PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεγάλη καθυστέρηση ενεργοποίησης νέας γραμμής forthnet



renoua
03-12-10, 21:42
Καλησπέρα σας,

Έχω κάνει αίτηση για ενεργοποίηση νέας τηλεφωνικής γραμμής στην Πάτρα στις 07/10/2010. Μου είπανε ότι η περιοχή που μένω καλύπτεται απο το ιδιόκτητο δίκτυο της forthnet και ότι η ενεργοποιηση θα διαρκέσει περίπου 20 εργάσιμες μέρες.

Η υπομονή μου αρχίζει να εξαντλείται καθώς μου λένε ότι δεν έχουνε κάποιο νέο και ότι η διαδικασία έχει κολλήσει στην κατασκευή γραμμής δηλαδή στον ΟΤΕ και ότι αυτοί δεν μπορούνε να κάνουνε κάτι γι αυτό..

Εγώ τί μπορώ να κάνω?
Μίλησα με υπάλληλους, προιστάμενους κλπ και δεν βγάζω άκρη ούτε μπορώ να μάθω τίποτα νεότερο.. Μου τονίζουν ότι δεν μπορώ να κάνω κάτι από μέρους μου.

Μπορώ να απευθυνθώ στον ΟΤΕ?
Να προχωρήσω σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ?

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ο ΟΤΕ σε 10 μέρες σου παρέχει τηλέφωνο και ιντερνετ.. πώς γίνεται τώρα η διαδικασία να έχει κολλήσει στον ΟΤΕ?

Κάποιος δεν κανει καλά την δουλεία του γιατί οποιον έχω ρωτήσει μου έχει πει ότι είχε τηλεφωνο και ίντερνετ σε λιγότερο από 20 εργάσιμες μέρες!

________________________________________________________________________

12/10/2010 17:37 Επιτυχής καταχώρηση αίτησης από ΟΤΕ

12/10/2010 17:37 Επιτυχής καταχώρηση αίτησης από ΟΤΕ

07/10/2010 13:47 To αίτημά σας προωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση

07/10/2010 13:47 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης από τον ΟΤΕ

07/10/2010 13:47 Η αίτησή σας έχει παραληφθεί και καταχωρηθεί στα συστήματα της Forthnet

________________________________________________________________________


Ευχαριστώ για τον χρόνο σας οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή!


( έκανα ποστ και εδώ γιατί εδώ http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=289017&page=36 δεν έλαβα απάντηση ακόμη :( )

makis
03-12-10, 21:51
Συνήθως αυτά παρουσιάζονται όταν δεν υπάρχουνε διαθέσιμες γραμμές από τον οτε.
Τώρα ως αναφορά στο Μπορώ να απευθυνθώ στον ΟΤΕ?
Να προχωρήσω σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ?
Η ΕΕΤΤ δεν μπορεί να κάνει τίποτε.Και στον οτε να απευθυνθείς πάλι δεν θα βγάλεις άκρη δεν θα σου πούνε κάτι,γιατί υπάρχει ειδικό τμήμα επικοινωνίας εναλλακτικού-οτε.
Και στο
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ο ΟΤΕ σε 10 μέρες σου παρέχει τηλέφωνο και ιντερνετ.. πώς γίνεται τώρα η διαδικασία να έχει κολλήσει στον ΟΤΕ?
Ο οτε μήν νομίζεις ότι δίνει γραμμές σε 10 μέρες.Εχουνε ακουστεί και κάτι μήνες για ενεργοποίηση.
Πάντως ξέρω ότι γενικός κρατάει γραμμές για δικούς του πελάτες πάντα ο οτε.

kmpatra
04-12-10, 03:52
Σε ποιο κέντρο renoua ανήκει η γραμμή σου?

DSLaManiaC
04-12-10, 03:56
Καλησπέρα σας,

Έχω κάνει αίτηση για ενεργοποίηση νέας τηλεφωνικής γραμμής στην Πάτρα στις 07/10/2010. Μου είπανε ότι η περιοχή που μένω καλύπτεται απο το ιδιόκτητο δίκτυο της forthnet και ότι η ενεργοποιηση θα διαρκέσει περίπου 20 εργάσιμες μέρες.

Η υπομονή μου αρχίζει να εξαντλείται καθώς μου λένε ότι δεν έχουνε κάποιο νέο και ότι η διαδικασία έχει κολλήσει στην κατασκευή γραμμής δηλαδή στον ΟΤΕ και ότι αυτοί δεν μπορούνε να κάνουνε κάτι γι αυτό..

Εγώ τί μπορώ να κάνω?
Μίλησα με υπάλληλους, προιστάμενους κλπ και δεν βγάζω άκρη ούτε μπορώ να μάθω τίποτα νεότερο.. Μου τονίζουν ότι δεν μπορώ να κάνω κάτι από μέρους μου.

Μπορώ να απευθυνθώ στον ΟΤΕ?
Να προχωρήσω σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ?

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ο ΟΤΕ σε 10 μέρες σου παρέχει τηλέφωνο και ιντερνετ.. πώς γίνεται τώρα η διαδικασία να έχει κολλήσει στον ΟΤΕ?

Κάποιος δεν κανει καλά την δουλεία του γιατί οποιον έχω ρωτήσει μου έχει πει ότι είχε τηλεφωνο και ίντερνετ σε λιγότερο από 20 εργάσιμες μέρες!

________________________________________________________________________

12/10/2010 17:37 Επιτυχής καταχώρηση αίτησης από ΟΤΕ

12/10/2010 17:37 Επιτυχής καταχώρηση αίτησης από ΟΤΕ

07/10/2010 13:47 To αίτημά σας προωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση

07/10/2010 13:47 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης από τον ΟΤΕ

07/10/2010 13:47 Η αίτησή σας έχει παραληφθεί και καταχωρηθεί στα συστήματα της Forthnet

________________________________________________________________________


Ευχαριστώ για τον χρόνο σας οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή!


( έκανα ποστ και εδώ γιατί εδώ http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=289017&page=36 δεν έλαβα απάντηση ακόμη :( )

Το ερώτημα είναι αν θες να το κυνηγήσεις.

Αν ναι τότε:

1) Υποβολή ΈΓΓΡΑΦΟΥ παράπονου σε κατάστημα ForthNet στο οποίο να ζητάς εξηγήσεις για τη καθυστέρηση.
2) Αν δεν έχεις απάντηση μέσα σε κάποιες μέρες κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ αναφέροντας το γράψιμο που έφαγες στο βήμα 1.

Αυτά που αναφέρθηκαν παρά πάνω περί κράτησης γραμμών για πελάτες του ΟΤΕ κλπ δεν ισχύουν.

Εγώ βλέπω 2 πιθανά σενάρια:
1) Έλλειψη ακραίου δικτύου. (ή κύριου δικτύου αλλά είναι πολύ σπάνιο)
2) Λάθος καταχώρηση διεύθυνσης στην αίτηση απ τη ForthNet στον ΟΤΕ για τη κατασκευή.

ΥΓ: Δεν έχεις καμιά δουλειά να επικοινωνήσεις με τον ΟΤΕ εσύ.

Αν όχι απλώς ακύρωσε την αίτηση και ζήτα νέα γραμμή από άλλη εταιρία.

puffy
04-12-10, 04:32
Το ερώτημα είναι αν θες να το κυνηγήσεις.

Αν ναι τότε:

1) Υποβολή ΈΓΓΡΑΦΟΥ παράπονου σε κατάστημα ForthNet στο οποίο να ζητάς εξηγήσεις για τη καθυστέρηση.
2) Αν δεν έχεις απάντηση μέσα σε κάποιες μέρες κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ αναφέροντας το γράψιμο που έφαγες στο βήμα 1.

Αυτά που αναφέρθηκαν παρά πάνω περί κράτησης γραμμών για πελάτες του ΟΤΕ κλπ δεν ισχύουν.

Εγώ βλέπω 2 πιθανά σενάρια:
1) Έλλειψη ακραίου δικτύου. (ή κύριου δικτύου αλλά είναι πολύ σπάνιο)
2) Λάθος καταχώρηση διεύθυνσης στην αίτηση απ τη ForthNet στον ΟΤΕ για τη κατασκευή.



H εναλλακτικα ο Οτε σε καποια ΑΚ των Πατρων(αποκλειστικα Πατρα) αφηνει τις βλαβες εκρεμεις για κανα 20ημερο και βαλε ,και συγκεκριμενα τον φιλο θα τον εχει ακομη στην κατασκευη ενω ηδη κλεισει κανα μηνα μετα την πιθανη ημερομηνια και σε κανα μηνα ακομη θα δωσει κανενα λογω ασαφους διευθυνσης ή κλειστο κουτι.

valen_gr
05-12-10, 00:02
Πατρα οντως υπαρχουν τραγικες καθυστερησεις...

seath
05-12-10, 11:30
Πατρα οντως υπαρχουν τραγικες καθυστερησεις...

Επαυξάνω 100%. Πολλές καθυστερήσεις

Zer0cooL
05-12-10, 19:35
Ομοιπαθης!
Περιμενω απο 01/11/2010 και ακομα τιποτα...Μαλιστα το κορυφαιο ειναι οτι δινουν εκτιμωμενη ημερομηνια ενεργοποιησης, χωρις βεβαια να κατανοουν πληρως την ενοια αυτη...δηλαδη μου λεγαν εκτιμωμενη ημ. ειναι 26/11...περασαν 10 μερες απο τοτε, κανενα τηλεφωνο απ τη μερια τους, απεναντιας εγω τους περνω καθε 2-3 μερες και μου λενε τα κλασικα "δεν εξαρταται απο εμας, αλλα απ τον ΟΤΕ, ...εκτιμουμε οτι δε θα αργησει πολυ.....σε 3-4 μερες θα επικοινωνησει τεχνικος μαζι σας...." ...και ολα τα ωραια!
Πατρα ολα αυτα

DSLaManiaC
06-12-10, 23:29
Απ ότι βλέπω είστε αρκετοί.

Κάντε μια ομαδική αναφορά στον ΟΤΕ γι αυτό το θέμα στη Πάτρα με αριθμό πρωτοκόλλου και τα σχετικά και αν δε σας καλύψει η απάντηση στην ΕΕΤΤ (λέμε τώρα) και στο συνήγορο του καταναλωτή (που κάνει δουλειά και δεν είναι ανέκδοτο σα την ΕΕΤΤ).

jdtech
07-12-10, 00:16
Σωστός ο DSLaManiaC, προσπαθήστε να λύσετε το θέμα ομαδικά ώστε να φανεί ότι το πρόβλημα δεν είναι μεμονωμένο αλλά υπάρχει γενικότερα θέμα με έλλειψη ζεύγους στην πειροχή.

kmpatra
07-12-10, 01:58
Να ισχύει για όλους τους παρόχους στην Πάτρα ή μόνο φόρθνετ? :hmm:

valen_gr
07-12-10, 02:33
H Πάτρα πάσχει απο καθυστερήσεις και οχι απο έλλειψη χαλκού...

DSLaManiaC
07-12-10, 16:09
Ναι αλλά το να διαμαρτύρεσαι εδώ δε λέει κάτι.

Όπως είπα. Μια διαμαρτυρία δεν έβλαψε κανέναν.. ;)

jdtech
08-12-10, 22:22
H Πάτρα πάσχει απο καθυστερήσεις και οχι απο έλλειψη χαλκού...

Κατά κάποιο τρόπο αυτά τα δύο σε μια πυκνοκατοικημένη περιοχή συνδέονται. Από τη στιγμή που δεν υπάρχουν πλεόν διαθέσιμες γραμμές, μάλλον το δίκτυο είναι πηγμένο.

johnsruro
10-12-10, 00:02
Κάντε αυτό που λέει ο DSLaManiaC για να πιεστεί ο ΟΤΕ.

FSHOPAXD
10-12-10, 04:31
Το ίδιο ισχύει σχεδόν σε πάρα πολλές περιοχές...

tasanas
11-12-10, 23:42
Καλά για να αναβαθμιστεί το δίκτυο έτσι όπως είναι τα πράγματα τώρα , ειδικά σε θέματα ρευστότητα δύσκολο. Τόσο καιρό έκανε τπτ ο ΟΤΕ , τώρα με την κρίση θα κάνει.

johnsruro
12-12-10, 12:32
Κι είναι και γιορτές κιολας και οι πωλήσεις έιναι το πρώτο μέλημα, οπότε ας καθυστερήσουμε λίγο και τους αλλους ...

akkiiss55
12-12-10, 12:41
φιλε μ αυτο π δινειται σαν εκτιμωμενη ημ/νια ειναι ημ.πιθανης κατασκευης π δινει ο οτε.θεωρητικα ο οτε τηρει τα χρονοδιαγραμματα π δινει και τελευταια κανει τν κατασκευη νωριτερα απο τν κατασκευη π κοινοποιει.
τωρα αν υπαρξει τετοιο θεμα,βραστα κ αστα.καλο κουραγιο.το πολυ πολυ κ καταγγελια να κανεις στν οτε θα παει,οσο κ να επιμενεις να παει στη forthnet!(υπο τν περιπτωση π απλα ο οτε καθυστερει στν κατασκευη γραμμης)

billstamaniac
12-12-10, 15:55
οντως εχει παραγινει το κακο με τις ενεργοποιησεις νεων γραμμων κατι πρεπει να γινει παντως η πιο ταγικη ειναι λογω ασαφους διευθυνσεις :p

akkiiss55
13-12-10, 19:22
οντως εχει παραγινει το κακο με τις ενεργοποιησεις νεων γραμμων κατι πρεπει να γινει παντως η πιο ταγικη ειναι λογω ασαφους διευθυνσεις :p

ειδικα αυτη η περιπτωση ειναι συνηθισμενη σε περιπτωσεις επαρχιας π δν υπαρχουν οδοι και πρεπει να δωσεις διευκρυνηση στν οτε για ακριβες σημειο με περιγραφη τοποθεσιας.,οσο για τν πολη,ειναι τελειως ακυρη απορριψη,αλλα μπορει να το κανει αν εχει αλλαξει το διευθυνσιολογιο ειτε στο ονομα οδου ειτε στα νουμερα

johnsruro
13-12-10, 21:52
οντως εχει παραγινει το κακο με τις ενεργοποιησεις νεων γραμμων κατι πρεπει να γινει παντως η πιο ταγικη ειναι λογω ασαφους διευθυνσεις :p
Δικαιολογίες...ας πα΄ρουν τηλ για διευκρίνηση, μην απορρίποτυν την αίτητση!

Zer0cooL
14-12-10, 17:06
Οι σατειες ενημερωσεις συνεχιζονται...
Ξαναπαιρνω χθες για ενημερωση...μια δεσποινις μου λεει, σημερα αναμενουμε να ενημερωθουμε οποτε καλεστε αυριο...
Παιρνω σημερα..."Απαντησε ο ΟΤΕ?" ...Απαντησε λεει, οτι η γραμμη δεν εχει ακομα κατασκευαστει!!!
Ευχαριστουμε πολυ,λες και δεν το ξεραμε ...ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ...ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ...ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ....αυτα δεν ειναι σημαντικα κατα τους κυριους και κυριες της Φορθνετ, και αρκουνται στην πιο πανω "ενημερωση" ...
Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να ακυρωσω 2πλευ και Νοβα με εκπτωση (κι ας παει 10ευρω παραπανω) και να γυρισω ΟΤΕ (τουλαχιστον θα μιλαω με αυτον που "φταιει"...κι οχι με ανθρωπους που ΠΟΤΕ δε φταινε για καυθστερησεις, πεσιμο γραμμης κτλ...)

ΥΓ - Φιλε Renoua εσυ ειχες καμια ενημερωση? Περιμενεις πιο πολυ....Τι σου λενε???ΠΟΤΕ ΠΙΑ ?????

akkiiss55
15-12-10, 12:19
Οι σατειες ενημερωσεις συνεχιζονται...
Ξαναπαιρνω χθες για ενημερωση...μια δεσποινις μου λεει, σημερα αναμενουμε να ενημερωθουμε οποτε καλεστε αυριο...
Παιρνω σημερα..."Απαντησε ο ΟΤΕ?" ...Απαντησε λεει, οτι η γραμμη δεν εχει ακομα κατασκευαστει!!!
Ευχαριστουμε πολυ,λες και δεν το ξεραμε ...ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ...ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ...ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ....αυτα δεν ειναι σημαντικα κατα τους κυριους και κυριες της Φορθνετ, και αρκουνται στην πιο πανω "ενημερωση" ...
Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να ακυρωσω 2πλευ και Νοβα με εκπτωση (κι ας παει 10ευρω παραπανω) και να γυρισω ΟΤΕ (τουλαχιστον θα μιλαω με αυτον που "φταιει"...κι οχι με ανθρωπους που ΠΟΤΕ δε φταινε για καυθστερησεις, πεσιμο γραμμης κτλ...)

ΥΓ - Φιλε Renoua εσυ ειχες καμια ενημερωση? Περιμενεις πιο πολυ....Τι σου λενε???ΠΟΤΕ ΠΙΑ ?????

Ε ρε φιλε κ συ συγγνωμη κιολασ.πραγματικα δν μπορω να καταλαβω ορισμενους ανθρωπους...δν εισαι ευχαριστημενος με κατι?ωραια σηκω και φυγε απο κει π εισαι και πηγαινε αλλου.κανε και μια καταγγελια στν ΕΕΤΤ και απο κει θα βρει το δρομο της η καταγγελια γι'αυτον π εχει υπαιτιοτητα!τι παιρνεις και ξαναπαιρνεις?προκειται ποτε να εισαι ευχαριστημενος οταν απο τν αρχη εισαι δυσαρεστημενος?
εγω σ λεω ποτέ!

........Auto merged post: akkiiss55 πρόσθεσε 0 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Δικαιολογίες...ας πα΄ρουν τηλ για διευκρίνηση, μην απορρίποτυν την αίτητση!

...η απορριψη ερχεται απο οτε κ οχι απο τν παροχο...

anon
15-12-10, 12:28
Και στην δική μου περίπτωση κόλλησε ακριβώς στο ίδιο σημείο, λόγω διαθέσιμων γραμμών απο ΟΤΕ. Βέβαια εαν ήθελες γραμμή καινούργια, πχ επιπλέον, απο ΟΤΕ, την είχες άμεσα. Πως γινοταν να μην μπορούσαν να δώσουν στην Forthnet, μόνο ο ΟΤΕ το ξέρει.. Νομίζω τα συμπεράσματα είναι εύκολα να βγούν. Μιλώντας με το helpdesk της Forthnet, μου είπαν ότι είναι άγνωστος ο αριθμός ημερών που θα χρειαστεί μέχρι τελικά να δώσει γραμμές ο ΟΤΕ, μπορεί να πάρει και μήνες, αυτοί δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα γιατί το "κολλημα" ήταν απο τον ΟΤΕ με την δικαιολογία ότι δεν υπάρχουν γραμμές, οπότε ούτε με καταγγελία στην ΕΕΤΤ μπορείς να κάνεις τίποτα (αφού δεν έχει γραμμές τι να κάνει; ) και το μόνο που πρότειναν είναι για να μην νοιώθω άσχημα εαν θέλω να ακυρώσω την αίτηση (μάλλον αυτό περιμένουν και τελικά συμβαίνει απο τον ΟΤΕ).

Εγώ απο πείσμα για την πολυ κακή αυτή πρακτική περιορισμού των πελατών του με το στανιό απο τον ΟΤΕ, και σε συνδιασμό με το γεγονός ότι είχα επιδότηση PLUS (που σημαίνει όλα, 2play με έως 24mbps internet και απεριόριστες εθνικές κλήσεις και 60 λεπτά σε κινητά με μόνο 25 ευρω), είπα όχι ρε φούστη, θα περιμένω... Εκαναν τελικά 3 μήνες για να πάρω γραμμή, αλλά τελικά πήρα. Ακόμα και όταν την περνούσαν, πέρασα απο το σπιτάκι του ΟΤΕ, βρήκε τους ΟΤΕτζήδες (είχα καταλάβει ότι γινόταν δουλειά, είχε κοπεί το τηλέφωνο), τους βρίσκω, τους λέω παιδιά είμαι ο τάδε, νούμερο τάδε, προσέξτε να μην έχουμε προβλήματα, και ήταν σαν να τους λέω κάντε το στραβά. Το βραχυκύκλωσαν οι μ@λ@κες. Στο καπάκι που εφυγαν βρήκα τον τεχνικό της Forthnet έξω απο το σπιτάκι του ΟΤΕ, να κάνει τα δικά του, κάνουμε έλεγχο την γραμμή, κουμπώνει συσκευή στην ρεγκλέτα το παιδί, μέχρι εκεί τηλεφωνία ΟΚ, στο σπίτι όχι. Τσεκάρει με τον εξοπλισμό του, βρίσκει βραχυκύκλωμα στα 20-40 μέτρα (δηλαδή στο σπιτάκι του ΟΤΕ). Εδωσα βλάβη, και το έκαναν οι ΟΤΕτζήδες μετά απο 3 ημερολογιακές ημέρες (ήταν Παρασκευή όταν έγινε η δουλειά, επισκευάστηκε Τρίτη πρωί...).... Δηλαδή μέχρι τέλους λες και επίτηδες να σε ταλαιπωρούν... (άπο όσο ακούω και οι άλλοι πάροχοι με ίδιες ή άλλες μεθόδους τα ίδια κάνουν).

Τυχαίο; Δεν νομίζω.

Zer0cooL
15-12-10, 17:32
Ε ρε φιλε κ συ συγγνωμη κιολασ.πραγματικα δν μπορω να καταλαβω ορισμενους ανθρωπους...δν εισαι ευχαριστημενος με κατι?ωραια σηκω και φυγε απο κει π εισαι και πηγαινε αλλου.κανε και μια καταγγελια στν ΕΕΤΤ και απο κει θα βρει το δρομο της η καταγγελια γι'αυτον π εχει υπαιτιοτητα!τι παιρνεις και ξαναπαιρνεις?προκειται ποτε να εισαι ευχαριστημενος οταν απο τν αρχη εισαι δυσαρεστημενος?
εγω σ λεω ποτέ!

Εσυ δηλαδη εαν εκμεταλευοσουνα μια προσφορα (εδω πχ doube play + Nova 20% εκπτωση), και περιμενες 1 1/2 μηνα ηδη, θα εφευγες να πας σε αλλον παροχο να ξαναρχισει παλι απ την αρχη την ιδια διαδικασια??????????
Και το θεμα δεν ειναι αυτο. Το θεμα ειναι οτι καποιος στη συγκεκριμενη περιπτωση ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ σωστα τη δουλεια του και το κορυφαιο ειναι οτι ουτε τον βρισκεις ποιος ειναι αλλα ουτε και εχει επιπτωσεις (Ελλαδαρα μου εσυ...)!!! Οταν μου ειπαν 20 εργασιμες το πολυ, το λενε γιατι νομιμα ο ΟΤΕ τοσο εινια το μεγιστο χρονικο διαστημα που υποχρεουται να σου κανει τη νεα γραμμη...Οταν αυτο δεν γινεται για τους Χ Ψ λογους...Ποιος φταιει? Υπαλληλος απ τον ΟΤΕ που δε βλεπει την προτεραιοτητα των αιτησεων? Ελλειψη υλικων? Ελλειψη προσωπικου....Η Φορθνετ με αυτο προφανως δεν ασχολειται...Και απ την στιγμη που δεν ασχολειται δεν μπορει να προβει και σε μυνησεις, ασφαλιστικα μετρα κτλ...Απαραδεκτη κατασταση!
Απλο παραδειγμα...Φιλος μου ανοιγει Ιατρειο. Παραγγελνει εξοπλισμο και τους λεει, ποσο θελετε κυριοι να μου τα φερετε? Σε 1 1/2 μηνα το πολυ λενε...Ωραια...κανει ασφαλιστικα μετρα, υπογραφουν και οι δυο και λενε οτι αν αργησουν περα απ τη συμφωνημενη μεγιστη ημερομηνια θα του καταβαλλουν 200 ευρω ημερισιως...Ποιος προμηθευτης θα αργουσε να παραδωσει τον εξοπλισμο??????

akkiiss55
15-12-10, 21:49
Εσυ δηλαδη εαν εκμεταλευοσουνα μια προσφορα (εδω πχ doube play + Nova 20% εκπτωση), και περιμενες 1 1/2 μηνα ηδη, θα εφευγες να πας σε αλλον παροχο να ξαναρχισει παλι απ την αρχη την ιδια διαδικασια??????????
Και το θεμα δεν ειναι αυτο. Το θεμα ειναι οτι καποιος στη συγκεκριμενη περιπτωση ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ σωστα τη δουλεια του και το κορυφαιο ειναι οτι ουτε τον βρισκεις ποιος ειναι αλλα ουτε και εχει επιπτωσεις (Ελλαδαρα μου εσυ...)!!! Οταν μου ειπαν 20 εργασιμες το πολυ, το λενε γιατι νομιμα ο ΟΤΕ τοσο εινια το μεγιστο χρονικο διαστημα που υποχρεουται να σου κανει τη νεα γραμμη...Οταν αυτο δεν γινεται για τους Χ Ψ λογους...Ποιος φταιει? Υπαλληλος απ τον ΟΤΕ που δε βλεπει την προτεραιοτητα των αιτησεων? Ελλειψη υλικων? Ελλειψη προσωπικου....Η Φορθνετ με αυτο προφανως δεν ασχολειται...Και απ την στιγμη που δεν ασχολειται δεν μπορει να προβει και σε μυνησεις, ασφαλιστικα μετρα κτλ...Απαραδεκτη κατασταση!
Απλο παραδειγμα...Φιλος μου ανοιγει Ιατρειο. Παραγγελνει εξοπλισμο και τους λεει, ποσο θελετε κυριοι να μου τα φερετε? Σε 1 1/2 μηνα το πολυ λενε...Ωραια...κανει ασφαλιστικα μετρα, υπογραφουν και οι δυο και λενε οτι αν αργησουν περα απ τη συμφωνημενη μεγιστη ημερομηνια θα του καταβαλλουν 200 ευρω ημερισιως...Ποιος προμηθευτης θα αργουσε να παραδωσει τον εξοπλισμο??????

κοιταξε να δεις...η αγορα δν ειναι πλεον μονοπωλιο.προσφορες υπαρχουν στις 4 μεγαλες εταιριες.εγω 1 θα σ πω.καθε εταιρια κανει export ολων των περιπτωσεων ανα κατηγορια και κοιταζουν τι προβληματα αντιμετωπιζουν.αν δουν λοιπον οτι υπαρχουν 500 ΑΝΤοΒ αιτησεις οπως η δικια σ π καθυστερουνται απο ΟΤΕ,στελνουν μια ωραιοτατη καταγγελια στν ΕΕΤΤ με τα στοιχεια π χρειαζονται και τρωει ο ΟΤΕ προστιμο.τελευταια αφορα το 2009 νομιζω ή το καλοκαιρι του 2008 ειχε λαβει ο οτε προστιμο 100,000 ευρω.
απο κει κ περα αν θες για προσωπικη ικανοποιηση να νιωσεις οτι βαζεις ενα ληθαρακι στη βελτιωση διαδικασιων και μειωσης κωλυσιεργειας , κανε καταγγελια στν ΕΕΤΤ ! ! !
επισης να σ πω το εξης.καποιος π ξερω π ελεγε ο,τι κ συ περι προσφορων και γιατι να τις χασει εφτασε να περιμενει 3 μηνες με νεκρη γραμμη μηπως και ενεργοποιηθει παρα το γεγονος οτι τ ελεγα οτι δν εχει σωτηρια.αν αυτο εσυ το θεωρεις φυσιολογικο και ανεκτο τοτε Οκ! ! ! σιγουρα δν μπορω να πω τπτ παρα μονο "καλη υπομονη"

sdikr
15-12-10, 22:48
Και στην δική μου περίπτωση κόλλησε ακριβώς στο ίδιο σημείο, λόγω διαθέσιμων γραμμών απο ΟΤΕ. Βέβαια εαν ήθελες γραμμή καινούργια, πχ επιπλέον, απο ΟΤΕ, την είχες άμεσα. Πως γινοταν να μην μπορούσαν να δώσουν στην Forthnet, μόνο ο ΟΤΕ το ξέρει.. Νομίζω τα συμπεράσματα είναι εύκολα να βγούν. Μιλώντας με το helpdesk της Forthnet, μου είπαν ότι είναι άγνωστος ο αριθμός ημερών που θα χρειαστεί μέχρι τελικά να δώσει γραμμές ο ΟΤΕ, μπορεί να πάρει και μήνες, αυτοί δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα γιατί το "κολλημα" ήταν απο τον ΟΤΕ με την δικαιολογία ότι δεν υπάρχουν γραμμές, οπότε ούτε με καταγγελία στην ΕΕΤΤ μπορείς να κάνεις τίποτα (αφού δεν έχει γραμμές τι να κάνει; ) και το μόνο που πρότειναν είναι για να μην νοιώθω άσχημα εαν θέλω να ακυρώσω την αίτηση (μάλλον αυτό περιμένουν και τελικά συμβαίνει απο τον ΟΤΕ).

Εγώ απο πείσμα για την πολυ κακή αυτή πρακτική περιορισμού των πελατών του με το στανιό απο τον ΟΤΕ, και σε συνδιασμό με το γεγονός ότι είχα επιδότηση PLUS (που σημαίνει όλα, 2play με έως 24mbps internet και απεριόριστες εθνικές κλήσεις και 60 λεπτά σε κινητά με μόνο 25 ευρω), είπα όχι ρε φούστη, θα περιμένω... Εκαναν τελικά 3 μήνες για να πάρω γραμμή, αλλά τελικά πήρα. Ακόμα και όταν την περνούσαν, πέρασα απο το σπιτάκι του ΟΤΕ, βρήκε τους ΟΤΕτζήδες (είχα καταλάβει ότι γινόταν δουλειά, είχε κοπεί το τηλέφωνο), τους βρίσκω, τους λέω παιδιά είμαι ο τάδε, νούμερο τάδε, προσέξτε να μην έχουμε προβλήματα, και ήταν σαν να τους λέω κάντε το στραβά. Το βραχυκύκλωσαν οι μ@λ@κες. Στο καπάκι που εφυγαν βρήκα τον τεχνικό της Forthnet έξω απο το σπιτάκι του ΟΤΕ, να κάνει τα δικά του, κάνουμε έλεγχο την γραμμή, κουμπώνει συσκευή στην ρεγκλέτα το παιδί, μέχρι εκεί τηλεφωνία ΟΚ, στο σπίτι όχι. Τσεκάρει με τον εξοπλισμό του, βρίσκει βραχυκύκλωμα στα 20-40 μέτρα (δηλαδή στο σπιτάκι του ΟΤΕ). Εδωσα βλάβη, και το έκαναν οι ΟΤΕτζήδες μετά απο 3 ημερολογιακές ημέρες (ήταν Παρασκευή όταν έγινε η δουλειά, επισκευάστηκε Τρίτη πρωί...).... Δηλαδή μέχρι τέλους λες και επίτηδες να σε ταλαιπωρούν... (άπο όσο ακούω και οι άλλοι πάροχοι με ίδιες ή άλλες μεθόδους τα ίδια κάνουν).

Τυχαίο; Δεν νομίζω.

Κάτσε μην τα μπερδεύουμε, αν έχεις γραμμή απο ΟΤΕ και κάνεις μεταφορά τότε υπάρχει γραμμή, αν σου λένε όχι το πρόβλημα δεν είναι στον ΟΤΕ

........Auto merged post: sdikr πρόσθεσε 2 λεπτά και 21 δευτερόλεπτα αργότερα ........


κοιταξε να δεις...η αγορα δν ειναι πλεον μονοπωλιο.προσφορες υπαρχουν στις 4 μεγαλες εταιριες.εγω 1 θα σ πω.καθε εταιρια κανει export ολων των περιπτωσεων ανα κατηγορια και κοιταζουν τι προβληματα αντιμετωπιζουν.αν δουν λοιπον οτι υπαρχουν 500 ΑΝΤοΒ αιτησεις οπως η δικια σ π καθυστερουνται απο ΟΤΕ,στελνουν μια ωραιοτατη καταγγελια στν ΕΕΤΤ με τα στοιχεια π χρειαζονται και τρωει ο ΟΤΕ προστιμο.τελευταια αφορα το 2009 νομιζω ή το καλοκαιρι του 2008 ειχε λαβει ο οτε προστιμο 100,000 ευρω.
απο κει κ περα αν θες για προσωπικη ικανοποιηση να νιωσεις οτι βαζεις ενα ληθαρακι στη βελτιωση διαδικασιων και μειωσης κωλυσιεργειας , κανε καταγγελια στν ΕΕΤΤ ! ! !
επισης να σ πω το εξης.καποιος π ξερω π ελεγε ο,τι κ συ περι προσφορων και γιατι να τις χασει εφτασε να περιμενει 3 μηνες με νεκρη γραμμη μηπως και ενεργοποιηθει παρα το γεγονος οτι τ ελεγα οτι δν εχει σωτηρια.αν αυτο εσυ το θεωρεις φυσιολογικο και ανεκτο τοτε Οκ! ! ! σιγουρα δν μπορω να πω τπτ παρα μονο "καλη υπομονη"

Το πρόστιμο ήταν για άλλο λόγο,
Αν πραγματικά έχουν στοιχεία οτι την καθυστέρηση την κάνει ο ΟΤΕ τότε και λεφτά θα βγάλουν, άλλα μάλλον δεν έχουν

anon
15-12-10, 22:54
Κάτσε μην τα μπερδεύουμε, αν έχεις γραμμή απο ΟΤΕ και κάνεις μεταφορά τότε υπάρχει γραμμή, αν σου λένε όχι το πρόβλημα δεν είναι στον ΟΤΕ


Επέτρεψέ μου να ξέρω τι λέω όσο παράλογο και εαν φαίνεται. Και για αυτό έχω νευριάσει με τον ΟΤΕ, γιατί η συγκεκριμένη πρακτική είναι τελείως ανήθικη. Επίσης επέτρεψέ μου να γνωρίζω εκ των έσω μιας και έχω δικούς μου ανθρώπους στον ΟΤΕ. Η απάντηση της Forthnet ήταν σαφής, έχουν το κύκλωμα μέχρι το δικό τους κουτί έξω απο τον ΟΤΕ, ο ΟΤΕ δεν τους δίνει την δυνατότητα σύνδεσης με το αιτιολογικό ότι δεν υπάρχουν ζεύξεις. Πως και γιατί, άντε εξήγα μου. Παράλογο; Το ξέρω. Εκανα και την δοκιμή και ρώτησα εαν μπορώ να πάρω δεύτερη γραμμή απο τον ΟΤΕ. Στον ΟΤΕ. Ναι μπορούσα. Αλλά στην Forthnet δεν δίνανε τις γραμμές.

Θα μπορούσαν πχ να πουν μια αστεία, αλλά ευσταθής δικαιολογία, πχ δεν έχουν ρεγκλέτες απο το κουτί της Forthnet μέσα στο σπιτάκι του ΟΤΕ, όχι απαραίτητα ότι δεν υπάρχει κύκλωμα απο το σπιτάκι του ΟΤΕ μέχρι το σπίτι μου. Σε κάθε περίπτωση οι δικαιολογίες είναι γελοίες... Ομως έτσι έγινε, και γίνεται για συγκεκριμένο λόγο.

sdikr
15-12-10, 23:21
Επέτρεψέ μου να ξέρω τι λέω όσο παράλογο και εαν φαίνεται. Και για αυτό έχω νευριάσει με τον ΟΤΕ, γιατί η συγκεκριμένη πρακτική είναι τελείως ανήθικη. Επίσης επέτρεψέ μου να γνωρίζω εκ των έσω μιας και έχω δικούς μου ανθρώπους στον ΟΤΕ. Η απάντηση της Forthnet ήταν σαφής, έχουν το κύκλωμα μέχρι το δικό τους κουτί έξω απο τον ΟΤΕ, ο ΟΤΕ δεν τους δίνει την δυνατότητα σύνδεσης με το αιτιολογικό ότι δεν υπάρχουν ζεύξεις. Πως και γιατί, άντε εξήγα μου. Παράλογο; Το ξέρω. Εκανα και την δοκιμή και ρώτησα εαν μπορώ να πάρω δεύτερη γραμμή απο τον ΟΤΕ. Στον ΟΤΕ. Ναι μπορούσα. Αλλά στην Forthnet δεν δίνανε τις γραμμές.

Θα μπορούσαν πχ να πουν μια αστεία, αλλά ευσταθής δικαιολογία, πχ δεν έχουν ρεγκλέτες απο το κουτί της Forthnet μέσα στο σπιτάκι του ΟΤΕ, όχι απαραίτητα ότι δεν υπάρχει κύκλωμα απο το σπιτάκι του ΟΤΕ μέχρι το σπίτι μου. Σε κάθε περίπτωση οι δικαιολογίες είναι γελοίες... Ομως έτσι έγινε, και γίνεται για συγκεκριμένο λόγο.

Επέτρεψε μου να έχω διαβάσει το ruo, οπότε δεν συμφωνώ με αυτά που λες
αν ο κάθε πάροχος δεν είχε πόρτες ή θέσεις στον κατανεμητή δεν φταίει ο ΟΤΕ, σύμφωνα με το ruo ξέρουν τους χρόνους κατασκευής

εσυ είχες γραμμή μέχρι το ΑΚ, ο ΟΤΕ είχε πόρτες και ζεύξεις απο το ΑΚ, η wind θα είχε μάλλον και εκείνη, η forthnet όχι, απλά περίμενε να μαζέψει κόσμο για να κάνει αίτηση για νέες γραμμές (απο το δικό της dslam στον Γ/Κ)

Διάβασε αν θέλεις το ruo και μετά πες ποιος φταίει

anon
15-12-10, 23:46
Οι εκ των έσω πληροφορίες άλλα λένε... και δεν είναι απο τον κοινό γνωστό μας...

akkiiss55
15-12-10, 23:53
Κάτσε μην τα μπερδεύουμε, αν έχεις γραμμή απο ΟΤΕ και κάνεις μεταφορά τότε υπάρχει γραμμή, αν σου λένε όχι το πρόβλημα δεν είναι στον ΟΤΕ

........Auto merged post: sdikr πρόσθεσε 2 λεπτά και 21 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Το πρόστιμο ήταν για άλλο λόγο,
Αν πραγματικά έχουν στοιχεία οτι την καθυστέρηση την κάνει ο ΟΤΕ τότε και λεφτά θα βγάλουν, άλλα μάλλον δεν έχουν

βασικα το εν λογω αρθρο ανεφερε οτι ο οτε ελαβε προστιμο 100,000 ευρω για καθυστερηση αδεσμοποιησης βροχων και κατασκευων αυτων προς τους αλλους παροχους

sdikr
16-12-10, 00:20
Οι εκ των έσω πληροφορίες άλλα λένε... και δεν είναι απο τον κοινό γνωστό μας...

αυτές μπορεί να λένε πολλά, το θέμα είναι τι πραγματικά ισχύει είδικα όταν η γραμμή υπάρχει

Zer0cooL
16-12-10, 19:07
Το θεμα ειναι να γινουν οι γραμμες πριν τις γιορτες (κι ελπιζω γιορτες να κατανοουν τα Χριστουγεννα κι οχι το Πασχα...)

Zer0cooL
24-12-10, 10:35
Καλα Χριστουγεννα....ακομα...

vaskor
26-12-10, 22:53
Είχα το ίδιο πρόβλημα. έκανα αίτηση στις 19/11. Πακέτο προσφοράς Νοβα και Φορθνετ. Ημουν στην ΟΝ.
24/12 δε χτυπαγε το λεφωνο στις εισερχόμενες ενώ είχα δυνατότητα για εξερχόμενες. Με έκοψε η ΟΝ. Πήρα τηλ στη φορθνετ και ρώτησα τι γίνεται. Είπαν ότι είμαι στο πρόγραμμα για τις 31/12. Αφού τους πίεσα (δικαιολογημένα νομίζω) και παραπονέθηκα στον υπάλληλο εξυπηρέτησης, τηλεφωνικώς, αυτός έκανε ενέργειες και πήρε τη μηχανοργάνωση να τους ζητήσει να με επισπεύσουν. Όπως και έγινε. Και όλα αυτά ανήμερα Χριστουγέννων! Σήμερα μια μέρα μετά κατά τις 13.00 έλαβα μύνημα με όλα τα απαραίτητα στοιχεία να κάνω τη σύνδεση και όλα βαίνουν καλώς. Τηλέφωνο και ADSL Άριστα!.
Με καθυστέρησαν αλλά το γεγονός ότι με εξυπηρέτησαν ανήμερα Χριστούγεννα πραγματικά τους τιμά!

blackwar
27-12-10, 13:23
Είχα το ίδιο πρόβλημα. έκανα αίτηση στις 19/11. Πακέτο προσφοράς Νοβα και Φορθνετ. Ημουν στην ΟΝ.
24/12 δε χτυπαγε το λεφωνο στις εισερχόμενες ενώ είχα δυνατότητα για εξερχόμενες. Με έκοψε η ΟΝ. Πήρα τηλ στη φορθνετ και ρώτησα τι γίνεται. Είπαν ότι είμαι στο πρόγραμμα για τις 31/12. Αφού τους πίεσα (δικαιολογημένα νομίζω) και παραπονέθηκα στον υπάλληλο εξυπηρέτησης, τηλεφωνικώς, αυτός έκανε ενέργειες και πήρε τη μηχανοργάνωση να τους ζητήσει να με επισπεύσουν. Όπως και έγινε. Και όλα αυτά ανήμερα Χριστουγέννων! Σήμερα μια μέρα μετά κατά τις 13.00 έλαβα μύνημα με όλα τα απαραίτητα στοιχεία να κάνω τη σύνδεση και όλα βαίνουν καλώς. Τηλέφωνο και ADSL Άριστα!.
Με καθυστέρησαν αλλά το γεγονός ότι με εξυπηρέτησαν ανήμερα Χριστούγεννα πραγματικά τους τιμά!

Και γω ακριβως το ιδιο προβλημα εχω με το προγραμμα ΝΟΒΑ + Forthnet 2play. Εχω εξερχομενες αλλα δεν εχω εισερχομενες. Αυτη την στιγμη λειτουργω με DEMO username για το ιντερνετ. και δεν εχει ενεργοποιηθει το πακετο 2play με αποτελεσμα να χρεωνομαι τις κλησεις που παιρνω.
Εχω παρει το 8001009000, τοσες φορες, που εχουμε γινει και φιλοι με τους υπαλληλους:)
Ο ενας μου λεει μεχρι αυριο εαν δεν ενεργοποιηθει η υπηρεσια να τους παρω τηλεφωνο, την επομενη μερα ο αλλος λεει πρεπει να κανουν κατι εντολες στο συστημα επειδη δεν εγιναν αυτοματα, την μεθεπομενη μου λενε δεν μπορουμε να κανουμε κατι απο το να περιμενετε(λες και θα γινουν ολα μονα του:worthy:)
ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ επειδη λενε η HOL με εβγαλε απο το δικτυο της πιο νωρις απο τι ειχε υπολογησει η FORTHNET :respekt:

* Τι να τους πω, για να τελειωνει αυτη η κοροιδια ;

vaskor
27-12-10, 20:59
Πες έχεις ασθενείς στο σπίτι και είναι επείγον.
Εμένα με έκοψε νωρίτερα επίσης η ΟΝ...

nestoras72
27-12-10, 21:32
Πολλες ενεργοποιησεις εκκρεμουν και θα ολοκληρωθουν εως τα τελη Γεναρη αν οχι νωριτερα.Βασικη αιτια ΟΤΕ δευτερευουσα αιτια λαθη στις αιτησεις.Βοηθα η επιβεβαιωση ολων των στοιχειων οχι πιεσεις για ασθενειες

blackwar
27-12-10, 22:03
Πες έχεις ασθενείς στο σπίτι και είναι επείγον.
Εμένα με έκοψε νωρίτερα επίσης η ΟΝ...

χαχαχ, αυτα λεω στο τηλεφωνο περι ασθενειας οπου ειναι και αληθεια. Εχω πει επισης οτι ειμαι και ελευθερος επαγγελματιας και οτι το χρειαζομαι το τηλεφωνο και οτι εχω παιδια στο εξωτερικο και θελω να επικοινωνω μαζι τους.
Την πρωτη μερα μου ειπαν αν δεν εχει μπει "αυριο" να τους παρω τηλεφωνο για να το ενεργοποιησουν εκεινη την στιγμη.
Σημερα, μετα απο 3 μερες, πηρα τηλεφωνο,ειπα τα τις ασθενειας, κλπ κλπ. ΚΑΙ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ, ξερεις τι μου ειπε, αφου του ειπα οτι θα ακυρωσω το συμβολαιο;


ΜΟΛΙΣ ΣΥΝΔΕΘΕΙΤΕ ΑΚΥΡΩΣΤΕ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΑΣ ΜΕ ΤΗΝ Forthnet. Οσο για την ασθενεια, στα αρχι.ια του :p Κριμα, που δεν συγκρατησα τα ονοματα τους, για να φανε ΠΟΥΛΟ, απο την εταιρια.

Μολις ενεργοποιηθηκε η γραμμη μου. :lol:

touristas0
28-12-10, 04:11
Εμένα η μετάβαση είχε παρει ένα μήνα ουτε γιορτές ούτε τίποτα...μπορεί να χαθήκαν τα χαρτιά στην πορεία ή το λογιστήριο της forthnet να έψαχνε να δεί εαν τους χρωστάς!

jdtech
28-12-10, 20:13
Πες έχεις ασθενείς στο σπίτι και είναι επείγον.
Εμένα με έκοψε νωρίτερα επίσης η ΟΝ...

Όλοι κάτι τέτοια πάμε και λέμε και τελικά την πληρώνουν αυτοί που έχουν όντως προβλήματα. Καλύτερα θα έλεγα να μην χρησιμοποιούμε τέτοια "επιχειρήματα" κυρίως απο σεβασμό σε συνανθρώπους μας που έχουν πραγματικές ανάγκες. Τέλος 3 μέρες είναι μια χαρά χρόνος για ενεργοποίηση.

blackwar
28-12-10, 20:59
Όλοι κάτι τέτοια πάμε και λέμε και τελικά την πληρώνουν αυτοί που έχουν όντως προβλήματα. Καλύτερα θα έλεγα να μην χρησιμοποιούμε τέτοια "επιχειρήματα" κυρίως απο σεβασμό σε συνανθρώπους μας που έχουν πραγματικές ανάγκες. Τέλος 3 μέρες είναι μια χαρά χρόνος για ενεργοποίηση.

Αν εννοεις 3 μερες για μενα, Δεν ειναι 3 μερες αλλα 38 μερες :p Απλα πριν 3 μερες η ΗΟΛ με "πεταξε" απο τις γραμμες της, ενω η Forthnet με ειχε στην αναμονη με αποτελεσμα να μεινω χωρις τηλεφωνο-ιντερνετ!

Zer0cooL
29-12-10, 16:44
01-11-10 η αιτηση μου...
29-12-10 και περιμενω...
Το μονο που εκενα επιπλεον ειναι μειλ που τους ΞΑΝΑβριζω για την απαραδεκτη συμπεριφορα και λεω στην ουσια οτι αν δεν εχω ενεργοποιηθει μεσα στο επομενο 10ημερο φευγω για αλλου...Το απαντητικο μειλ, ενα απλο και τυπικο, δε φαινεται να ιδρωσε το αυτακι τους καθολου!!!

touristas0
29-12-10, 19:22
01-11-10 η αιτηση μου...
29-12-10 και περιμενω...
Το μονο που εκενα επιπλεον ειναι μειλ που τους ΞΑΝΑβριζω για την απαραδεκτη συμπεριφορα και λεω στην ουσια οτι αν δεν εχω ενεργοποιηθει μεσα στο επομενο 10ημερο φευγω για αλλου...Το απαντητικο μειλ, ενα απλο και τυπικο, δε φαινεται να ιδρωσε το αυτακι τους καθολου!!!

Οπότε με το νέο έτος θα έρθει και η σύνδεση....

Mikelangelo
29-12-10, 23:25
εμένα σήμερα κατά τις 7 τ απόγευμα έκοψε ο οτε τη γραμμή. Δε λέω, κύριος ο οτε 29 ήταν να κοπεί το πε κ το κανε. Αλλά απ τους άλλους να περιμένω ενεργοποίηση απόψε η δε δουλεύουν τέτοιες ώρες;

DSLaManiaC
30-12-10, 00:05
εμένα σήμερα κατά τις 7 τ απόγευμα έκοψε ο οτε τη γραμμή. Δε λέω, κύριος ο οτε 29 ήταν να κοπεί το πε κ το κανε. Αλλά απ τους άλλους να περιμένω ενεργοποίηση απόψε η δε δουλεύουν τέτοιες ώρες;

Αύριο,

Mikelangelo
30-12-10, 17:16
Εντάξει πήρε μπρος

renoua
11-01-11, 21:38
Οι σατειες ενημερωσεις συνεχιζονται...
Ξαναπαιρνω χθες για ενημερωση...μια δεσποινις μου λεει, σημερα αναμενουμε να ενημερωθουμε οποτε καλεστε αυριο...
Παιρνω σημερα..."Απαντησε ο ΟΤΕ?" ...Απαντησε λεει, οτι η γραμμη δεν εχει ακομα κατασκευαστει!!!
Ευχαριστουμε πολυ,λες και δεν το ξεραμε ...ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ...ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ...ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ....αυτα δεν ειναι σημαντικα κατα τους κυριους και κυριες της Φορθνετ, και αρκουνται στην πιο πανω "ενημερωση" ...
Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να ακυρωσω 2πλευ και Νοβα με εκπτωση (κι ας παει 10ευρω παραπανω) και να γυρισω ΟΤΕ (τουλαχιστον θα μιλαω με αυτον που "φταιει"...κι οχι με ανθρωπους που ΠΟΤΕ δε φταινε για καυθστερησεις, πεσιμο γραμμης κτλ...)

ΥΓ - Φιλε Renoua εσυ ειχες καμια ενημερωση? Περιμενεις πιο πολυ....Τι σου λενε???ΠΟΤΕ ΠΙΑ ?????


Καλησπέρα σας και καλή χρονιά
Τώρα είδα από τότε που ξεκίνησα το θέμα ότι είχατε απαντήσει τόσοι πολλοί!

Μου ενεργοποιήσανε το τηλέφωνο Τρίτη 14/12 (αίτηση είχα κάνει 7/10),
μίλησα με την προϊσταμένη που είχε πει ότι θα αναλάβει προσωπικά την περίπτωσή μου (είχα ξαναμιλήσει μαζί της άλλη μία φορά), έδειξα πολύ απελπισμένη/νευριασμένη/απογοητευμένη.. κρατήθηκα και δεν έβρισα..

Την ρώτησα αν μπορώ να ακυρώσω την αίτησή μου οποιαδήποτε στιγμή(έδειξα αποφασισμένη ότι θα το έκανα..)
την επόμενη μέρα (Σάββατο) είδα τον ΟΤΕ κάτω από το σπίτι μου...

Την Τρίτη είχα τηλέφωνο.

Ρώτησα τον τεχνικό της Forthnet (όταν ήρθε σπίτι μου για την σύνδεση) για ποιο λόγο υπάρχει τόση καθυστέρηση και μου είπε ότι ο ΟΤΕ έχει πολύ δουλειά και δεν τους προλαβαίνει όλους εξού και οι καθυστερήσεις (??)

Εντωμεταξύ κάπου είχα διαβάσει ότι υπάρχει μόνο ένα συνεργείο του ΟΤΕ στην περιοχή της Πάτρας ισχύει?

Εγώ πιστέυω ότι μαλλον πρέπει να πιέζουμε τους υπαλλήλους/προισταμένους(καλύτερα) της forthnet κ αυτή με την σειρά τους τον ΟΤΕ..

Για την καταγγελία που αναφέρθηκε παραπάνω εγώ συμφωνώ..
Πρέπει και οι μεν και οι δε να κάνουν σωστά την δουλεία τους..
Να κάνουνε σωστότερες εκτιμήσεις ..εμείς δεν φταίμε..

ούτε φταίω που θα φύγω σε έναν χρόνο από Πάτρα κ θα αναγκαστώ να διακόψω την σύμβαση μου με την φόρθνετ πληρώνοντας επειδή με καθυστερήσανε 2 μήνες.

Κατα τ'άλλα η γραμμή μου είναι πολύ καλή κ αν κ μακρυά από το κέντρο κλειδώνω στα 12Mbps


Να απάντησα κάλλιο αργά παρά πΟΤΕ :P

@ ADSLgr.com All rights reserved.