PDA

Επιστροφή στο Forum : Nτροπη στον εργολαβο και στον οτε.!



nickolas2005
26-08-06, 16:22
Εδώ και 3 μέρες δεν είχα ουτε ιντερνετ ούτε τηλεφωνο. Αιτία? Η αμέλεια του εργολάβου και οι εξυπνάδες των οτετζίδων. Αλλάζουν την άσφαλτο που λέτε μπροστά απο το σπίτι (λόγω δημοτικών εκλογών:twisted:?). Ο έξυπνος ο εργολάβος ως γνωστόν δεν κοιτάει πουθενά και κόβει το καλώδιο του ΟΤΕ με αποτέλεσμα να μην έχει τηλ ολόκληρη η περιοχη. Απο την άλλη οι τεχνικοί του ΟΤΕ ενώ ειδοποιούνται την ίδια ώρα (πεμπτη μεσημέρι) έρχονται σήμερα το πρωι...Απο ότι έμαθα το κάνουν αυτό γιατί όταν δουλεύουν σαββατοκύριακο πληρώνονται 70% περισσότερο.

ΝΤΡΟΠΗ και στους 2. Μέχρι πότε θα συνεχιστεί αυτή η κατάσταση? Μπορεί κάθε εργολάβος να κάνει ότι θέλει? Να κόβει καλώδια, να σπαει σωλήνες την υδρευσης, να κόβει υπογεια καλώδια της ΔΕΗ xωρίς να πληρώνει προστιμο και χωρίς να δίνει αναφορά σε κανέναν? Το ίδιο και για τους έξυπνους οτετζιδες που αν συμβαίνει αυτό με την αμοιβή τους διπλά ντροπή τους.

Ποτε θα πάει μπροστά αυτη η χώρ?. Πότε θα αναλάβουν κάποιοι τις ευθύνες τους?

Και μην μου πειτε για μηνύσεις και τέτοια γιατί αν υπολογιίσουμε τον χρόνο και τα χρήματα που θα χάσω...Ασε που μαζί τους δεν βρίσκεις άκρη..:down:

sdikr
26-08-06, 16:46
Πρόστιμα πληρώνουν, για αυτό αλλώστε ειναι και ασφαλισμένοι ;)

nickolas2005
26-08-06, 16:52
οι εργολάβοι πληρώνουν? Και με την ασφάλεια τι κερδίζουν? Πληρώνει η ασφάλεια τις αμέλειες του?

sdikr
26-08-06, 16:58
οι εργολάβοι πληρώνουν? Και με την ασφάλεια τι κερδίζουν? Πληρώνει η ασφάλεια τις αμέλειες του?

Ακριβώς,

Τους ειναι φθήνοτερο απο τον να ψάξουν να βρούνε σχέδια, να πάρουν όλες τις απαραίτητες άδειες κλπ

abousayad
04-09-06, 17:14
Εχεις δικιο για τα Σαββατοκυριακα των ΟΤΕτζηδων.... ειναι τα λεγομενα "εξαιρεσιμα" !

Βασικα δουλευουν στο ρελαντι (power saving mode) απο Δευτερα εως Παρασκευη και μετα δικαιολογουν τις υπερωριες λογω των "εκκρεμοτητων" που οι ιδιοι δημιουργησαν.

Αφου το ξερω ομως εγω που ειμαι απεξω το ξεραν και ΟΛΕΣ οι διοικησεις των τελευταιων 30 ετων. Τι εκαναν (οεο ?) Τιποτα ! Αρα δεν φταινε μονο οι υπαλληλοι ενταξει ?

zachos
04-09-06, 17:32
Moνο 3 μερες!!! εισαι τυχερος, σε μια αναλογη περιπτωση περσυ ειχα μεινει 10 μερες χωρις τηλεφωνο.

alexandrozz
04-09-06, 18:39
Εδώ έκοψαν την Ελλάδα στα δυο πρόσφατα(βόρεια-νότια), σε μια περιοχή θα κολλήσουν?

@ ADSLgr.com All rights reserved.