PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΣΥΡΜΑΤΟ internet



gwgw_zum
01-12-10, 00:40
ΓΕΙΑ ΣΑΣ...
ΤΥΧΑΙΑ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΚΑΘΩΣ ΕΨΑΧΝΑ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ (Forthnet) ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ.
ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ ΜΕ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗ ΣΥΝΔΕΣΙΜΟΤΗΤΑ Ή ΕΧΩ INTERNET ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ Ή ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΠΙΚΑ.

ΕΧΩ ΑΣΥΡΜΑΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ!

ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ. Η ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ INTERNET ΟΠΟΤΕ ΥΠΟΘΕΤΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ Η ΓΡΑΜΜΗ....

ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ................................. S O S:oneup:

manosdoc
01-12-10, 00:48
ΓΕΙΑ ΣΑΣ...
ΤΥΧΑΙΑ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΚΑΘΩΣ ΕΨΑΧΝΑ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ (Forthnet) ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ.
ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ ΜΕ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗ ΣΥΝΔΕΣΙΜΟΤΗΤΑ Ή ΕΧΩ INTERNET ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ Ή ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΠΙΚΑ.

ΕΧΩ ΑΣΥΡΜΑΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ!

ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ. Η ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ INTERNET ΟΠΟΤΕ ΥΠΟΘΕΤΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ Η ΓΡΑΜΜΗ....

ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ................................. S O S:oneup:

Αγαπητή Γωγώ, στους κανόνες του φόρουμ είναι και το να μην γράφουμε με κεφαλαία. Κουράζουν όλους στο διάβασμα.

Στο θέμα μας, και επειδή θεωρώ Α. ότι το internet δουλεύει ( η συγκάτοικος έχει )
Β. έχεις internet έστω και ελάχιστα

Καταλήγω πως μάλλον το ασύρματο σήμα σε σένα είναι ασθενές. Δοκίμασε να μετακινήσεις το ρούτερ σε απόσταση κοντινότερα και στις 2 σας.

gwgw_zum
01-12-10, 01:07
οκ ευχαριστώ πολύ!!!!!! θα το δοκιμάσω........

........Auto merged post: gwgw_zum πρόσθεσε 13 λεπτά και 49 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Αγαπητέ manodoc ακολούθησα τη συμβουλή σου, αλλά δεν αντιμετώπισα το προβλημά μου...
Μήπως μπορεις να μου προτείνεις κάτι άλλο???

manosdoc
01-12-10, 01:21
οκ ευχαριστώ πολύ!!!!!! θα το δοκιμάσω........

........Auto merged post: gwgw_zum πρόσθεσε 13 λεπτά και 49 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Αγαπητέ manodoc ακολούθησα τη συμβουλή σου, αλλά δεν αντιμετώπισα το προβλημά μου...
Μήπως μπορεις να μου προτείνεις κάτι άλλο???

Να βεβαιωθείς πως
Α. Ο κωδικός που δίνεις είναι ο σωστός
Β. Συνδέεσαι στο σωστό Router ( και όχι κάποιο παρόμοιο του γείτονα )
Γ. Βεβαιώσου ότι οι ρυθμίσεις της κάρτας δικτύου σου είναι ok ( αυτό γίνεται δοκιμάζοντας να συνδεθείς σε άλλο δίκτυο, ότι δηλαδή σε κάποιο άλλο δίκτυο όλα δουλεύουν ok )

:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.