PDA

Επιστροφή στο Forum : Κάθε 5 λεπτά αποσύνδεση (Πάτρα)



nikos30
11-12-10, 21:19
Καλησπέρα. Κάθε 5 περίπου λεπτά και αποσύνδεση. Περιοχή Ελγυκάδα Πάτρα. Conn-x. Με δυσκολία γράφω το μήνυμα. Μήπως κανείς περνάει το ίδιο μαρτύριο τώρα ;

georgios29
11-12-10, 21:43
Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα απο το πρωί.
Το router δεν αποσυνδέεται, αλλά το Internet πέφτει ανά 5 λεπτά για μερικά δευτερόλεπτα.
Περιοχή, Βούλα, Αθήνα

nikos30
11-12-10, 21:56
Στο νέο μου router (Huawei echolife) αναβοσβήνει το λαμπάκι του adsl ενώ στο παλιό μου (comtrend) αναβοσβήνει το λαμπάκι του Internet και όχι του adsl. Δήλωσα βλάβη και αναμένω.
Μάλλον λόγω καιρου....

........Auto merged post: nikos30 πρόσθεσε 6 λεπτά και 4 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Ας είναι καλά η ασύρματη σύνδεση με το usb modem της Vodafone που έχει αποδειχτεί τελικά πιο αξιόπιστο από το connx. Αν ήταν και λίγο πιο οικονομικό σαν χρήση θα τον έκοβα τον ΟΤΕ. Νισάφι πια. Μια ο καιρός μια το ένα μια το άλλο...

manoulamou
11-12-10, 23:52
Μηπως φταινε και τα modems/routers;:hmm:

nikos30
12-12-10, 00:37
Αυτό που συμβαίνει (και στα δύο router) είναι πρωτοφανές. Δεν μπορώ να συνδεθώ ούτε για 2 min συνεχόμενα.

maik
12-12-10, 00:45
Ας είναι καλά η ασύρματη σύνδεση με το usb modem της Vodafone που έχει αποδειχτεί τελικά πιο αξιόπιστο από το connx. Αν ήταν και λίγο πιο οικονομικό σαν χρήση θα τον έκοβα τον ΟΤΕ. Νισάφι πια. Μια ο καιρός μια το ένα μια το άλλο...

Μα φυσικα. Θα επρεπε να υπαρχουν τουλαχιστον τρεις υπαλληλοι σε 24ωρη βαρδια για τρεξουν αμεσως μολις δηλωσεις βλαβη.

nikos30
12-12-10, 01:12
Μα φυσικα. Θα επρεπε να υπαρχουν τουλαχιστον τρεις υπαλληλοι σε 24ωρη βαρδια για τρεξουν αμεσως μολις δηλωσεις βλαβη.

1) Δεν απαίτησα ποτέ κάτι τέτοιο. Μάλιστα αν παρατήρησες δικαιολόγησα τη βλάβη λόγω καιρού και όχι ανεπάρκειας του δικτύου ή των τεχνικών του ΟΤΕ να με εξυπηρετήσουν.
2) Το ότι η ασύρματη ευρυζωνικότητα από τη Vodafone είναι πιο αξιόπιστη (σε σχέση με τη δική μου σταθερή γραμμή) είναι κάτι που αποδεδειγμένα βιώνω.
Εξ ου και η αγανάκτηση
3) Δεν ειρωνεύτηκα κανέναν..

maik
12-12-10, 01:21
1) Δεν απαίτησα ποτέ κάτι τέτοιο. Μάλιστα αν παρατήρησες δικαιολόγησα τη βλάβη λόγω καιρού και όχι ανεπάρκειας του δικτύου ή των τεχνικών του ΟΤΕ να με εξυπηρετήσουν.


Αλλα βλεπω εδω.


Αν ήταν και λίγο πιο οικονομικό σαν χρήση θα τον έκοβα τον ΟΤΕ. Νισάφι πια. Μια ο καιρός μια το ένα μια το άλλο...

nikos30
12-12-10, 01:39
Αναφέρομαι στην δική μου σταθερή γραμμή και τα προβλήματά της. Το ένα και το άλλο πρόβλημα δεν είναι αυτό που εσύ συμπέρανες. Θα μπορούσες (αντί να με ειρωνευτείς) απλά να με ρωτήσεις για τα συγκεκριμένα προβλήματα. Αλλά δυστυχώς δεν θα μπορούσα να σου τα αναλύσω διότι δεν έχω τις κατάλληλες τεχνικές γνώσεις για κάτι τέτοιο. Γι αυτό και ποστάρω στο forum. Για να εισπράξω κάποιες απαντήσεις και όχι ειρωνία..

maik
12-12-10, 01:53
Ακριβως. Ειναι η δικια σου γραμμη. Δεν ειναι κατι γενικο. Δηλωσε το λοιπον βλαβη και θα ερθουν να το δουν.

nikos30
12-12-10, 02:02
Ακριβως. Ειναι η δικια σου γραμμη. Δεν ειναι κατι γενικο. Δηλωσε το λοιπον βλαβη και θα ερθουν να το δουν.

Αυτό ακριβώς έχω κάνει. Εύχομαι να είναι πρόβλημα του δικτύου και να μην αναγκαστώ πάλι να αλλάζω φίλτρα , modem κλπ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.