PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναβαθμίστηκα!



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6

bigstar
28-08-06, 21:51
Απο το απογευμα εχω πλεον διπλασια ταχυτητα και στη γραμμη απο ΟΤΕ και στη συνδεση απο Τελλας.
Μενω Καλαμαρια, στον Αγ.Ιωαννη, το ιδιο εγινε ταυτοχρονα και σε φιλο μου με ΟΤΕνετ στην Κρηνη.

Απορω γιατι καποιοι βιαζονται να γκρινιαξουν για καθυστερησεις και διακρισεις. Μιζερια...

chriszg
28-08-06, 22:18
Πήρες τηλέφωνο εσύ ο ίδιος ή εγινε αυτόματα?:hmm:
Σε μένα έγινε αναβάθμιση το πρωί απο 1024 σε 2048 απο τον ΟΤΕ αλλα απο Τellas
ακομα τίποτα!
Download ακομα στα 125 KB/sec!

hemlock
28-08-06, 22:27
Μαλλον επειδη βαιζονται να κατεβασουν ΟΛΟ το internet σε μια βδομαδα:)

bigstar
28-08-06, 22:31
Δεν εκανα τιποτα. Υπεθεσα οτι ηταν νωρις, ηταν φρεσκια η ανακοινωση της Τελλας...

psyxakias
28-08-06, 22:34
Εγώ μίλησα σήμερα το πρωί με Tellas. Αρνούνται κατηγορηματικά να αναβαθμίσουν τη σύνδεση σε διπλασιασμένη ΟΤΕ γραμμή. Μου είπαν ότι δε πρόκειται να συμβεί αυτό έως ότου να δώσει ο ΟΤΕ το τελικό ΟΚ ότι αναβαθμίστηκαν όλα τα DSLAMs και αυτό δε πρόκειται να συμβεί πριν από τέλη Οκτωβρίου / αρχές Νοεμβρίου.

Αναρωτιέμαι αν επειδή είσαι επαρχεία, ίσως δόθηκε το ΟΚ για τη συγκεκριμένη περιοχή και σου διπλασίασαν τη σύνδεση..

Dimitrios
28-08-06, 22:39
ΑΝΤΕ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΙ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΕΙΣ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΕ ΚΑΛΩ ΔΡΟΜΟ , ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΛΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΥΣ ΠΛΕΥΡΑ!!:clap:

sg
28-08-06, 23:27
Απο το απογευμα εχω πλεον διπλασια ταχυτητα και στη γραμμη απο ΟΤΕ και στη συνδεση απο Τελλας.
Μενω Καλαμαρια, στον Αγ.Ιωαννη, το ιδιο εγινε ταυτοχρονα και σε φιλο μου με ΟΤΕνετ στην Κρηνη.

Απορω γιατι καποιοι βιαζονται να γκρινιαξουν για καθυστερησεις και διακρισεις. Μιζερια...

Κι εγώ αναβαθμίσθηκα από ΟΤΕ σήμερα εδώ Θεσσαλονίκη.. αλλά όχι από Τελλάς. Εσύ πως κατάλαβες ότι αναβαθμίσθηκες από Τελλάς; Είσαι σίγουρος ή απλά είδες μια αύξηση στην ταχύτητα λόγο του ότι πλέον έχεις κανονική ταχύτητα στα 1024 μια που δεν αφαιρείται το overhead από τον ΟΤΕ;

roiy1
29-08-06, 00:44
Πήρες τηλέφωνο εσύ ο ίδιος ή εγινε αυτόματα?:hmm:
Σε μένα έγινε αναβάθμιση το πρωί απο 1024 σε 2048 απο τον ΟΤΕ αλλα απο Τellas
ακομα τίποτα!
Download ακομα στα 125 KB/sec!

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και με μένα!

Phaethon
30-08-06, 16:19
Απο το απογευμα εχω πλεον διπλασια ταχυτητα και στη γραμμη απο ΟΤΕ και στη συνδεση απο Τελλας.
Μενω Καλαμαρια, στον Αγ.Ιωαννη, το ιδιο εγινε ταυτοχρονα και σε φιλο μου με ΟΤΕνετ στην Κρηνη.

Απορω γιατι καποιοι βιαζονται να γκρινιαξουν για καθυστερησεις και διακρισεις. Μιζερια...

Φίλε μου μήπως είδες απλά μία αύξηση της ταχύτητας σύνδεσης, της τάξης του 15%.

Αυτό είναι φυσιολογικό και γίνεται λόγω της αναβάθμισης της γραμμής.

Εγώ με 384/128 Τελλας και 768/192 line κάνω download με 45 - 47 και upload 20 - 22.

Είσαι σίγουρος ότι διπλασιάστηκαν όλα , έτρεξες κάποιο benchmark??
:hmm:

vagskarm
30-08-06, 16:40
Εχει δίκιο ο Phaethon, κι εγώ στο κατέβασμα πιάνω μέχρι 51, αλλά όχι 96. Μάλλον ο κόφτης της Tellas τα κάνει αυτά.

Δεν πειράζει όμως, που θα πάει, θα μας αναβαθμίσει και η Tellas.

roiy1
30-08-06, 16:52
Μόλις με πήραν τηλ. από Τελλάς και μου είπαν ότι ο διπλασιασμός του providing θα γίνει μέχρι το τέλος της εβδομάδας ή το πολύ μέχρι τα μέσα της επόμενης! :oneup:

or1onas
30-08-06, 17:15
Δε μπορω να καταλάβω γιατί ποτέ αυτή η εταιρία δε στέλνει ενα ενημερωτικό email στους πελάτες της.. Τζάμπα είναι στο κάτω κάτω...

Phaethon
30-08-06, 18:11
Μόλις με πήραν τηλ. από Τελλάς και μου είπαν ότι ο διπλασιασμός του providing θα γίνει μέχρι το τέλος της εβδομάδας ή το πολύ μέχρι τα μέσα της επόμενης! :oneup:

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!!:clap: :clap:

terper
30-08-06, 18:15
Πάντως εμένα μέχρι τώρα το κέρδος μου από την αναβάθμιση είναι η καθαρή απόδοση της σύνδεσης 1024/256 πάνω από την 2048/256 γραμμή μου. Η Tellas την συνδρομή ΔΕΝ την έχει διπλασιάσει ακόμα (φαντάζομαι θα φανεί και από τα στοχεία στο e-Care)

Outbound Inbound
215.27Kb/s 1.07Mb/s
215.60Kb/s 1.05Mb/s
216.26Kb/s 1.05Mb/s
221.09Kb/s 1.06Mb/s
216.73Kb/s 1.05Mb/s
158.63Kb/s 1.07Mb/s
32.73Kb/s 1.09Mb/s
156.05Kb/s 1.00Mb/s
129.05Kb/s 1.04Mb/s
173.68Kb/s 812.15kb/s
219.05Kb/s 1.06Mb/s
216.26Kb/s 1.00Mb/s
216.73Kb/s 1.07Mb/s
216.26Kb/s 970.72kb/s
214.27Kb/s 876.73kb/s
219.39Kb/s 1.01Mb/s

psyxakias
30-08-06, 21:02
Μόλις με πήραν τηλ. από Τελλάς και μου είπαν ότι ο διπλασιασμός του providing θα γίνει μέχρι το τέλος της εβδομάδας ή το πολύ μέχρι τα μέσα της επόμενης! :oneup:Μπορούμε κάπως να το επιβεβαιώσουμε αυτό; διότι πολλά λένε στα τηλέφωνα τελικά... :hmm:

roiy1
30-08-06, 21:35
Τι να επιβεβαιώσουμε; Το τηλ. που με πήραν, δεν είναι η επιβεβαίωση;

chriszg
30-08-06, 21:36
Εγώ πάντως που μιλησα πριν απο λίγο,μου είπανε ότι ο διπλασιασμος του providing θα
γίνει στους επόμενους 2 μήνες!!!!!:shock: :confused:

psyxakias
31-08-06, 08:43
Τι να επιβεβαιώσουμε; Το τηλ. που με πήραν, δεν είναι η επιβεβαίωση;Δεν αμφισβητώ σε καμμία περίπτωση εσένα.. αλλά δύο τηλέφωνα τους έχω πάρει και μου έχουν πει για τους επόμενους 2-3 μήνες (προσδιορίζοντας το έως τον Νοέμβριο) μάλλον, όπως είπαν και στο chriszg. Υπομονή μάλλον χρειάζεται.. :(

Palmos
31-08-06, 11:33
Καλημερα!
Κι εγω διπλασιαστηκα απο τον πΟΤΕ αλλα η τελλας αρνητε να διπλασιασει το providing οπως λεει αν δεν παρει ενημερωση απο τον πΟΤΕ οπως μου ειπαν!Σιγουρα κι ετσι υπαρχει μια ανοδος της γραμμης αλλα δεν ειναι αυτο που θα επρεπε να ειναι....οποτε απλα περιμενουμε ποοοοοτε η Τελλας θα αποφασισει να διπλασιασει και το Providing.
Ααααα ειμαι Ν.Κοσμο Αθηνα στο Κεντρο Ακρποπολεως:oneup:

Sarisn2000
31-08-06, 12:55
Καλά κρασιά....... :whistle:

MTS
31-08-06, 17:40
Μια μαζικη φυγη θα τους ξυπνησει...

Phaethon
31-08-06, 18:08
Μια μαζικη φυγη θα τους ξυπνησει...

:oneup: :oneup: :oneup:

kiker
31-08-06, 18:13
Μια μαζικη φυγη θα τους ξυπνησει...
+1
...Πάντα στα λόγια μένουμε..

NeKaKoS
31-08-06, 22:52
Καλημερα!
Κι εγω διπλασιαστηκα απο τον πΟΤΕ αλλα η τελλας αρνητε να διπλασιασει το providing οπως λεει αν δεν παρει ενημερωση απο τον πΟΤΕ οπως μου ειπαν!Σιγουρα κι ετσι υπαρχει μια ανοδος της γραμμης αλλα δεν ειναι αυτο που θα επρεπε να ειναι....οποτε απλα περιμενουμε ποοοοοτε η Τελλας θα αποφασισει να διπλασιασει και το Providing.
Ααααα ειμαι Ν.Κοσμο Αθηνα στο Κεντρο Ακρποπολεως:oneup:

Μην κλαιγεσαι ρε συ....εδω δωρεαν αναβαθμηση σου κανει και μιλας....?Οι Ελληνες κλασικα γκρινιαζουνε.....!Οκ σου εγινε η γραμμη ,υπομονη θα σου γινει και το αλλο,ετσι και αλλιως δεν θα στοιχησει κατι στην τσεπη σου...οποτε αστο καλυτερα...!Και εμενα μου εγινε διπλασιασμος απο VIVODI αλλα οκ δεν εκανα και ετσι...:)


Καλημερα!
Κι εγω διπλασιαστηκα απο τον πΟΤΕ αλλα η τελλας αρνητε να διπλασιασει το providing οπως λεει αν δεν παρει ενημερωση απο τον πΟΤΕ οπως μου ειπαν!Σιγουρα κι ετσι υπαρχει μια ανοδος της γραμμης αλλα δεν ειναι αυτο που θα επρεπε να ειναι....οποτε απλα περιμενουμε ποοοοοτε η Τελλας θα αποφασισει να διπλασιασει και το Providing.
Ααααα ειμαι Ν.Κοσμο Αθηνα στο Κεντρο Ακρποπολεως:oneup:

Ρε συ ξεκολα και μην κλαιγεσαι....και εμενα μου εγινε αναβαθμηση απο VIVODI ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ και ετσι....Αλλα κλασικα οι Ελληνες να γκρινιαζουνε..Ετσι και αλλιως δεν σου στοιχιζει κατι στην τσεπη σου.οποτε χαλαρωσε...:)

MTS
01-09-06, 01:27
Μην κλαιγεσαι ρε συ....εδω δωρεαν αναβαθμηση σου κανει και μιλας....?Οι Ελληνες κλασικα γκρινιαζουνε.....!Οκ σου εγινε η γραμμη ,υπομονη θα σου γινει και το αλλο,ετσι και αλλιως δεν θα στοιχησει κατι στην τσεπη σου...οποτε αστο καλυτερα...!Και εμενα μου εγινε διπλασιασμος απο VIVODI αλλα οκ δεν εκανα και ετσι...:)

Oσο ομως δεν κανουν τον διπλασιασμο γεμιζει η δικια τους, σωστα?

Μη βλεπεις το ποτηρι μισογεματο.... μισοαδειο ειναι....

sg
01-09-06, 11:12
Μην κλαιγεσαι ρε συ....εδω δωρεαν αναβαθμηση σου κανει και μιλας....?Οι Ελληνες κλασικα γκρινιαζουνε.....!Οκ σου εγινε η γραμμη ,υπομονη θα σου γινει και το αλλο,ετσι και αλλιως δεν θα στοιχησει κατι στην τσεπη σου...οποτε αστο καλυτερα...!Και εμενα μου εγινε διπλασιασμος απο VIVODI αλλα οκ δεν εκανα και ετσι...:)

Τι λες ρε φίλε... να μην γκρινιάζουμε; Εδώ οι άλλοι ISP έχουνε διπλασιάσει και η Tellas σε τρεις μήνες;
Εγώ παίδες την κάνω από Tellas σήμερα...έχω αορίστου...παίρνω τηλέφωνο και λέω ή τώρα τα 2 MBit μου ή τέρμα tellas... λυπάμαι χάσανε!

MTS
01-09-06, 11:36
me too, θα στειλω fax για διακοπη σημερα... αντε γεια!

jimaniac
01-09-06, 13:07
κουταμάρα έκανα που γράφτηκα στην tellas....
αν δεν μετακομίσω μέσα στον επόμενο μήνα -ενδέχεται εκεί που θα πάω να μην έχω ADSL-την έχω κάνει με ελαφρά....

λέμε τον OTE κλέφτη αλλά τελικά η Tellas έχει τα ηνία....

snott
01-09-06, 14:32
Μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε μέχρι τη; 30/9 για αναβάθμιση από μεριά tellas. Παραθέτω το παρακάτω όπως το βρήκα στο site της tellas.

Η Tellas θα έχει ολοκληρώσει την αναβάθμιση όλων των συνδρομών Tellas ADSL Internet στα συστήματά της μέχρι τις 30/09/2006. Από αυτή την ημερομηνία όσοι συνδρομητές ανήκουν σε ήδη αναβαθμισμένο κέντρο ΟΤΕ θα απολαμβάνουν τις νέες ταχύτητες, όπως επίσης και όλοι οι υπόλοιποι συνδρομητές με την επέκταση της αναβάθμισης των κέντρων του ΟΤΕ (σύμφωνα με ανακοίνωση του ΟΤΕ η ολοκλήρωση της αναβάθμισης της υποδομής του έχει προγραμματιστεί για την 21/11/2006). Σε κάθε περίπτωση η αναβάθμιση θα είναι αυτόματη, χωρίς καμία επιπλέον ενεργεία από τον χρήστη.

roiy1
01-09-06, 14:40
Πού ακριβώς το λέει αυτό;

snott
01-09-06, 14:43
http://www.tellas.gr/page.asp?gid=8&arid=321&lang=2
Στο κάτω μέρος της σελίδας

or1onas
01-09-06, 16:27
Έλα ντε...:hmm:

Phaethon
01-09-06, 21:07
Η ΤΕΛΛΑΣ μου έστειλε αυτό το mail σχετικά με τις αναβαθμίσεις

Τώρα με το Tellas ADSL Internet ανεβάζεις ταχύτητα!


Γιατί για τρίτη συνεχόμενη φορά, το ADSL της Tellas διπλασιάζει την ταχύτητα Internet αυτόματα και εντελώς ΔΩΡΕΑΝ.

H αναβάθμιση στη διπλάσια ταχύτητα, που ισχύει τόσο για παλαιούς όσο και για νέους συνδρομητές, γίνεται από 15/09/06 και ολοκληρώνεται με την αντίστοιχη αναβάθμιση των υποδομών του ΟΤΕ.
Έτσι με τις νέες πραγματικές ταχύτητες ADSL που προσφέρει η Tellas, η αναζήτηση πληροφοριών, η λήψη και αποστολή e-mails, η μεταφορά δεδομένων, το downloading αρχείων, γίνεται σε ακόμα λιγότερο χρόνο.

Επιτέλους μία αντίδραση !

jimaniac
02-09-06, 02:18
Οι άνθρωποι είναι καραγκιόζηδες...
κάπου το ξανασυζητήσαμε για αυτό που αναφέρουν "Για τρίτη συνεχόμενη φορά, το ADSL της Tellas διπλασιάζει την ταχύτητα Internet αυτόματα και εντελώς ΔΩΡΕΑΝ. "

Ποιές είναι οι 3 φορές??????

Μας θεωρούνε ηλίθιους...

Selespeed
02-09-06, 02:28
Οπως και να το κάνουμε, μιλάμε για μεγάλη καθυστέρηση. Ειδικά όταν με 7€ παραπάνω θα έχω 2Μbit, γιατί να μην την κάνω από την Tellas;;;;

Και όταν οι άλλοι μεγάλοι προσέφεραν διπλάσιες ταχύτητες πριν αρχίσει ο ΟΤΕ το διπλασιασμό (Forthnet kai Otenet στα πακέτα τους πριν τα μέσα του Αυγούστου) τα οποία τώρα ξαναδιπλασιάζουν, εγώ που έχω ήδη διπλασιασμό από τον ΟΤΕ να πρέπει να περιμένω πότε και αν θα συννενοηθούν γραφειοκρατικά ή με όποιον άλλο τρόπο θέλουν;;;;:down:

Δεν έχω ούτε 2 εβδομάδες στην Tellas και δε με βλέπω να συμπληρώσω το μήνα...:)

tugito
02-09-06, 05:11
Γκρίνια γκρίνια και μόνο γκρίνια...
Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε αλλά ειλικρινά ακόμα δεν έχω ακούσει από κανέναν γνωστό μου και από κανεναν isp να έχει αναβαθμίσει και να δουλεύει κανονικά η συνδεσή του στις ταχύτητες που πρέπει. Αντιθέτως οι γραμμές έχουν αναβαθμιστεί σε πολλούς. Λογικά σε καμια βδομάδα θα έχουν γίνει όλα ή ως μέσα σεπτέμβρη. Προσφορεες φοβερές έχει βάλει και η forthnet Και ο οτε αλλά με σύμβαση. Αν είναι πηγαίντε εκεί. ΟΧι αλλη γκρίνια έλεος! Επίσης όλα αυτά που ρωτάτε για το ποιες σκατά είναι η 3 αναβαθμίσεις που λέει η τελλάς γιατι δνε τους καλείτε να σας πούνε και ν αμας πείτε;μονο γκρινια τι να λεει;
Πάντως περα από αυτά που εντάξει,υποκειμενικά είναι,να πω ότι με οτενετ παλιότερα η συνδεση μου γαμιόταν και κοβόταν πολύ συχνά, με τελλάς δεν έχω πάθει ποτέ το παραμικρό.
Εγώ σκεφτόμουν να πάω forthnet που την θεωρω φτηνη και ανερχόμενη και σοβαρή. Πάντως ότι και να κάνετε εγώ προτείνω ΜΑΚΡΙΑ από τον ποτε!!!

sdikr
02-09-06, 13:07
Γκρίνια γκρίνια και μόνο γκρίνια...
Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε αλλά ειλικρινά ακόμα δεν έχω ακούσει από κανέναν γνωστό μου και από κανεναν isp να έχει αναβαθμίσει και να δουλεύει κανονικά η συνδεσή του στις ταχύτητες που πρέπει. Αντιθέτως οι γραμμές έχουν αναβαθμιστεί σε πολλούς. Λογικά σε καμια βδομάδα θα έχουν γίνει όλα ή ως μέσα σεπτέμβρη. Προσφορεες φοβερές έχει βάλει και η forthnet Και ο οτε αλλά με σύμβαση. Αν είναι πηγαίντε εκεί. ΟΧι αλλη γκρίνια έλεος! Επίσης όλα αυτά που ρωτάτε για το ποιες σκατά είναι η 3 αναβαθμίσεις που λέει η τελλάς γιατι δνε τους καλείτε να σας πούνε και ν αμας πείτε;μονο γκρινια τι να λεει;
Πάντως περα από αυτά που εντάξει,υποκειμενικά είναι,να πω ότι με οτενετ παλιότερα η συνδεση μου γαμιόταν και κοβόταν πολύ συχνά, με τελλάς δεν έχω πάθει ποτέ το παραμικρό.
Εγώ σκεφτόμουν να πάω forthnet που την θεωρω φτηνη και ανερχόμενη και σοβαρή. Πάντως ότι και να κάνετε εγώ προτείνω ΜΑΚΡΙΑ από τον ποτε!!!

Ριξέ μια ματιά στο φορουμ, θα δείς πολλους που αναβαθμιστηκάν και που πάνε καλά ;)

Και εγώ μεσα σε αυτους

Οσο για την ΟΤΕνετ, αμφιβάλω, είναι ο πάροχος που έχει τις λιγότερες αναφόρες προβλήματων

or1onas
02-09-06, 13:19
Εγω προσωπικα δε μπορω να καταλαβω το εξης:
Ο ΟΤΕ μπορει να κανει οτι θελει με τις γραμμες του. Λεει λοιπον 'τις διπλασιαζω ολες'. Εχει το καρπουζι, εχει κ το μαχαιρι.
Ο provider απο την αλλη, δεν ειναι υποχρεωμενος - τυπικα - να ακολουθησει. Εμπορικα βεβαια, μαλλον θα βγει χαμενος αν δεν κανει κατι αναλογο. Παρ'ολα αυτα, εχει - παντα τυπικα - το δικαιωμα να μην κανει καμμια απολυτως κινηση.
Βγαινει λοιπον η Τελλας κ λεει οτι 'οντως ναι, κ εμεις ΘΑ ακολουθησουμε τον ΟΤΕ κ θα διπλασιασουμε τις ταχυτητες των συνδρομητων μας. ΟΤΑΝ ομως ενημερωθουμε απο τον ΟΤΕ για τα DSLAM που θα ειναι ετοιμα'.
Ο μονος λογος που μπορω να σκεφτω οτι περιμενει τον ΟΤΕ, ειναι οτι πιθανον δεν εχει αρκετο bandwidth ωστε να καλυψει τις αναγκες που θα προκυψουν απο το διπλασιασμο. Στην περιπτωση ομως αυτη, δε θα επρεπε να βγαλει ανακοινωση.
Συμφωνειτε, διαφωνειτε η εχετε να προσθεσετε κατι στην υποθεση μου; Μηπως δεν εχω λαβει κατι υποψη μου κ εχω φτασει στο συμπερασμα μου;

sg
02-09-06, 17:13
Γκρίνια γκρίνια και μόνο γκρίνια...
Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε αλλά ειλικρινά ακόμα δεν έχω ακούσει από κανέναν γνωστό μου και από κανεναν isp να έχει αναβαθμίσει και να δουλεύει κανονικά η συνδεσή του στις ταχύτητες που πρέπει. Αντιθέτως οι γραμμές έχουν αναβαθμιστεί σε πολλούς. Λογικά σε καμια βδομάδα θα έχουν γίνει όλα ή ως μέσα σεπτέμβρη. Προσφορεες φοβερές έχει βάλει και η forthnet Και ο οτε αλλά με σύμβαση. Αν είναι πηγαίντε εκεί. ΟΧι αλλη γκρίνια έλεος! Επίσης όλα αυτά που ρωτάτε για το ποιες σκατά είναι η 3 αναβαθμίσεις που λέει η τελλάς γιατι δνε τους καλείτε να σας πούνε και ν αμας πείτε;μονο γκρινια τι να λεει;
Πάντως περα από αυτά που εντάξει,υποκειμενικά είναι,να πω ότι με οτενετ παλιότερα η συνδεση μου γαμιόταν και κοβόταν πολύ συχνά, με τελλάς δεν έχω πάθει ποτέ το παραμικρό.
Εγώ σκεφτόμουν να πάω forthnet που την θεωρω φτηνη και ανερχόμενη και σοβαρή. Πάντως ότι και να κάνετε εγώ προτείνω ΜΑΚΡΙΑ από τον ποτε!!!

Το αν δεν γνωρίζεις κόσμο με ADSL που αναβαθμίσθηκε και λειτουργεί κανονικά, μάλλον είναι δικό σου πρόβλημα... σχετικό με το πόσο κοινωνικός είσαι!
Όσο για την γρίνια... είναι το μόνο μας όπλο, μαζί με το να επιλέγουμε πάντα την καλύτερη απόδοση-τιμή, για να έχουμε λογικές τιμές και υπηρεσίες...
Αν δεν σου αρέσει η γρίνια και ζητάς και το έλεός μας.. σου προτείνω απλά να μην διαβάζεις τα σχετικά topics!
Με την δική σου συμπεριφορά και ανοχή έχουμε καταφέρει να κάνουμε την Ελλάδα μία από τις πιο ακριβές χώρες στον κόσμο, και τους μεγαλομετόχους και τους βιομηχάνους... βαθύπλουτους!

Phaethon
02-09-06, 17:34
Εγώ πάντως θα κάνω το εξής, από δευτέρα κυκλοφορεί κάποιο περιοδικό του χώρου που δίνει 2 μήνες στα 1024 ,
θα το πάρω και ελπίζω μέχρι να τελειώσει η δωρεάν συνδρομή, η TELLAS να έχει προχωρήσει στον διπλασιασμό.
Τους βαρέθηκα !!!:mad:

or1onas
02-09-06, 17:46
Δε μας λες κ μας ποιο ειναι αυτο το περιοδικο; :hmm:

Phaethon
02-09-06, 18:00
Θα θεωρηθεί διαφήμηση !!! ήδη έχω μαζεψει έναν πόντο :)

Αλλα μπορώ να σου πω ότι έτσι λέγονται οι μνήμες τυχαίας προσπέλασης :p :p

or1onas
02-09-06, 18:19
Thanx! :-D

Crosstalk
02-09-06, 18:35
Εγώ πάντως θα κάνω το εξής, από δευτέρα κυκλοφορεί κάποιο περιοδικό του χώρου που δίνει 2 μήνες στα 1024 ,
θα το πάρω και ελπίζω μέχρι να τελειώσει η δωρεάν συνδρομή, η TELLAS να έχει προχωρήσει στον διπλασιασμό.
Τους βαρέθηκα !!!:mad:

RAM με altecnet

Μεχρι τελος Σεπτεμβριου θα εχουν διπλασιαστει ολοι οι συνδρομητες της Τελλας!! Και το ιδιο θα γινεται και με καθε συνδρομητη του οποιου η γραμμη/κυκλωμα 2πλασιαζεται απο ΟΤΕ!

Phaethon
02-09-06, 18:43
Όσο για την γρίνια... είναι το μόνο μας όπλο, μαζί με το να επιλέγουμε πάντα την καλύτερη απόδοση-τιμή, για να έχουμε λογικές τιμές και υπηρεσίες...
Αν δεν σου αρέσει η γρίνια και ζητάς και το έλεός μας.. σου προτείνω απλά να μην διαβάζεις τα σχετικά topics!
Με την δική σου συμπεριφορά και ανοχή έχουμε καταφέρει να κάνουμε την Ελλάδα μία από τις πιο ακριβές χώρες στον κόσμο, και τους μεγαλομετόχους και τους βιομηχάνους... βαθύπλουτους!

:oneup: :oneup: :oneup:

Αν και διαφωνώ με το προσωπικό σχόλιο περι κοινωνικότητας, ας μην έχουμε κόντρες μεταξύ μας , κάνει πιο ευχάριστη την ζωή μας :)

tugito
02-09-06, 21:19
SG και όλοι sorry, ακούστηκα λάθος και ίσως ήμουν. Απλά ενοείτε ότι πρέπει να τους κράζουμε και να ζητάμε αυτά που δικαιούμαστε και δεν πιστεύω κάτι άλλο,σε καμία περίπτωση αυτό που έγραψες δεν ήταν δίκαιο προς εμένα αλλά ίσως εγώ φταίω γιατί ακούστηκα μαλάκας καλώς ή κακός.. Εγώ απλά παίρνω κατευθείαν τηλέφωνα και τους χέζω και το προτιμώ από το να βλέπω μόνο εδώ να φωνάζουμε. Τίποτα παραπάνω. Ούτε γουστάρω τις εταιρείες ούτε χαρίζομαι σε κανέναν. Επίσης κάτι άλλο που με είχε προβληματίσει και μίλησα σαν βλάκας είναι το ότι νιώθω μερικές φορές ότι πολύς κόσμος μοιάζει να μην καταλαβαίνει ότι είναι θέμα τύχης το τι σκατά θα τύχουν στον καθένα. Θέλω να πω ρε παιδιά ότι αν κοιτάξτε τα θέματα όλων των isp θα δείτε τι βρισίδι έχει πέσει! Χιχ...
Anyway sorry πάντως γιατί εγώ μίλησα λάθος καθώτι βράδυ αργά και κουρασμένος ένιωσα ότι μόνο γκρίνια υπάρχει και όχι activism αλλα οκ γράψτε λάθος...
:oops:

Selespeed
02-09-06, 22:19
Παιδιά για πείτε μου κάτι...
Είναι λογική μια διακοπή της σύνδεσης σχεδόν κάθε ένα τέταρτο;
Τι μπορεί να φταίει; Ειναι δοκιμές στα πλαίσια του διπλασιασμού;

STARJOHN
03-09-06, 11:15
Στις 31/8 αναβαθμιστηκα απο 512 σε 1024.
Πηρα την τελλας και μου ειπαν να του στειλω FAX και σε μια εβδομαδα θα μου
φιαξουν την συνδεση.Περιμενω.
Παντως αν μου ελεγαν οτι θα με φιαξουν οχι αμεσα θα εφευγα απο την τελλας.

vaggos_fromhell
04-09-06, 10:02
Έχω κάνει συνδρομή στο ADSL της Tellas για ένα χρόνο. Έχω γραμμή 384 και θα ήθελα να μάθω αν θα αναβαθμιστεί η ταχύτητα μου αν συνεχίσω το συμβόλαιο για ένα ακόμα χρόνο.

Crosstalk
04-09-06, 10:07
Εαν κατα την εγγραφη σου ειχες επιλεξει το κλειστο 24μηνο τοτε αυτοματα κατα το 2ο ετος θα αναβαθμιζοσουν σε 512 με την τιμη του 384 (μονο στο Internet Feed, την διαφορα γραμμης 384 - 512 θα την πληρωνεις κανονικα)!

Εαν αναφερεσαι στην ολικη αναβαθμιση κυκλωματων ΟΤΕ, τοτε αναλογα την περιοχη που βρισκεσαι θα αναβαθμιστεις πρωτα απο τον ΟΤΕ και υστερα απο Tellas!

@ ADSLgr.com All rights reserved.