PDA

Επιστροφή στο Forum : Προωρη...Διακοπη!



Ximikos
28-08-06, 01:03
Θα ειμαι συντομος. Πηρα το kit 512 στις 19/4 για 4 μηνες (αρα λήξη στις 19/8). Εστειλα την αιτηση διακοπης του kit 31 ημέρες πριν την κανονικη ληξη του kit (οπως ειχα κανει και με προηγουμενα kits) συμφωνα με τους όρους. Τηλεφωνω στην otenet 20/8 προκειμενου να επιβεβαιωσω την διακοπη. Η απαντηση ηταν οτι το κιτ εχει διακοπει απο 31/7 (!) 19 μερες νωριτερα απο την κανονικη ληξη του. Μετα απο διαβουλευσεις του νεοπροσληφθέντα υπαλλήλου της otenet με τον "προισταμενο" του με λενε θο σας καλεσουμε τις επομενες μερες για να δουμε τι θα γινει. Εχει κανεις παρομοια εμπειρια? Τι παιζει τωρα αραγε?

sdaf
28-08-06, 12:49
Ναι! Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Τους παίρνω τηλέφωνο το πρωι και μου είπαν ότι πιθανόν να έχει γίνει λάθος και θα σας πάρουμε το απογευμα. Βέβαια δεν με πήρανε και τους πήρα εγώ. Αρχικά προσπάθησανα βγάλω άκρη με τον υπάλληλο αλλά τίποτα και ζητάω τον προϊστάμενο του. Ε και με λίγο βρισίδι και με μερικές βλακείες (τους έλεγα ότι χρειάζομαι το internet γιατί πρέπει να κάνω μία εργασία και πρέπει να κατεβάσω κάτι) το πρόβλημα λύθηκε την ίδια μέρα.
Τελικά η otenet με έκοψε τελικά όταν είχε λήξει το κουτί, πράγμα φυσιολογκό. Προέκυψε άλο θέμα όμως ενώ η otenet με έχει κόψει έχω ακόμα γραμμή του οτε (και εγώ ondsl kit πήρα και ζήησα διακοπή αυτού). Παίρνω τηλέφωνο την otenet (θέλω να βάλω φοιτητικο) και τους λέω το πρόβλημα. Αφού παίξαμε με την υπάλληλο την κολοκυθιά γύρω στις 7 φορές για το αν έχω γραμμή ή όχι με βάζει στην αναμονή και όταν ξαναγυρνάει μου λέω ότι πρέπει να περιμένω 12 εργάσιμες μέρες. Παιρνάνε οι ημέρες τίποτα ξαναπαίρνω τηλέφωνο και ο νέος υπάλληλος μου λέω ότι η γραμμή είναι δεσμεύμενη για τρεις μήνες από τον οτέ σε αυτό το username και πρέπει να πάρω το 134 να τη διακόψω. Ακόμα δεν πήρα, αλλά δεν είναι λίγο κουλό? Ξέρει κανείς τίποτα?

@ ADSLgr.com All rights reserved.