PDA

Επιστροφή στο Forum : Οι εξελίξεις στις τιμές χονδρικής...



shakm
18-02-04, 10:32
Δε λέω ότι στον οτε θα άρεσε η απόφαση/πρόταση της εεττ.. Αλλά τελικά με τι δικαιολογία κάνει προσφυγή ? "Έχω μειωμένα κέρδη" ?? Το οτι λόγο της όλης ιστορίας (που δεν μπορούν ουσιαστικά να προμηθεύσουν και άλλοι γραμμές) έχει τελικά μειωμένη ποιότητα που το βάζει ?

Τώρα από την άλλη λέει "αναιτιολόγητη" την πρόταση.. Δηλαδή τελικά παίζουν τα επιχειρήματα :

εεττ & κοινωνία γενικότερα --> μειωμένη ποιότητα, μονοπωλιακή κατάσταση, εξωφρενικές τιμές για την αγοραστική δύναμη του Έλληνα - ακόμη και ονομάστικά είναι ψηλές οι τιμές ! (αυτά είναι τα αναιτιολόγητα ?)

οτε --> μειωμένα κέρδη (μωρέ κανέναν δε τον συμφέρει, αλλά δεν είναι δα και αιτιολόγηση στην περίπτωση του οτε..)

Σαν να ακούω ένα μικρό παιδί (οτε) και τον πατέρα του (εεττ) δηλαδή :) :roll:

ΥΓ. Χαζοί δεν είναι βέβαια οι υπεύθυνοι στον Οτε.. Κερδίζουν όσο χρόνο μπορούν μάλλον, αλλά από τη σκοπιά του απλού πολίτη με εκνευρίζει, τι να κάνω :evil:

maria
18-02-04, 10:54
Εγω ελπιζω και πιστευω οτι ο ΟΤΕ δεν εχει τοσο "ναζι" οσο ενα παιδι οταν πειθει τον πατερα του. Γιατι αν του περασει παλι, θα εκνευριστω κι εγω.(αν υποψιαστω.... :) )

shakm
18-02-04, 17:06
Εγω ελπιζω και πιστευω οτι ο ΟΤΕ δεν εχει τοσο "ναζι" οσο ενα παιδι οταν πειθει τον πατερα του. Γιατι αν του περασει παλι, θα εκνευριστω κι εγω.(αν υποψιαστω.... )


:mrgreen: Μπορεί ο οτε να παίξει το ρόλο του παιδιού, αλλά η εεττ δε νομίζω να έχει την υπομονή (πόσο μάλλον ανοχή) που έχει ένας "μπαμπας" :)

ppet
18-02-04, 22:57
Ο ΟΤΕ προσπαθεί να κερδίσει όσο χρόνο μπορεί γιατί προφανώς δεν θέλει να χάσει έσοδα. Μέχρι να αποριφθούν οι προσφυγές θα αρμέγει κανονικά τον κόσμο με τις υπέρογκες τιμές που χρεώνει. Θα πάρει καιρό να δούμε πραγματικό ανταγωνισμό την Ελλάδα σε αυτό το επίπεδο. Δυστηχώς είμαστε πολύ μικρή αγορά για να δικαιολογήσει τις τεράστιες επενδύσεις που απαιτούνται για την είσοδο νέων παιχτών στην αγορά και ακόμα και τότε μην έχουμε και πολλές ελπίδες για πραγματικό ανταγωνισμό. Δείτε τι γίνεται και στην κινητή τηλεφωνία που όλοι χέρι χέρι αλλάζουν τα τιμολόγια.

@ ADSLgr.com All rights reserved.