PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπή απο Tellas



Arikos
15-12-10, 21:45
Καλησπέρα σας,

Από 1/12/10 έχει γίνει φορητότητα του αριθμού μου απο Tellas σε άλλον πάροχο. Στην Tellas είχα υπηρεσία Telephony, χωρίς πάγιο του ΟΤΕ. Παρόλαυτά μου ήρθε λογαριασμός να πληρώσω ολόκληρο το μήνα Δεκέμβρη.

Σε τηλεφωνική επικοινωνία μου με το 13800 της Tellas, Ο υπάλληλος μου επιβεβαίωσε ότι έχει γίνει η διακοπή, αλλά είναι πολιτική της Tellas να χρεωθεί ο πελάτης έναν μήνα επιπλέον!

Μπορεί κάποιος απο το forum να μου το επιβεβαιώσει αυτό; Ψάχνω στο site της Tellas να βρω τους όρους σύμβασης για να το εξακριβώσω και μόνος μου, αλλά δεν έχω καταφέρει να τους βρω... Ελπίζω να μην με κοροιδεύει ο υπάλληλος, έχω κρατήσει και το ονοματεπώνυμό του..

Ευχαριστώ σε όποιον απαντήσει εκ των προτέρον,

Arikos

Mouse Potato
15-12-10, 22:01
Έχει λήξει το συμβόλαιο σου; Μήπως αναφερόταν σε πιθανή ρήτρα;

GregoryGero
15-12-10, 22:06
Λίγο κουλό μου ακούγετε αν έχει λήξει το συμβόλαιο σου.Δν έχεις καμία υποχρέωση απέναντι στην Tellas αν έχεις εξοφλήσει τους λογαριασμούς σου.

Ρήτρα υπάρχει σε περίπτωση "φυγής" πριν το 12μηνο.

Θα έχει κάνει λάθος ο υπάλληλος λογικά.Δν νομίζω να έχει κάποια σκοπιμότητα

akkiiss55
15-12-10, 22:21
Καλησπέρα σας,

Από 1/12/10 έχει γίνει φορητότητα του αριθμού μου απο Tellas σε άλλον πάροχο. Στην Tellas είχα υπηρεσία Telephony, χωρίς πάγιο του ΟΤΕ. Παρόλαυτά μου ήρθε λογαριασμός να πληρώσω ολόκληρο το μήνα Δεκέμβρη.

Σε τηλεφωνική επικοινωνία μου με το 13800 της Tellas, Ο υπάλληλος μου επιβεβαίωσε ότι έχει γίνει η διακοπή, αλλά είναι πολιτική της Tellas να χρεωθεί ο πελάτης έναν μήνα επιπλέον!

Μπορεί κάποιος απο το forum να μου το επιβεβαιώσει αυτό; Ψάχνω στο site της Tellas να βρω τους όρους σύμβασης για να το εξακριβώσω και μόνος μου, αλλά δεν έχω καταφέρει να τους βρω... Ελπίζω να μην με κοροιδεύει ο υπάλληλος, έχω κρατήσει και το ονοματεπώνυμό του..

Ευχαριστώ σε όποιον απαντήσει εκ των προτέρον,

Arikos

καθε λογαριασμος π λαμβανουμε αφορα τν επομενο μηνα η συνδρομη του.αυτο εχει συνεπεια οταν γινεται τερματισμος και παραλληλα βγαινει λογαριασμος,να μν ειναι σωστος για το λογο π προανεφερα.
παρ'ολ'αυτα στν επομενο μπαινει διορθωση του προηγουμενου! ! !

Arikos
15-12-10, 22:41
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας,

Στην Tellas ήμουν για 2 χρόνια και παραπάνω, οπότε δεν τίθεται θέμα ρήτρας. Ο υπάλληλος του τηλεφωνικού κέντρου είδε τη διακοπή και δε μίλησε για διόρθωση λογαριασμού, παρά ότι υποχρεωτικά θα χρεωθώ έναν επιπλέον μήνα λόγω πολιτικής της Tellas.

Μπορεί κάποιος να μου δώσει σε Link τους όρους σύμβασης της Tellas για υπηρεσίας τηλεφωνίας και ιντερνετ; δεν μπορώ να τους βρω.

Αν δε βρω άκρη θα απευθυνθώ στην ΕΕΤΤ...

akkiiss55
15-12-10, 23:08
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας,

Στην Tellas ήμουν για 2 χρόνια και παραπάνω, οπότε δεν τίθεται θέμα ρήτρας. Ο υπάλληλος του τηλεφωνικού κέντρου είδε τη διακοπή και δε μίλησε για διόρθωση λογαριασμού, παρά ότι υποχρεωτικά θα χρεωθώ έναν επιπλέον μήνα λόγω πολιτικής της Tellas.

Μπορεί κάποιος να μου δώσει σε Link τους όρους σύμβασης της Tellas για υπηρεσίας τηλεφωνίας και ιντερνετ; δεν μπορώ να τους βρω.

Αν δε βρω άκρη θα απευθυνθώ στην ΕΕΤΤ...

δε με προσεξες ή δν ημουν σαφης.αυτοματα γινεται η διορθωση της παραπανω χρεωσης.δλδ αν ο λογαριασμος σ ειναι 30 euros και επρεπε να χρεωθεις 10,στν επομενο θα λαβεις 30 euros σαν "ανεξοφλητο" και θα σ αφαιρει 20 euros λογω διακοπης

@ ADSLgr.com All rights reserved.