PDA

Επιστροφή στο Forum : adsl kit



maxcp
27-08-06, 15:28
θέλω να αγοράσω το κουτί της οτενετ για 512 ταχύτητα ΑΛΛΑ δεν ξέρω αν μπορω να το έχω για 4μήνες..
Αν μετακομίσω πριν το 4μηνο μπορώ να μεταφέρω το υπόλοιπο του λογαριασμού απο το κουτί(αφου θα τα έχω πληρώσει) σε καποιο ΝΕΟ τηλέφωνο ή τα χάνω??

chfilis
27-08-06, 16:03
ενοειται οτι το μεταφερεις....
περνεις τηλ και απλα κανεις μεταφορα γραμμής.και το συνεχιζεις κανονικα.επιπλεον οσο δεν το χρησιμοποιεις οσο ειναι η μεταφορα μπορεις να το παγωσεις νομιζω και να μη χασεις μερες.

τωρα για να αγορασεις το 4μηνο που λες.ναι μπορεις κοιτας ποιο ειναι χωρις δωδεκαμηνη δεσμευση και το παιρνεις κανονικά.και απλά πριν τελειώσει το 4μηνο στελνεις αιτημα για διακοπή της συνδεσης.αν δεν το κανεις αυτο τοτε θα γινει αυτοματα αορίστου.

maxcp
27-08-06, 16:07
Δεν το εξήγησα καλά..
Θέλω να βάλω adsl σε ένα σπίτι στην Χ πόλη για πχ 1-2 μήνες(δεν ξέρω ακριβώς πόσο)
Αν βρώ δουλεια στην Ψ πόλη θα χάσω το υπόλοιπο 2μηνο ή θα μπορώ να το μεταφέρω στο νέο τηλέφωνο αν το τηλέφωνο στο Χ σπίτι παραμέινει αλλα κόψω απο εκει την adsl?

Hwoarang
27-08-06, 16:10
Μπορείς να το μεταφέρεις

stri250
27-08-06, 16:58
ενοειται οτι το μεταφερεις....
περνεις τηλ και απλα κανεις μεταφορα γραμμής.και το συνεχιζεις κανονικα.επιπλεον οσο δεν το χρησιμοποιεις οσο ειναι η μεταφορα μπορεις να το παγωσεις νομιζω και να μη χασεις μερες.

τωρα για να αγορασεις το 4μηνο που λες.ναι μπορεις κοιτας ποιο ειναι χωρις δωδεκαμηνη δεσμευση και το παιρνεις κανονικά.και απλά πριν τελειώσει το 4μηνο στελνεις αιτημα για διακοπή της συνδεσης.αν δεν το κανεις αυτο τοτε θα γινει αυτοματα αορίστου.

Διατηρείς μια επιφύλαξη και καλά κάνεις chfilis γιατί πάγωμα δεν υφίσταται στον προπληρωμένο χρόνο. Έτσι και πέσεις σε ολιγωρία του ΟΤΕ και μείνεις 1-2 βδομάδες άνευ Ίντερνετ τότε η ΟΤΕΝΕΤ θα κάνει ΚΟΥΑΚ ΚΟΥΑΚ (κοινώς την πάπια) και θα χάσεις λίγο από το χρόνο. αλλά και πάλι μικρό το κακό.

Τώρα όπως έγραψε και ο chfilis τη μεταφορά μπορείς να την κάνεις......αυτό που δεν γίνεται στον προπληρωμένο χρόνο είναι η αλλαγή της ταχύτητας (αφού για 4 μήνες έχεις προπληρώσει για την ταχύτητα Α και δεν μπορείς με τα ίδια χρήματα να πας στη Β)

chfilis
27-08-06, 18:04
μπορει να παρει παραταση στην ουσια του 4μηνου και οχι παγωμα..τελος παντων αυτο που ρωτας παντως για μεταφορά σιγουρα γινεται.

@ ADSLgr.com All rights reserved.