PDA

Επιστροφή στο Forum : Ελληνικά DivX



BeholderX
18-02-04, 14:17
Λοιπόν, άφησα ένα νέο μήνυμα πριν από λίγο το οποίο δεν βλέπω πια στο forum, και από ότι καταλαβαίνω το έσβησε ο moderator. Καλώς, δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους κανόνες του forum.

Προσπαθώ όμως και μια δεύτερη φορά, τροποποιώντας περιεχόμενο και τίτλο γιατί πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο να το αναφέρω (τρίτη φορά δεν θα υπάρξει, αν τυχόν σβηστεί και αυτό).

Ολοι γνωρίζουμε ότι πχ στο edonkey βρίσκει κανείς όλες τις καινούργιες ξένες ταινίες που παίζονται στο σινεμά ως screeners. Ομως νά που υπάρχουν και οι νέες ελληνικές ταινίες !!! αυτές που παίζονται τώρα στο σινεμά !!! Τις 'συνάντησα' εντελώς τυχαία στα search results του edonkey, ψάχνωντας για διάφορα greeklish ονόματα. Και ο νοών νοήτω.

Προσωπικά εξεπλάγησα !!! Περισσότερα δεν λέω, γιατί πάλι θα σβηστεί το μήνυμα.

ogenikos
18-02-04, 14:26
Καλό αυτό αλλα το πρόβλημα είναι ότι το Ελληνικό p2p (γιατί προφανώς Ελληνες θα κάνουν host αυτές τις ταινίες) βασίζεται ακόμη σε isdn αντε και dsl με 128 ή 256 το πολύ upload, και όχι όπως στο εξωτερικό που στο irc π.χ έχουν κάτι 1000 ή και 2000 ή και 5000 kB/sec cap για να κατεβάζει ο κόσμος αβέρτα κουβέρτα.

BeholderX
18-02-04, 14:34
Οι ταχύτητες που είδα εγώ, κάθε άλλο παρά αργές ήταν.

Από ότι φαίνεται (γιατί όντως, δεν εξηγείται αλλιώς), στη μέση μπαίνουν έλληνες του εξωτερικού με καραμπινάτες γραμμές. Τα sources ήταν λίγα για τις νέες ταινίες 40-60, σε αντίθεση με τα 600+ που βγάζει για τις ξένες, αλλά οι ταχύτητες πολύ πολύ καλές. Και επίσης άριστη η ποιότητα των divx.

ogenikos
18-02-04, 15:08
Πάντως αυτά που υπάρχουν στο irc δεν νομίζω να υπάρχουν αλλού, όπως πχ έχω βρεί ένα κανάλι με τελευταίες ταινίες, το οποίο έχει full dvd's με dts ήχο κλπ της τάξης των 4-6 GB η κάθε ταινία, όποιος έχει μεγάλο bandwidth και θέλει να κατεβάσει, p.m me να του στείλω το link του καναλιού....
:| 8)

turboirc
18-02-04, 15:44
Στειλε, αν και για το IRC τα εχουμε πει: κατεβαζεις μονο απο εναν , πραγμα το οποιο δεν βολευει για οχι - τελευταιες releases.

@ ADSLgr.com All rights reserved.