PDA

Επιστροφή στο Forum : Συνδρομή ADSL 1024 με Static IP



oekab1992
24-08-06, 22:33
Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα σας. Έχω να σας κάνω μια ερωτησούλα σχετικά με συνδρομή adsl και στατική ip. Στο σπίτι έχω γραμμή adsl over pstn που πλέον ειναι 1024/256 μετά την πρόσφατη αναβάθμιση που μου έκανε ο ΟΤΕ απο 512/128 που ήταν. Ειμαι κάτοχος του πακέτου adsl in a box 512 με την προσφορά της 01/06/06. Στη παρούσα φάση η συνδρομή μου ειναι 512 dynamic και αναμένω και σχετική αναβάθμιση σε 768 απο Forthnet.

Μιας και η γραμμή έγινε 1024, δοκίμασα σήμερα κάτι κωδικούς απο δουλειά που ειναι απο συνδρομή adsl 1024 με static ip. Το δοκίμασα στο σπίτι, όλα καλά, κατέβαζε μέγιστο με 108 kb/sec. Όμως... στο emule ενώ συνδέεται με τη μια και βρίσκει και πολλές πηγές, δυσκολεύεται να αρχίσει τα downloads και δεν πιάνει καλές ταχύτητες. Εχει καμία σχέση το γεγονός οτι ειναι η ip στατική? Επίσης, υπάρχουν κίνδυνοι κατα την χρήση του emule αλλά και του σερφαρίσματος όταν έχεις adsl με στατική ip? Ποιά τα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα αυτού του τύπου συνδρομής (εμείς στην εταιρεία μου βάλαμε αυτή τη γραμμή με αυτή την συνδρομή για ενα νέο μας κατάστημα που σύντομα θα το συνδέσουμε με vpn).

Σας ευχαριστώ!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.