PDA

Επιστροφή στο Forum : IP question



testakross
27-08-06, 11:02
ρε παιδια συγνωμη για την ασχετη ερωτηση ειμαι καινουργιος εδω

εω το ONDSLkit 512 bundle me 26e to μηνα με Δυναμικη IP.

πως γινεται να αποκτησω μια στατικη δικια μου IP? πηρα την Οτενετ και μου λεει οτι πρεπει να αγορασω ολοκληρο πακετο Office gia Static IP

ξαναπαιρνω μου λενε οτι μπορω να αγορασω μια, τι να κανω?? :hmm: :hmm:

hemlock
27-08-06, 11:28
Τοση αναγκη την εχεις την στατικη IP???
Τσαμπα λεφτα ειναι...Δοκιμασε κατι του στυλ no-ip

Hwoarang
27-08-06, 11:28
www.dyndns.org Κάνεις την δυναμική σου "στατική"

testakross
27-08-06, 22:41
www.dyndns.org Κάνεις την δυναμική σου "στατική"

οχι ρε δεν βρισκω κατι τετοιο εκει μεσα, απλα λεει κατι για DNS τι δουλεια εχω εγω με DNS, και εχω moded, oxi router


kai den χερω αν καταλαβεσ, αλλα θελω η συνδεση μου να εχει στατικη IP

ghostnik
27-08-06, 22:57
Εάν δεν έχεις κάποιο server που θέλεις να τρέχει κανένα Web Server ή καμμιά εφαρμογή είναι τσάμπα λεφτά !

Με το DynDNS αντί να έχεις δική σου μία IP του στύλ 87.123.123.123 έχεις δική σου πάντα τη διεύθυνση whatever.dyndns.net.
Ακόμα και η IP σου να αλλάξει το όνομα παραμένει το ίδιο οπότε βρίσκεις το υπολογιστή σου πάντα.

Γι αυτό είναι σαν να έχεις στατική IP... όπως λέει ο φίλος Hwoarang

testakross
29-08-06, 14:57
ναι θελω να τρέχω σερβερ σε game και το σερβερ , για αυτο θελω μια static IP

poso περιπου κοστιζει μιια static IP για να τελειωσω με αυτο το θέμα μη σας κουραζω αλλο?

lamesaint
29-08-06, 16:47
όπως στα λένε τα παιδιά πιό πάνω : είτε με www.dyndns.org είτε με www.no-ip.com και τέλειωσες και δεν χρειάζεσαι την static.

testakross
03-09-06, 23:48
τι μου λετε ρε παιδια πηγα και γραφτηκα στο no-ip.com , και μετα εκανα ενα search και λεει οτι ΜΟΝΟ, ΚΑΙ ΜΟΝΟ ο ΙSP δινει στατικη IP. :nono:
σας ειπα δεν εχω καποια ιστοσελιδα η κατι αλλο, θελω η συνδεση μου, πως το λενε :worthy: , να εχει στατικη.



What is my static Ip address?
No-IP does not provide you with a static Ip address. We allow you to create a static hostname, such as example.no-ip.com, which you can point to your current IP address. Only your ISP can give you a static Ip address. :closed:

τελωσπαντων...

sdikr
03-09-06, 23:54
τι μου λετε ρε παιδια πηγα και γραφτηκα στο no-ip.com , και μετα εκανα ενα search και λεει οτι ΜΟΝΟ, ΚΑΙ ΜΟΝΟ ο ΙSP δινει στατικη IP. :nono:
σας ειπα δεν εχω καποια ιστοσελιδα η κατι αλλο, θελω η συνδεση μου, πως το λενε :worthy: , να εχει στατικη.


:closed:

τελωσπαντων...

ε τότε πάρε τον πάροχο σου και ζητά μια, απο 5-20 ευρώ θα χρείαστει να πληρώνεις τον μηνά,

Αλλίως μπορείς να σκεφτείς οτι ενα απλό ονομά πχ mitsos.no-ip.info, δεν είναι απαραίτητα μονο για web pages ;)

panthro
05-09-06, 01:30
Απ' ότι κατάλαβα έχεις δεχτεί 12μήνη δέσμευση για να πληρώνεις 26€. Το συγκεκριμένο πακέτο δεν δίνει στατική ΙΡ. Επίσης δεν μπορείς να την διακόψεις αφού έχεις υπογράψει τη σύμβαση.
Αν θέλεις οπωσδήποτε στατική ΙΡ θα πρέπει να αγοράσεις όπως σου είπαν από το helpdesk ένα OFFICE πακέτο αλλά θα αναγκαστείς να πληρώνεις και τα δύο πακέτα.

Οπότε 2 είναι οι λύσεις: Στατική ΙΡ με επιπλέον χρήματα εκτός από τα 26 € ή διαφορετικά μένεις όπως είσαι τώρα με την δυναμική.
Αν δεν καίγεσαι για static άστο ως έχει και μην ψάχνεσαι :dots:

iron_gr
05-09-06, 20:37
Όταν έχεις Static IP από τον ISP, μπορείς να αλλάζεις την IP address κατά βούληση;

hemlock
05-09-06, 20:37
Όταν έχεις Static IP από τον ISP, μπορείς να αλλάζεις την IP address κατά βούληση;
Μια και μοναδικη ειναι και παραμενει ετσι...

@ ADSLgr.com All rights reserved.