PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακύρωση αίτησης πριν την υπογραφή συμβολαίου



aperif
01-12-10, 16:29
Πριν 3-4 ημέρες κάναμε on line αίτηση για το Double Play S της Wind (TELLAS)
Από χτες, μας καλούν απο την courier, για να μας φέρουνε το συμβόλαιο στο σπίτι να το υπογράψουμε...
Μέχρι εδώ υπάρχει καμία δέσμευση?
Δηλαδή μπορούμε να μην υπογράψουμε το συμβόλαιο?
Χρειάζεται να κάνουμε ακύρωση της online αίτησης που κάναμε?:whistle:

Seitman
01-12-10, 16:39
Μάλλον θα πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους και να συνεννοηθείς.
Λογικά, αν δεν υπογραφεί το συμβόλαιο δεν αρχίζουν οι διαδικασίες φορητότητας ή κατασκευής καινούργιας γραμμής. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Mouse Potato
01-12-10, 16:45
Θα σε συμβούλευα να επικοινωνήσεις μαζί τους και ακόμα καλύτερα να στείλεις γραπτώς (με fax) το αίτημα σου πριν από την υπογραφή.

RASTAVIPER
01-12-10, 17:35
Μου το είπανε εμένα που μπήκα πρόσφατα στη Wind.
Αν δεν υπογράψεις συμβόλαιο, δεν ισχύει κάτι.
Απλά καλύτερα να τους το πεις, για να μην τρέχει τσάμπα και ο courier.

alex24
01-12-10, 17:53
Εμενα παντως δεν μου εχουνε στειλει ακομα τιποτα να υπογραψω εχω κανει αιτηση απο της 26-11 με πηρανε τηλ απο την wind για επιβεβαίωση μεχρι την δευτερα μου ειπαν οτι θα εχουνε ερθει τα εγγραφα και το μοντεμ αλλα ακομα τιποτα

Ισχυει η φορητοτητα απο δω και περα θα ειναι 3μερες?

aperif
01-12-10, 22:39
Και εγώ 26-11-2010 έκανα την online αίτηση και από τις 29-11-2010 μας αναζητά η courier για την υπογραφή του συμβολαίου...
Υπάρχει όντως βελτίωση στις παρεχόμενες υπηρεσίες της wind, μιάς που και το τηλέφωνο και το internet το χρησιμοποιούμε καθαρά για επαγγελματικούς σκοπούς

SALONIKAG
01-12-10, 23:41
Δικαίωμα σου να αλλάξεις γνώμη και να μην υπογράψεις την σύμβαση,αλλά δεν υπάρχει λόγος να κρύβεσαι από τον courier...ας επικοινωνήσεις μαζί τους και να τους πεις να στειλουν πισω το συμβόλαιο...

@ ADSLgr.com All rights reserved.