PDA

Επιστροφή στο Forum : Διαμαρυρία προς Forthnet σχετικά με του πελάτες in a box



Vassilis1914
26-08-06, 23:26
Ξεκινάω αυτο το θέμα κ παρακαλώ να συμμετέχουν ΜΟΝΟ οσοι πήραν 1024 απο φορθ με 25 ευρω το μήνα γιά 1 χρονο δεσμευσης,όπως κ εγώ.Θα ήθελα να ακουστούν ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ωστε να κινειθούμε μαζικά με κοινά κ ίδια μαιλ κ φαξ για να διαμαρτυρηθούμε για όλους τους λόγους που έχουν αναπτυχθεί στα μέχρι τωρα διάφορα θέματα.Αρχικά ως μια πρώτη κίνηση προτείνω την σύνταξη ενός e-mail που αφου ολοκληρωθει θα σταλεί απο όλους μας αρχικα στη φορθνετ κ μόνο εκει.Αν δεν ικανοποιήσει η απάντησή τους τοτε θα κοινοποιήσουμε το μαιλ προς διάφορους υπέφθυνους φορείς(ΙΝΚΑ,Υπ.Εμπορίου, κλπ)Παρακαλώ λοιπόν να παραθέσει ο καθένας απο καποια επιχειρήματα γιατι η φορθνετ οφείλει να αναβαθμίσει τις γραμμες.(Ας μην ξεπερνούν τις 2-3 γραμμες το καθένα και ας διαβαζουμε πριν πούμε οτιδήποτε μήπως αυτό που σκεφτόμαστε εχει ήδη ειποθεί σε αυτό το θεμα).Επειτα θα προσθεσουμε εναν πρόλογο κ εναν επίλογο και θα σταλεί.

Κάνω λοιπόν εγω την αρχη παραθέτοντας καποια επιχειρήματα

1.Εαν οι γραμμές μας* ΔΕΝ αναβαθμιστούν σε 2048 θα είναι καθαρή εξαπάτηση καθώς ΟΛΟΙ ανεξερετως οι υπάλληλοι σας μας διαβεβαίωναν οτι αυτες οι συνδέσεις θα αναβαθμιστούν

2.Μέχρι πριν λίγες μέρες δεν υπήρχε ΠΟΥΘΕΝΑ αναφορά οτι οι 1024 που παίρνουμε ειναι ήδη αναβαθμισμένες 512 και αυτό αλλαξε τώρα μετά την ανακοίνωσή σας.Υπάρχει η σελίδα όπως ακριβώς ήταν πριν,

3.Πρόκειται για άνιση και άδικη μεταχείρηση μεταξύ των πελατών σας καθώς γίνονται διαχωρισμοί απο τους οποίους οι πλέον αδικιμένοι είμαστε εμεις.


κλπ κλπ...
περιμένω επιχειρήματα σας.Αν διαφωνείτε με καποιο ήδη διατπωμένο επιχείρημα πείτε τη γνώμη σας ώστε να συζητήσουμε όλοι μαζί.

*Οι γραμμές αυτές ειναι οι 1024/256 με 25Ε/μήνα κ δέσμευση ενός χρόνου.

ΥΓ : Οποιεσδήποτε αλλες προτάσεις για διαφορετικής μορφής διαμαρτιρία παρακαλώ να ειποθουν:)

Athanasios
27-08-06, 22:21
Τωρά γράφω το κείμενο. Δεδομένου ότι δεν κατέχω τη "δικηγορική διάλεκτο", καλό θα ήταν (μόλις το τελειώσω) να το σουλουπώσει κάποιος ειδικός...

[edit] Διαβάστε...
[edit2] Από ότι είδα έχει κάποια τυπογραφικά και λεκτικά λάθη. Αν βρείτε και εσείς άλλα, κάντε post συμειόνοντας με έντονα κόκκινα γράμματα το σημείο που χρήζει επαναδιατύπωσης ή διόρθωσης.



Υπόψη Υπευθύνου Πωλήσεων Internet: κ/κα τάδε



ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΩΝ FORTHNET ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΩΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΩΝ


Αγαπητέ κ/κα τάδε,

Από την πρόσφατη ανακοίνωση της FORTHnet A.E. «Αναβαθμισμένη ευρυζωνικότητα χωρίς κόστος!» που δημοσιεύθηκε στο www.forthnet.gr στις 23 Αυγούστου 2006 (http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=170246):

"Επιπλέον, η FORTHnet, ήδη από την 21/07/06 έχει διπλασιάσει τις ταχύτητες πρόσβασης ADSL με δύο νέες εξαιρετικά ελκυστικές προσφορές «ADSL στα 768 Κbps στην τιμή των 384 Kbps από 20,5 ευρώ / μήνα και ADSL στα 1024 Κbps στην τιμή των 512 Κbps από 25 ευρώ / μήνα, για ένα χρόνο». Συνεπώς, οι συνδρομητές αυτοί θα εξακολουθήσουν να απολαμβάνουν τις υψηλές ταχύτητες των 768Kbps και 1024Kbps αντίστοιχα."


Ως μακροχρόνιοι πελάτες σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η όλη πολική σας προς τα συγκεκριμένα πακέτα προσφορών βασίζεται σε αθέλητη ή προμελετημένη παραπληροφόρηση των συνδρομητών που επέλεξαν αυτές τις προσφορές, συνιστώντας ως εκ τούτου βασικό αίτιο δυσμένειας των πελατών προς την εταιρεία σας και προφανή εξαπάτηση υπό την έποψη βραχυπρόθεσμων οικονομικών οφελών στην περίπτωση της προμελετημένης παραπληροφόρησης.

Προς υποστήριξη της παραπληροφόρησης που διενεργηθεί από μέρους της εταιρείας στο διάστημα 01/06 - 23/08, δηλαδή στο διάστημα ισχύος των εν λόγω προσφορών FORTHnet ADSL 1Bill πριν την ανακοίνωση της 23/08 περί αναβαθμίσεων, παραθέτουμε τα εξής στοιχεία:

1. Στις σελίδες του δικτυακού χώρου της εταιρείας που αφορά τις συνδέσεις FORTHnet ADSL 1bill (http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10007875) και μέχρι τις 25/08 εφόσον αναβαθμίστηκε η σελίδα, δεν υπήρχε ουδεμία έμμεση ή άμεση, γραπτή, ηχητική ή εικονική διαφοροποίηση των προσφορών Αορίστου (με 12μηνη δέσμευση) με τις υπόλοιπες προσφορές ορισμένου χρόνου, άλλα όλες οι προσφορές, dynamic και static, ανήκαν και κατηγοριοποιούνταν υπό ένα ενιαίο πλαίσιο συνδέσεων, γεγονός που υποδήλωνε την ομοιογενή ταυτότητα των εν λόγω προσφορών - προϊόντων αορίστου χρόνου με τις υπόλοιπες συνδρομές. Μετά την αναβάθμιση της σελίδας στις 25/08, ακολουθούμενης της ανακοίνωσης περί αναβαθμίσεων της 23/08, οι προσφορές Αορίστου διακριτικοποιήθηκαν από το αρχικό πλαίσιο σε μία νέα και αυτούσια κατηγορία προϊόντων υπό το κωδικό όνομα «Αναβαθμισμένες Συνδέσεις», προκειμένου οι αναφορές τις ανακοίνωσης να συνάδουν απόλυτα με τα προϊόντα της κατηγορίας FORTHnet ADSL 1Bill. Ως εκ τούτου, υπάρχει σαφής «αλλαγή ταυτότητος προϊόντος εκ των υστέρων», προς σκοπό της πλήρους εξαπάτησης του καταναλωτή. Οι επισυναπτόμενες σελίδες παρουσιάζουν τη μορφή τους site πριν και μετά τις 25/08 προς επιβεβαίωση των λεγομένων.

2. Από το διάστημα /06 - 23/08, δηλαδή στο διάστημα ισχύος των εν λόγω προσφορών FORTHnet ADSL 1Bill πριν την ανακοίνωση της 23/08 περί αναβαθμίσεων, όλοι οι πωλητές της FORTHnet Α.Ε., μηδενός εξαιρουμένου, σε όλα τα τηλεφωνικά κέντρα υποστήριξης πελατών Αθήνας και Θεσσαλονίκης, διαβεβαίωναν τους πελάτες που επρόκειτο να υπογράψουν το συμβόλαιο Αορίστου και είχαν γνώση των επικείμενων αναβαθμίσεων στο δίκτυο των ευρυζωνικών συνδέσεων από τον όμιλο του ΟΤΕ ότι όλες ανεξαιρέτως οι συνδέσεις θα αναβαθμιστούν όταν λάβει χώρα η αναβάθμιση του δικτύου από τον ΟΤΕ, χωρίς κανένα επιπλέον κόστος εκ μέρους των υπαρχόντων συνδρομητών. Δεδομένου λοιπόν ότι ο κάθε εργαζόμενος της εταιρείας φέρει ευθύνη ως προς την εγκυρότητα της πληροφόρησης προς τους πελάτες και δεδομένου ότι ως φυσικό πρόσωπο αποτελεί εκπρόσωπο της εταιρείας και κινείται σύμφωνα με υποδείξεις, έντυπες και μη, των προϊσταμένων του, συνάγεται το συμπέρασμα ότι όλοι οι πελάτες που ζήτησαν συγκεκριμένες και κατατοπιστικές πληροφορίες ως προς το θέμα των τότε επικείμενων αναβαθμίσεων έπεσαν θύματα παραπληροφόρησης.

Λαμβάνοντας σοβαρά τα παραπάνω στοιχεία, οφείλουμε να καταθέσουμε την επίσημη διαμαρτυρία μας ως προς την πολική παραπληροφόρησης και εξαπάτησης που εφαρμόστηκε από μέρους της FORTHnet Α.Ε. αναφορικά με τα συγκεκριμένα προϊόντος FORTHnet ADSL 1Bill Αορίστου ζητώντας την γραπτή διαβεβαίωση προς αναβάθμιση όλων ανεξαιρέτως των συνδέσεων προ της 25/08 εφόσον και θεωρούμε ότι άλλαξε επίσημα η κατηγοριοποίηση των προϊόντων εκ μέρους της εταιρείας. Σε περίπτωση που η FORTHnet Α.Ε. επιλέξει να αγνοήσει αυτή τη διαμαρτυρία ή να αρνηθεί γραπτώς την ποιοτική αναβάθμιση των εν λόγω προσφορών που μεροληπτικά και υστερόβουλα αποκλείσθηκαν από το όφελος της δωρεάν εκ μέρους του ΟΤΕ αναβαθμίσεως του δικτύου ευρυζωνικών συνδέσεων, οι κάτωθι πρωσυπογράψαντες πελάτες θα απαιτήσουν με κάθε νόμιμο μέσο την άμεση διακοπή του συμβολαίου τους.

Εν κατακλείδι ωστόσο κρίνουμε επιτακτική την ανάγκη να εκφράσουμε την έντονη δυσαρέσκειά μας προς την πολική παραπληροφόρησης - εξαπάτησης και μεροληψίας έναντι των πελατών σας, οι οποίοι επί σειρά ετών σαν προτιμούν ως έναν από τους μεγαλύτερους και πρωτοπόρους Internet Service Providers στον ελληνικό χώρο, συσταίνοντας σας σε φίλους και εταιρείες ως την μοναδική λύση για ποιοτική και σταθερή στο χώρο των ευρυζωνικών συνδέσεων. Είναι περιττό να αναφέρουμε ότι μία πελατειακή βάση δύσκολα χτίζεται, άλλα πολύ εύκολα καταστρέφεται, με μόνο αντίκτυπο στην πορεία της ίδιας της εταιρείας, εφόσον οι καταναλωτές δεν είναι δεσμευμένοι «εξ ορισμού» με κάποια συγκεκριμένη εταιρεία, άλλα αποβλέπουν στην βέλτιστη λύση που ικανοποιεί τα κριτήρια της ποιότητας και του κόστους. Αν και η ικανοποίηση του αιτήματός μας δεν συνιστά σε καμία περίπτωση «επανάκτηση» της εμπιστοσύνης μας προς την εταιρεία σας, ωστόσο αποτελεί ένα ουσιαστικό βήμα εκ μέρους σας για να την ξανακερδίσετε.

Η ανά χείρας διαμαρτυρία παραδόθηκε και στους αρμόδιους οργανισμούς, επισυναπτομένων όλων των σχετικών στοιχείων όπως αυτά προωθήθηκαν και σε εσάς, προς την περαιτέρω εξέταση της νομικής υπόστασης της παραπληροφόρησης και εξαπάτησης που έλαβε χώρα στο διάστημα 01/06 - 23/08 όπως και για την απόδοση ευθυνών και προάσπιση των συμφερόντων των πελατών.

Με τιμή

[Ονοματεπώνυμο, γραμμή ΑΡΥΣ, ημερομηνία υπογραφής συμβολαίου]

1.
2.
3.
.
.
.

wintech2003
28-08-06, 00:18
Ρε παιδια εγώ μαζί σας ειμαι, και μακάρι να αναβαθμιστείτε στα 2048 και απο OTE και απο FORTHnet.

Αλλα διαβάζω την παράγραφο No2 που λεει οτι οι υπάλληλοι της FORTHnet λέγανε πως θα αναβαθμιστεί κανονικά η σύνδεση... Πότε έγινε αυτό?
Εγώ ΤΟΤΕ (20/7/2006) ειχα γράψει ξεκάθαρα οτι ΔΕΝ θα αναβαθμιστει η σύνδεση αυτη σε 2048

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=692459&post692459

Θα μου πειτε, "και εσυ ποιος εισαι..." κτλ, αλλα λιγο πιο μετα την ίδια μερα εγραψα ξεκάθαρα οτι ειναι η επίσημη απάντηση που πήρα απο το indirect-sales (ως μεταπωλητής έπρεπε και εγώ να ξέρω τί πουλαω).

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=692532#post692532

Αρα δεν νομίζω όπως λέτε οι υπάλληλοι των τηλεφωνικων κέντρων της FORTHnet να σας διαβεβαίωναν οτι θα αναβαθμιστουν κανονικά.

Επίσης όπως έχει αναφερθεί πολλες φορες, η FORTHnet πουλησε γραμμή 1024 και αυτό δίνει. Η απόδειξη παροχής υπηρεσιών γράφει ακριβώς αυτό το πράγμα, ADSL 1024, και αυτό ειναι αυτό που σας παρέχει.

Μακαρι να βγώ λάθος, μακαρι να εισακουστουν οι διαμαρτυρίες σας, αλλα η επιστολή που πάτε να στείλετε δεν στέκει. Ειναι καθαρα αποφαση και δικαιωμα της FORTHnet αν θα σας αναβαθμίσει. Διότι αυτό που αγοράσατε, σας το προσφέρει.

simacom
28-08-06, 13:52
Athanasios συμφωνω μαζι σου κανε μου πμ αν θες να τα πουμε.Και προτεινω ολοι μας να τα πουμε απο κοντα.

Το αλλο thread γιατι κλειδωθηκε?

WandereR
28-08-06, 13:59
Το μόνο σοβαρό επιχειρημα σας είναι το τύπου 3, σε ίδιο προιόν γίνονται διακρίσεις μεταξυ των πελατών. Αν είχαν ονομασει το προιν της προσφοράς διαφορετικά δεν θα είχατε το παραμικρό επιχειρημα

lou.nick
28-08-06, 14:08
Athanasios αναφέρεις μέσα για εξαπάτηση, πράγμα το οποίο δεν στέκει νομικά (έτσι έχω την εντύπωση τουλάχιστον). Και με το γεγονός ότι η εξαπάτηση είναι ποινικό αδήκημα, μπορεί η εταιρία να κινηθεί εναντίων όλων που υπογράφουν για συκοφαντική δυσφήμηση. Είναι λεπτομέριες που πρέπει να προσεχθούν.

FANISTELROOY
28-08-06, 14:24
Athanasios αναφέρεις μέσα για εξαπάτηση, πράγμα το οποίο δεν στέκει νομικά (έτσι έχω την εντύπωση τουλάχιστον). Και με το γεγονός ότι η εξαπάτηση είναι ποινικό αδήκημα, μπορεί η εταιρία να κινηθεί εναντίων όλων που υπογράφουν για συκοφαντική δυσφήμηση. Είναι λεπτομέριες που πρέπει να προσεχθούν.
Αυτο που λεει ειναι σοβαρο και πρεπει να το προσεξουμε,μη μας βγει και απο πανω μετα..

Συν κατι που μπορουμε να ζητησουμε,αν δεν μπορουν να μας αναβαθμισουν στα 2048,να μας θεωρησουν ως αναβαθμισμενους 512 και να εχουμε 5μηνη δεσμευση και οχι 12μηνη.Στην τελικη κατι ειναι και αυτο..:hmm:

malakudi
28-08-06, 14:59
Προσωπικά επειδή πρόσφατα μετακόμισα και έπρεπε να βάλω dsl από την αρχή, προτίμησα από τις δύο προσφορές το πακέτο της Otenet, γιατί πίστευα ότι ήταν πιθανότερο να γίνει αναβάθμιση σε αυτήν απ' ότι στη forthnet.

Επί της ουσίας όμως, αν η forthnet (ή η otenet) δεν δώσουν 2Mbit τότε δε κάνουν κάτι λάθος. Αυτό που μπορείτε να κάνετε ως μέτρο πίεσης είναι μία μαζική λύση των συμβάσεων. Μπορεί στους όρους της σύμβασης που έχετε υπογράψει να προβλέπεται πως σε περίπτωση λύσης της σύμβασης θα πρέπει να αποπληρωθεί όλο το ποσό μέχρι και το 12ο μήνα, αλλά στην πραγματικότητα κάτι τέτοιο δε πρόκειται να ισχύσει αν πάει το θέμα δικαστικώς. Το δικαστήριο θα αποφανθεί για το ποσό αποζημίωσης που δικαιούται η εταιρεία για τη λύση της σύμβασης και θα είναι σίγουρα χαμηλότερο από αυτό που ορίζει η σύμβαση, από τη στιγμή που δε παρέχονται οι υπηρεσίες. Αντίστοιχα παραδείγματα λύσης συμβάσεων υπάρχουν για τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας, όπου και καλείσαι να επιστρέψεις τυχόν επιδοτήσεις.

Ειδικά δε αν πρόκειται για μαζική κίνηση και με κατάλληλη δημοσιότητα, θεωρώ πως θα είναι τόσο μεγάλος ο αρνητικός αντίκτυπος για τη forthnet που εκ των πραγμάτων θα αναγκαστεί να αλλάξει στάση.

mp

simacom
28-08-06, 15:10
Πραγματικα ελπιζω να γινει κατι γιατι πικραθηκαμε πολυ!!!Και απο την αλλη αντε ναακυρωσεις την γραμμη να περιμενεισ 1 μηνα μεχρι να στο κοψουν και αλλο ενα μηνα μεχρι να βρεις γραμμη.
Ελπιζω να πανε ολα καλα!

Athanasios
28-08-06, 16:27
Και εγώ περίμενα για τη σύνδεση, Παρασκευή ενεργοποιήθηκε και έχω ένα μάτσο δουλειές που δεν γίνονται με 56κ, άλλα πρώτα το συλλογικό συμφέρον. Επίσης, όπως είπε και το παλικάρι, να μην καταντήσει η διαμαρτυρία στο να μας "μπουκώσουν" με 2mbps (έστω και στο 80% της ονομαστικής ταχύτητας) και μετά "ούτε γάτα ούτε ζημιά". Η διαμαρτυρία πρέπει να αποσταλεί και σε οργανίσμούς υπεράσπισης των καταναλωτών, γιατί αν το έκανε μία φορά, δεν σημαίνει ότι δεν θα το ξανακάνει...

Όσο για το όρο εξαπάτησης, γνωρίζω ότι πρόκειται για νομικό όρο, εξ ου και γράφω "προφανή εξαπάτηση υπό την έποψη βραχυπρόθεσμων οικονομικών οφελών στην περίπτωση της προμελετημένης παραπληροφόρησης.". Ωστόσο, καλό θα ήταν ή να αφαιρεθεί τελείως ο όρος και να κρατηθεί μόνο η παραπληροφόρηση, είτε να εξακριβωθεί από κάποιον ειδικό για την υπόσταση της νομικής πλευράς της υπόθεσης, κατί (που αν πράγματι ισχύει) θα μας δώσει το δικαίωμα να διεκδικήσουμε δικαστικά την διακοπή του συμβολαίου (αν η Forthnet αρνηθεί το -πραγματικό και κατουσίαν- διπλασιασμό), όπως ανέφερε και ο malakudi.

Επίσης, κατά την ταπεινή μου άποψη, μόνο στο 1 επιχείρημα μπορούμε βασικά να πατήσουμε, γιατί (δυστυχώς) δεν προνοήσαμε να ζητήσουμε από το ΟΤΕ καταγραφή των τηλεφωνικών συνδιαλέξεων με τους πωλητές προ τις 23/08 (!!! Σικάγο το καταντήσαμε :down: )... Διότι, απλούστατα και χωρίς περιστροφές, εγώ ήθελα να αγοράσω 1mbps, αυτό ζήτησα, όχι "αναβαθμισμένη 512", την οποία δεν ζήτησα και το οποίο προιόν ισχυρίζονται εκ των υστέρων (23/08 και μετά) ότι αγόρασα. Σε τελική ανάλυση, σε όλα τα καταστήματα, υπάρχει δυνατότητα επιστροφής του προιόντος (εφόσον δεν είναι software) με τη δικαιολογία "λάθος προιόν".

Οπότε, συνοψίζοντας, στείλτε σε διάφορα forum μήνυμα με link προς το συγκεκριμένο thread, να δούμε αν κατεβάζουμε 11 :). Επίσης, μπορείτε να μου στείλετε μέσω pm ένα email για να σας προωθήσω το doc. Τέλος, η τελικές υπογραφές της μορφής [ονοματεπώνυμο, γραμμή ΑΡΥΣ, ημερομηνία υπογραφή συμβολαίου] θα διευκρινιστούν πάλι μέσω pm για ευνόιτους λόγους. Η συγκεκριμένη μορφή "υπογραφής" νομίζω είναι η καλύτερη και αποσκοπεί στο να ελέγξει (αν θέλει) η Forthnet το έγκυρο των συνδρομητών (πχ. αν δώσω ΑΡΥΣ: 2310 123456 και δουν ότι δεν υπάρχει συνδρομή σε αυτό το τηλέφωνο, τότε θα συμπεράνουν ότι τα στοιχεία είναι πλαστά και αποσκοπούν στο να "τρομάξουν" την εταιρεία).

ΥΓ: Η πρόταση "χωρίς την οποιαδήποτε απαίτηση προς επιστροφή του έως της ακύρωσης του συμβολαίου καταβληθέντος χρηματικού εκ μέρους του βάσει της προσφοράς που επέλεξαν." θα αφεραιθεί όπως είχε συμβουλέψει κάποιος, και είτε ο καθένας αναλαμβάνει μόνος του αυτό το θέμα της επιστροφής χρημάτων, είτε κινούμαστε πάλι συλλογικά. Καλό θα ήταν να μην υπάρχει αναφορά σε οικονομικά ποσά για αρχή...

nrg_polini
28-08-06, 16:38
Να σας ενημερωσω πως και η ΧΟΛ σημερα αναβαθμισε στα 2048 τα πακετα των 24.90 Ευρω.

chrisyah
28-08-06, 17:10
Να σας ενημερωσω πως και η ΧΟΛ σημερα αναβαθμισε στα 2048 τα πακετα των 24.90 Ευρω.

Νομίζω πως πρόκειται μόνο για καινούργιες συνδέσεις...

nrg_polini
28-08-06, 17:13
Νομίζω πως πρόκειται μόνο για καινούργιες συνδέσεις...


Η ενεργοποιηση μου εγινε 16/8 και σημερα εχω 2mbit ;)

chrisyah
28-08-06, 17:15
Α οκ. Μπράβο σου.

simacom
28-08-06, 17:17
Κοιτα να δεις και η χολ. Δεν μπορω να καταλαβω η φορθ με αυτο το πεισμα τι θελει να καταφερει.Δηλαδη οι αλλες 2 εταιριες χαζες ειναι και τα κανουν?
Αληθεια δεν μπορω να καταλαβω αυτο το πεισμα!!!

chrisyah
28-08-06, 17:23
Κοιτα να δεις και η χολ. Δεν μπορω να καταλαβω η φορθ με αυτο το πεισμα τι θελει να καταφερει.Δηλαδη οι αλλες 2 εταιριες χαζες ειναι και τα κανουν?
Αληθεια δεν μπορω να καταλαβω αυτο το πεισμα!!!

Το θέμα είναι όπως έχουμε ξαναπεί πως η forth βιάστηκε να βγάλει πρώτη ανακοίνωση σχετικά με τις αναβαθμίσεις...

Αν περίμενε τον ανταγωνισμό εσύ τι λες δεν θα αναβάθμιζε και αυτή το πακέτο στα 2048 ?

simacom
28-08-06, 17:29
Αντε να δουμε τι θα κανει!Πιστευω οτι δεν θα το αφησει ετσι!(Μακαρι να μην το αφησει)

simacom
28-08-06, 17:30
Θα ξαναρωτησω το αλλο thread γιατι κλειδωσε?

sdikr
28-08-06, 17:34
Θα ξαναρωτησω το αλλο thread γιατι κλειδωσε?

Γιατί βγηκέ Offtopic όπως πάει να βγεί και αυτό.

Το θέμα είναι το πως να οργανωθεί η διαμαρτυρια, παρακαλώ μείνετε σε αυτό

clown
28-08-06, 17:44
καλησπέρα. Έχω και εγω 1024/25euro. απλά να σας πω ότι σημερα όταν συνδεθηκα το modemaki εγραψε 2048/256 και το dsl status λέει επίσης 2,0mbps. η αλήθεια είναι ότι δεν βλέπω και καμιά τρομακτικη διαφορά ενώ στο speedtest της 4thnet βγάζει σχεδον τα ίδια με τα χθεσινά αποτελέσματα. δεν έχω καταλάβει τι γίνεται. μένω Θεσσαλονίκη. μήπως τελικά θα μας αναβαθμίσουν και εμάς; sorry αν είμαι offtopic... τα λέμε

civil
28-08-06, 17:58
καλησπέρα. Έχω και εγω 1024/25euro. απλά να σας πω ότι σημερα όταν συνδεθηκα το modemaki εγραψε 2048/256 και το dsl status λέει επίσης 2,0mbps. η αλήθεια είναι ότι δεν βλέπω και καμιά τρομακτικη διαφορά ενώ στο speedtest της 4thnet βγάζει σχεδον τα ίδια με τα χθεσινά αποτελέσματα. δεν έχω καταλάβει τι γίνεται. μένω Θεσσαλονίκη. μήπως τελικά θα μας αναβαθμίσουν και εμάς; sorry αν είμαι offtopic... τα λέμε

Τα 2048/256 ειναι η ταχύτητες συντονισμού της γραμμής του ΟΤΕ.
Ως προς τον ΟΤΕ φιλε αναβαθμίστηκες!!:oneup:
Ως προς την σύνδεση με τον Isp σταθερότης!!:down:
Ολοι με την ελπίδα ειμαστε...

clown
28-08-06, 18:13
Τα 2048/256 ειναι η ταχύτητες συντονισμού της γραμμής του ΟΤΕ.
Ως προς τον ΟΤΕ φιλε αναβαθμίστηκες!!:oneup:
Ως προς την σύνδεση με τον Isp σταθερότης!!:down:
Ολοι με την ελπίδα ειμαστε...




αρα αυτο σημαινει οτι η 4thnet μας πουλησε 1000αρα γραμμη και οχι αναβαθμισμενη 512 οπως λεει. εχω μπερδευτει με ολα αυτα.

civil
28-08-06, 18:24
αρα αυτο σημαινει οτι η 4thnet μας πουλησε 1000αρα γραμμη και οχι αναβαθμισμενη 512 οπως λεει. εχω μπερδευτει με ολα αυτα.

Υπάρχει μπαχαλο σχετικά με το θεμα των 1025-2048.
Η 4θνετ υποστηρίζει οτι πουλησε με 25 Ευρώ το μηνα τις ΗΔΗ διπλασιασμένες 512, κι αρα δεν τιθεται εκ νεου αναβάθμιση τωρα που κανει τον διπλασιασμό ο ΟΤΕ.
Εμεις νιώθουμε μ@λ@κες που καταλάβαμε/νομιζαμε/πιστεψαμε/ελπιζαμε οτι με την αναμενόμενη τοτε αναβαθμιση των γραμμών του ΟΤΕ θα ειχαμε συντομα 2048 στα 25 Ευρώ.
Τι να πω ....
:(

Athanasios
28-08-06, 19:04
ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΕΣ, ΤΕΡΜΑ ΤΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ, ΩΡΑ ΓΙΑ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ (το κείμενο θα τελειοποιηθεί εντός των επόμενων 2-3 ημερών, οι υπογραφές μπορεί να μπαίνουν).

Λοιπόν, αυτό το thread μπορεί να κλειδωθεί, δηλώνετε συμμετοχή στο: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=735219#post735219

@ ADSLgr.com All rights reserved.