύτητες , ως εδώ καλά; η διαδικασία θα διαρκέσει 3 μήνες , εως εδώ καλά; η HOL έχει ήδη απαντήσει σε πελάτη και έχει πει ότι εφόσον υπάρχει διπλασιασμός της γραμμής θα γίνει και της συνδρομής δωρεάν ή με ένα μικρό κόστος ...

οποιος βιάζεται ας βάλει κατευθείαν 2 mbits αφού ήδη πωλούνται ...

aklpts
24-08-06, 17:41
Συνδρομές Internet Αορίστου Χρόνου (Μηνιαία Χρέωση)
OTENET OnDSL Office Static

768 Kbps 1024 Kbps 2048 Kbps
€ 32,01 € 45,10 € 57,00

Νατες και οι πρωτες αοριστου

EvilHawk
24-08-06, 17:53
Συνδρομές Internet Αορίστου Χρόνου (Μηνιαία Χρέωση)
OTENET OnDSL Office Static

768 Kbps 1024 Kbps 2048 Kbps
€ 32,01 € 45,10 € 57,00

Νατες και οι πρωτες αοριστου

Εβαλες τιμές με static ip και θα τρομάξει ο κόσμος ... :p

joseph
24-08-06, 20:24
μακάρι να φύγει ο πολύς ο κόσμος , πιο πολύ badwidth για μας ... torrentlover ....

vips
25-08-06, 08:49
καλημέρα απο Παγκρατι χωρις καμιά ειδοποίηση έγινε η αναβαθμηση τίποτα το σπουδαιο απο 384 σε 768 κατέβαζα με 39 και τώρα κατεβάζω με 45 τόσο καλα!! ευχαριστώ .

energie
25-08-06, 12:57
ρε παιδια εσεις που λετε για αναβαθμισεις σιγουρα σας εχει κανει αναβαθμιση η χολ ?η μηπως απλα εχει γινει αναβαθμιση απο οτε και γι αυτο συγχρονιζει στις διπλασιες ταχυτητες ? γιατι απο χολ σημερα που πηρα τηλ μου ειπε ενας απο κει μεσα οτι δεν υπαρχει καμια ανακοινωση και οτι μπορει να μην γινει κιολας. και οταν του ειπα οτι ηδη forthnet,vivodi,otenet το κανουν γυρναει και μου λεει μονο η vivodi το κανει !και του ειπα οτι μπηκα στις σελιδες των εταιριων και ειδα τα δελτυα τυπου . τοτε μου λεει ε η οτενετ το κανει γιατι λεει ειναι του οτε .Καλα μας δουλευουν ? ελεος

ktas
25-08-06, 13:22
Σε συνέχεια προηγούμενης ερώτησης μου για το θέμα του διπλασιασμού προς την HOL ακόμα περιμένω απάντηση γι' αυτό και δημοσιέυω και το δεύτερο e-mail μου προς ατην εταιρεία. Το πρώτο e-mail είναι στο κάτω μέρος του post.

Παρακαλώ μπορείτε να μου πείτε γιατί με αγνοείτε; Ή μήπως είναι τόσο δύσκολη η απάντηση; Στο club του διπλασιασμού μπήκε και η Tellas!!! Νομίζω ότι με τέτοια συμπεριφορά απλά δημιουργείτε περισσότερους δυσαρεστημένους πελάτες οι οποίοι θα στραφούν προς άλλους providers. Το παρόν θα δημοσιευτεί και στο adslgr.com όπου μπορείτε να διαβάσετε πάμπολα παράπονα για την εταιρεία σας.

Με εκτίμηση

______________________________________________
From:
Sent: Thursday, August 24, 2006 4:07 PM
To: 'sales@hol.gr'
Subject: Αναβάθμιση συνδρομής

Αξιότιμε κύριε, κυρία

Από τις ανακοινώσεις που βγάινουν στην επιφάνεια τις τελευταίες ημέρες βλέπω ότι όλοι οι μεγάλοι providers έχουν προχωρήσει σε διπλασιασμό ταχύτητας στις συνδρομές τους (Vivodi, Otenet, Forthnet, Altec). Μπορείτε σας παρακαλώ να μου απαντήσετε αν και πότε θα προβεί και η εταιρεία σας σε αντίστοιχους διπλασιασμούς ταχύτητας;

Με εκτίμηση

energie
25-08-06, 13:47
ktas δεν προκειται να παρεις διαφορετικη απαντηση απο αυτο που λενε στο τηλ οποτε αδικα στελνεις και ξαναστελνεις .Η απαντηση τους ειναι οτι δεν υπαρχει καμια ανακοινωση και δεν ξερουν και αν υπαρξει! Καλα κρασια .. Εγω θ αλλαξω provider και να πανε να μαμιθουνε !Τι να κανω θα μεινω χωρις νετ καμια 20αρα μερες ..ευκαιρια να βαλω 1mbps

ktas
25-08-06, 13:59
energie φίλε μου δυστυχώς έχεις δίκιο. Δεν περιμένω κάποια διαφορετική απάντηση, αλλά τουλάχιστον ας μου πούνε κάτι. Γιατί το λιγότερο που μπορώ να πω είναι ότι με την μη απάντηση δεν μας αντιμετωπίζουν σας πελάτες που τους τα σκάνε κάθε μήνα αλλά σαν γαιδούρια. Θυμάμαι όταν αποφάσισα να βάλω DSL επειδή ήμουνα υποψήφιος πελάτης η εξυπηρέτηση ήτανε αμεσότατη και μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση. Από τότε βέβαια σε όποιο πρόβλημα χρειάστηκε να επικοινωνήσω μαζί τους οι απαντήσεις καθυστερούσανε υπερβολικά πολύ ή δεν ερχόντουσαν ποτέ.

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

Δυστυχώς και εγώ με την λήξη της συνδρομής θα αναγκαστώ να απευθυνθώ σε άλλον provider και μάλλον στην VIVODI που τουλάχιστον για την ώρα είναι πολύ μπροστά από όλους τους άλλους.

ΚΡΙΜΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΡΙΜΑ γιατί θεωρούσα την HOL αρκετά πιο σοβαρή εταιρία αλλά καθημερινά μας διαψεύδει όλους!!!

maxorfo
25-08-06, 14:21
Συμφωνώ και επαυξάνω. Τώρα που η Vivodi έβαλε δική της γραμμή και στην περιοχή μου, κατ' ευθείαν εκεί, αμέσως μόλις λήξει η "προσφορά" του 6+6 της HOL, την οποία σημειωτέον διάλεξα και επειδή μεταξύ άλλλων έδινε το FritzBox Fon, για να έχω Voip τρομάρα μου, αλλά από τον περασμένο Δεκέμβριο μέχρι σήμερα ούτε μιά φορά δεν έχω καταφέρει να συνδεθώ με τρόπο που να καταλαβαίνω τι μου λέει ο συνομιλητής μου.
Χίλιες φορές κρίμα. Αυτή η εταιρεία κάποτε δεν ήταν έτσι....

@ ADSLgr.com All rights reserved.