PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανάκτηση δεδομένων



insane_obsession
25-08-06, 02:29
Ανάκτηση δεδομένων απο σκληρό δίσκο ξέρει κανείς πως, που και με πόσο γίνεται? Όταν βγήκε ο σκληρός από το φορητό COMPAQ και μπήκε σε usb frame 2,5, απλά δεν λειτουργεί....

Gordito
25-08-06, 02:33
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=9477&highlight=%E1%ED%DC%EA%F4%E7%F3%E7+%E4%E5%E4%EF%EC%DD%ED%F9%ED
δες αυτο και κανε και μια αναζητηση εχει συζητηθει αρκετες φορες;)

borbomotsalo
25-08-06, 03:01
Άν δέν τον βλέπει πάντως θα δυσκολευτείς λιγακι....

insane_obsession
25-08-06, 07:52
Μα ναι ειναι χαλασμένος ο σκληρός. Δε λειτουργεί. Τι νομίζατε, οτι απλά έκανα del 10 mp3 και τα θέλω πίσω? χαχαχαχαχαχα

satel
25-08-06, 08:52
Το "είναι χαλασμένος και δε λειτουργεί" μπορεί να σημαίνει πολλά πράγματα και δε βοηθά και πολύ αυτούς που θέλουν να σε βοηθήσουν.

Βάλε το σκληρό με έναν αντάπτορα πάνω σε ένα κανάλι IDE ενός desktop υπολογιστή (αν μπορείς να βρεις έναν). Αν το σκληρό τον βλέπει το BIOS τότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις software επαναφοράς αρχείων (εγώ χρησιμοποιώ το EZ Recovery της Ontrack).

Αν δε σου κάνει κόπο πες μας κιόλας αν ακούγονται να γυριζουν οι πλάκες ή αν ακούγεται κάποιος άλλος θόρυβος από το σκληρό.

insane_obsession
25-08-06, 10:35
Να το θέσω αναλυτικά τότε, ο σκληρός καταστράφηκε απο υψηλή τάση και δε λειτουργεί ούτε πρόκειται να λειτουργήσει ότι και να γίνει. Για data recovery centre ρωτάω αν ξέρει κάποιος ένα σχετικά οικονομικό γιατι απο τα 2 που ρώτησα μεχρι στιγμης μου ειπαν 200 ο ενας και 300+ ο άλλος... και δε λεει καθόλου να σκασω τοσα λεφτα

satel
25-08-06, 10:56
200 Ευρώ για διάγνωση ή για όλη τη διαδικασία της ανάκτησης?

Αν είναι για όλη την ανάκτηση είναι πολύ καλή τιμή.

insane_obsession
25-08-06, 11:06
η διάγνωση ειναι δωρεαν μου ειπαν 200 για ολη τη διαδικασια. αλλα για 1 Gb 200 ευρω????

satel
25-08-06, 11:14
Δεν παίζει το μέγεθος ρόλο. Δεν αλλάζει η διαδικασία επαναφοράς αν είναι όλος ο σκληρός γραμμένος ή ο μισός. Απλά μπορεί να αλλάξει ο χρόνος ολοκλήρωσης. Εχω κάνει recovery που διήρκησε 28 ώρες και άλλο 35 λεπτών.

nnn
25-08-06, 23:16
Η ανάκτηση από κατεστραμμένο δίσκο είναι πολύ ακριβή και χρεώνεται με τον όγκο.
Συμφέρει μόνο αν έχεις μέσα στο δίσκο υπερπολύτιμα δεδομένα.

Ψάξε στο topic με την ανάκτηση δεδομένων έχουν αναφερθεί σχετικές τιμές.

@ ADSLgr.com All rights reserved.