PDA

Επιστροφή στο Forum : μετα τη ληξη του κουτιου....



e_akis
26-08-06, 03:06
λοιπον εχω παρει το κιτ της οτενετ 512 και μου εληγε κανονικα τελη ιουνιου!Δεν εκανα αιτηση διακοπης οποτε απλα συνεχισε η συνδεση εκτος προσφορας κουτιου πλεον!τωρα λοιπον που επεστρεψα απο το τοπο μου ειδα οτι μου εχουν ερθει 2 λογαριασμοι της οτενετ με :


1ος : Ημερομηνια εκδοσης 1/7/06

84 ευρω+ 16(φπα)= 100 ευρω


2ος : Ημερομηνια εκδοσης 1/8/06

50 ευρω + 9(φπα) + 100(προηγουμενος) = 159ευρω


και ρωτω εγω τι ειναι αυτα????ποσο υποτιθεται οτι πρεπει να ειναι το παγιο/μηνα!ποσο θα πληρωνω καθε μηνα?γιατι τη πρωτη φορα ειναι πιο πολλα?το 2μηνο δε παει το παγιο???

Τι με συμφερει πλεον(με τις αναβαθμισεις εννοω)?να κανω διακοπη και να παρω αλλο κουτι?

εχω μπερδευτει :sorry: :sorry:

MirrorX
26-08-06, 04:13
οι λογαριασμοι που σου εχουν ερθει ειναι οι σωστοι καθως για καθε μηνα πρεπει να χρεωνεσαι καπου 50-52 ευρω (δεν θυμαμαι ακριβως τις τιμες για "αοριστου χρονου"). νομιζω το καλυτερο θα ηταν να κανεις τη δωδεκαμηνη δεσμευση και να πληρωνεις 26 ευρω το μηνα με την υποχρεωση να κρατησεις το πακετο για 1 χρονο (ταχυτητα 2048/256). το λεω αυτο γιατι δεν θα μπλεξεις και με διακοπη-εκ νεου ενεργοποιηση. αλλιως κανεις μια διακοπη και βλεπεις τι πακετα υπαρχουν και αν σε συμφερει καποιο περισσοτερο. ομως αν κανεις αυτο καλο ειναι να βιαστεις γιατι πρεπει να στειλεις την αιτηση πριν το τελος του μηνα ωστε να γινει η διακοπη τον τελη αυγουστου (οι διακοπες των γραμμων γινονται στο τελος των μηνων).

e_akis
26-08-06, 04:16
50 ευρω???τι λεμε ρε παιδια?παμε καλα?20 τοσο δεν ειναι?

golity
26-08-06, 06:49
Αν πας εδώ http://corporate.otenet.gr/otenet/home/individuals/individualsinternetconnections/individualsondsl/ondslbundle/ondslbundleprices/ και δεις τις τιμές, θα δεις ότι η αορίστου για bundle πακέτο (γραμμή/πρόσβαση χωρίς 12μηνη δέσμευση) για την 1024 (είναι η αναβαθμισμένη 512) κοστίζει 59,26€, άρα λογικός μου φαίνεται ο λογαριασμός που σου ήρθε. Τώρα γιατί στον πρώτο λογαριασμό είναι 100€ δεν το γνωρίζω :hmm:

chfilis
26-08-06, 12:34
20 ειναι αν εισαι στην προσφορα.αν μπεις στο δωδεκαμηνο...εσυ δεν εισαι οποτε πληρώνεις ξεχωριστά την τιμή της γραμμής + την τιμή της προσβασης....γενικά εχεις κατι που με τις προσφορες τωρα δεν συμφέρει καθόλου.μπες στο 12μηνο και τελειώνουν όλα.26ευρω και θα εχεις 2048

e_akis
26-08-06, 13:44
αυτο εκανα τελικα!εκανα αιτηση για 1024 με 12μηνη δεσμευση!Ελπιζω να προλαβα το λογαριασμο του αυγουστου

@ ADSLgr.com All rights reserved.