PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηχεία Teac XT-5 και e-shop



Geotzourmi
25-08-06, 03:35
Πριν από κανά μήνα αγόρασα τα ηχεία Teac xt-5 από το e-shop...Επισημαίνοντας απλά την κάκιστη εξυπηρέτηση του e-shop όσον αφορά το service του θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς τα εν λόγω ηχεία και αν έχει αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα...Εχω αλλάξει με τα χίλια ζόρια 2 φορές τα ηχεία μέσα σε ένα μήνα και κοντεύω να τρελαθώ σε κάθε κουτί που πέρνω δουλεύουνε κάθε φορά τα μισά...
Αν τα έχει κάποιος και αντιμετώπισε και αυτός προβλήματα βρέθηκε τελικά λύση...?Να χω να ελπίζω και γω...!!!!
Το να κινηθώ ίσως εναντίον του e-shop έχει νόημα?

gallahant
25-08-06, 03:44
Γιατι κακιστη εξυπηρετηση? Εγω εχω τις καλυτερες εμπειριες απο συναλλαγες μου με το εν λογω καταστημα

Xguru
25-08-06, 04:04
Γιατι κακιστη εξυπηρετηση? Εγω εχω τις καλυτερες εμπειριες απο συναλλαγες μου με το εν λογω καταστημα

Οι εμπειρίες σου περιλαμβάνουν και επιστροφή ελαττωματικού προϊόντος που αναφέρεται και το topic;

Gordito
25-08-06, 04:29
Αν εχεις την υπομονη ξανα-αλλαξε τα.
Αν εξακολουθεις να εχεις προβλημα ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ τα και παρε καποια αλλα αντι για αυτα ή ζητα λεφτα πισω.
Αν δεν ικανοποιηθεις παρε τηλ ή στειλε email στην TEAC και ανεφερε τους το γεγονος(δεν ξερω αν εχουν αντιπροσωπεια εδω στην Ελλαδα)
Ισως μπορουν αυτοι με δικα τους εξοδα να σου στειλουν ηχεια που δουλευουν.
Αν τιποτα απο ολα αυτα δεν πιασει κανε καταγγελια στους αρμοδειους φορεις.
Δυστυχως μπαινεις σε μπλεξιματα οταν εχεις τετοια προβληματα:down:

Geotzourmi
25-08-06, 21:28
Κάκιστες ...αν λέω εγώ...από που να αρχίσω...ότι η παραγγελία μου άργησε 3 μέρες ενώ τους έλεγα ότι πρέπει να φύγω και ενώ μου λέγανε ότι θα μου τα φέρουν την επόμενη?Το ότι τους τα πήγα για σερβις μια μέρα μετά την αγορά( καμμένο ηχείο) κάνανε μία βδομάδα να μου τα αλλάξουν ενώ μου λέγανε 2 μέρες τα πήρα έτσι αναγκαστικά μετα από 20 μέρες γιατι είχα ήδη φύγει διακοπές?Για να μην αναφέρω ότι μου επιστρέψανε τελικά ένα καταπονημένο κουτι (και καλά καινούριο) που μέσα είχε 1 σπασμένο ηχείο 2 λιγότερα καλώδια και εδώ κοιτάχτε...καλώδιο τροφοδοσίας pc...:hmm: Και τελικά αφού με κάνανε γιογιο απο στουρνάρη σε χαλάνδρι πήρα καινούρια ηχεία στα οποία δεν δουλεύει το remote control και ως εκ τουτου δεν δουλεύουν τα ηχεία καθόλου....

Εν τω μεταξύ λόγω διαβασμάτων έστειλα τον πατέρα μου σήμερα με το χειριστήριο σήμερα για να το αλλάξει αν είναι δυνατόν...Ο τεχνικός-πωλητής του είπε ότι αν το βάλω πάνω σε μία βάση που έχει μάλλον θα λειτουργήσει...κάτι τέτοιο βέβαια δεν ισχύει αλλά δεν φταίει και αυτός σε τπτ ένα control ξεκάρφωτο του πήγα (είναι το πιο εξυπηρετικό παιδί εκεί μέσα και ο μαναδικός που ξέρει - ένας χοντρούλης είναι...no offence για τον χαρακτηρισμό έτσι). Θα του το πάω εγώ να του το δείξω


Τα λεφτά τα ζήτησα αλλά μου δώσανε αλλά ηχεία και είπα οκ...Αύριο πάντως με το τηλ. του ΙΝΚΑ στο χέρι θα είμαι...

Το θέμα είναι τελικά δεν ξέρω ποιος από τους δύο είναι πιο τραγικός...το e-shop ή τα άθλια προιόντα της teac...(και τα εν λόγω ηχεία έχουν πάρει και βραβεία κιόλας)

gallahant
25-08-06, 22:34
Τι να πω, εκανα 4 αγορες απο εκει και ηταν ολα τα προιοντα και ειναι μια χαρα και δουλευουν απροβληματιστα. Ευτυχως δεν μου ετυχε κατι ελαττωματικο για να χρειαστει επιστροφη , εχω ακουσει οτι το after sales service τους ειναι επιεικως απαραδεκτο.

Geotzourmi
26-08-06, 04:24
καλά και γω 2 αγορές ακόμα που χω κάνει ήταν οκ..και το θέμα δεν είναι μόνο το e-shop αλλά και που πήγα και βρήκα αυτά τα ηχεία....με τόση γκαντεμιά απορώ πως με αναβάθμισε και αυτη η οτενετ αμέσως.....πάλι καλά που μένω και αλεξάνδρας κοντά!!

Για ότι θέλετε να πάρετε να ξέρετε πλέον....Pm σε μένα να ρωτήσετε αν θέλω να αγοράσω το συγκεκριμένο προιόν....Τέτοιος γκαντέμης που είμαι αν σας πω ναι ούτε να το σκεφτείτε!!!λολ!!!
Και να πεις ότι είμαι και κανένας άσχετος...Την πληροφορική πάντως την σπουδάζω...Όσο να ναι κάτι θα το ξέρω...

gallahant
26-08-06, 04:36
Καλα και συ χαθηκε να παρεις μια αλλη μαρκα? Τeac? Απο ποτε μαθανε αυτοι να βγαζουν ηχεια?

AddictedToChaos
26-08-06, 04:40
Η teac ξερω οτι βγαζει σχετικα καλα cd/dvd drives.

Μπορει να τα πηγαινει εξ'ισου καλα και στα ηχεια ;)

Απλα πρεπει να ετυχε το συγκεκριμενο περιστατικο.

use_your_brain
17-09-06, 13:59
Εγώ φίλε μου πήρα τα ίδια ηχεία από το ίδιο κατάστημα. Μετά από 3 μέρες τα είχα σπίτι μου και όλα δουλεύουν άψογα. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Μεταλλικό infra red ,Line in και phone out μπροστά σου στην βάση του infra red, δυνατός και καθαρός ήχος...Γενικά κανένα παράπονο. Είναι τα πρώτα μου ηχεία της TEAC, είχα επί αρκετά χρόνια τα creative 5.1 cambrige ...

Geotzourmi
21-09-06, 02:49
Κοίτα εμένα ο τεχνικός μου είπε ότι δεν είναι τόσο καλά αυτά τα ηχεία...Ολόκληρη παρτίδα χαλασμένη...Τι να πω ελπίζω να τα χαρείς πολύ καιρό...:oneup: . Εγώ τελικά ήμουν ανάμεσα στο να πάρω κάτι logitech με 160 € (αλλά ήταν 2.1) ή τα creative τα T7900(μου είπαν να μην τα εμπιστευτώ) και κατέληξα να πάρω τα innovator 5.1..........Ωραία εμφάνιση, λειτουργούν!!(το σημαντικότερο μετά από αυτό που έπαθα) αλλά δεν έιμαι ευχαριστημένος ίσως και τόσο από το μπάσο τους...Ίσως τα logitech να ήτανε τα καλύερα...νομίζω τα z2300 ήτανε

manoulamou
21-09-06, 10:22
Τo e-shop φημιζοταν απο παλια για την αψογη λειτουργια του στον τομεα του online shopping, την αμεση ανανεωση/ενημερωση του site (εχει χαλασει αρκετα), τις φτηνες τιμες και τη συνεπεια στις παραδοσεις.
Για το after sales service μονο γκρινιες εχω ακουσει.
Ισως γιατι αμα στραβωσει κατι, στραβωνει παρα πολυ;) , ισως γιατι εχουν πιο μεγαλη ειδικευση στις πωλησεις.:hmm:
Το ακριβως αντιστροφο συμβαινει με το Πλαισιο.:oneup:

gallahant
21-09-06, 10:36
Μανουλαμου , να προσθεσω ενα τεταρτο παργμα στην υπογραφη σου. Και ο μισθος μας:p :lol:

nickzick
21-09-06, 16:43
Έχω πάρει αρκετές φορές από e-shop και μπορώ να πω ότι είμαι super ευχαριστημένος. Ειδικά μετά το κατάστημα που άνοιξαν στην Αλεξανδρούπολη, έχω τα προϊόντα σε μία (!) μέρα και χωρίς έξοδα αποστολής.

Ένα Twinmos Usb flash 1GB που πήρα, τα κακάρωσε μετά από 2 μέρες λειτουργίας εντελώς απροσδόκητα. Ενημέρωσα το service, το πήγα στο κατάστημα εδώ, το στείλαν Αθήνα και σε δύο μέρες είχα ολοκαίνουριο flashάκι. Πως μπορώ να μην είμαι ευχαριστημένος από το service?

Μάλλον σε σένα...έτυχε!!! :whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.