PDA

Επιστροφή στο Forum : Παρακαλώ ΜΟΝΟ οσοι εχουμε 1024@25ευρω!



Σελίδες : [1] 2

Akoulis
26-08-06, 23:35
θα συμφωνησω σε ολα μαζι σου προς το παρον.και εμενα μου ειπαν οτι θα αναβαθμιστουμε οταν εκανα την αιτηση στις 9-8 στο κεντρικο καταστημα της Φορθνετ στην θεσσαλονικη.
αν χρειαστει παμε και στα γραφεια τους να μιλησουμε με αρμοδιο ατομο εκει να μας ξεκαθαρισει γιατι δεν αναβαθμιζομαστε και αν μπορουμε να σπασουμε το συμβολαιο.ολοι μαζι ενωμενοι.

nickolas2005
26-08-06, 23:39
Aν και δεν έχω πάρει την προσφορά μπορώ να σου απαντήσω.

1) Το τι λεει κάθε υπάλληλος είναι δικιά του υποθεση.Αν δηλ σου έλεγε ότι οι γραμμες θα γινουν 4mbit θα τον πιστευες? Ειδες τίποτα γραπτο?

2)Τι σε νοιάζει τι είναι η γραμμη που έχεις? Είτε είναι 512 αναβαθμισμενη είτε ο,τι θέλει εσύ έχεις 1024?

3) Οταν παιζονται λεφτά το τι αισθάνεται ο καθένας δεν έχει καμία σχέση.

Σας το έχω ξαναπει ότι όπου και να πατε ότι και να κανεται το δίκιο σας δεν θα το βρείτε. Γιατί δεν υπάρχει δίκαιο και άδικο σε αυτήν την υποθεση. Καταλαβαίνω τον θυμό σας και την αγανάκτισή σας αλλα έτσι είναι τα πράγματα. Αν πατε δηλ στο ΙΝΚΑ που το αναφέρετε συνέχεια τι θα καταφέρετε? Οι γραμμές είναι της forthnet. Σας υποσχέθηκε 1024 σας δίνει 1024. Η forthnet έχει να κανει με τον ΟΤΕ όχι εσείς με εκείνον. Ο οτε μπορει να κανει τις γραμμές 5mbit. Η forthnet είναι το θέμα τι θα κάνει.

Φιλικά παντα.:)

Athanasios
26-08-06, 23:52
Aν και δεν έχω πάρει την προσφορά μπορώ να σου απαντήσω.

1) Το τι λεει κάθε υπάλληλος είναι δικιά του υποθεση.Αν δηλ σου έλεγε ότι οι γραμμες θα γινουν 4mbit θα τον πιστευες? Ειδες τίποτα γραπτο?

2)Τι σε νοιάζει τι είναι η γραμμη που έχεις? Είτε είναι 512 αναβαθμισμενη είτε ο,τι θέλει εσύ έχεις 1024?

3) Οταν παιζονται λεφτά το τι αισθάνεται ο καθένας δεν έχει καμία σχέση.

Σας το έχω ξαναπει ότι όπου και να πατε ότι και να κανεται το δίκιο σας δεν θα το βρείτε. Γιατί δεν υπάρχει δίκαιο και άδικο σε αυτήν την υποθεση. Καταλαβαίνω τον θυμό σας και την αγανάκτισή σας αλλα έτσι είναι τα πράγματα. Αν πατε δηλ στο ΙΝΚΑ που το αναφέρετε συνέχεια τι θα καταφέρετε? Οι γραμμές είναι της forthnet. Σας υποσχέθηκε 1024 σας δίνει 1024. Η forthnet έχει να κανει με τον ΟΤΕ όχι εσείς με εκείνον. Ο οτε μπορει να κανει τις γραμμές 5mbit. Η forthnet είναι το θέμα τι θα κάνει.

Φιλικά παντα.:)

Βρε φιλέ Νίκο, μετά συμπαθείας βρε αδερφέ, άλλα ελληνικά δεν ξέρεις να διαβάζεις; Δεν νομίζω πως όχι, διότι και το μήνυμα που έστειλες είναι σε καλογραμμένα ελληνικά, από συντακτικής και από πλούτο λεξιλογίου απόψης, και Έλληνας πρέπει να είσαι...

Λοιπόν, αυτό το thread είναι ΜΟΝΟ για τους 1024@25 (1024@25) γιατί θέλουμε να πιέσουμε την Forthnet.

Αν έχεις κάποιο σχόλιο ή αντεπιχειρηματολογία, σε παρακαλώ να διαβάσεις πρώτα τις 23 σελίδες αυτού (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=45296&page=23)του thread, και κατόπιν, αν έχεις κάτι καινούργιο και ουσιαστικό να προσθέσεις, να απαντήσεις στο ίδιο thread.

No offence taken...
-----------------------------------------------

Κλείνοντας αυτήν την παρένθεση, στο θέμα μας, νομίζω ότι αυτά τα επιχειρήματα με 1ο και καλύτερο τη μορφή του site είναι αρκετά (και ίσως τα μόνα). Η αλλαγή του site συνιστά "αλλαγή ταυτότητος προιντός εκ των υστέρων" ή έτσι θα το παρουσιάσουμε για να ακουστεί καλύτερα.

Επίσης, η λέξη εξαπάτηση δεν πρέπει να ακουστεί. Παραπληροφόρηση ναι, εξαπάτηση όχι, διότι εξαπάτηση είναι νομικός όρος (και δεν θέλουμε να κινηθούμε νομικά, μόνο πίεση, εφόσον δεν υπάρχει καθαρή παρανομία - ας το επιβεβαιώσει κάποιος ειδικός αυτό επί τέλους!). Ο κάθε εργαζόμενος της εταιρείας εκφράζει την εταιρεία, οπότε όταν είμαι εργαζόμενος κάπου φέρω ανάλογη ευθύνη. Αν παραπληροφορώ τους πελάτες, σε τελική ανάλυση βέβαια εγώ θα απολυθώ (και θα λάβω ένα μάτσο "ωραίες" συστατικές επιστολές), ωστόσο και οι παραπληροφορηθέντες πελάτες έχουν δικαίωμα να επιστρέψουν το προιόν.

Ως επίλογος, θα είναι ή γραπτή εγγύηση - ανακοίνωση για αναβάθμιση όλων ανεξαιρέτως των ταχυτήτων, είτε διακοπή του συμβολαίου.

Νομίζω εν κατακλείδι, ότι η διακοπή του συμβολαίου θα είναι η "Αχίλλειος πτέρνα" της διαμαρτυρίας μας. Αρκεί να είναι καλά τεκμηριωμένη. Να υπενθυμίσω άλλωστε ότι πολλοί (όπως εγώ) δεν έχουν πληρώσει ούτε τους πρώτους μήνες, οπότε το ώφελος της Forthnet θα είναι μηδαμηνό από εμάς. Για τους άλλους που πλήρωσαν τους πρώτους μήνες, δεν νομίζω ότι μπορούμε να απαιτήσουμε επιστροφή χρημάτων, γιατί στις εταιρείες "εύκολα δίνεις και δύσκολα παίρνεις πίσω", μάλιστα αν το απαιτήσουμε μπορεί να σκαλώσει το όλο πράμα.

Vassilis1914
26-08-06, 23:55
Οσοι διαφωνέιτε στα λεγόμενά μου ας μου στέιλετε προσωπικό μήνυμα να μην χαλάσει το thread.Ευχαριστώ.

nickolas2005
26-08-06, 23:58
@ athanasio + Vassilis1914 Νο offence παιδιά. Αν θέλετε μάλιστα σβήνω και το μήνυμα. Μακάρι να σας αναβαθμίσουν:)

Δεν ξαναγράφω:)

dpscorpio
27-08-06, 01:22
Hi παίδες. Ανήκω και εγώ στο ido club με σας…

Λοιπόν, όπως έγραψα χθες σε ένα άλλο thread, είχα στείλει email στη forthnet και μετά από δυο μέρες μου απάντησαν (χθες βραδυ 9:53 το βραδυ). Παραθέτω ξανά την σχετική απάντηση:

Αξιότιμε κύριε

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

Σύμφωνα με την τελευταία ενημέρωση του ΟΤΕ η τελική φάση αναβαθμίσεων των γραμμών ΑΡΥΣ ξεκινά τη Δευτέρα 21-08-2006 και θα ολοκληρωθεί σε περίοδο περίπου 3 μηνών.
ενημερώσουμε πότε θα αναβαθμιστούν οι γραμμές στην περιοχή σας. Από την πλευρά της η Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει χρονοδιάγραμμα αναβαθμίσεων ανά περιοχή για να σας Forthnet προγραμματίζει να προβεί στην αναβάθμιση των συνδρομών Ιντερνετ των συνδρομητών ADSL στην περίοδο από τα μέσα μέχρι τα τέλη Σεπτεμβρίου 2006.
Αυτό σημαίνει ότι μετά την ολοκλήρωση της αναβάθμισης των συνδρομών από τη Forthnet, όταν θα γίνεται η αναβάθμιση της τηλεφωνικής σας γραμμής από τον ΟΤΕ θα μπορείτε αυτόματα και χωρίς επιπλέον χρέωση να συνδέεστε πλέον στη νέα αναβαθμισμένη ταχύτητα χωρίς να χρειαστεί κάποια παράμβαση από εσάς.

Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε συμπληρωματική διευκρίνηση.

Με εκτίμηση
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Σε κάποια φάση το μήνυμα είναι μπερδεμένο διότι στο copy paste τις κυριας που μου απάντησε κάτι δεν πήγε καλά.

Η ουσία είναι αφενός πως μου λέει πως θα αναβαθμιστώ και επίσης πως οι σχετικές αναβαθμίσεις θα γίνουν από τα μέσα Σεπτέβρη ως το τέλος του ιδιου μηνα.

Vakilos
27-08-06, 02:47
εγώ είχα στείλει το εξής email (υπάρχει και κάπου αλλού δημοσιευμένο)

Καλησπέρα σας,

Διαβάζω τις τελευταίες μέρες στα διάφορα φορουμ (www.adslgr.com πχ) ότι δε θα αναβαθμίσετε τους 1024/25 ευρώ. Εκδόσατε μάλιστα χτες και μια ανακοίνωση που το επιβεβαιώνει αυτό. Δε θέλω να σταθώ τόσο στο αν αυτή η κίνησή σας είναι νόμιμη (δεν είμαι ειδικός άλλωστε), καθώς κανείς δεν μας είπε όταν ανανεώναμε στα 1024 ότι παίρναμε 512 αναβαθμισμένη και δε θα πηγαίναμε στα 2048 με την αναβάθμιση του οτε.Τη στιγμή που η οτενετ έχει ξεκαθαρίσει ότι θα δίνει 2048/26 ευρώ σε όλους, ενώ η hol δίνει 4000/25 ευρώ στην περιοχή μου, νομίζω καταλαβαίνετε τις συνέπειες που θα έχει η εταιρία σας σε περίπτωση μη αναβάθμισης. Έχω δύο συνδρομές 1024 και είμαι δεσμευμένος στην εταιρία σας για ένα χρόνο. Δεν είχα πρόβλημα με αυτό, δεδομένου ότι θεωρούσα την εταιρία σας τον μεγαλυτερο isp στην Ελλάδα και πάντα πρωτοπόρο. Ακόμα, έχω αγοράσει άλλο ένα adsl in a box για τον αδερφό μου που είναι φοιτητής σε επαρχιακή πόλη. Είχα σκόπο να προχωρήσω στην αίτηση, αλλά θα περιμένω τις εξελίξεις σε ότι αφορά το θέμα της αναβάθμισης. Προτιμώ να πάνε τσάμπα τα 117 ευρώ, παρά να έχω και τρίτη συνδρομή σε εταιρία που προχωρεί σε επιλεγμένες αναβαθμίσεις. Γιατί εκτός από την ταχύτητα, που παραμένει απαράδεκτη για τα ευρωπαϊκα δεδομένα (χωρίς να ευθύνεστε εσείς βέβαια), είναι και ο τρόπος που αντιμετωπίζετε πελάτες που σας εμπιστεύονται τόσα χρόνια. Η δυσφήμιση που γίνεται τώρα για την εταιρία είναι πολύ μεγάλη και αν περάσει κάποιο διάστημα η αγανάκτηση των συνδρομητών σας θα αμβλυνθεί. Εγώ πλέον δε μπορώ να προτείνω την εταιρία σας σε άτομα που θέλουν να βάλουν πρώτη φορά DSL. Άλλες εταιρίες στην ίδια τιμή δίνουν διπλάσιες ταχύτητες. Και ο ένας χρόνος θα περάσει, και μετά από αυτό δύσκολα κάποιος θα θέλει να δώσει άλλα χρήματα σε εσάς, όσο καλές προσφορές κι αν κάνετε.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας,

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

πάντως απ'ότι βλέπω το ενδιαφέρον και οι πιέσεις είναι πολλές και στο τέλος θα αναβαθμιστούμε όλοι μας. ας στέλνουμε email καλού κακού και ας περιμένουμε μέχρι ο οτε να προχωρήσει στις αναβαθμίσεις του. τότε πιστεύω θα ξεκαθαρίσει η κατάσταση

oekab1992
27-08-06, 04:00
Μαζί σας και εγώ στη μάχη παιδιά, αν και δεν έχω την 1024 αλλά την 512 της 1ης Ιουνίου που έπρεπε να γίνει 1024, έστειλα email στην FORKnet οτι αν δεν πράξουν σώστα θα σκάσει επιστολή καταγγελίας στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή, στην Ε.Ε.Τ.Τ. και στο ΕΚΠΟΙΖΩ για παραπλάνηση καταναλωτή και θα ενεργοποιήσω διαδικασία αναστροφής πώλησης. Έχω ξανακάνει ανάλογη μανούρα οταν πήρα το Sony Ericsson k750i το οποίο ήταν ελλατωματικό και δεν το αλλαζαν οι αλήτες, και τους έστειλα αδιάβαστους, ενεπλάκησαν SANYO, COSMOTE, SONY ERICSSON και το κατάστημα προμήθειας του κινητού και το άλλαξαν σε χρόνο dt!!

astalavista_thes
27-08-06, 08:34
go on παιδιά. Συντάξτε την επίστολη και προσυπογράφω σε όλα.

weakwire
27-08-06, 09:11
Διαβάζω τις τελευταίες μέρες στα διάφορα φορουμ (www.adslgr.com πχ) ότι δε θα αναβαθμίσετε τους 1024/25 ευρώ
H εταιρία έχει βγάλει δελτίο τύπου στο site της

sv2evs
27-08-06, 10:06
Καλημέρα.

Και εγω είμαι στα 1024 απο την forthnet. Τους έχω στείλει και εγώ μήνυμα αλλά φυσικά δεν πήρα καμία απάντηση. Αν συντάξουμε κάτι σωστό, υπογράφω και εγώ...δεν υπάρχει πρόβλημα. Απλά θεωρώ τον εαυτό μου κορόϊδο όταν οι άλλοι θα έχουν 2048 με τα ίδια λεφτά εγώ να μείνω σ'αυτή την ταχύτητα. Αυτό με ενοχλεί. Τώρα, όσο για τις ταχύτητες που θα πετύχουμε με την αναβάθμιση ΑΝ γίνει, δεν είμαι σίγουρος γιατί σίγουρα θα αρχίσουν να τα "παίζουν" τα μηχανάκια τους αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Ελπίζω να βγάλουμε άκρη παιδιά...ας μην το ψάξουμε όμως με καταγγελίες και τέτοια, όπως υπόθηκε δεν θα βγει άκρη γιατί απλά μας παρέχουν αυτό το οποίο πρέπει και τους ζητήθηκε. :clap:

backos
27-08-06, 13:08
αντί να καθόμαστε να σπάμε το κεφάλι μας με το πως θα τους πείσουμε να μας κάνουν 2mbps δεν καθόμαστε να βρούμε αν μπορούμε να σπάσουμε το συμβόλαιο και να την κοπανήσουμε μαζικά ?? και όχι απλός να την κοπανήσουμε να πάμε και στην HOL εκεί να δεις ποσο θα τους πονέσει

εγώ έχω 2 dsl και η μια από σεπτέμβριο θα πάει σε άλλο ISP
ιανουάριο φεβρουάριο με ξενέρωσε με τις χαλια ταχύτητες και τα προβλήματα.. και τώρα αυτό ?? e δηλ ποσο θα μας σπάσει τα νεύρα αυτός ο isp για να τον παρατήσουμε

pank
27-08-06, 13:24
Λοιπον, μολις συνδεσα την 1025 (25/μηνα).
Το router μου λεει:
"Bandwidth Up/Down (Kbit/sec): 256 / 2048"

Το report του "http://www.adslguide.org.uk/tools/speedtest.asp" μου λεει:
"Download 961 Kbps"

Απο αυτο εγω καταλαβαινω οτι η ΟΤΕ εδωσε στην 4net 2048 γραμμη κι η 4net μου δινει 1024 συνδεση. Οτι ακριβως λεει το χαρτι που υπεγραψα.
(Τα χαρτια κερδιζουν τα δικαστηρια)

Ας προσεχα!
Για τους επομενους 12 μηνες ειμαι κολλημενος.

dpscorpio
27-08-06, 13:40
Εγώ δεν έχω υπογράψει κανένα χαρτί εδώ και χρονια (ενώ έχω κάνει αρκετές αναβαθμίσεις) από τότε που πρωτοέβαλα aDSL

Athanasios
27-08-06, 13:41
Αύριο κάποια στιγμή θα συντάξω ένα πρώτο δείγμα. Αρκεί να μαζέψουμε άτομα, οπότε ειδοποιήστε συγγενείς και φίλους, εστώ και αν δεν τους "καίει" το θέμα, να βάλουν την υπογραφή τους. Η αποστολή fax δεν συνεπάγεται αίτημα ακύρωσης του συμβολαίου, άλλα ασκούμενη πίεση προς τη Forthnet με ενδεχόμενο ακύρωσης του συμβολαίου.

Επίσης, η διααρτυρία θα πρέπει να εμπεριέχει επιχειρηματολογία για "πιθανές" απαντήσεις της Forthnet, πχ ότι "δεν μπορούμε να αναβάθμίσουμε τους πάντες γιατί δεν το σηκώνει το δίκτυο" κτλ κτλ. Επίσης θα συμπεριληφθεί και το ζήτημα του "αθέμιτου ανταγωνισμού" από τον ΟΤΕ, με την έννοια ότι εφόσον οι εταιρείες είχαν γνώση της κατάστασης, όφειλαν να συννενοηθούν με την ΕΕΤΤ εκ των προτέρων.

Απλώς, επαλαμβάνω, μην είμαστε τρεις κι ο κούκος... 100 άτομα μια χαρά είναι ( 100 άτομα = 30.000 ευρώ απώλεια κέρδους).

kostasroz
27-08-06, 13:52
Ειμαι κ εγω ενασ απο τουσ εξαπατημενους.Λοιπον λεω να συνταξεις το εμαιλ τις διαμαρτηριας κ να το στελνουμε ενας ενας.Εγω εκανα κ ενα post στο forum του pcmaster για να μαζεψουμε οσο το δυνατον περισσοτερο κοσμο.Εισαι διατεθημενος να γραψεις το ε-μαιλ??

simacom
27-08-06, 13:56
Παιδια ειμαι και εγω μαζι σας.
Η φορθ δεν μας δινει κατι λιγοτερο απο αυτο που αγορασαμε αλλα ειναι παραπλανηση να μας πουλησει μια αναβαθμισμενη 512 και οχι μια αυτουσια 1024 οπως μας διαφημιζε.Ειναι σαν να παω να αγορασω εναν cpu και να μου λεει η εταιρια οτι ειναι 3500 και στην ουσια να ειναι 3000 overclocked.
Τεσπα ειμαι και εγω μαζι σας

kostasroz
27-08-06, 14:46
αγαπητε athanasie καλο θα ηταν να ενημερωσουμε κ περιοδικα οπως to pc-master.Στην διευθυνση [διαγράφηκε] ειναι ο κυριος [διαγράφηκε] αρχησυντακτης του περιοδικου pc-master που στην στηλη του παντα βοηθαει παρεμβαινωντας ο ιδιος.Εαν δεν το στειλεις εσυ θα το κανω εγω απλα θεωρω καλυτερα να το κανεισ εσυ.

Vassilis1914
27-08-06, 15:03
βασικά θεωρώ καλύτερα να διαμαρτυρηθούμε πρωτα στην φορθνετ με αποστολη ενός μαιλ σε περίπου 2 εβδομάδες απο τώρα εαν δεν εχει αλλάξει κατι μεχρι τοτε...Μόλις πάρουμε την απάντηση και ανάλογα τι θα μας πουν θα προβούμε σε δημοσιοποίηση τις διαμαρυρίας μας αλλα και τις απάντησης τους σε όλους τουσ αρμόδιους φορείς αλλα και μέσα ενημέρωσης(περιοδικα ιστοσελίδες κλπ)Να μην κάνουμε βεβιασμένες κινήσεις κ να έχουμε κ αρκετο κόσμο στο πλευρό μας.

Haros
27-08-06, 15:05
αγαπητε athanasie καλο θα ηταν να ενημερωσουμε κ περιοδικα οπως to pc-master.Στην διευθυνση [διαγράφηκε] ειναι ο κυριος [διαγράφηκε] αρχησυντακτης του περιοδικου pc-master που στην στηλη του παντα βοηθαει παρεμβαινωντας ο ιδιος.Εαν δεν το στειλεις εσυ θα το κανω εγω απλα θεωρω καλυτερα να το κανεισ εσυ.


Μια πάρα πολύ καλή ιδεά. :clap:

Το σίγουρο στην υπόθεση είναι πως η 4νετ έκανε την κουτσουκέλα της. Δεν γνωρίζω όμως κατά πόσο νομικά τουλάχιστον έχουμε δίκιο εμείς. Πιθανόν να μην έχουμε και καθόλου....:rtfm:

Από την άλλη πιστεύω πως η 4νετ θα αναγκαστεί να υποχωρίσει στις τιμές διότι αυτη τη στιγμή η οτενετ την πιέζει και έχει με διαφορά την καλύτερη πρόσφορα στον χώρο... Μάλλον και αυτοί στην 4νετ ψάχνοντε να δουν τι θα κάνουν...

astalavista_thes
27-08-06, 16:04
βασικά θεωρώ καλύτερα να διαμαρτυρηθούμε πρωτα στην φορθνετ με αποστολη ενός μαιλ σε περίπου 2 εβδομάδες απο τώρα εαν δεν εχει αλλάξει κατι μεχρι τοτε...Μόλις πάρουμε την απάντηση και ανάλογα τι θα μας πουν θα προβούμε σε δημοσιοποίηση τις διαμαρυρίας μας αλλα και τις απάντησης τους σε όλους τουσ αρμόδιους φορείς αλλα και μέσα ενημέρωσης(περιοδικα ιστοσελίδες κλπ)Να μην κάνουμε βεβιασμένες κινήσεις κ να έχουμε κ αρκετο κόσμο στο πλευρό μας.


Νομίζω ότι δυο εβδομάδες είναι σχετικά πολύ γιατί τώρα έιναι που το θεμα έχει φουντώσει και ως τότε θα έχει ψιλοξεχαστεί. Σε όλα τα άλλα συμφωνώ..:clap:

Μια άλλη καλή ιδέα θα ήταν να γίνει η αποστολή του e-mail μέσω κάποιου site ώστε να μπορούμε να μετράμε τις αποστολές που έχουν γίνει.

clown
27-08-06, 17:21
Καλησπέρα και από εμένα. Αυτό που λέω εγώ είναι ότι αν ψάξουμε λίγο καλύτερα θα δούμε ότι ο ΟΤΕ άρχισε την αναβάθμιση των γραμμών στις 21/08/2006 ( http://www.ote.gr/anakoinshow.asp?cat=3&id=532 ). Η 4thnet εμφανίζει δελτίο τύπου στις 23/08/2006 ( http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=170246 ) ότι διπλασιάζονται οι ταχύτητές της. Τέλος μας λέει ότι το πακέτο 1024/25euro είναι ένα αναβαθμισμένο 512 ( http://www.forthnet.gr/templates/viewcontentTmChRmArt.aspx?p=170431 ), το οπόιο και διαφήμιζε και πουλούσε πολύ πριν ο ΟΤΕ ανακοινώσει ότι αρχιζει την αναβάθμιση των γραμμών- ναι μεν έτρεχε το πιλοτικό πρόγραμμα αλλά μόνο σε ορισμένες περιοχές δε, πράγμα που σημαίνει ότι δεν γίνεται η 4thnet να πουλούσε απο τις αρχές του καλοκαιριού ήδη αναβαθμισμένες γραμμές σε όλη την Ελλάδα. Άρα δεν μπορούν να λένε ότι αγοράσαμε μια αναβαθμισμένη 512. Αυτά, ρίξ'τε μια ματιά στις σελίδες και καλού-κακού αποθηκέυστε τις κιόλας. Τα λέμε...

sdikr
27-08-06, 17:33
Καλησπέρα και από εμένα. Αυτό που λέω εγώ είναι ότι αν ψάξουμε λίγο καλύτερα θα δούμε ότι ο ΟΤΕ άρχισε την αναβάθμιση των γραμμών στις 21/08/2006 ( http://www.ote.gr/anakoinshow.asp?cat=3&id=532 ). Η 4thnet εμφανίζει δελτίο τύπου στις 23/08/2006 ( http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=170246 ) ότι διπλασιάζονται οι ταχύτητές της. Τέλος μας λέει ότι το πακέτο 1024/25euro είναι ένα αναβαθμισμένο 512 ( http://www.forthnet.gr/templates/viewcontentTmChRmArt.aspx?p=170431 ), το οπόιο και διαφήμιζε και πουλούσε πολύ πριν ο ΟΤΕ ανακοινώσει ότι αρχιζει την αναβάθμιση των γραμμών- ναι μεν έτρεχε το πιλοτικό πρόγραμμα αλλά μόνο σε ορισμένες περιοχές δε, πράγμα που σημαίνει ότι δεν γίνεται η 4thnet να πουλούσε απο τις αρχές του καλοκαιριού ήδη αναβαθμισμένες γραμμές σε όλη την Ελλάδα. Άρα δεν μπορούν να λένε ότι αγοράσαμε μια αναβαθμισμένη 512. Αυτά, ρίξ'τε μια ματιά στις σελίδες και καλού-κακού αποθηκέυστε τις κιόλας. Τα λέμε...

Μπα ήξερε τι έκανε;) (απο τον ιουννη όπως όλοι οι πάροχοι)

Απο την αλλή πουλήσε μια 1024 που δεν αναφέρει πουθενά οτι θα διπλασιασει

Gordito
27-08-06, 17:37
Δε θα πετυχετε τιποτα
Αφου σας το λεει η Φορθνετ καθαρα

FORTHnet ADSL 1Βill 768 & 1024 στις προνομιακές τιμές των 20,5€ και 25€ / μήνα, οι οποίες
θα παραμείνουν στις ταχύτητες 768Kbps και 1024Kbps αντίστοιχα.
τωρα αναρωτιεμαι τι να θελετε???
Σας "εδωσε" την αναβαθμιση πιο πριν απο τον ΟΤΕ,προφανως για να μαζεψει πελατες,και τωρα θελετε και αλλη αναβαθμιση?
Παντα φιλικα

Nickolas
27-08-06, 18:33
παιδια και εγω μαζι σας.

thickice
27-08-06, 18:39
nikchris και sdikr αφού βλέπετε τον τίτλο του topic και καταλαβαίνετε, πιστεύω, τον σκοπό της ύπαρξής του, γιατί το κάνετε αυτό; Υπάρχει άλλο topic για μια τέτοια λογομαχία. Έτσι όπως εξελίχθηκε, κανιβαλίστε εκεί... Φιλικά και χωρίς παρεξηγήσεις! :)

sdikr
27-08-06, 18:42
nikchris και sdikr αφού βλέπετε τον τίτλο του topic και καταλαβαίνετε, πιστεύω, τον σκοπό της ύπαρξής του, γιατί το κάνετε αυτό; Υπάρχει άλλο topic για μια τέτοια λογομαχία. Έτσι όπως εξελίχθηκε, κανιβαλίστε εκεί... Φιλικά και χωρίς παρεξηγήσεις! :)

Ναι τον ειδά, εσενα ποιος σου λεει οτι εγώ δεν έχω 1024@25 ;

Εκτός φυσικά αν ο τιτλος ειναι μονο για αυτους που νομιζουν οτι τους κοροιδέψαν ;)

FANISTELROOY
27-08-06, 19:13
Παιδια και γω μαζι!!
Τις πρωτες 2 μερες κατεβαζα με 180-200,αλλα τωρα μεχρι 120 το πολυ,πραγμα που σημαινει οτι μου εβαλαν κοφτη στα 1024.Αλλα αφου το ρουτερ μου γραφει 2048/256 σημανει οτι εχω παρει 1024 γραμμη και οχι 512 αναβαθμισμενη που λεει η 4νετ..

Μια προταση που εχω να κανω ειναι να ζητησουμε τουλαχιστον να μας το "χρεωσουν" οπως την 512*2=1024,να εχουμε δλδ δεσμευση 5μηνων αντι 12,στη χειροτερη περιπτωση αν δεν μπορουν να μας κανουν 2048.Εξαλλου τα ιδια εχουμε πληρωσει για την ιδια ταχυτητα(νομιζω,αν κανω λαθος σορρυ...)

Haros
27-08-06, 19:26
Το θέμα είναι ότι όταν ξεκίνησε να πουλάει η 4νετ την 1024 στα 25ευρώ πουθενά δεν ανέφερε ότι είναι μια αναβαθμισμένη 512. Τώρα βγάζει τις ανακοινώσεις αυτές. Σε πολλούς μας είπανε ότι κανονικά θα αναβαθμιστούμε στα 2mbιτ όταν έρθε η ώρα.. Δεν ισχυρίζομαι πως το δίκιο (νομικά) δεν το έχει η 4νετ. Αλλά σίγουρα υπήρξε παραπλάνηση απο ελλιπή ενημέρωση.:down:

backos
27-08-06, 20:29
εγώ όταν έκανα την αίτηση μου (on line) είχε 3 επιλογές.. 384 - 512 και την 1024 (με 12μηνo συμβόλαιο)
τώρα στην online αίτηση έχει μονο την 768 και την 1024 δηλ τις αναβαθμίσεις από τα 2 πρώτα πακέτα..
με λίγα λόγια μας δουλεύουν κανονικά..

FANISTELROOY
27-08-06, 20:38
Αντε να μαζευτουμε γρηγορα να κανουμε κατι..

Athanasios
27-08-06, 20:53
Παίδες, είπα ότι θα συντάξω ένα email σήμερα ή αύριο, απλώς επείδη έχουμε διπλή εξεταστική στο Πολυτεχνείο (ΤΗΜΜΥ) είναι λίγο ζόρι όπως καταλαβαίνετε να βρω χρόνο...

Αύριο ελπίζω να έχω μία πρώτη μορφή.

Επίσης, η διαμαρτυρία θα σταλεί εντός των προσεχών ημερών, όχι μετά από 2 βδομάδες. "Στη βράση κολλάει το σίδερο" που λέει κι ο λαός, τουτέστι τώρα που τα τηλέφωνα τους χτυπάνε σαν τρελά (για αυτό και το 8011008000 το έχουν "busy") και τα email πέρνουν φωτια, τώρα που κάμπτονται και επηρεάζονται συνειδήσεις και αποφάσεις. Μετά αν το αφήσεις και κρυώσει...

Τέλος, η διαμαρτυρία θα σταλεί μέσω fax στον/στην Υπεύθυνο Πωλήσεων internet στην Αθήνα (κάποιος να μάθει το όνομά του για να μπει "υπόψιν κ/κα τάδε" στο fax, μην το πάρει ο κάθε πωλητής και το ρίξει στον κάδο...) και μέσω email, επισυννημένων και στις δύο μορφές των εικόνων των site πριν και μετά τις 25/08 (sotos, στείλε μου pm τα δύο αρχεία αν μπορείς).

Η διαμαρτυρία σε καμία περίπτωση δεν θα αποσταλεί σε περιοδικά και υπουργεία, πριν την απάντηση της Forthnet και ίσως και μετά από αυτήν, αν συνεχίσει να είναι αρνητική. Το να καταφύγουμε σε νομικές λύσεις τη στιγμή που αμφιβάλλουμε για το παράνομο των κινήσεών της είναι ριψοκίνδυνο, και στο τέλος μπορεί να πάει μακριά η βαλίτσα...

Αν μας διαβεβαιώσει γραπτά ότι θα γίνει αναβάθμιση (ποιοτική κι όλας, όχι 2mbps με ταχύτητες PSTN...), έχει καλώς. Ειδάλλως, όπως θα αναφέρεται και ως ρύτρα στη διαμαρτυρία, "οι πελάτες θα απαιτήσουν διακοπή του συμβολάιου τους με κάθε νόμιμο μέσο".

Τέσπα, μπορεί να το συντάξω και σήμερα, γιατί στο Battlefield 2142 (beta) πιάνω ping 100 :lol: !

astalavista_thes
27-08-06, 21:00
Μπράβο, συνέταξέ το και δώσε το σύνθημα πότε, που και πως θα σταλεί...

lou.nick
27-08-06, 21:42
Όπως είπε και ο Sdikr εμείς αγοράσαμε 1024, οπότε η Forthnet έχει το κάθε δικαίωμα να το κρατίσει εκεί. (Εγώ δεν νιώθω εξαπατημένος, απλώς μια πικρία την έχω). Σαν εταιρία αν θέλει να κρατίσει καλό το προφίλ της θα κάνει την αναβάθμηση, γιατί αλλιώς θα χάσει πολύ κόσμο, και το ξέρει καλά ότι δύσκολα φτιάχνεις μια πελατειακή βάση αρκετά μεγάλη για να σε στιρίζει και να θεωρείσαι ένας από τους μεγαλύτερους παρόχους internet στην Ελλάδα. Τώρα είναι θέμα δικό της. Απλώς για την παραπλάνηση που έγεινε (και όχι εξαπάτηση) καλό θα έιναι να κοινοποιηθεί (ανεξαρτήτως του αποτελέσματος) στην Γ.Γ. καταναλωτή και στης καταναλωτικές οργανώσεις (ΙΝ.ΚΑ. , ΚΕΠ.ΚΑ. κ.α.) γιατί με αυτή τη στάση (αν δηλαδή όταν διπλασιαστούμε κάνουμε τις πάπιες) δείχνουμε πως την ανεχόμαστε, πράγμα που εγώ τουλάχιστον δεν το ανέχομαι. Όποιες ενστάσεις δεκτές προς συζήτηση.

Φιλικά,
Lou.

tromb1
27-08-06, 21:50
Παιδιά, μέσα σε όλα και εγώ!!!!
Παρόλο που δεν έγινε ακόμα αναβάθμιση στην περιοχή μου (Κέρκυρα), αγόρασα και εγώ την 1024@25ευρώ για ένα χρόνο και ενεργοποιήθηκε την περασμένη εβδομάδα..... Από ότι φαίνεται την πατήσαμε, παρόλο που μιλάμε για οργανωμένη απάτη εις βάρους του μέχρι τώρα καλύτερου isp στην Ελλάδα.....


Έχω να προτείνω ότι πρέπει ό,τι κάνουμε να το κάνουμε γρήγορα και πρωτού ολοκληρωθεί η αναβάθμιση σε όλες τις περιοχές (μπας και αλλάξει γνώμη η Forthnet).......

Σε περίπτωση που δεν γίνει τελικά αναβάθμιση πρέπει να επιδιώξουμε πάση θυσία να σπάσουμε το συμβόλαιο και να ανανενώσουμε τη συνδρομή με κάποιο άλλο πακέτο της ίδιας εταιρίας,στο οποίο θα ισχύει η αναβάθμιση, χωρίς καμία χρηματική δέσμευση, ή να μπορούμε να φύγουμε τελείως, και πάλι χωρίς δέσμευση. :nono:

Φυσικά το καλύτερο θα είναι να αναβαθμιστεί η ταχύτητα (κατι το οποίο δεν θα κοστίσει τίποτα στην εταιρία , και θα επανορθώσει και το κύρος της απέναντι στους ίδιους της τους πελάτες) :oneup:

Επαναλαμβάνω ότι πρέπει να δράσουμε γρήγορα τώρα που η πρόταση είναι ακόμα "ζεστή" και υπάρχει ελπίδα να τροποποιηθεί..... :rtfm:

Athanasios
27-08-06, 21:56
Απλώς για την παραπλάνηση που έγεινε (και όχι εξαπάτηση) καλό θα έιναι να κοινοποιηθεί (ανεξαρτήτως του αποτελέσματος) στην Γ.Γ. καταναλωτή και στης καταναλωτικές οργανώσεις (ΙΝ.ΚΑ. , ΚΕΠ.ΚΑ. κ.α.) γιατί με αυτή τη στάση (αν δηλαδή όταν διπλασιαστούμε κάνουμε τις πάπιες) δείχνουμε πως την ανεχόμαστε, πράγμα που εγώ τουλάχιστον δεν το ανέχομαι. Όποιες ενστάσεις δεκτές προς συζήτηση.

Φιλικά,
Lou.
Σωστός... νομίζω ότι πρέπει το ίδιο fax πρέπει να σταλεί και στα αρμόδια τμήματα, προς αποφυγίν μελλοντικών καταστάσεων.

Διότι τώρα μπορεί να έκανε την κουτοπονηριά "άγαρμπα", την "άλλη" φορά όμως μπορεί να είναι πλήρως καλυμμένη.

Τέλειο σχόλιο παρεπιμπτόντως, μην κοιτάμε μόνο το παρόν...

jess455929
27-08-06, 21:59
Και εγω μεσα! Δεν μπορει ι 4νετ να μας κοροιδευει συνεχεια. Και με ενα e-mail δεν πιστευω πως δεσμευτεικαμε με συμβολαιο οποτε το :rtfm: ειναι μουφα. Και δεν εφταναν ολα αυτα αλλα εγο κατεβαζο με 70-80 τις τελευταιες μερες:down: . Πατρα

Haros
27-08-06, 22:19
Διότι τώρα μπορεί να έκανε την κουτοπονηριά "άγαρμπα", την "άλλη" φορά όμως μπορεί να είναι πλήρως καλυμμένη.


Ακριβώς αυτό έγινε. Μια άγαρμπη κουτοπονιριά, γι'άυτο και αυτή τη φορά μπορούμε να ενεργήσουμε και να έχουμε αποτελέσματα.
Αν και προσωπικά πιστεύω ότι κάτι θα κάνει η 4νετ μιας και αυτή τη στιγμή είναι πολυ πίσω σε προσφορές σε σχέση με την οτενετ και το θέμα είναι ότι το έχει καταλάβει και ο κόσμος.:down:

ilvou
27-08-06, 23:24
Την εχω πατησει και εγω . Θα ηθελα να ρωτησω κατι ομως ... αφου η FORTHNET ΔΕΝ ηξερε τι θα γινει με τις αναβαθμισεις πριν ανακοινωσει ο ΟΤΕ κατι , πως πουλουσε αναβαθμισμενη την 512 ? Αρα οφειλε να το γραφει ξεκαθαρα στον τιμοκαταλογο της για να ξερουμε τι θα κανουμε σαν πελατες . Ειχα απο πριν 1024 και θα ηθελα το διπλασιασμο . ΑΛΛΑ και για τα παιδια που εχουν αντιθετη αποψη απο τη δικη μας , μας παγιδεψε γιατι ειχε ΜΟΝΟ "παγιδα'" αοριστου χρονου και οχι μια ενναλακτικη ..... Οταν σου εχει την αοριστου με 300 € το χρονο γιατι να παρεις την 3+3 με 250 € ? και μην ξεχναμε οτι το Ατου της εταιριας με την αοριστου ειναι η ΔΕΣΜΕΥΣΗ ΤΟΥ 1 ΕΤΟΥΣ . Το επισης λαθος της ειναι οτι ουτε μας ενημερωσε σαν πελατες οταν "εμαθε" για τις αναβαθμισεις για το τι προκειται να κανει , κατι που το ηξερε αρκετα πριν οπως ανεφερα ,αλλα και δεν προσπαθει να βρει μια λυση να διωρθωσει το λαθος της .

Τελος σε οτι προσπαθειες γινουν θα με βρειτε συμμετοχο ..

ΥΓ . Κοινος μας επιασε Μ@λ@κες ......:twisted:

Vassilis1914
27-08-06, 23:41
Πολύ καλο το κείμενο αλλα πρεπει να γίνει κ σαφής αναφορά στις ταχύτητες.Κ εννοώ να μας εγγυηθούν οτι θα ειναι αξιοπρεπέστατες κ τουλάχιστον στο 80-90% της ονομαστικής ταχύτητας(και όχι να πιανουμε 384!!) κ οτι δεν θα λενε μετα εμεις σας αναβαθμίσαμε αλλα δεν σηκώνει το δίκτυο κλπ κλπ....

astalavista_thes
27-08-06, 23:42
"Λαμβάνοντας σοβαρά τα παραπάνω στοιχεία, οφείλουμε να καταθέσουμε την επίσημη διαμαρτυρία μας ως προς την πολική παραπληροφόρησης και εξαπάτησης που εφαρμόστηκε από μέρους της FORTHnet Α.Ε. αναφορικά με τα συγκεκριμένα προϊόντος FORTHnet ADSL 1Bill Αορίστου ζητώντας την γραπτή διαβεβαίωση προς αναβάθμιση όλων ανεξαιρέτως των συνδέσεων προ της 25/08 εφόσον και θεωρούμε ότι άλλαξε επίσημα η κατηγοριοποίηση των προϊόντων εκ μέρους της εταιρείας. Σε περίπτωση που η FORTHnet Α.Ε. επιλέξει να αγνοήσει αυτή τη διαμαρτυρία ή να αρνηθεί γραπτώς την ποιοτική αναβάθμιση των εν λόγω προσφορών που μεροληπτικά και υστερόβουλα αποκλείσθηκαν από το όφελος της δωρεάν εκ μέρους του ΟΤΕ αναβαθμίσεως του δικτύου ευρυζωνικών συνδέσεων, οι κάτωθι πρωσυπογράψαντες πελάτες θα απαιτήσουν με κάθε νόμιμο μέσο την άμεση διακοπή του συμβολαίου τους, χωρίς την οποιαδήποτε απαίτηση προς επιστροφή του έως της ακύρωσης του συμβολαίου καταβληθέντος χρηματικού εκ μέρους του βάσει της προσφοράς που επέλεξαν."

Θα ήταν καλύτερα να μην αναφεθούμε σε χρηματικά ποσά καθώς όποιος αγόρασε box και δεν έκανε απλή ανανέωση χάνει 120 euro που δεν είναι και λίγα. Ας το αφήσουμε απο εκεί και πέρα στα χέρια του καθενός να διαπραγματευτεί την επιστροφή χρημάτων.

sdikr
27-08-06, 23:52
Πολύ καλο το κείμενο αλλα πρεπει να γίνει κ σαφής αναφορά στις ταχύτητες.Κ εννοώ να μας εγγυηθούν οτι θα ειναι αξιοπρεπέστατες κ τουλάχιστον στο 80-90% της ονομαστικής ταχύτητας(και όχι να πιανουμε 384!!) κ οτι δεν θα λενε μετα εμεις σας αναβαθμίσαμε αλλα δεν σηκώνει το δίκτυο κλπ κλπ....

Απο την στιγμή που δεν έχει φουλ πρόσβαση σε όλο το δικτύο μέχρι τον πελάτη δεν μπορεί να εγγυήθει κάτι τέτοιο

Αλλώστε δεν είναι μισθωμένο ;)

@Athanasios

Πιστέυω οτι καλύτερα θα είναι να αφαίρεσεις τα προσωπικα στοιχεία απο την επιστόλη, δεν είναι καλό να είναι σε δημόσιο φόρουμ

lou.nick
27-08-06, 23:53
Φυσικά το καλύτερο θα είναι να αναβαθμιστεί η ταχύτητα (κατι το οποίο δεν θα κοστίσει τίποτα στην εταιρία , και θα επανορθώσει και το κύρος της απέναντι στους ίδιους της τους πελάτες)


Στην εταιρία κοστίζει αρκετά. Σκέψου πως με το διπλασιασμό θα πρέπει να αναβαθμίσει τα κυκλώματά της με το εξωτερικό, αν θέλει βέβαια να διατιρεί την ποιότητα των υπιρεσιών της σε καλό επίπεδο. Γιατί αν δέν κάνει αναβαθμίσεις θα σερνόμαστε όλοι και θα την κατηγορούμε όλοι μετά γιατί οι ταχύτητες είναι χάλια. Επίσης μην ξεχνάς το κόστος αγοράς της γραμμής aDSL από τον πΟΤΕ που κοστίζει αρκετά και σαν εταιρεία δεν μπορεί να πουλάει κάτω του κόστους (σε γενικές γραμμές αυτό).

Άρα τελικά πάλι φταίει ο πΟΤΕ. :p Που 'σαι yiapap να με χαρείς!


... αφου η FORTHNET ΔΕΝ ηξερε τι θα γινει με τις αναβαθμισεις πριν ανακοινωσει ο ΟΤΕ κατι , πως πουλουσε αναβαθμισμενη την 512 ?


Ήξερε για τις αναβαθμίσεις. Όλοι το ήξεραν. Ακόμα κι εμείς. ;)

EDIT:

Μα καλά πότε με προλάβατε; :p


Πολύ καλο το κείμενο αλλα πρεπει να γίνει κ σαφής αναφορά στις ταχύτητες.Κ εννοώ να μας εγγυηθούν οτι θα ειναι αξιοπρεπέστατες κ τουλάχιστον στο 80-90% της ονομαστικής ταχύτητας(και όχι να πιανουμε 384!!) κ οτι δεν θα λενε μετα εμεις σας αναβαθμίσαμε αλλα δεν σηκώνει το δίκτυο κλπ κλπ....

Εξ' ορισμού με το aDSL δεν έχεις εγκυημένη ταχύτητα. Το αναφέρει σε κάθε συμβόλαιο που υπογράφεις.

Lord_Rutherford
27-08-06, 23:54
Και εγώ είμαι εννοείται μέσα.

kewl
28-08-06, 00:05
Όσοι ξέρατε για τις αναβαθμίσεις του Οτε όταν υπογράφατε το συμβόλαιο με την 4νετ ας προσέχατε..μπορούσατε να το διευκρινίσετεκαι μη μου πείτε οτι πιστεύατε πως θα σας αναβαθμίσει με 25 ευρώ στα 2048 γιατι οι εποχές που χάριζαν έχουν περάσει προ πολλού.Επιπλέον απ όσο γνωρίζω δεν θα εμποδίσει τον Οτέ να σας αναβαθμίσει την γραμμή σε 2048 απλά δεν θα αναβαθμίσει τον λογαριασμό σας πράγμα που έχει καθε δικαίωμα να κάνει ακόμα και σ'αυτούς που είναι ΕΚΤΟΣ προσφοράς άρα μάλλον είναι νομικά καλλυμένη.

Φιλικά

astalavista_thes
28-08-06, 00:09
Όσοι ξέρατε για τις αναβαθμίσεις του Οτε όταν υπογράφατε το συμβόλαιο με την 4νετ ας προσέχατε..μπορούσατε να το διευκρινίσετεκαι μη μου πείτε οτι πιστεύατε πως θα σας αναβαθμίσει με 25 ευρώ στα 2048 γιατι οι εποχές που χάριζαν έχουν περάσει προ πολλού.Επιπλέον απ όσο γνωρίζω δεν θα εμποδίσει τον Οτέ να σας αναβαθμίσει την γραμμή σε 2048 απλά δεν θα αναβαθμίσει τον λογαριασμό σας πράγμα που έχει καθε δικαίωμα να κάνει ακόμα και σ'αυτούς που είναι ΕΚΤΟΣ προσφοράς άρα μάλλον είναι νομικά καλλυμένη.

Φιλικά

1. H Otenet δίνει 2048 με 26 ευρώ
2. Οι τηλεφωνητές της forthnet ανακοίνωναν οτι θα αναβαθμιστούν όλοι

lou.nick
28-08-06, 00:17
Όσοι ξέρατε για τις αναβαθμίσεις του Οτε όταν υπογράφατε το συμβόλαιο με την 4νετ ας προσέχατε..μπορούσατε να το διευκρινίσετεκαι μη μου πείτε οτι πιστεύατε πως θα σας αναβαθμίσει με 25 ευρώ στα 2048 γιατι οι εποχές που χάριζαν έχουν περάσει προ πολλού.Επιπλέον απ όσο γνωρίζω δεν θα εμποδίσει τον Οτέ να σας αναβαθμίσει την γραμμή σε 2048 απλά δεν θα αναβαθμίσει τον λογαριασμό σας πράγμα που έχει καθε δικαίωμα να κάνει ακόμα και σ'αυτούς που είναι ΕΚΤΟΣ προσφοράς άρα μάλλον είναι νομικά καλλυμένη.

Φιλικά

Μας είπαν ότι θα γίνει. Ανεπίσημα πάντα. Μην ξεχνάς ότι και η OTEnet δήνει 2048 με €26 ;) Άρα αυτοί με το €1 παραπάνω δε χαρίζουν;

Edit: Με κάλυψε ο astalavista_thes. Τελικά πρέπει να διαβάζω περισσότερα του 1 μηνύματα πρην απαντήσω. :oops:

kewl
28-08-06, 00:18
[quote=astalavista_thes;734127][offtopic]

Σύμφωνα με την ανακοίνωση του Οτέ η τιμή της 2048 θα είναι ίδια με την παλία τιμή της 1024 που σημαίνει 33κατι ευρώ ΜΟΝΟ η γραμμή δηλ η forthnet την αγοράζει χονδρική λίγο φθινότερα.Αν κάνει τις προσφορές 2μβιτ θα μπαίνει και μέσα.Η ότενετ είναι θυγατρική του Οτέ και δέν ξέρω τι μπορεί να έχει κανονίσει ώστε να βγαίνει .
Δέν συμφωνώ ουτε με τα παραπλανητικά πακέτα ουτε με τα τιμολόγια του οτέ ούτε με την ποιότητα των υπηρεσιών dsl στην Ελλάδα αλλά απ το να είστε τζαμπατζίδες και να ζητάτε να σας διπλασίασει σε μια τιμή που μάλλον θα είναι ζημιογόνα για την εταιρεία θα μπορούσατε να την πιέσετε να σας επιτρέψει να πάτε στα 2048 πληρώνοντας την διαφορά πράγμα που είναι και εφικτό και ορθό

ilvou
28-08-06, 00:18
Ήξερε για τις αναβαθμίσεις. Όλοι το ήξεραν. Ακόμα κι εμείς. ;)



Ειρωνικα το ειπα.... ;)

lou.nick
28-08-06, 00:27
Wintech, λες να κουφάθικα τόσο νωρίς; Πέρα από την πλάκα τώρα. Σίγουρα εσύ ως μεταπωλητής έχεις παραπάνω γνώση. Από τα λεγόμενά σου φαίνεται η διαφορετική στάση που κράτησαν. Άλλα έλεγαν σε 'μας και άλλα σε 'σενα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.