PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορίες για το CONNX-TV



sokorelis
02-12-10, 19:29
Ο κοινός εξοπλισμός που δίνει ο ΟΤΕ είναι:
Ασύρματο Router BaudTec TW263R4 + αποκωδικοποιητής Pirelli ΗΥ 2000-OT

Με βάση τον παραπάνω εξοπλισμό, έχω τις παρακάτω απορίες:

1. Μπορώ να αλλάξω τις ρυθμίσεις του router ώστε να παίρνει σήμα ο αποκωδικοποιητής από άλλη θύρα, πχ τη θύρα 1 (είναι default ρυθμισμένος να δίνει σήμα στην θύρα 4);
2. Μπορώ να στέλνω το σήμα για το connx-tv ταυτόχρονα από 2 ή περισσότερες θύρες του router;
3. Μπορώ στη θύρα που δίνει το σήμα για το connx-tv (default είναι η θύρα 4) να έχω ταυτόχρονα και internet;
4. Υπάρχουν άλλοι συμβατοί αποκωδικοποιητές που να παίζουν το connx-tv (εκτός αυτούς που δίνει ο ΟΤΕ);
5. Μπορώ να πάρω το σήμα από τη θύρα 4 και να το στείλω σε κάποιο υπολογιστή με κατάλληλο λογισμικό και να δω connx-tv;

sdikr
02-12-10, 20:27
Ο κοινός εξοπλισμός που δίνει ο ΟΤΕ είναι:
Ασύρματο Router BaudTec TW263R4 + αποκωδικοποιητής Pirelli ΗΥ 2000-OT

Με βάση τον παραπάνω εξοπλισμό, έχω τις παρακάτω απορίες:

1. Μπορώ να αλλάξω τις ρυθμίσεις του router ώστε να παίρνει σήμα ο αποκωδικοποιητής από άλλη θύρα, πχ τη θύρα 1 (είναι default ρυθμισμένος να δίνει σήμα στην θύρα 4);
2. Μπορώ να στέλνω το σήμα για το connx-tv ταυτόχρονα από 2 ή περισσότερες θύρες του router;
3. Μπορώ στη θύρα που δίνει το σήμα για το connx-tv (default είναι η θύρα 4) να έχω ταυτόχρονα και internet;
4. Υπάρχουν άλλοι συμβατοί αποκωδικοποιητές που να παίζουν το connx-tv (εκτός αυτούς που δίνει ο ΟΤΕ);
5. Μπορώ να πάρω το σήμα από τη θύρα 4 και να το στείλω σε κάποιο υπολογιστή με κατάλληλο λογισμικό και να δω connx-tv;


1) ναι μπορείς εκεί που λέει vlans θα δείς ότι έχει ρυθμισμένο το Port4
2) πάλι απο το vlans
3) θα πρέπει να βγάλεις το dhcp, οπότε θα χρειαστεί να δίνεις με το χέρι ip στα μηχανάκια
4) όχι
5) όχι πλέον

@ ADSLgr.com All rights reserved.