PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορα iphone απο Νεα Υορκη



Takis_Kal
03-12-10, 16:03
Θα παει η γυναικα μου τις γιορτες και ρωταω αν ειναι εκει αισθητα φθηνοτερα και αξιζει η αγορα

k0nan
04-12-10, 22:21
κανένα 50άρικο μπορεί και παραπάνω who knows..

esykas
05-12-10, 09:14
καταρχήν πουλάνε sim free στην NY;

Takis_Kal
05-12-10, 11:03
Αυτο ειναι το θεμα ειναι κξειδωμενο και θα θελει χακαρισμα ?

k0nan
08-12-10, 04:07
μην ρωτάτε τα αυτονόητα ενοήται ότι θα χρειαστεί κάποια "δουλειά".

ariadgr
09-12-10, 01:11
Θα παει η γυναικα μου τις γιορτες και ρωταω αν ειναι εκει αισθητα φθηνοτερα και αξιζει η αγορα

Να το παρεις από εδώ ώστε να έχεις εγγύηση!
(έτσι κι αλλιώς, και στις ΗΠΑ δεν διατίθεται σημαντικά φθηνότερα χωρίς συμβόλαιο)

blade_
09-12-10, 02:54
αν κρινω απο εδω (http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=iphone+4+32gb&x=0&y=0) , δε βρισκω τρελες διαφορες...

Takis_Kal
09-12-10, 10:15
Ευχαριστω παιδια καταλαβα, θα την βαλω να ψαξει το νεο nexus :)

esykas
10-12-10, 21:46
μην το χαλάς :)

άλλο το ένα άλλο το άλλο το πολύ πολύ πάρε ένα iPad να το φχαριστηθείς

gambit
13-12-10, 03:06
συγγνώμη ακόμα και να το παρει κάποιος απο Αμερική έχει βρεθέι να παίξει με ελληνική σύνδεση,καπου είχα διαβάσει ότι στο 4 δν γίνεται να "φτιαχτεί"?εχώ και γω φίλο στην Αμερική και θέλω να μάθω τι ισχύει..

hellenicsun
13-12-10, 11:06
Η τιμή ενός contract-free iPhone 4 στις ΗΠΑ είναι $599 ή 454 Ευρώ. Σαφώς φθηνότερο από τη τιμή των 660 Ευρώ (αναφέρομαι πάντα στην έκδοση των 16GB). Προφανώς η διαφορά των 200 Ευρώ είναι σημαντικότατη.

Όμως υπάρχει και μια εγγύηση που ίσως να μην ισχύει εκτός ΗΠΑ. Δε ξέρω ποια είναι η πολιτική της Apple επ'αυτού - ψάξτε το όσοι ενδιαφέρεστε. Όσο αφορά τη λειτουργία της συσκευής με Ελληνική κάρτα, λογικά πρέπει να δουλέψει αφού η Apple πωλεί συσκευές ξεκλείδωτες:

Do I need to commit to a long-term contract for my iPhone?
Buying a commitment-free iPhone from the Apple Online Store allows you choose your own carrier and change carriers at any time. iPhone may also be available at a reduced initial price with a contract directly from your wireless carrier.

Can I use my iPhone outside my home country?
Yes. iPhone is enabled to work on carrier networks using GSM around the world. Because the iPhone sold by the Apple Online Store is commitment-free, you can purchase a SIM or micro-SIM card and service from a local carrier at your destination. Or check with your home carrier regarding international roaming charges.

http://store.apple.com/ca/browse/home/shop_iphone/family/iphone?mco=OTY2ODA2OQ#faqs

efthlouk
03-01-11, 04:42
Το θέμα εγγύησης νομίζω καλύπτει αγορές απο εξωτερικό αφού είναι international..

Συνεταιράκος
07-01-11, 12:18
Το παραπάνω δεν ισχύει για την Apple. Εγγύηση δεν έχουμε ούτε εντός ΕΕ!!! Μόνο στη χώρα αγοράς της συγκεκριμένης συσκευής :-(

ariadgr
07-01-11, 21:38
Το θέμα εγγύησης νομίζω καλύπτει αγορές απο εξωτερικό αφού είναι international..

Για τους υπολογιστές, όχι για το iPhone.

........Auto merged post: ariadgr πρόσθεσε 0 λεπτά και 34 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Το παραπάνω δεν ισχύει για την Apple. Εγγύηση δεν έχουμε ούτε εντός ΕΕ!!! Μόνο στη χώρα αγοράς της συγκεκριμένης συσκευής :-(

Για τους υπολογιστές (για τα φορητά σίγουρα) ισχύει International Warranty με την απόδειξη αγοράς.

@ ADSLgr.com All rights reserved.