PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημενο OnDSL kit 1024 - πρόβλημα σύνδεσης



kostassp
28-08-06, 16:02
Γεια σας, θα ηθελα τη βοηθεια σας για συνδεση OnDSL kit . Ας τα παρουμε τα πραγματα με τη σειρα :

24/7/2006 Αιτηση για συνδεση OnDSL kit 1024 με την προσφορα για PSTN γραμμη με το modem sagem 800

7/8/2006 Τηλ. απο ΟΤΕΝΕΤ με ειδοποιουν οτι εχει ενεργοποιηθει η συνδεση και μου δινουν τους κωδικους για να συνδεθω .

Μεχρι σημερα δεν εχω πετυχει να συνδεθω στην ADSL γραμμη και παροτι το modem συγχρονιζει παιρνω παντα error 721.
Εχω παρει αρκετα τηλεφωνα στην ΟΤΕΝΕΤ , εχω απεγκαταστησει - εγκαταστησει το modem πολλες φορες, εχω δηλωσει μεσω ΟΤΕΝΕΤ βλαβη και 11/8/2006 με περνουν τηλ. και μου λενε οτι η γραμμη ειναι ενταξει αλλα ημουν σε διακοπες και δεν μπορουσα να δοκιμασω αν συνδεομαι, πριν φυγω για διακοπες αγοραζω το Netgear modem/router και καρτα δικτυου για να δω μηπως φταιει το Sagem αλλα παλι τα ιδια.
Το σπιτι μου ειναι στην Κυψελη (Αθηνα) και δεν εχει πριζες τηλεφωνου αλλα η τηλεφωνικη γραμμη καταληγει στο παλιο στρογγυλο κουτι του ΟΤΕ απο το οποιο εχω συνδεσει πριζα τηλεφωνου και μετα splitter απο το οποιο δινω μια γραμμη στο τηλεφωνο με φιλτρο και μια γραμμη στο modem. Εχω εδω και χρονια απλη PSTN συνδεση ΟΤΕΝΕΤ χωρις κανενα προβλημα. Περιμενω σημερα τηλ. απο ΟΤΕΝΕΤ για ακομη μια τεχνικη βοηθεια. Μηπως πρεπει να καλεσω τεχνικο του ΟΤΕ για επιτοπου ελεγχο της γραμμης .

Οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη και ευχαριστω εκ των προτερων.

stri250
28-08-06, 17:40
μην πάρεις τηλέφωνο τον ΟΤΕ. Θα ξαναπάρεις την ΟΤΕΝΕΤ και θα τους πεις......."Εχω το σαζέμ και μου βγάζει σφάλμα 721, η βλάβη δεν έχει αποκατασταθεί και έχω κάνει όλες τις απαραίτητες και προβλεπόμενες ενέργειες....uninstall-reinstall, αφαίρεσα τηλεφωνικές συσκευές. φίλτρα, άλλαξα μόντεμ, έκανα τάμα στην Παναγία κτλ.....Μην τους πεις όμως οτι έχεις επάνω το NETGEAR.

"Παρακαλώ όπως δηώσετε βλάβη γιατί αρχίζω να χάνω την ψυχραιμία μου"

Αυτά

@ ADSLgr.com All rights reserved.