PDA

Επιστροφή στο Forum : Διπλασιασμος ταχυτητας κ αναβαθμιση



Warlord
23-08-06, 13:34
παιδια (μεχρι χτες τουλαχιστον) ειχα γραμμη-isp 384 απτο πακετο ondsl.σημερα που κοιταξα το πρωι τα downloads μου ειδα οτι κατεβαζα με 70-80kb , τσεκαρω το μενου του ρουτερ κ βλεπω οτι συγχρονιζε στα 768/192..ωραια λεω εγινε ο διπλασιασμος πολυ νωριτερα αποτι θα μποροθσα να φανταστω.(μενω βυρωνα)
το θεμα ομως ειναι πως απτις 11 αυγουστου εχω κανει αιτηση για 1mbit(αναβαθμιση του πακετου πουχα ηδη στο νεο με τα 26ε/μηνα).πηρα τηλ. κ μουπαν μολις χτες καταχωρηθηκε η αιτιηση μου κ οτι απο βδομαδα θα μπει το 1μβιτ κ πως το 768 πουδα σημερα ειναι στα πλαισια διπλασιασμου των ταχυτητων του ΟΤΕ. τους ρωταω λοιπον οταν μπει το 1mbit επομενως θα γινει αυτοματα 2mbit?η 1η κοπελα μουπε δε ξερω αν θα διπλασιασει ξανα ο ΟΤΕ την ταχυτητα σου..ξαναπαιρνω μιλαω με μια αλλη κ μου λεει θα μπει κατευθειαν 2mbit...
ξερετε κατι επι του θεματος?εχει συμβει κατι παρομοιο σε καποιον?

chfilis
23-08-06, 14:22
κατευθειαν στα 2 θα μπει.αφου το dslam σου ειναι με αναβαθμιση θα γινει αμεσως.γινεται και σε παλιους και σε νεος χρηστες.γνωστος μου με νεα συνδεση ενεργοποιημενη απο οτενετ 21/8 συγχρονιζει στα 2048

Nearly_God
23-08-06, 16:55
Και εγώ είμαι στην ίδια κατάσταση. Έχω 384 γραμμή & σύνδεση. Ζήτησα από τις 18/8 αναβάθμιση σε 1Mb. Σήμερα που πείρα σε οτενετ δεν έχει περαστει ακόμα η αίτησή μου. Όταν ρώτησα τον υπάλληλο τι θα γίνει σε περίπτωση που ο Οτέ με αναβμαθμίσει πριν ολοκληρωθεί το αίτημά μου, μου είπε ότι μετά θα έχω 768 και θα πάω πάλι στο 1Mb. Όταν του λέω πως εγώ έστειλα αίτημα για αναβάθμιση σε 1Mb όσο ακόμα η γραμμη μου είναι 384, τι φταίω εγώ αν σας προλάβει ο ΟΤΕ, να μην γίνει η γραμμή 2mb άρχισε να τα μασάει ότι είναι θέμα ΟΤΕ αν θα ξανακάνει αναβάθμηση και τέτοια. Άντε να βγάλεις άκρη.....

Nearly_God
24-08-06, 01:33
Τους τηλεφώνησα ξανά το βράδυ για την πορεία της αίτησης και ρώτησα και για την αναβαθμηση. Αυτή τη φορά ο υπαλληλος μου είπε ότι τελικά, όπως και να έχει, η γραμμή τουλαχιστον θα γίνει 2Mbs...για την σύνδεση δεν ήξερε να μου πει ακόμα. Ελπίζω να έχει δίκιο.

chfilis
24-08-06, 11:27
και τα δύο θα γινουν 2

και η γραμμή και η συνδεση.μην ανησυχεις.

yiapap
24-08-06, 11:35
:lock:
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=45312

@ ADSLgr.com All rights reserved.