PDA

Επιστροφή στο Forum : Περιμένοντας την ενεργοποίηση ..



vAnquish
26-08-06, 16:26
Απτις 14/Ιουλίου έχω κάνει την αίτηση στην HOL για το φοιτιτικό 512.ΤΟ πρόβλημα εντοπίζεται στο γεγονός ότι για κάποιον ανεξήγητο λόγο ο ΟΤΕ συνεχίζει να ακυρώνει την αίτηση που στέλνει η HOL για ενεργοποίηση της γραμμής(έχουν σταλεί 7-8 αιτήση μέχρι και χθες).
Να σημειώσω ότι είμουν συνδρομητής της forthnet με ADSL in a BOX και ότι η σύνδεση έχει ακυρωθεί σίγουρα από 4/8 σύμφωνα με τον ΟΤΕ ( γιατί η HOL μου έλεγε αρχικά ότι ακυρώνετε η αίτηση επειδή είμουν ακόμα συνδρομητής forthnet).
Τα θέμα λοιπόν είναι κάνω το μπαλάκι ανάμεσα σε
HOL ( λένε ότι δεν ξέρουν γιατί ακυρώνονται οι αιτήσεις και το μόνο που κάνουν είναι να συνεχίζουν να στέλνουν αιτήσεις που τελίκά ακυρώνονται τονίζοντας ότι φταίει ο ΟΤΕ)
και σε ΟΤΕ ( που λέει οτι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την γραμμή και δεν ξέρει γιατί γίνετε ακύρωση και μου λέει οτι είναι πρόβλημα της HOL ).

PS:Το καλύτερο είναι που μου ήρθε και λογαριασμός να πληρώσω τα 15€ του ADSL που πότε δεν είχα..Έριξα βέβαι πολύ κράξιμο και δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσω.
Έχουν πολύ θράσος οι HOLites ..

Μπορεί κάποιος να μου δώσει το φως του και να μου πει τι μπορώ να κάνω γιατί έχω φρικάρει 2 μήνες και χωρίς ADSL ??
Ευχαριστώ in advance ..

strider
27-08-06, 03:56
Έτσι όπως το πάνε, πρώτα θα αποφοιτήσεις και μετά θα δεις internet. Υπεύθυνη είναι η HOL αφού σε αυτούς έκανες την αίτηση. Δηλαδή ο ΟΤΕ τους ακυρώνει την αίτηση και αυτοί συνεχίζουν να τη στέλνουν στα τυφλά? Δίχως να δουν τι φταίει? Το λογαριασμό ήξεραν να τον στείλουν όμως. Καλά ....κρασιά, για να μην πω τίποτα χειρότερο.
Πάρε τους τηλέφωνο και πες να συνεννοηθουν μεταξύ τους και να προχωρήσει το πράγμα εντός 1-2 ημερών, ειδάλλως, αφού είναι φοιτητικό, ακύρωσέ το (τι να ακυρώσεις δηλαδή, αφού ποτέ δεν προχώρησε) και πάρε από κάποιον άλλο provider. Δεν αξίζει να ταλαιπωρείσαι τόσο.
Φυσικά δεν θα πληρώσεις για το μήνα που δεν έχεις σύνδεση.

manoulamou
27-08-06, 09:45
Εαν ΔΕΝ ειχες προηγουμενως αλλη γραμμη adsl απο ΟΤΕ και
η οποια δεν εχει ακομη διακοπει ;)
ειναι οντως πολυ παραξενο και μηπως πρεπει να ακυρωσεις τελικα την HOL
και να δοκιμασεις την τυχη σου σε αλλον ISP...

strider
27-08-06, 10:03
Λέει οτι είχε προηγούμενη γραμμή αλλά την διέκοψε πριν πάει στη ΗΟL. Είναι περίεργο να απορρίπτει την αίτηση της HOL ο ΟΤΕ τώρα, μετά από τόσο καιρό.

manoulamou
27-08-06, 13:44
Μηπως τελικα δεν εχει γινει η διακοπη και
γι αυτο υπαρχει ολη αυτη η καθυστερηση;)
συνηθισμενο φαινομενο και για τον ΟΤΕ και για την forthnet?

vAnquish
28-08-06, 03:08
Δεν τείθεται θέμα απόριψης της αίτησης λόγω της προηγούμενης σύνδεσης ..
Επιβεβαιώμενα απτον ΟΤΕ σταμάτησα να έχω την γραμμή 4/8 ...

Avvocato
28-08-06, 11:52
καλα μην εισαι και σιγουρος πως δεν τιθεται θεμα αποριψης, αν οι Οτετζηδες δεν δωσουν ελευθερη την γραμμη στα κομπιουτερ τους δεν προκειται ποτε να περασει η αιτηση σου.

απλα υπομονη φιλε μου

stillstill
30-08-06, 15:56
Σε μια τέτοια περίπτωση, δεν πρόκειται να κερδίσεις τίποτα με αλλαγή παρόχου. Μάλλον πρέπει να επιμείνεις ώστε η HOL να λύσει το πρόβλημα.

strider
30-08-06, 17:43
Αν ο ΟΤΕ σου απαντάει ότι η γραμμή σου είναι ελεύθερη, ρώτα (τον ΟΤΕ) πότε έστειλε την τελευταία αίτηση η HOL, ώστε να ξέρεις ότι θα περιμένεις 10-15 εργάσιμες από την ημερομηνία παραλαβής της αίτησης από τον ΟΤΕ.

vAnquish
05-09-06, 13:30
Τελίκα η αότηση έγινε δεκτή χθες οπότε ευελπιστώ στην καλύτερη περίπτωση να μην κλείσω 2μηνο απτην ημερομηνία αίτησης..

sakis_the_fraud
10-09-06, 05:21
η DSL σου ειναι κοντα!!!

το πρωτο εμποδιο προσπεραστηκε!

(ελπιζω να μην εχεις και 2ο...)

themis_b
10-09-06, 09:39
vAnquish ρίξτους γκάζια και σε πληροφορώ ότι η γραμή σου μπορεί να "βρεθεί" εντελώς ξαφνικά ενεργοποιημένη πολύ σύντομα. Ότι και να έχει συμβεί με τον πΟΤΕ, η hol είναι υπεύθυνη και εκτεθιμένη για το γεγονός ότι εδώ και 2 σχεδόν μηνές περιμένεις μια παλιο512. Αν μη τι άλλο θα έπρεπε μετά από ένα τέτοιο διάστημα να έχει επικοινωνήσει να μάθει το λόγο απόρριψης της αίτησής σου. Γι'αυτό σου λέω, δώσε όσα γκάζια έχεις και μην μπαίνεις άλλο στο παιχνίδι της δήθεν ευγένειας και εξυπηρετικότητας της hol. Μη δείχνεις άλλη ανοχή και κατανόηση αν θες να δεις γραμή σύντομα. Η HOL σε διαβεβαιώ έχει ξεπεράσει κάθε όριο ασυδοσίας και παράνοιας.

@ ADSLgr.com All rights reserved.